Huawei P30 lite

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei P30 lite

Post od neogeo »

Iacta Alea Est

cekicm83

Re: Huawei P30 lite

Post od cekicm83 »

ssrki, reseno, popravili bug.Nesto su prckali ko zna sta i kako.

cekicm83

Re: Huawei P30 lite

Post od cekicm83 »

Jesam li ja lud ili ipak nesto ne stima?!Udjoh u Google play i tamo gde je bilo hrpa, na hiljade aplikacija, sada u kategoriji "za vas" preporucene samo 4, u kategoriji "nemate prostora 30-tak, "upravo azurirano" tacno 15 apk, "probajte i platite posle"- celih 9, Google aplikacije nema u ponudi (Gmail, youtube, chrome,itd.) vec im pristupate preko pretrage?Da li zna neko o cemu se ovde radi?

cekicm83

Re: Huawei P30 lite

Post od cekicm83 »

Drustvo da li se nekom desava da je signal pun a da mu pristizu poruke o propustenim pozivima i sms poruke koje su poslate?Naime imam dva broja u njemu i znam da je normalno da budem nedostupan na jednom kada na drugom imam poziv u toku ali ovde to nije slucaj.Telefon je u stand by, pun signal na oba broja ali sam na prvom nedostupan?U pitanju je Vip mreza.I primetio sam da sve dok ja ne uputim poziv sa tog broja broj je nedostupan iako je pun signal.Ovo mi se desava par dana unazad.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 lite

Post od Sale_M »

Desava se to ponekad. Meni se godinama vec desava to mada retko.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Huawei P30 lite

Post od cekicm83 »

@Sale_M hvala na odgovoru.Juce sam bio nedostupan punih 3 i po sata.Spavao sam za to vreme.Na viber mi kolega poslao neki link i posto mi nije jasno bilo o cemu se radi nazovem coveka a on mi kaze zvao sam te bio si nedostupan pa sam ti poslao sms o cemu se radi a link na viber.Zavrsismo poziv kad meni stizu propusteni pozivi i njegove sms poruke.Jutros ustanem za posao, obavim par razgovora oko pola osam i nisam dirao telefon uopste.Oko pola 12 u kancelariju ulazi koleginica i govori mi sto si nedostupan.Ja pogledam u telefon, pun signal i na Vip broju i na Telenoru.Uzmem sluzbeni telefon, nazovem sebe na Vip i to zovem tri puta i nedostupan sam.Pozovem na drugi broj u telefonu, koji je u telenoru, i telefon zvoni normalno.Uzmem i obavim odlazni poziv sa Vip broja koji imam u telefonu i na kome sam nedostupan, sve regularno, mogu da zovem.Kada sam zavrsio poziv eto poruka.8 propustenih poziva.Kao da telefon postaje ponovo dostupan, iako ima pun signal, tek kada ja obavlm odlazni poziv.Kao da se tada konektuje na mrezu.Inace, pre nekih nedelju dana ukljucio sam opciju "dve 4G sim kartice" i postavio Vip, koja je na prvom slotu, na 2G mrezu jer sam zbog posla ponekada u nekim nedodjijama pa mi signal slab a nju koristim za pozive generalno, dok sam telenor broj stavio za prenos podataka tj koriscenje interneta i na 4G jer taj broj imam godinama pa me internet dodatak od 3GB kosta svega 1 RSD.Sada sam ugasio opciju "dve 4G sim katice", Vip je sada na 3G, Telenor na 4G, pa cemo videti.Kontaktirao i Vip da izvrse proveru sta se desava.Vrlo ljubazno odgovorili da ce sve maksimalno detaljno proveriti.Generalno broj mi je vezan za sve sto mi treba tako da nesmem da budem nedostupan na njemu.Videcemo.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 lite

Post od ssrki »

Mozda je problem u mrezi koju si stavio na 2g, mislim da 2g vise nema ni u tim zabitima kije pominjes, a najbolje da stavis na sve, pa da tel automatski izbira najjacu mrezu
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 lite

Post od cekicm83 »

@ssrki hvala na odgovoru.Signal, podesen na 2G,je pun ili skoro pun.Nikakav problem da je telefon ispadao iz mreze.Na poslu, u kancelariji, isto pun signal, kolege koje su na Vip mrezi nemaju problem sa signalom niti se desava da su nedostupni i nemaju problem sa kasnjenjem poruka.Isto neki od njih stavili na 2G.Kod kuce takodje i supruga i deca nemaju navedeni prob a svi su isto u Vip.Cackao sam ovih dana nesto tipa tj tacno opciju "dve 4G sim kartice" i ukljucio je kako bih i na Vip broju i na Telenor imao 4G internet tj kako bi mogao da prebacim lako sa jednog broja na drugi koriscenje mobilnih podataka a da mi bude po najvecoj brzini.Ovako kada nije ukljucena ta opcija primaran broj moze da bude na 2/3/4G a sekundarni samo na 3G.Imam dosta jeftin net na telenor broju, 3GB za 1 din, preko 8 god koristim taj broj pa je izgleda zbog toga tako jeftino, pa rekoh da iskoristim pogodnost.Zanimljivo je to da telenorov broj koji mi je u telefonu isto, kao sekundarni, normalno funkcionise.Nedostupan sam na Vipu a u istom trenutku kada pozovem telenor broj on je dostupan.Odradio sam hard reset telefona, iskljucio opciju za dve 4G kartice pa cemo videti.Kontaktirao i Vip da provere sta se desava.Videcemo.Znam da je Huawei ranije , mislim da je u pitanju p9 lite ali nisam siguran, imao taj problem, pun signal ali nedostupan broj.Nadam se da nije to i sa ovim telefonom slucaj.Videcemo narednih dana.

cekicm83

Re: Huawei P30 lite

Post od cekicm83 »

Da li neko, ako uopste ima onih koji koriste ovaj uredjaj na kome jedino sto valja je baterija, ima problem sa primarnim brojem za slanje SMS?Naime podesio sam da mi primarni broj za lanje SMS bude prvi ali telefon sam nakon nekog vremena pocne da brljavi i kada zelim da posaljem SMS izbacuje mi da to ucinim kroz 2 broj u telefonu?Ovo je strasno vise sa ovim telefonom "P30 seije" a u stvari losom kopijom Nova 4e telefona.Te sam nedostupan a pun signal, te stuca, itd. Ne znam kako je bilo na veriji 9.1 brzo sam dobio Andoid 10 beta pa tako ne znam da li je do azuriranja.Sve u svemu za*ebali su me sa nazivom P30.Ovaj telefon ima veze sa P30 serijom koliko i ja sa cuvanjem ovaca npr.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P30 lite

Post od ciklon »

Дам ти 60 евра за фон ако имаш проблема са њим. Чак ћу и поштарину платити. ;-)

cekicm83

Re: Huawei P30 lite

Post od cekicm83 »

Haha, care ne vredi toliko bacices lovu uzalud. 😉 E daj, stvarno, izbacite ovaj minimum od 60 karaktera.

cekicm83

Re: Huawei P30 lite

Post od cekicm83 »

Ajd' da pitam zanima me vise uopsteno nego konkretno jer briga me za security.Ume li da kasni security, konkretno pusten je aprilski jos 29-tog maja meni nije stigao jos uvek?Citam da su ljudi vec dobili jos 31-og, 1-og, ja jos uvek nista.Pitam vise uopsteno da bih znao, manje me zanima zakrpa u kojoj mi jos i guraju, aplikacije koje necu, u sistemske?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 lite

Post od Sale_M »

Ume da kasni i security kao i bilo kakav apdejt, i to ne vazi samo za Huawei nego za sve proizvodjace.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Huawei P30 lite

Post od cekicm83 »

Hvala care na odgovoru, nisam na androidu odavno bio pa hvatam konce sto bi se reklo.Microsoft je npr. imao azuriranje svakog drugog utorka u mesecu na svim svojim modelima i pocinjao je u 19:00:01. 😁

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei P30 lite

Post od Him »

Moze li se desiti da telefon zabaguje i da ne prima azuriranja softverska? Konkretno imam ovaj model, 30 Lite, i jos uvek nije dobio 10.0.0.197 verziju a citam preksinoc su korisnici istog dobili cak i 10.0.0.213. Kod mene stoji na verziji 10.0.0.193 mesec dana od pustanja ispravke u Evropi i za 2 dana i mesec dana od kako su korisnici u Srbiji poceli da dobijaju .197 verziju. Neko da mi objasni?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 lite

Post od Sale_M »

Nemoj da brines, dobices i ti, nekad zna da kasni update za pojedine modele. Ono sto je bitno je da imas telefon koji je Evropska verzija tj sa oznakom C432 i dobices sigurno.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei P30 lite

Post od Him »

Na mom je oznaka C431 mada znam da je i to za region evrope.Nego aj' ovde da postavim, koliko je pametno kupiti sada Nova 5T, deluje mi kao solidan telefon, P30 lite mi deluje nekako slab pa bih uzeo 5T, pristojna mu je cena, jeste da nema mesta za sd ali meni to i ne treba, koristim 2 broja?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 lite

Post od Sale_M »

Pa mislim da je sasvim dobra kupovina ako vec ne mozes da uzmes P30. Samo ako ga uzmes obavezno mu stavi staklo na ekran, jer ne verujem da ima neku zastitu.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei P30 lite

Post od Him »

U gradu u kome zivim, iako se smatra jednim od tri najveca grada u Srbiji, telefone osim u ovlascenim prodavnicama i kod operatera, uzimati u prodavnici je gore nego kupovati na pijaci.Trazim ja i P30 a od sinoc i nova 5t, kada sam procitao slucajno da je u njemu kirin 980, kao i komentare da je vrlo solidan. Ali nikako da nadjem a i kada nadjes ili ti prodaju pricu kako je telefon nov, nekoriscen, a folije sa njega skinute, otvorena kutija itd. Pa cak idu i u tu krajnost da prodaju NOV telefon a na njemu Android 10. Da skratim, ili je telefon koriscen vec a prodaju ga kao novog ili ako i kojim slucajem naidjes na nekoriscen telefon idu sa cenama nerealno visoko. Tako da trazim ja i P30 nov za neku cenu od max 380€, koliko mislim da je realno, a i novu 5t od sinoc. Danas pokusao zamenu sa jednim tipom, ja njemu P30 lite i odozgo 130€, trazio je 150€ doplate u startu, ali covek nece da dodje kod mene kuci i da izvrsimo proveru telefona i on mog i ja njegovog. A u oglasu lepo stavio da vrsi dostavu na adresu besplatno posle 20h. Navodno, zamene telefona radi iskljucivo u radnji iako kod mene ima apsolutno sve uslove da isproba fon detaljno (wifi, net, poziv, punjenje, ma sve). Cak mu ponudio i 10€ vise ako dodje kod mene kuci i nista. Obicno telefon kupujem kod operatera za kes, bez ugovorne obaveze, i miran sam ali sada za 5T dati 54000 dinara mislim da je previse. Sve u svemu pazaricu valjda nesto. Izvinjavam se na podugackom postu.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 lite

Post od ssrki »

Uzmi honor 20, isti je totalno kao i 5t ali je malo jeftiniji
Huawei p30 aurora

Odgovori