Siemens SK65

Popovic Vladimir
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 17. Sep 2005. 15:16

Siemens SK65

Post od Popovic Vladimir »

kupio sam Sk65...mnogo je dobar...ali me muci jedna stavar,voleo bih da mi neko pomogne ili objasni...stvar je u tome sto telefon poseduje nekih 64 mb memorije od toga je upotrebljivo 35-36 mb..ali meni prijavljje u my staff-u tek nekih 8.25...u cemu je fora.U telefon je gradjen BlackBerry softwer koji je povukao 24-25 mb.Kako da povecam memoriju my staff-a...?

unapred hvala....

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Chek,chek,verovatno nisam dobro shvatio al nema veze...ti uporebljive memorije imash oko 35-36mb?! :roll: E sad BlackBarry softwer zauzima oko 24-25mb,pa logichno je onda ta ce ti ostati onda 8-9mb slobodno samo...25+9=34..to ti je to otprilike..Jedino da pobrishesh neke nepotrebne sitnice pa da tako povecash prostor za my staff...Ponavljam,ne znam da li je to odgovor na tvoje pitanje jer ne znam da li sam te bash najbolje shvatio...

Popovic Vladimir
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 17. Sep 2005. 15:16

Post od Popovic Vladimir »

..ok...nisam bio bas precizan...jasna je matematika,ali stvar je u tome da postoje dve verzije Sk65 sa BlackBerry-jem i bez...mene interesuje kako da obrisem taj BB sa telefona i dobijem mojih dragocenih 25 Mb....poz poz.

imam jos jedno pitanjce..sta je to CC-Monitor,taj neki setup..i kako se ulazi u njega....

doctor_who
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 18. Sep 2006. 00:30

Siemens sam salje sms-ove!!

Post od doctor_who »

Weirdo stvar... Nabavih SK65, ali cudne stvari desavaju se... naime, svaki put kada ukljucim telefon, on salje dva sms-a, ne znam kako i ne znam kome. Ipak, prekidanjem slanja pritiskom na crveno dugme, uspeo sam da sacuvam poruku u unsent jednu... telefon salje dve poruke na broj +447781487153. sadrzina je otprilike: %%S0:0:004999002781978:43 M_c65plat_MP_main_1.0 kzdb5#main_1.0_v135.17:94:klf_ulrneo:M_ne02_int_TH:OFFICAL:F;ES3:21:4:0:0:0:5E:0;MI0:1,333,333,333....
and it goes ",333" for some time... message ends with ;GS1:19E1D9:357D:0:12CF58;

whattafuck? fora je, sto, ako ih posalje, skine mi 15 din kredita! shit! za sada nemam resenje...uradio sam reset to factory defaults, nije uspelo. flesh firmwera ne mogu da uradim za sada jer nemam data kabl...(dca510)... googlovanjem sam nasao da je neki lik (na drugom siemensu) imao slican problem, ali nesto nisam provalio da ga je resio...
http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=124683

nadam se da je neko imao slicnu frku i da postoji neko resenje...

hvala unapred na pomoci

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Odnesi ga u servis i neka ti ga fleshuju.... 8)



gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

doctor_who,
Da li ti je aktiviran u meniju NET-MONITOR?
To se desavalo nekima kada to aktiviraju uz pomoc Siemens mobile phones service code generatora.
Hmm ako imas moras da udjes u njega i kazes DISABLE
Ako nemas nisam siguran ali mozda je jedino resenje flash.
pozdrav
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

doctor_who
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 18. Sep 2006. 00:30

Post od doctor_who »

pozdrav!

hmm, iskreno, nemam pojma... gde se nalazi taj meni uopste? da li mora telefon biti konektovan na racunar da bi se to disable-ovalo?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Uhhh
Pre ~100godina sam video jedan tel sa tim problemom
Sva sreca ostao mi jedan link za to
http://www.gsm-java.com/articles/61/1/S ... tion-Guide
Ako uspes da ga nadjes/aktiviras ponovo idi na:
Config > SMS send.. > Disable
Probaj mozda se snadjes.
Ja nisam nesto spec poznavalac Siemens-a.
Mozda ovde neko to bolje zna pa ce ti odgovoriti.
pozdrav
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

doctor_who
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 18. Sep 2006. 00:30

Post od doctor_who »

yea... bas sam malopre i ja iskopao taj link googlajuci. za sad to ne mogu da probam (nasao sam i to programce 'service code generator') jerbo nemam data kabel... :smutny: vidim da ovaj pominje u uputstvu i infrared... probacu sutra kod ortaka na laptopu...

tauruss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 13:47

PDF na telefonu

Post od tauruss »

Interesuje me da li neko zna pomocu kog programa mogu citati pdf format na telefonu? Ili bar neki konverter iz pdf-a u .jar?
Imam Siemens SK65.

Unapred hvala!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

tauruss, bojim se da nema takvog programa u Javi...Jedino sa telefonom koji ima OS možeš čitati PDF fajlove... :) 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

PavleJ
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 23. Nov 2006. 11:37

Post od PavleJ »

Telefon ima 64mb-a,od toga 34mb ne mozes da iskoristis zato sto je otislo na softver i ostale gluposti...Nadji memory asistence i tu brisi sve sto hoces...tako mozes da oslobodis memoriju...

Odgovori