Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

Nemoj da ga prodajes, to je suvo zlato. [emoji16]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od znemanja »

Sve je to super, ali zar je vredno rizika u pogledu servisa. Kod nas Note 10 Plus ili S10 Plus sa zmajem ne može da se servisira.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

U tome i jeste problem. I da se nekako nabavi ovde ili dovuce od preko, ipak odredjeni rizik postoji jer zvanicne garancije nema. Da Samsung ima internacionalnu garanciju kao Apple to bi bila neka druga prica.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od AnGeL oF LoVe »

marko.jtd napisao:Moj je na oglasima, 750€ [emoji23]
Imao sam ponude 700, 720€, ali nisam hteo da ga prodam. Izbacio sam ga cisto da vidim koja je prodajna cena i ima li interesovanja.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
Ако си желео да га продаш, требао си? Први купци су (скоро) увек најбољи, тј. највише нуде. Цене ће да падају, све је више акција(ускоро, повољно ноте 10)и продавци немају више купаца као пре пандемије а уложили су новац за набавку и заробили средства. Размишљам о скорој куповини пратим одређене моделе, понуде и видим да је већина модела појефтинила.
LG G2 Black,16GB

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od marko.jtd »

Ma ne, izbacio sam cisto da vidim kakva je potraznja i prodajna cena.
Sta da kupim bolje trenutno? Nemam neki izbor...

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Uglavnom u toku iduće sedmice prelazim na Note 10+ nakon godinu i po dana sa Mate 20 Pro pa eto da javim. [emoji23]

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

Opa, cestitke! [emoji16]
Jedan od retkih modela koji ga, verujem, moze zameniti na dostojan nacin. [emoji4]
Obavezno pisi utiske i poredjenja. [emoji4]

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Svakako da hoću. Naručen je pa u toku iduće sedmice dolazi u crnoj boji. Ne volim nešto eksperimentisati sa bojama pa uzimam crni, a kroz neko vrijeme ću uzeti originalni leather case i protective stand. :D

S obzirom da imam Huawei brzi bežični punjač na 15W možda će raditi i ovdje jer i na Note isto podržava tu brzinu.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od AnGeL oF LoVe »

Ево најављене акције. Ко жели мора бити брз, само 100 ком.

Samsung Galaxy Note 10 Lite po super ceni
https://m.gigatron.rs/akcije/samsung_ga ... ceni-12240
LG G2 Black,16GB

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

Daju i Nout 10 (manji) za 70000. Mislim da ni to nije loša ponuda.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

Ne nađoh temu za olakšanu Belešku 10, pa ću ovde. [emoji16]

https://youtu.be/UZztK9ibnnA

Rekao bih, jedan od retkih objektivnih i informativnih videa od strane Markbenča u poslednjih godinu-dve. [emoji4]

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od djole1989 »

Pa ta cena sa popustom od 50k rsd mu je ralana cena ova druga je smešna u najmanju ruku. Mada deluje kao interesantan mob. ako nisi pri lovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

djole1989 napisao:Pa ta cena sa popustom od 50k rsd mu je ralana cena (...)
Da je sreće, bilo bi tako, ali ni proizvođači, ni naši legalni prodavci nisu radi da ih prodaju po realnim cenama. [emoji19]

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Od večeras i vlasnik Note 10+ modela sa Exynos procesorom. Nakon par ažuriranja te podešavanja osnovnih aplikacija ide detaljnije prilagođavanje. Prvi utisak je jednostavno Note je Note, ostalo su telefoni. :D Iako sam i dalje veliki fan Huawei-a ne mogu osporiti završni momenat u vidu vizuelnog doživljaja i zaokruženost Note telefona. Par slika u kući koje sam napravio pod slabim svjetlom su meni i više nego prihvatljive. Ono što me raduje je da telefon kompatibilan sa Huawei brzim bežičnim punjačem tako da i na Note radi brzo bežično punjenje na 15W. Toliko za prvih par sati i početak. :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

Janka, čestitke. [emoji1303]
Šta si imao pre njega?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

^ Imao je Mate 20 Pro. [emoji4]
janka_88 napisao:Od večeras i vlasnik Note 10+ modela sa Exynos procesorom. Nakon par ažuriranja te podešavanja osnovnih aplikacija ide detaljnije prilagođavanje. Prvi utisak je jednostavno Note je Note, ostalo su telefoni. :D Iako sam i dalje veliki fan Huawei-a ne mogu osporiti završni momenat u vidu vizuelnog doživljaja i zaokruženost Note telefona. Par slika u kući koje sam napravio pod slabim svjetlom su meni i više nego prihvatljive. Ono što me raduje je da telefon kompatibilan sa Huawei brzim bežičnim punjačem tako da i na Note radi brzo bežično punjenje na 15W. Toliko za prvih par sati i početak. :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Cestitke, da te lepo sluzi! Dostojna zamena. [emoji4]
Mene pre svega interesuje kamera kao i baterija ali i generalno poredjenje sa Mejtom. Mene je Havajac razmazio kamerom i baterijom, ali i ostale stvari su na izuzetno visokom nivou, i zbog toga mi je trenutno tesko da predjem na neki drugi model. Na neki novi Huawei bih presao ali mi je nedostatak Google servisa i dalje najveca mana. Videcemo sta ce biti oko svega toga ali vidim da lepo napreduje Gallery app, sve je vise aplikacija koje su vecini neophodne.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Koristio sam Mate od skoro prvih dana kada je izašaoci malo je dosadio iako je to prvi telefon poslije nekadašnjeg Note 3 koji sam zadržao godinu i po dana što je samo po sebi pokazatelj koliko je to zaista dobar telefon. Da nije ovog problema sa Google-om ja bi izvjesno sa nestrpljenjem čekao Mate 40 seriju, ali za tu cijenu koju traže ja ne želim da pravim kompromise.

Za sad sam Huawei Watch GT2 bez problema upario nakon instalacije Huawei Health programa i evo jutros problem. Htio da je pokrenem ali prijavljuje da HMS mora biti verzija 4.0 i viša, a koje naravno nema ažurno na Play Store pa sam posebno skinuo apk fajl.

Ono što je nenormalno dobro isto je vanjski zvučnik na telefonu, znači nije realno koliko je jak i kvalitetan zvuk. Iako je Mate imao na papiru stereo zvuk, nije to bilo na nivou jer sam prije njega imao Note 9.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

Joxy napisao:Imao je Mate 20 Pro. [emoji4]
To je moj omiljeni havajac, izgledom, ekranom i osećajem u ruci (i pored obrvetine). [emoji4]
Imao sam samo dve kratke prilike da ga malo pročačkam uživo, ali stekao sam utisak da je odličan. [emoji854]
Janka, kažeš da N10+ ostavlja bolji osećaj u ruci - ima li probijanja svetlosti s leve strane ekrana, ili su i to napokon rešili?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Nisam nikakva probijanja svjetlosti primjetio sa strana tako da su vjerovatno to riješili. Ono što mi već sada nedostaje ja face ID otključavanje jer je na Mate radio i u potpunom mraku. Senzor otiska prsta jednostavno nije na nivou ove kategorije i relatino je spor iako zaista nemam problema u vidu neprepoznavanja otiska (registrovao za svaki palac po dva otiska radi smanjenja grešaka, tako sam čitao da rade). Kamera me pozitivno iznenadila jer iako je osnovna hardverski identična sa Note 9 koji sam imao, razlika je nebo i zemlja kako u dnevnim tako i u noćnim uslovima. Selfi kamera je nevjerovatna kakve boje i oštrinu ima, bukvalno kao neka glavna kamera sa nekog mid-range modela. Digitalni zom ide do 10x i zaista ne primjetim neki poseban gubitak kvaliteta u odnosu na Mate. Zvučnici su priča za sebe, znači zvuk je nevjerovatan! Imam osjećaj da telefon ispušta zvuk kroz masku jer gdje god pokušam "zatvoriti" otvor zvuk negdje izbija :lol: i zvuk je jasan, čist, dubok i bez distorzija (bar za moje uho). Ekran je fantastičan i zaista imam osjećaj kao da uronim u njega dok radim nešto na telefonu. Baterija nakon prvog punjenja ne prikazuje znakove neke nadprosječne autonomije, ali vidjećemo kako će biti jer sam odmah imao 3 ažuriranja i to jedan sa promjene sistema sa androida 9 na 10 i instaliranje mase aplikacija itd. Zvuk u slušalici je daleko jači u odnosu na Huawei i moram priznati da su izgleda popravili prijem signala koji je na Note 9 bio očajan u odnosu na Huawei. Brzo punjenje od 25W ne zaostaje puno u odnosu na 40W kod Huawei kada se gleda od 0 do 100%, ali je najočiglednija razlika u brzini kada se poredi punjenje negdje od 30 do 70% kada se treba eventualno dopuniti telefon i tu je Huawei brži. Kada dođu pri zadnjih 10-15% tu Samsung sustigne tu razliku u brzini i punjenje se odvija pa recimo 70 minuta na Huawei, a na samsung 85 i to pod uslovom da se ne čačka po telefonu (osim eventualno pregleda notifikacije i to).

To je to za sada, ako nekom treba još neka info neka pita. :)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

^ Mene zanima poredjenje kamera Mate vs Note. Kao sto sam vec pisao, jedan od glavnih razloga zbog kojeg mi se ne menja Mate. [emoji4]
Evindzer napisao: To je moj omiljeni havajac, izgledom, ekranom i osećajem u ruci (i pored obrvetine). [emoji4]
Imao sam samo dve kratke prilike da ga malo pročačkam uživo, ali stekao sam utisak da je odličan. [emoji854]
Slazem se u potpunosti. [emoji4]

Odgovori