Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Jbg, sila Boga ne moli. Daju ti upustva i toliko. Telekom je sav na Huawei opremi videcemo.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od ssrki »

A sta ce tek na to da mu kaze brat Si, samo cekam da vidim njegov odgovor.
Huawei p30 aurora

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Evindzer »

https://youtu.be/TNBXaniT6MI

Ne znam koliko je pouzdan ovaj analitičar koji se pominje u videu (znam da ga jutjublije često hvale, što mu i nije neki kompliment u mojim očima), ali se iskreno nadam da će pogrešiti.. mada se istovremeno bojim da će biti u pravu.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od znemanja »

@Evindzer, mislim da je u pravu. Pri tome, već se prave ugovori za zamenu celokupne 5G opreme. Evo Samsung je potpisao ugovor na ogromu cifru i planom da do 2025. zamani celokupnu 5G opremu u USA.

https://www.ft.com/content/94ecd528-621 ... 17ac70c791
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Која ће ово испасти спрдачина ако Трамп изгуби изборе и демократе измене одређене одлуке... По принципу џаба сте кречили. Мада узећи у обзир да се САД спољна политика не мења значајно када се мења и председник, нажалост за очекивати је да неће доћи до промена што се тиче санкција Хуавеју. Што не значи да Кина неће повући неки драстичан потез у том случају када су у питању америчке фирме или конкретно Епл. Али искрено ово је баш тужно, политика се у протеклом периоду толико увукла у спорт који више није као што је некад био, а сад и у редовно пословање фирми. Тако да и нема неког великог смисла сад коментарисати тржиште телефона а да се не крене неминовно у политичку расправу, а људима је политике генерално преко главе
Festina lente.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od pero0000 »

Tramp ce pobediti sigurno, politika je oduvek bila umesana u sport(manje ili vise), a takodje je uvek bila upletena i u poslovanje firmi.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Ништа данас није сигурно. Сети се ко га је "погурао" са стране на прошлим изборима😊 Мени је лично свеједно ко ће бити докле год не изазивају нове ратове и трговинске зај*банције како сад да Кином. Полазим увек од нас обичних смртника,а политичари ко политичари... Сви су исти, нечији су полтрони и прате већ претходно утврђене политике које се кроје негде у врху.
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od znemanja »

LG i Sasmung prestaju sa isporukom displeja Huawei, a Samsung prestaje da snabdeva Huawei i sa svim čipovima.

https://www.sammobile.com/news/samsung- ... to-huawei/
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od miodrage »

Apolo, ne mislis valjda da predsednik makar i SAD-a kroji njihovu politiku? Nemoj da se uvredis molim te, a ni svi ostali, ali ko tako misli taj je stvarno naivan do bola. Zna se tacno sta je to Deep State, i sta je establishment, i sve ostalo. Predsednik je samo jedna figura koja je lako zamenjiva.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Наравно да не мислим, само сам констатовао. Очигледно је да је председник само messenger односно обичне марионете.
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Najgore je u ovom slucaju sto se gubi na konkurenciji. Jednostavno Huawei je bio vrlo inovativan, doprineo razvoju Androida veoma mnogo. Nadam se da ce izaci jaci iz ovoga ali misljenje mi je da su gotovi. Samsung, u bilo kom rangu, nije konkurentan Huawei-u. Kada ja to kazem koji nikada Huawei nisam uzimao za ozbiljno onda..

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Јако тежак период их чека. Људи користите новије телефоне са HMS али ако нема хардвера онда нема ни од чега да се прави телефон. Рече неко ће се наћи али док се то реализује у пракси проћи ће доста времена. А то је да се створе услови за производњу свих неопходних компоненти од стране кинеских фирми. Конкуренција на тржишту ће значајно ослабити али верујем да у таквим условима Xiaomi може највише да профитира јер Самсунг само штанца без неких посебних новина, а Ајфон избацује оно што код других постоји већ годинама. Али да ће угасити Хуа мислим да неће. Ето Мајкрософт је имао шансу са Лумијама па је сам себе уништио без икаквих санкција, а Хуа је брже боље решио проблем недостатка GMS. Верујем да ће решити и остало.
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Sansung cak i da ima nove tehnologije nece ih izbacivati tako cesto kao do sada. Zasto bi kada mogu da zaradjuju dobro postepeno izbacujuci. Ni kod Samsunga nije sjajna situacija. Nemaju ban, mirni su sto se tice toga ali imaju svojih problema dosta, bas zato sto ima je izbacivanje novih modela bitnije od kvaliteta. Kao sto si rekao , svaki 3-4 dan novi model. Ja nikada ne bih presao na samsung posle iskustva sa Huawei. Gledao sam neke modele i ne pada mi na pamet. Od firmvera do hardvera. Xiaomi je za mene daleko ispod samsunga a kamo li Apple i Huawei. Jednostavno kada kupujem telefon volim da kupim i telefon koji ce trajati. Xiaomi nema taj kvalitet uredjaja. A koliko citam po netu imaju problema dosta sa softverom i update istog. Jednostavno ostaje velika praznina nakon Huawei bar po meni. Da kupujem Iphone previse je to novca. Od kako sam probao Android u srednjoj klasi tvrdim da je dosta napredovao i nema potrebe za kupovanjem telefona od 1000 i vise €. Android je dosta napredovao i kupovina Iphone je bacanje novca bar po meni. Odvojiti 600-700€ za telefon je dosta. Nakon Huawei zaista ne znam za koji brend da se odlucim.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od miodrage »

Him, uporedjivati iPhone i bilo koji Android koji nije iz top klase ne stoji.
iPhone prakticno nema mid-range uredjaje (ustvari sada sa SE kao ima), znaci mogu se porediti samo high-end uredjaji. A svi high-end uredjaji kostaju priblizno isto, ti nemas uredjaj iz gornjeg segmenta da je znacajno nize cene. Iz tog razloga prica sa iPhone je skup ne pije vodu.
Da nije jeftin, slozicu se na prvu loptu, ali nije moguce porediti iPhone recimo 11 sa nekim Samsungom A51 npr,
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

miodrage napisao:
Sre, 09. Sep 2020. 20:31
Him, uporedjivati iPhone i bilo koji Android koji nije iz top klase ne stoji.
iPhone prakticno nema mid-range uredjaje (ustvari sada sa SE kao ima), znaci mogu se porediti samo high-end uredjaji. A svi high-end uredjaji kostaju priblizno isto, ti nemas uredjaj iz gornjeg segmenta da je znacajno nize cene. Iz tog razloga prica sa iPhone je skup ne pije vodu.
Da nije jeftin, slozicu se na prvu loptu, ali nije moguce porediti iPhone recimo 11 sa nekim Samsungom A51 npr,
Naravno, to stoji. Samo sam zeleo da kazem da nema potrebe ici na visoku klasu. Android sasvim dobro radi i u srednjoj klasi tako da premium uredjaji nisu nuzni. Ko ima love neka kupuje, ja sam prelezao tu boljku odavno, kupujuci uredjaje najvise klase na 3-4 meseca. Android sam mrzeo iz duse nakon iskustva sa njim. Ali sada je prica sasvim druga. Uredjaji iz srednje klase, 600-700€, rade sasvim dobro tako da nema potrebe davati 1000+€. Kod tih uredjaja vise se radi o premium iskustvu u pogledu zavrsne obrade. Nije neophodno imati uredjaj od 1000+ € kako bi sve savrseno radilo. To sam zeleo da kazem.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Мени је идеалан телефон био некадашња Лумија, али то је давно завршена прича. Измењао сам толико телефона да више ни сам не знам шта бих узео. Генерално се производи никад више телефона који се некад разликују по 2 маргиналне ствари и опсала, ето новог модела. Тешко ми је више и да коментаришем када сви праве исто, те Punch hole, те "пилула" селфи камера, па облик задњег сета камера итд. Још сад ово са Хуа па најбоље да купимо неки dumb телефон и чекамо неко боље време. Идеја и иновативности све мање, а произвођачи све алавији за профитом. На крају потрошач остане ускраћен за већу понуду односно конкуренцију на тржишту. И то што кажеш, mid-range телефони данас имају одличне спецификације и исто тако одлично одрађују посао, онда се поставља питање заиста чему куповина скупих телефона осим ако немаш баш неки јак разлог.
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Apolo napisao:
Sre, 09. Sep 2020. 22:56
Мени је идеалан телефон био некадашња Лумија, али то је давно завршена прича. Измењао сам толико телефона да више ни сам не знам шта бих узео. Генерално се производи никад више телефона који се некад разликују по 2 маргиналне ствари и опсала, ето новог модела. Тешко ми је више и да коментаришем када сви праве исто, те Punch hole, те "пилула" селфи камера, па облик задњег сета камера итд. Још сад ово са Хуа па најбоље да купимо неки dumb телефон и чекамо неко боље време. Идеја и иновативности све мање, а произвођачи све алавији за профитом. На крају потрошач остане ускраћен за већу понуду односно конкуренцију на тржишту. И то што кажеш, mid-range телефони данас имају одличне спецификације и исто тако одлично одрађују посао, онда се поставља питање заиста чему куповина скупих телефона осим ако немаш баш неки јак разлог.
Ja svoju Lumijicu jos uvek negujem i pazim. Verovao ti ili ne ja nikada ne bih ni menjao Lumia za bilo koji drugi OS. To sto ljudi pricaju pucale apk i ostale gluposti pricaju a nikada nisu ni koristili Lumiu. To sto oni zele da cim pritisnu na neku apk ili opciju da otvori u istom trenutku to je nerealno. Jeste da nije bila najbrza ali meni niti je smetalo niti mi je potrebno bilo tako nesto. Sekund dva cekanja mi nije prob a verujem da svakom prosecnom korisniku nikada ne bi ni bio. Pre neki dan mi je ispala ali pukao silikon a njoj nista iako nije od premium materijala vec cela od plastike. Jedino sto mogu da zamerim je sto nikada nisu popravili bag sa outlook postom jer i kada procitam svu postu ostane da imam toliko i toliko novih email-a a meni kao nekom ko prima dosta poste to ume da zasmeta. Kupio bih ja dumb telefon samo da moze na njega da se instalira viber, whatsapp, telegram i neki mail klijent. I bolelo bi me uvce da li mi se neko smeje na takvom telefonu. Meni je bitan poso koji mi odradjuje ma kakv fon da je u pitanju. A i sve manje love mi se daje na telefone. Mora da se ustedi za starost.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Пази, неком смета неком не што се апликација отвара неколико секунди. Мени је нпр у то време Вибер био битан с требало му је 6 секунди да се отвори, па уради Resume, а било је још таквих. Онда неке апликације су биле полуфункционалне итд. Међутим сама идеја минималистичкпг дизајна, једноставности, "плочица", то ми је било врх. Штавише и апликација камере је била једноставна и функционална. Али ето видиш и поврх свега тога нису улагали у развој апликација, а Хуавеј за кратко време реши проблем недостатка GMS и притом раде на развоју свог система тзв Harmony. За то им скидам капу и вреди се надати нечему у будућности.
П.С. ја нажалост нисам сачувао ниједну Лумију из тог периода, а 1020 ми је остала неостварена жеља.
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Cuvam Lumiu, cuvam. Da, nisu ulagali ali i Google je mesao svoje prste iz nekog razloga, nisu im dozvolili da plasiraju njihove apk i Prodavnici. Nisam imao problem sa Viberom ali i da se desilo, Viber je sam po sebi mnogo bagovit. Outlook je bio bagovit. A ovo kako se Huawei bori svaka cast. Evo i jedne lepe vesti u tom pogledu:

https://www.xda-developers.com/huawei-h ... QG5BYm1jgQ

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od miodrage »

Ne spominjite mi i ne otvarajte staru ranu... Lumie su meni bile zakon, to svi znaju. Jos imam 930, 950XL (ali ne radi jer je ekran mrtav), 3x 530 i 535. Sve osim 920 sam sacuvao.
I sve ove Lumije rade. Doduse neke su vec postale opasne zbog losih baterija koje su pocele da se naduvavaju, ali c'est la vie. Stea, velika steta za Windows, ka i idiotluk u MSFT.
Da se vrnemo na temu. Huawei je sada bukvalno ostavljen sam sebi, da proizvodi i hardver i softver. To moze da ih ili ugasi (u sta ne verujem jer su ogromna kompanija), ili (a u to sam pre spreman da verujem) da ih natera da naprave savrsenu integraciju hardvera i softvera, mozda i bolju nego Apple, pa samim i tim i jos savrseniji ekosistem. Iskreno, Ako im to podje za rukom, eto mene u njihovom jatu. Nazalost, mislim da ce do tog momenta da prodje jos neko malo duze vreme (citaj cca 3-5 godina)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori