Xbox vs Sony Playstation

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Xbox vs Sony Playstation

Post od Joxy »

Kao neko ko je imao sve Sonijeve konzole, sto rucne sto obicne, smatram da bih mogao da ti pomognem u izboru. Jasno je da za mene postoji samo jedna strana u ovom slucaju, naravno samo Sony dolazi u obzir. [emoji3]
Prvo ne bih se slozio sa Kutijom da Pro nema svrhu bez 4K ekrana. Nisu 4K i HDR podrska jedine prednosti, najvece prednosti se upravo ogledaju u FHD gamingu gde igre rade stabilno, nema padova fps. U nekim igrama je ta razlika bas primetna. Primer dobro optimizovane igre za Pro je i novi Tomb Raider gde se moze birati izmedju nekoliko opcija npr 4k sa 30 fps ili FHD sa 60 fps.
Nego da se vratimo na stvar. S obzirom da klinci imaju po 10 i 12 godina tj da verovatno jos uvek nisu uplovili u svet nekog ozbiljnijeg gaminga, smatram da ti je kupovina cipovane PS3 najbolji izbor. Ustedeces dosta novca jer je cena daleko niza od tih 300e koliko si bio spreman da izdvojis na pocetku, a kasnije neces imati nikakvih ulaganja posto mozes i sam da skidas igre i da ih ubacujes na HDD.
Sa druge strane ako ipak zelis da izdvojis vise novca ali da budes miran duzi period onda se svakako kao najlogicniji izbor izdvaja PS4 Pro. Ispruzis se odmah do 400e, uzmes sve sto ti je potrebno i miran si duze vreme. Igre uzimas na Razmeni igara i nema problema.
Slobodno pitaj ako te jos nesto interesuje, tu smo svi da pomognemo. I obavezno javi za koju varijantu si se odlucio. [emoji3]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od miodrage »

Joxy, cenim tvoje misljenje, ali opet, smatram da Xbox360 nista ne zaostaje za tom PS3, i da je sto tako lako nabavljati igre i ubacivati na HDD. Sto se PS4 tice, opet mislim da je tu mrtva trka izmedju njega i Xbox One.
Ja opet ponavljam, ako neko zeli da daje pare za igre, PS4 ili Xbox One, ako neko zeli piratizovano, PS3 ili Xbox 360.

Takodje ukljucio sam i Nintendo Switch kao po meni dobru opciju, s obzirom da moze i da se nosi ponegde, a da se klinci igraju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Green »

miodrage, reci slobodno da preporucujes Xbox zato sto je Microsoftov. :D

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Joxy »

miodrage napisao:Joxy, cenim tvoje misljenje, ali opet, smatram da Xbox360 nista ne zaostaje za tom PS3, i da je sto tako lako nabavljati igre i ubacivati na HDD. Sto se PS4 tice, opet mislim da je tu mrtva trka izmedju njega i Xbox One.
Ja opet ponavljam, ako neko zeli da daje pare za igre, PS4 ili Xbox One, ako neko zeli piratizovano, PS3 ili Xbox 360.

Takodje ukljucio sam i Nintendo Switch kao po meni dobru opciju, s obzirom da moze i da se nosi ponegde, a da se klinci igraju.
Takodje, postujem tvoje misljenje ali ovde je vise stvar u nekim licnim preferencijama. Ja naginjem ka Soniju otkad znam za sebe, neko drugi pak ima vece simpatije prema Majkrosoftu. Moje licno misljenje je da Xbox nikada nece imati ni priblizno dobre ekskuzive kao sto ih ima Sony.
Druga stvar, mislim da je borba 360 vs PS3 bila ujednacena ali da ih je Sony sa novom generacijom konzola prosto receno oduvao. One X kasno stize na trziste, Pro mu je vec uzeo ogroman deo kolaca.
Sve u svemu neka odluci sam, savete je dobio, mi smo svoj deo posla odradili. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Green »

Neka covek uzme sta hoce, ali i dalje savetujem da ne razmislja o Nintendo Switch. Napisah da je uredjaj skup, kao i igre. Pored toga, manja decica su u pitanju, koja se po pravilu brzo zasite svega, pa i igranja. Covek ce da baci pare bezveze. Bolje onda za taj novac neka dva tableta, ako ce se igrati u pokretu.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od dachakragujevac80 »

Kako trenutno uce, vidim ja da sam dzaba postavljao ovde pitanje! [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od miodrage »

Green, pa jesi siguran da je toliko skuplji switch? Ja se nesto ne bih slozio.
Gledam sada na KP oglase, PS4 500GB je oko 250, a 1TB oko 280€. Ako je sa 2 joypada, onda cena ide na nekih 300-320€.
Igre koliko znam su izmedju 50-100€ (drugar mi je nabrojao neke naslove koje je platio u ovom cenovnom rangu, i to na nekim akcijama)
Nasuprot ovome, Switch je na oglasima 300€, ali dolazi odmah sa 2 kontrolera, a naslovi su 30-80€. Kao sto sam napomenuo, mrtva trka.
Mada eto, izgleda da od konzole nece biti nista, ali smo mi ipak malo prodiskutovali.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Green »

miodrage, ne znam meni je skroz neisplativo davati pare na Switch pored Playstation-a. Jer, kao sto vec napisah, deca su to, brzo ce Switch zavrsiti negde u hrpi ostalih igracaka. Dok Sony moze biti i odlican media player, recimo.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Joxy »

MioVraze, ko jos placa igre toliko? :)
Kakvih crnih 50-100€. Idi na Razmenu igara pa vidi koliko se krecu cene, naravno u pitanju su digitalne verzije igara ali se ni po cemu ne razlikuju od onih na disku, mozes ih takodje kasnije prodati/zameniti.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od miodrage »

Joxy, ja za to ne znam, ne koristim PS, nikad i nisam. Ok, hvala na info. Jel to vazi recimo i za PSP? Znam da za PSP ima nekih fora sa crackom, ali iskreno nisam ulazio u to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Joxy »

PSP ima mogucnost da se hakuje i da se igre skidaju sa neta, kao za PS3. :)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od vla-do »

Zna li neko način kako da aktiviram 14 dana trial PS+?
Ne mogu da unesem našu karticu, a nisam uspeo ni Paypal nalog (doduše isto iz Srbije).

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od lovra »

Posto mi je klinac dobio babe i dede za rodjendan xbox one s imam par pitanja vezano sa samu konzolu pošto sam poprilicno laik u toj sferi.

Da li preko konzole može da se gleda youtube na obicnom tv-u?

Vec nekih 1.5 godinu mu na zidu u sobi stoji tv kojem je razbio ekran ( kao podsetnik na to sta je uradio) i za novu godinu planiram da mu uzmem novi tv na koji ce biti spojena konzola treba mi savet koji je najoptimalnija rezolucija ekrana tj da li da uzimam ful hd ili bi mu posao zavrsio i hd ready?


Sent from my iPhone using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od dachakragujevac80 »

lovra napisao:Vec nekih 1.5 godinu mu na zidu u sobi stoji tv kojem je razbio ekran ( kao podsetnik na to sta je uradio)
Hahahaha,kralju!


Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

PlaviDijamant
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 24. Dec 2018. 18:17
:: Huawei Mate 20 Pro
:: Huawei P9 Lite

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od PlaviDijamant »

Ljudi,

Posto vidim da pisete da igre za PS4 mogu da se hakuju, voleo bih da čujem više o tome :D

Od skoro imam PS4 Pro, kako to hakovanje uopste funkcionise?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Joxy »

Pogledaj na Bencu, tamo imas posebnu temu za JB gde je sve lepo objasnjeno.

Odgovori