Sony Xperia Z1

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Xperia Z1

Post od MilanNBA23 »

Da da, rade, probao sam na drugom telefonu. Kao da na Z1 džek zeza, ali ne znam šta može da toliko zeza. Nikada nisam imao problem ovakove vrste.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z1

Post od Sale_M »

simbijanac i ostali koju verziju imate softvera u Z1 i kako ste zadovoljni kamerom?
Razmisljam da prodam S5 Plus i da mi ostane neki dinar a da uzmem opet Z1.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Xperia Z1

Post od MilanNBA23 »

Softver je na verziji 5.1.1 Telefon radi lepo, glatko. U low light uslovima, kamera je užas. Po danu, kao da fali malo oštrine. Zvučnici su stvarno preslabi. Mene zeza džek izgleda, pa ne mogu reći kako je tu stanje. :)
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z1

Post od Sale_M »

aj okaci neku dnevnu fotku kad stignes u wide fornatu,da vidim bas kako je stanje kod tebe sa kamerom.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Xperia Z1

Post od MilanNBA23 »

Okačiću sutra, nisam video poruku. Mogu večeras noćnu (očaj je).
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

bmf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 11:07
:: Sony Xperia Z3

Re: Sony Xperia Z1

Post od bmf »

Ja sam imao takav problem sa Z1. Probaj da očistiš priključak za slušalice.
Uzmi iglu ili neki tanak štapić (ne štapić za uši jer zbog dlačica možeš samo da pogoršaš trenutno stanje) i probaj da očistiš dno priključka. Ja sam iz njega izvukao klupko prašine nakon čega je proradila i druga slušalica.
Samo budi pažljiv da ne oštetiš kontakte. Najbolje bi bilo ako imaš nečime da osvetliš priključak dok ga čistiš.

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Xperia Z1

Post od MilanNBA23 »

Hvala na savetu, upravo sam to uradio i proradilo je :D Ne znam kako da ti zahvalim :D
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Sony Xperia Z1

Post od simbijanac »

Sale_M,ja sam svoj Z1 kupio nov,u LogicShopu sa 2 godine garancije na hardver i softver.Dosao mi je sa fabrickim KitKatom,verzija je bila 4.4.4.Telefon je super radio sa tim softverom.Bez ikakvog problema.Treceg dana koristenja usao sam na Viber da odg.na poruku i telefon je iz cista mira zamrzao.Sledio se,nije se dao ni izgasiti.Posto prvi put koristim Android,malo sam se bio prepao :D pozvao sam druga koji je serviser i rekao mi je da pritisnem jednovremeno tastere za pojacavanje zvuka i power i da ne brinem jer je to Android i desava se :) Restartovao se telefon i nikada se to vise nije desilo. E sad,sto se tice softvera,mene je toliko nerviralo stalno obavjestenje o nadogradnji Androida na Lolipop,zivce mi je moje treniralo.A inace sam osoba koja nema strpljenja za sitne i pipave stvari :) zato sam na kraju prihvatio nadogradnju iako,ponavljam,nadogradnja uopste nije bila potrebna jer je telefon na kitkatu radio besprekorno.Cetiri puta se nadogradjivao,cetiri puta restart,cetiri puta prihvataj noviju verziju,poludio sam :D valjda sa te pocetne nije mogao da instalira odmah poslednju verziju nego postepeno.Sada je softver 5.1.1 i sta znam...dobar je.Nema bagova ni stekanja ni seckanja ni kocenja.Sve radi ekstra.Ja ti nisam mjerodavan jer sam novopeceni androidas.Jedino cime nisam zadovoljan na mom Z1 je zvucnik prilikom reprodukcije pjesama.Moja stara Nokia E7 je svijet izmislila za Z1 jer je zvuk cistiji,jaci,glasniji i prirodniji.Osim toga,Z1 iako je od kaljenog stakla mnoooogo brate podrhtava kada se pusti muzika na njemu.Drhti kao da je kuciste od papira,za razilku od E7.Nadam se da sam ti bar malo pomogao.A inace,nisam se pokajao sto sam kupio fon.Ja mislim da je Z1 dobra investicija i u 2016-toj :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z1

Post od Sale_M »

Dobar je Z1 ne brigaj nista ;)
Aj ti si bese iz Bara a? :) Kad budes prosetao malo testiraj mu kameru,okini neku fotku i 8 i 15,5 mpx wide da vidimo kakav je kvalitet :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Sony Xperia Z1

Post od simbijanac »

Hocu,popodne kad budem bio u gradu.Ne znam gdje da postavim sliku,ovdje ili u temi slike sa telefona ali postavicu :)

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Xperia Z1

Post od MilanNBA23 »

Sale_M, Ne mogu da postavim slike slikane po dnevnim uslovima, jer mi je sočivo kamere baš zamućeno. Izgrebano je.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z1

Post od Sale_M »

Pih..pa kad si uzeo telefon? Sto ga uze sa izgrebanim socivom?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Xperia Z1

Post od MilanNBA23 »

Uzeo sam ga polovnog pre 2 nedelje. Ovako je super, baterija je ubedljivo najbolja stvar. Drži odlično. Ma ne znam šta mi bi, čekao sam na kp beli Z1, ali sam zapeo da kupim pa uzmem crni, i to skuplje nego što je ranije bio na oglasima. Rekoh nema veze. Pročačkam ga ja, lepo softverski, hardver super. U početku touch zezao i jack za slušalice. Touch sam sredio hard resetom, a jack sam očistio. Slikam ja, vidim da sa desne strane gde je blic svetlost bezveze ulazi u senzor i muti sliku. Pogledam bolje ono se poklopac odlepio. A najgore je što je sočivo izgrebano baš. Nisam slikao ništa pa nisam ni primetio do tada. Vidim ja da je neko pokušavao da bude majstor, osušio se lepak na poklopcu. Kupio sam ga od servisera, ne znam ni ja šta mi bi. Rekao sam sebi nikada kod njih, ali eto... Ne znam šta da radim, da li mu kupiti novi poklopac, ili ga prodati kasnije ovako?
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Sony Xperia Z1

Post od simbijanac »

MilanNBA23, реци нам колико си платио половни Z1 код сервисера? Не вриједи сад да те критикујемо и причамо требао си ово,требао си оно... сада и сам знаш шта си требао. Ја сам још давно некада,када сам фурао Нокиу 6310i рекао себи да никада нећу купити полован телефон. Ћути и трпи тј жели,ако немаш пара за нов. Код тебе је штета већ учињена јер изгледа да си купио Z1 који је са огребаним стаклом на сочиву неупотребљив. Ако га продаш,и ти ћеш починити превару,а ако га продаш са пријављеним недостатком добићеш још мање пара него што си дао за њега. Мислим да то стакло може да се замјени али питање је да ли желиш да улажеш новац у свој Z1. За толико потрошених пара могао си да купиш нов. И то баш у бијелој боји јер су само бијели и остали у продавницама. Баш ми је жао што ти је то тако испало јер је Z1прелијеп телефон. Мало га газе новији модели и вријеме али Z серија је Z серија.

bmf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 11:07
:: Sony Xperia Z3

Re: Sony Xperia Z1

Post od bmf »

Ja sam imao sličan problem. Naime, kupio sam polovnu Xperiu Z1 (veoma povoljno, a kasnije sam saznao i zašto). Sve je bilo relativno ok prvih par nedelja, a onda su počeli problemi. Najpre sam uočio zamućenje i odsjaj na slikama. Zatim sam uočio da se zadnja strana odvojila zbog pregrevanja, kao i da se baterija blago nadula. Kako je prethodni vlasnik lepio zadnju stranu super lepkom ( :shock: ), usled daljeg širenja baterije došlo je do pucanja okvira. Nedugo zatim je i sama baterija otkazala. To je bio znak da telefon bacim u kantu za đubre (zapravo sam zamenio bateriju i dao prijatelju na korišćenje, koji je problem sa uništenim okvirom rešio tako što je telefon stavio u futrolu i još uvek ga nosi).

Da rezimiram, zamućenje na slikama verovatno ne potiče od ogrebanog sočiva već od odlepljene zadnje strane koja baca odsjaj na kameru (flash bleed). Ako ti nije pukao okvir (a sigurno nije), kupi zadnju stranu u oglasima (košta oko 800 dinara) i zameni tu koja se odvojila (samo koristi original adheziv, a ne superlepak :lol: ). Time ćeš rešiti i problem izgrebanog stakla kamere.

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Xperia Z1

Post od MilanNBA23 »

simbijanac, Pa upravo to, mogao sam još malo da uštekam, nego mi zinulo dupe za Z1. Polovan sa dokom za punjenje, slušalicama (original), poštarinom je bio 18.400. Imam S5 koji treba da se nosi u servis, pa rekoh da ne budem bez tekefona za to vreme. Zaista je prelep telefon. Ima samo 2.000 manje poena nego S5 na AnTuTu 6.0.1. Jučr sam testirao. Mada pokreće sve kao i S5 (koji je mnogo skuplji). Sva sreća pa mi je S5 glavni telefon, i naravno on je kupljen nov. Ovaj Z1 mi je za pamet da ne kupujem polovne.

bmf, Bravo! Upravo je to i problem! Staklo se odlepilo usled pregrevanja. Ne znam da li sam spreman da ga servisiram, poklopac je na kp 11€. A još ako ga loše montiram. Pa još moram opet da kupujem tempered glass. Inače, osim što se poklopac odlepio, prethodni vlasnik je probao da očisti staklo kamere pa ga je još zamutio iznutra a i spolja je malo izgreban. Ram je solidno očuvan. Baterija traje lagano ceo dan uz maltretiranje.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Sony Xperia Z1

Post od simbijanac »

MilanNBA23, ја бих изгубио стрпљење да сам на твом мјесту,продао бих га па колико добијем само да се ослободим смећа.Следећи пут памет у главу.Иначе нови Z1 ти је око 32 или 33.000 динара.Толико сам ја платио свој прије мјесец дана у БГ.Види сам што ти је даље чинити.

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Xperia Z1

Post od MilanNBA23 »

Mislim, telefon me generalno fantastično služi. Nemam zamerki, ali taj poklopac... Videću šta ću da radim. Nadam se da ću uzeti S7 za par meseci, pa ću prodati S5 i Z1.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Xperia Z1

Post od MilanNBA23 »

Treba mi pomoć. :)
Rootovao sam Z1. Sada želim da bude cakum-pakum. Menjam mu poklopac, stavljam kaljena stakla, kupujem memorijsku i futrolu. E sada bih vratio i stock rom. Ne treba mi root više. Šta treba tačno da uradim? Otprilike znam, ali hoću da budem siguran jer mu ovo nisam nikada radio :D
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z1

Post od Sale_M »

Skines firmver za c6903 koji je FTF fajl i skines instaliras flashtool i preko njega uradis flash.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori