Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Jel neko izvalio koliko se reklamiraju Win i Win Phone u seriji Humans ?! :blinky:
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Meni se čini da sam video Windows 10 nekome u ruci u seriji.[emoji16] Osim ako sam pobrkao sa nekom drugom serijom. I mislim da sam video i u ovoj nemačkoj Dark. E, da, i video pre neki dan neki Windows Phone 7 u Hawaii Five-O.[emoji16]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Bukvalno svaki kadar gde je tehnika npr tablet ili telefon to je surface I wp u toj seriji Humans.

Evo gledam drugu sezonu isto, u životu nisam video bolju reklamu za MS.
Ali kasno :( i tada kada su snimali nije bilo pomoći :(
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Deltex »

cekicm83 napisao:Dario90, druze ja sam od aplikacija koristio i koristim jos uvek samo Viber i Whatsapp, to mi treba zbog dosta prijatelja u inostranstvu a i zbog nekih poslovnih radnji.Naravno uz aplikacije koje su standardne uz telefon(outlook, vreme i ponekada muzicki plejer).Facebook, Insta, i druge socijalne mreze nemam niti su mi potrebne jer kada mi nesto treba zovem i ponekada sms i viber i wa.Mape ne koristim niti mi trebaju.Iako je smartfon(lumia 550) ja telefon koristim za pozive i poruke.Sve ostale aplikacije tipa fb, insta, xbox, itd koje su dosle sa telefonom deinstalirane su.A i prijatelju, posteno receno, oko Androida i Iphone se vise utrkuju oko kamere kao da telefon primarno sluzi za slikanje, nego oko sistema.Nikakvu razliku ja ne primecujem izmedju samog sistema(Ios 10-11 ili do kog vec sistema su dosli a isto tako i izmedju Android azuriranja os ili kako se vec kaze vec sam i zaboravio).Samo aplikacije traze novije sisteme i zavaravaju narod da ima neke razlike.Moja lumia 550 ima vise od 4gb memorije na telefonu i nema nagomilavanja smeca a i kada se nakupi odes u podesavanja i obrises dok to ni na androdu ni na ios-u nije moguce negosvake druge trece godine moras kupiti nov telefon jer memorija ode.Takodje nemas opciju prebacivanja aplikacija na memorijsku karticu (osim ako rutujes telefon a mene to ne zanima vise, nekada sam rutovao svaki telefon ali me sada proslo to cackanje telefona, ostareo sam) kao kod WP.Cak sam kupio kao sekundarni telefon NOKIA 3310 3G da ga koristim za posao koji radim jer mi nije potrebno vise od poziva i sms.Zao mi je sto ovaj WP odlazi u istoriju, ukusi i potrebe su razlicite ali sistem je bio odlican.
Za to ti je bio dovoljan i polovan android 2.7 ili blackberry10 telefon

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od m@c|-|oR »

LINK
Toliko o tome. Dugo mu je i trebalo. Temu pod katanac.
:)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

Nikako pod katanac, ima nas koji jos uvek koristimo Windows. :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od m@c|-|oR »

Ma koristim ga i ja na računaru. Još nemam alternativu.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od dejan87dex »

Microsoft releases final Cumulative Update for Windows 10 Mobile (OS Build 15254.600)

As we already know, Microsoft is ending support for Windows 10 Mobile OS today. Microsoft today delivered the final Cumulative Update (OS Build 15254.600) for Windows 10 Mobile. This KB4522812 update includes the following improvements.

Addresses an issue in which the Microsoft Store might fail to open on Windows on Arm.
Security updates to Windows Virtualization, Windows Kernel, Windows Peripherals, the Microsoft Scripting Engine, and Windows Server.

If you have Automatic Updates enabled, this final update will be downloaded and installed automatically from Windows Update. After this update, mobile devices running Windows 10 Mobile and Windows 10 Mobile Enterprise will no longer receive monthly security and quality updates that contain protection from the latest security threats. If you are looking to buy an alternative smartphone, check out our article for some suggestions.

https://mspoweruser.com/microsoft-relea ... 15254-600/

:(
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

W10M je odavno dizgoreo. [emoji23]
Sve ti je jasno kad sam i ja već mesecima odustao od njega. [emoji854]

Odgovori