Windows kao protivteža Androidu

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

*sve što bi 1808 očekivao da kažem*

Al sutra malo... :) Nema šta ko da ih brani, ovih dana je nekoliko važnih aplikacija otišlo. I to za nas bitnih, ne za "Britanske železnice".

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Windows kao protivteža Androidu?
Ja kažem da je odlična protivteža, ko se ne slaže sa mnom, može dole da se izjasni. :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od srđan obradović »

Mislim da još uvek postoji OVI STORE. Pogledajte pa uporedite. E to je sudbina o ovog našeg Store-a. Voleo bih da nije tako i da više app dolazi nego što odćazi ali... Evo dailypic više neće besplatno da automtski menja nego mora da se kupi. A šta da kupim kad za dva dana može da se ugasi. Win još održavaju WA, Viber, Instagram i FB sa M-gerom. Skype je već loš.
Biće bolje, nadam se ali...

Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od miodrage »

Nece biti bolje, barem ne za Win10Mobile. Videcemo sta ce biti sa WoA, ali iskreno ne nadam se previse - razlog - nemaju marketing, i povlace stupidne poteze. Po meni, problem je sto nemaju fokus, ili ako i imaju, mobilna divizija im nije u prvom planu sto je vrlo lose. Ispada da se vise bave jos uvek eksperimentalnim Hololensom, i sl. nego ovim sto bi moglo da donese neki profit. Naravno, to zahteva i veliko ulaganje koje izgleda nisu voljni da naprave.
S obzirom koliko sam integrisan u MSFT ja drugu alternativu i nemam. Na Android necu preci ni po koju cenu, znaci ostaje mi iOS, koji mi je preskup (a ne zelim starije modele, makar to bile jos vrlo jake masine)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Evindzer napisao:Windows kao protivteža Androidu (...) je odlična protivteža, ko se ne slaže sa mnom, može dole da se izjasni. [emoji14] [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38]
Šta je ovo, niko se nije primio na moju provokaciju? [emoji14] :D :D :D
miodrage napisao:Nece biti bolje, barem ne za Win10Mobile.
Tačno. Iako možda tako ne izgleda još uvek, platforma je napuštena.
miodrage napisao: Videcemo sta ce biti sa WoA, ali iskreno ne nadam se previse.
Ja se ne nadam ničemu. Voleo bih da bude nešto dobro, kvalitetno i kompletno upotrebljivo, ali ako mu ne posvete dužnu pažnju, proći će kao i sa W10M ili - još gore po njih - sa Kontinuumom, a to znači da će njihovu loše realizovanu ideju sprovesti u delo neko drugi i(li) na drugom sistemu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Meni ipak nije jasno što otpisujete w10m, u smislu kao da više nema nikakve šanse. Microsoft ako bi hteo, w10m bi sutra bio uspešna mobilna platforma. Taj sistem ima svoje prednosti.

Sutra da Microsoft odluči da se posveti w10m-u, da reši probleme u svojim aplikacijama u roku od mesec dana (smatram da je to izvodljivo za njih), i da se pozabavi marketingom, i postao bi sistem popularniji i povećao bi se udeo.

Nije da očekujem da će se tako nešto dogoditi, ali da bi tako bilo kada bi Microsoft tako odlučio. Ali to nije moja stvar. Mi smo korisnici, i puca nam uvo šta će Microsoft da uradi i da li će oni u nečemu uspeti. Mi hoćemo da imamo dobar proizvod za svoj novac, i koji nam se sviđa. Više bih voleo da opstane w10m, ali ako će Microsoft da napusti w10m, sami sebe diskredituju još jednom, i sami sebi čine štetu. Čak bi i Toša, Miodrag i ja nastavili lepo da živimo bez w10m, nego za moju godinu na iPhonu, a neko na nekom Androidu po svom ukusu. ;)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Apolo »

MS da se posveti razvoju aplikacija u pravom smislu reci, to kosta. Imali su vremena dosad i pokazali su da ih ne zanima razvoj aplikacija, tako da nada je ludom radovanje, svidelo se to nekom ili ne. Sistem daleko zaostaje za konkurencijom, a zasto se i dalje održava na udelu na nivou statističke greške, pa verovatno jer MS ima para da finansira gubitke u mobilnom segmentu, a do kad ce to raditi vreme će pokazati.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Apolo napisao:MS ima para da finansira gubitke u mobilnom segmentu, a do kad ce to raditi vreme će pokazati.
Verovatno do jeseni, jer je valjda tada poslednja veća nadogradnja. Nakon toga ne očekujem ništa.
гари napisao:Meni ipak nije jasno što otpisujete w10m, u smislu kao da više nema nikakve šanse.
Pa i nema, MS tako odlučio. Ugasili su Lumije, a da nisu obezbedili nijednog, makar i nepoznatog kineskog proizvođača da ih zameni na globalnom tržištu.
гари napisao:Sutra da Microsoft odluči da se posveti w10m-u, da reši probleme u svojim aplikacijama u roku od mesec dana (smatram da je to izvodljivo za njih), i da se pozabavi marketingom, i postao bi sistem popularniji i povećao bi se udeo.
Ali neće, previše je to uloženog novca i vremena za premalo dobiti, da bi im se vratilo uloženo - makar samo toliko - morali bi da za prilično kratko vreme zauzmu mnogo više od 10-tak procenata svetskog tržišta, koliko su u najbolje dane držali sa WP, a to je neostvarivo u ovom trenutku. Jednostavno, ne isplati im se.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od brankisha »

Win je puko. Recimo messinger ne mogu da skinem jer mi telefon ne podrzava w10 i nema kao dovoljno rama. Shu chku materinu. Ocekujem sam da do kraja godine ako nemas 4gb rama na telefonu nema sta da trazis na win platformi. Imali su oni odlicne ideje i zapoceli su ih ali dzaba kad nista nisu divrsili pa makar bilo i beta. Znaci ovaj surface, cortana ili asistent, drive, sve im je polovicno. Oni su kao jugo, a mi koji ih koristimo su kao oni sto u 21.veku voze zastavu i kazu i dalje je to dibar auto. Jeste dobar, okrecu mu se tockovi.... Nema nista od toga. Da ne govorim sto saradjuju sa direktnim konkurentom.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Green »

гари napisao:Meni ipak nije jasno što otpisujete w10m, u smislu kao da više nema nikakve šanse. Microsoft ako bi hteo, w10m bi sutra bio uspešna mobilna platforma. Taj sistem ima svoje prednosti.

Sutra da Microsoft odluči da se posveti w10m-u, da reši probleme u svojim aplikacijama u roku od mesec dana (smatram da je to izvodljivo za njih), i da se pozabavi marketingom, i postao bi sistem popularniji i povećao bi se udeo.
Ti prijatelju stvarno patiš od kognitivne disonance. Pa jbt lebac, svakom novom verzijom sistema da je Microsoft ozbiljno hteo njome da se pozabavi, sistem ne bi bio to što je danas. Možda bi čak i bio neka protivteža Androidu. Ovako, Maemo sistem bi bio bolji izbor. :dry:
Vi prozordžije kao i glasači u Srbiji, nada umire poslednja. Bože sačuvaj...

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od srđan obradović »

Ne radi se ovde toliko o želki da se oživi w10m nego o činjenici da ćemo morati da prelazimo na androide koje bi odavno koristili da nam odgovaraju. Pogotovu je problem sa jeftinijim fonovima i sad postaje dilema: Da li da imam fon koji baguje ili fon na kome nema app? Aplikacije ili fluidnost? Pločice ili ikone (u IT smislu)[emoji1]? Pink ili bunt? Kud svi tu i mali Milojica, ili Don Kihot i vetrenjače?...

Sent from mTalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Evindzer napisao:Pa i nema, MS tako odlučio. Ugasili su Lumije, a da nisu obezbedili nijednog, makar i nepoznatog kineskog proizvođača da ih zameni na globalnom tržištu.
Pa da... Ono gore ja kažem samo hipotetički. :) Sam sistem bi mogao da opstane, što se tiče sistema, ali izgleda da je Microsoft već odlučio a sad samo zavlači ljude.

Green, nije meni svraka pojela mozak, ne očekujem ja čudo da se dogodi, i da se situacija naglo popravi. :)

Ono gore sam ja više rekao zbog toga što je neko rekao da w10m da opstane, a da w10oA ima šansu. w10oA možda ima još manje šanse! On bi bio za skupe telefone, udeo bi opet bio mnogo manji nego što su se developeri nadali, i glavni problem oko aplikacija bi ostao. w10oA bez w10m nema šanse. Da ne govorim o tome što sad niko ne bi više kupio taj w10oA telefon posle ovih poteza Microsofta u skorije vreme - ako zaista napuste w10m, kao što deluje da će biti do Nove godine. Sa wp8.1 su došli na dobar glas, sad su to prokockali.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Green »

srđan obradović, vec je sto puta ovde na forumu naglaseno da i jeftiniji androidi vec odavno odlicno i fluidno rade. Uporedi sam, koliko problema sada imate vi sa vasim Win telefonima, a koliko problema imaju korisnici, recimo, Huawei P9 lite ili Samsung Galaxy A5, koji su eto neka donja srednja klasa uredjaja. Svako malo Win telefonu mora da se odradi hard reset, jer ne rade neke banalne stvari!

To je po meni dovoljan razlog da se Windows uopste ni u sali vise ne spomene, a kamoli koristi neki od njihovih budjavih telefona i pored entuzijazma. Takodje, stalno se vrti prica kako se za svoj novac zeli najbolje. Ako se ti vasi telefoni i pored svih problema uklapaju u to "najbolje", onda i zasluzujete da se sa njima patite.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

Od kako se W10m pojavio tu se završilo sa pričom o fluidnošću i stabilnosti, bar na slabijim modelima. Lumia 640 je na WP 8.1 letela, ali sa 10kom samo haos. Lumia 550 se vukla i restartovala dok nisu najzad prilepili normalan apdejt i restarti su prestali, ali brzina i dalje zaostaje poprilično za WP8.1.
A ako ćemo o jeftinum telefonima, Alcatel Pop UP košta 20.000 din u radnjama sa fiskalnim i garancijom, ima okta core i 2GB RAM i radi i veoma fluidno i veoma stabilno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Green napisao:(...) a koliko problema imaju korisnici, recimo, Huawei P9 lite ili Samsung Galaxy A5, koji su eto neka donja srednja klasa uredjaja.
Gde nađe te telefone kao primere jeftinih...

Ovaj Alcatel Pop Up ajde de, ali ovo tvoji nisu jeftini.

Windows 10 mobile je ipak i dalje bolji kad su u pitanju još jeftiniji telefoni. Tipa Lumia 550, ni jedan Android koji toliko košta nije bolji od nje, nego je tu priča "biće ti dobar sa tih par aplikacija"...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

гари napisao:....Windows 10 mobile je ipak i dalje bolji kad su u pitanju još jeftiniji telefoni. Tipa Lumia 550, ni jedan Android koji toliko košta nije bolji od nje,.....
Jbt, u kom svetu ti živiš kad pišeš stvari koje dve blage veze nemaju sa mozgom i zdravim razumom. Pa pogledaj malo bar preko net-a kakavi se sve Android uređaji danas nude za male pare, recimo Xiaomi Redmi 2s (120€) koji je hardverski bar tri puta bolji od te L550, a softverski ne vredi ni porediti.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=6884

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Ja ne znam u kom ti svetu živiš, očigledno ne znaš kolike su plate u Srbiji.

Evo sad je Lumia 550 1.500 dinara uz "socijalnu" Mix S tarifu. Pa ja onda kad pomenem cenu Lumije 550 iz Gigatrona, ti navedeš neku cenu sa kupujem-prodajem... Pa tako i Lumia 550 može da se nađe za sitan novac.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

гари, ta dva uređaja se u istoj prodavnici nalaze u istom cenovnom rangu, evo....

http://www.telekoplus.com/mobilni-telef ... i-2s-cena/
http://www.telekoplus.com/mobilni-telef ... -550-cena/

...tek da vidiš koliko je tvoje pisanje van zdrave pameti.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Hvala što si mi rekao - da pošaljem taštu u tu tvoju šupicu. ;)

A za istu tu cenu imam (kao što je Lumia 550 u tih tvojoj radnji) Lumiju 550 u Gigatronu u čiju garanciju imam mnogo više poverenja.

Pored toga, u toj tvojoj radnji ima i Lumia 435 za deset hiljada koji je odličan telefon i super radi sa desetkom. Jedino ne valja ako je nekome bitna kamera.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Azimuth »

Ne volim da pišem u ovakvim temama, ali citiraću deo prvog posta iz teme i mislim da je sa time sve rečeno.
miodrage napisao:Ljudi, jel vi vidite dalje od svojih noseva? .... Jedino postojanjem vise razlicitih OS-ova koji su na procentu iznad statisticke greske se moze ocekivati konkurentnost.
Protivteže nema. Ende. Ovo mu ga dođe kao Titanik. Imao je potencijal, ali je sve otišlo u sunovrat i sad je ostalo onih nekoliko putnika koji se drže za ostatke kako bi preživeli brodolom dok se ne snađu i ukrcaju na drugi brod. Naravoučenije, gledajte i tražite nešto drugo, od ovog nema više ništa. Sve je još davno ukazivalo da se ide ka ovoj propasti, neki su verovali i do sada se uveliko snašli, neki nisu hteli da vide ono što im se dešava ispred nosa, ali je stanje takvo kakvo jeste i nema mu povratka. Nije prvi OS koji je neslavno završio, jbg.

Zaključana tema