Samsung Galaxy Note 8

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

^ Nemam pojma, iskreno.
Na Noutu mi to smeta jer, usled zakrivljenosti ekrana, nabodem onu j****u crtu svaki put kad listam nešto. [emoji19]
Neobično, ali na Nokiji je mnogo ređe nabodem, iako je na njoj zakrivljenje ekrana mnogo izraženije.
Inače, ovih dana sam dva puta vraćao Nout na fabrička podešavanja. Od pre dva meseca je počeo malo da štuca, pa sam pomislio da bi mu to moglo pomoći, ali jok. [emoji17]
Razmišljam se da ga prodam i uzmem Nout 10 (ne bih veći, i ovaj mi je previše izdužen za bezbedno korišćenje jednom rukom), ali mi žao para, posebno što ne znam kakva će biti ekonomska situacija kad prođe ovo sa koronom. Ne fali mu ništa, osim što uočljivo ukoči animaciju pri skoro svakom dodiru na ekran. Nekome to ne bi smetalo - neko to ne bi ni primetio - ali meni bode i oči i mozak. [emoji19]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Sale_M »

Note 10 je bas lep telefon, ali tu pricu sa usporenjima bi doziveo i sa njim nakon 2 godine koriscenja, to je sigurno.
Jel koristis fabricki launcher ili Novu?
Recimo meni je na P20 dosta bagovit Emui launcher, zna da zakoci pri skrolovanju pocesto, ali od kako sam na Novoj vec neko vreme radi P20 kao svajcarski sat, nema kocenja, kasnjenja, nikakvih usporavanja.

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Sale_M napisao: Jel koristis fabricki launcher ili Novu?
Posle reseta isprobao oboje, i bila ista priča. Na kraju ostavio Samsungov UI, jer se Nova ne slaže najbolje sa estetskim podešavanjima edž-displeja.
Nova, bar za mene, ima odlična podešavanja, odavno sam uzeo i verziju koja se plaća i koristim je na Širokoj (koja leti, pu-pu, da ne ureknem [emoji1]), ali ovde je znala da zaštuca na istim mestima kao i bez nje. [emoji853]
.
.
SS trenutnog stanja ekrana [emoji854]:

Slika

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Martin Mystere »

Joooj kako ti se taj mts nikako ne uklapa tu - ili menjaj temu ili taj shortcut.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

^ Ozbiljno, ili za****vaš?
Tako mi je i na Nokiji, samo što je u pitanju Vipova ikonica: plava, sa crvenim unutra, pa sam zato ostavio i ovde. [emoji854]

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Martin Mystere »

Misliš li da te zajebavam kad ti kažem da ti se ne uklapa jedina crvena ikonica i uopšte jedini crveni detalj u plavoj temi, gde dominira plava boja teksta i pored svih drugih crnih ikonica?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

^ Otkud znam, svako ima svoj ukus.
A moj je takav da sam ostavio po crvenu ikonicu operatera na oba telefona. [emoji2957][emoji23][emoji23]

griswold
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 16. Mar 2010. 16:28

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od griswold »

Cao. Uzeo sam note 8 skoro polovan. Imam par pitanja
- dobio sam ga sa vec nekim staklom zastitinm na njemu sto stiti i ivice. Ali mora jace da stisnem touch. Ne znam jel to do tipa stakla, jer na S5 imam isto zastitno staklo i nemoram jako da stiskam
- kako vi budite telefon iz sleepa, kako najlakse to ? Pritiskanje home dugmeta jako mi je bzvz. Jedino ono lift to wake up ?
- always on display sam citao da srce bateriju 0.5 posto na sat vr. Ali da li ce da srce isto bateriju ako stavim da mora dva put da tapnem ekran da se pojavi (tap twice umesto always on) ? Ako nece da srce u tom slucaju onda je najlakse otkljucati telefon dva put tap pa onda face prepoznavanje. (otisak prsta je nezgodan

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

^ Problem sa ekranom ti je najverovatnije zbog zaštitnog stakla, ja nemam zaštitu na ekranu i odziv na dodir je normalan. Ukoliko ukloniš staklo, a problem ostane, onda si, bojim se, uzeo faličan telefon, što takođe može biti slučaj, budući da je polovan.
Po pitanju AOD-a ti ne mogu pomoći, ne koristim ga (osim prvih desetak dana po kupovini, kada nisam uočio veće pražnjenje baterije), odavno sam se odvikao od toga i nije mi potreban.
Što se tiče „buđenja“ telefona, uvek ga palim isključivo preko otiska prsta, jeste da senzor ne radi najbrže i najpreciznije, ali radi dovoljno dosledno, samo je potrebno malo duže zadržati prst na njemu.
Ni posle skoro dve godine od kad sam ga uzeo, ne znam da li ovaj model ima opciju za dupli tap po ekranu, i od nje sam se odavno odvikao - a ako ima, možeš je isprobati, pa videti da li ti odgovara.

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od nesta »

Što se tiče stakla, moje iskustvo je da se mora koristiti ono sa lepkom. Bez lepka je dosta loše. Ovo je naravno zbog zakrivljenog ekrana. Aod bi trebalo manje da troši bateriju ako se ne prikazuje sve vreme. Imaš opciju tap to show, da se prikaže na 10 sec i to tek kada pipneš ekran. Što se tiče buđenja telefona na dupli tap, to mislim da nema na stock romu. Ali verovatno da ima na custom romovima.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Samsung već pustio junsku zakrpu za Belešku 8, a HMD nije za Široku Noklicu. :oops:
Svejedno, Široka radi izuzetno, a Beleška 8 će najverovatnije uskoro biti zamenjena nečim drugim, malo manjim i novijim. :roll:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od znemanja »

@Evindzer, predpostavljama da si na manji Note 10 bacio oko :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od nesta »

Evindzer napisao:
Uto, 02. Jun 2020. 19:20
Samsung već pustio junsku zakrpu za Belešku 8, a HMD nije za Široku Noklicu. :oops:
Svejedno, Široka radi izuzetno, a Beleška 8 će najverovatnije uskoro biti zamenjena nečim drugim, malo manjim i novijim. :roll:
Šta razmatraš Evi? Meni deluje zanimljiv onaj note 10 lite. Skoro nešto gledah da za njega zamenim note 8,ali imam ovaj mi9t pro pa za sada odustadoh. Samo šteta što u njega ne ubaciše snapdragon.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

↑ Nout 10 Lajt u sebi ima Eksinos iz Nouta 9, koliko znam. Nout 9 je odličan model, možda i najzaokruženiji Nout svih vremena (ima ga moj brat godinu i po), ali je taj procesor danas ipak star za cenu koju traže Gigatron i ostale legalne radnje po Srbiji. Pogledaj junsko sniženje u Tehnomaniji (samo požuri, traje jedva par dana), znam da obuhvata neke Samsunge, ali ne i koje, možda bude nešto što ti se dopadne. 🙃

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od talicni »

Kupio sam telefon pre nekoliko dana i juče sam primetio zamućenje na slikama. Naime, svaka slika koja je slikana u pejzažnom modu, sa desne strane ima blago zamućenje a video urađen u pejzažnom modu ima blago seckanje. Slike koje su u portretskom modu su bez zamućenja, a video ide bez seckanja. Zna li neko, da li je ovo do kamere, ili je softverski problem?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Ja nisam primetio nešto slično na mom primerku, ali, iskreno, dugo nisam ni slikao njime, pa možda nisam merodavan.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Sale_M »

Evi druze stari aj da svratim u tvoju temu malo 😁😎
Sta si resio da uzmes da zamenis legendarnu Notaru?
Ja sam resio da ne menjam dok ne izadje P50 serija.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

↑ Rešio, brate, al' me za**bavaju 15 dana, ako se šta promeni uskoro, saznaćeš, ne brini. 😊

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Sale_M »

Nisam te pitao jesi resio nego sta si resio da uzmes, kojeg zamenika 😂😂😂
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

↑ Strpi se još par dana, tada ću, nadam se, imati šta da napišem. 😉
Ne bih da sad opljunem po određenoj firmi i dostavi, jer im je poslovanje možda otežano nakon vanrednog stanja, pa im dajem još par dana lufta. 😁

Odgovori