Windows kao protivteža Androidu

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od znemanja »

TosaNS, promašio si poentu mog posta, nisam ja proglasio Win OS lošim OS-om, tržište i korisnici istog su to uradili. Pri tome, ne treba meni ništa da dokazuješ niti da me ubeđuješ. Napisao sam da to što tebi Win OS završava posao ne znači da je taj OS dobar, kako komentarišeš onda žalbe korisnika istog koji su sa Win OS prešli na Androdi, oni su najmerodavniji da kažu da li Win OS valja ili ne, a oni su rekli dosta toga negativnog po pitanju Win. Pri tome, generalno govoreći OS koji ne može da zadovolji različite potrebe tržišta nije dobar OS. Npr, ja bih mogao da koristim trenutno svoju staru Nokiu N8 sa Symbian Belle OS-om i da kažem da taj OS radi korektno, ima sve što mi je potrebno, ali to nije merodavno, budući da je isti mrtav jer se više ne razvija i ako može da zadovolji moje potrebe ne znači da može da zadovolji i potrebe nekog drugog korisnika. Nasuprot Win OS su Android i iOS koji zaista mogu da stanu na crtu svakom zahtevu korisnika i zato su ta dva OS-a tako široko prihvaćena.
Opravdavati Win OS pod parolom "meni radi OK i zadovolja moje potrebe" jednostavno ne pije vodu i to je razlog zašto se ostali korisnici foruma bune protiv takvih izjava.

Gari, ako Win OS, kako sam kažeš ne može da zadovolji opšte potrebe korisnika, kako je onda taj OS dobar? Sam si svestan koliko propusta MS pravi i ti to opravdavaš. Takvih propusta na Androidu nema, nije Android savršen, ali konstantno se razvija i to rapidno. MS već godinama stagnira i zašto bi neki korisnik trpeo te greške proizvođača OS kada ima alternativu kod konkurencije koja ne pati od takvih problema?

1808, fotografija koju si postovao nikako nije primerena za ovaj forum, tako da je ista obrisana.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Meni radi OK i zadovoljava moje potrebe. :P :D

I kako nas nema gomila na forumu - ima, Guru vredi za četvoricu, Gari za trojicu, Toša za dvojicu, a ja za pola korisnika, jer WP dopunjujem Androidom. :D :D

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od TosaNS »

"kako komentarišeš onda žalbe korisnika istog koji su sa Win OS prešli na Androdi, oni su najmerodavniji da kažu da li Win OS valja ili ne, a oni su rekli dosta toga negativnog po pitanju Win."
* kako ti komentarišeš žalbe korisnika koji su prešli sa androida na win os? Isto pitanje za tebe. Isto su imali problema kao i ovi drugi


"OS koji ne može da zadovolji različite potrebe tržišta nije dobar OS."
* Koje su to različite potrebe i tačno koje su to potrebe? Da li svi imamo iste potrebe? Da li svi koristimo uređaj na isti način, ako možeš kaži mi tačno koje su tvoje poterbe pa ćeš videti da imamo sličnih prohteva kada su u pitanju telefoni tako da meni nije jasno šta pričaš o kojim se potrebama radi. Da li ti programiraš na telefonu ili šta radiš tačno?


Neprestano se vrtimo u krug bez razloga možda nisam trebao da ti odgovorim niti imam nameru da to radim ali sam ipak evo odgovorio pa šta god ti sad dalje napisao ja ti više neću odgovarati niti tebi niti bilo kome drugom. Ova pitanja su više retorička tako da je sve ok jasno mi je šta pričaš i o čemu je reč.

Razumem da windows telefonima ne cvetaju ruže i da stoje loše na tržištu po broju prodatih telefona, takođe znam da u najavi nema novih uređaja, a da li će to tako i ostati se ne može reći bar ne sa 100% sigurnošću ...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

Čitajući sve ovo, nekako mi se nameće zaključak da ovaj WP osim dobro poznatih mana i nedostataka, izgleda ostavlja ozbiljne posledice i na psihu korisnika i njihovo zdravorazumsko rasuđivanje, što se najlakše ogleda u njihovom prosipanju demagogije i gušenju okoline do besvesti. 8)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od znemanja »

TosaNS,
kako ti komentarišeš žalbe korisnika koji su prešli sa androida na win os?

Nikako, ako se neko žalio na Android posle prelaska sa Win OS to je zanemarljiv broj, dok je u obrnutom slučaju,broj onih koji su prešli na Android posle Win OS i koji su uputili niz žalbi na račin istog, jako veliki. Samo na ovom forumu ima par članova sa jako dobrim argumentima, a jedan od članova je i moderator na ovom forumu, koji je jako lepo napisao sve mane Win OS i sve ono što mu smeta.
* Koje su to različite potrebe i tačno koje su to potrebe? Da li svi imamo iste potrebe? Da li svi koristimo uređaj na isti način, ako možeš kaži mi tačno koje su tvoje poterbe pa ćeš videti da imamo sličnih prohteva kada su u pitanju telefoni tako da meni nije jasno šta pričaš o kojim se potrebama radi. Da li ti programiraš na telefonu ili šta radiš tačno?
Upravo u tvojoj rečenici da nemamo svi iste potrebe krije se problem Win OS-a. Android trenutno može da zadovolji jako veliki broj potreba korisnika. Poseduje aplikacije za sve moguće društvene mreže, masu lokalnih aplikacija koje olakšavaju svakodnevnu rutinu, oficijalne aplikacije za razne cloud servise itd. Ako želim da upravljam dronom preko Androida ja to mogu, ako želim da prebacujem fajlove između raznih flash uređaja ja to mogu, ako mi se ne sviđa neka aplikacija ja mogu da joj nađem podjednako funkcionalnu zamenu budući da je Android ekosistem tako veliki da za svaku moguću stvar imam izbor između desetine, pa i stotine različitih aplikacija koje rade istu stvar, tako mogu da izaberem onu koja najviše odgovara mojim preferencijama. Nedavno sam pomoću aplikacije Disc Link uspeo pa preko telefona narežem DVD tako što sam preko USB kabla spojio telefon i eksterni DVD rezač i narezao DVD, iznenadio sam se da je tako nešto moguće na Androidu. Ono što mi Android pruža jeste mogućnost da na svaku potrebu koju možda trenutno nemam, a imaću je u budućnosti, odgovori u vidu neke app koja će mi olakšati život. Na Win to nije moguće budući da i osnove app ne rade kako treba, a iako neke app postoje, siromašnije su sa opcijama od identičnih app na Androidu i iOS-u. Što se programiranja na telefonu tiče, čak i to je moguće na Androidu pomoću ADB wireless i recimo Busybox-a.
Razumem da windows telefonima ne cvetaju ruže i da stoje loše na tržištu po broju prodatih telefona, takođe znam da u najavi nema novih uređaja, a da li će to tako i ostati se ne može reći bar ne sa 100% sigurnošću ...
A što bi to treblao da brine krajnjeg korisnik, u ovom trenutku Win OS nije dobar izbor iz XX puta navedenog razloga, zašto onda lepo ne koristiti potpuno funkcionalni OS, pa ako MS napravi neko čudo, lako će korisnici preći na Win. Ne branim ja Android zato što imam neke koristi od toga, taj OS je trenutno najbolji na tržištu, kada to ne bude bio više, kada ga neki drugi OS pretekne (ako se to ikada desi), bez razmišljanja ću preći na taj drugi OS. Ako se MS-u poklope planete u svim znanim i neznanim galaksijama i napravi neko čudo od Win OS, bez problema bih prešao na isti ako postane funkcionalniji od Androida. Jednostavno, želim uređaj sa OS-om koji može da uradi šta god mi padne na pamet, ne želim da imam bilo kakvih ograničenja, to trenutno jedino pruža Android i delimično iOS.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

znemanja napisao:Opravdavati Win OS pod parolom "meni radi OK i zadovolja moje potrebe" jednostavno ne pije vodu i to je razlog zašto se ostali korisnici foruma bune protiv takvih izjava.

Gari, ako Win OS, kako sam kažeš ne može da zadovolji opšte potrebe korisnika, kako je onda taj OS dobar? Sam si svestan koliko propusta MS pravi i ti to opravdavaš. Takvih propusta na Androidu nema, nije Android savršen, ali konstantno se razvija i to rapidno. MS već godinama stagnira i zašto bi neki korisnik trpeo te greške proizvođača OS kada ima alternativu kod konkurencije koja ne pati od takvih problema?
Ali šta je drugo bitno nego kako on MENE služi, i kako on zadovoljava MOJE potrebe. Ne kupujem ja telefon mom komšiji Mirku, nego SEBI. I mama da me pita za telefon, ja ću gledati koji je telefon najbolji za nju.

Windows ima dobre strane, i ima na osnovu čega da se svidi nekome. Mislim da nema potrebe da to komentarišem, to je očigledno. Nekome taj koncept može da se svidi, nekome ne mora. Taj sistem je nekima dobar, eno na Windows Central recimo gomila ljudi kojima se sviđa taj sistem... Sve zavisi od nečijih potreba.

Što se propusta tiče, ja ih ne pravdam. I naravno da korisnici ne trebaju da trpe njihove propuste. Kome Windows kao ovakav ne odgovara, on neka kupi Android, a neka Microsoft vidi šta će.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Ovakve teme i ovakve prepiske najviše volim da čitam, jer svako zna da je njegovo mišljenje tačno, a mišljenje drugog pogrešno. :D
Želeo bih da se zahvalim Barabi što je oživeo temu. :D

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

гари napisao:....Ali šta je drugo bitno nego kako on MENE služi, i kako on zadovoljava MOJE potrebe.
Ma koga je briga šta TEBI lično odgovara. Kakav je to argument uopšte, kao da si TI ovde neki predmet posmatranja, pa stalno sebe stavljaš u prvi plan. Ovo je tehnički forum gde se raspravlja o mobilnoj telefoniji, odnosno o kvalitetu hardvera i softvera koji ih opslužuje i realnoj proceni tog kvaliteta u njihovom međusobnom odnosu.

Dakle, ne raspravlja se ovde o TEBI i TOŠI i vašim potrebama, da stalno gušite sa istom demagogijom kako to vama odgovara. Koga je uopšte to briga. Smorili ste više sa tim nebulozama, a ti posebno sa kilometarskim postovima u kojima čovek nema šta smisleno da pročita. Na sve to skašeš sa pisanjem iza svakog posta, a baš ništa pametno nemaš da napišeš. Kako te samo ne mrzi da stalno mlatiš praznu slamu, nije mi jasno. :o

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od TosaNS »

@znemanja Rekao sam da neću odgovarati dalje i tako će i ostati. Veruj da na svaku tvoju rečenicu imam odgovor ne povlačim se usled nedostatka argumenata nego iz principijelnosti i doslednosti. Da ne smaram dalje ...

Sent from mTalk
Poslednja izmena od TosaNS u Pet, 24. Mar 2017. 17:26, izmenjeno 2 puta ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

Ummmm... Da. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 Lite via tapatalk

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od iamivan »

Leiii, šta je ovo. :D
Ja ne znam da li dva čoveka pročitaju ove kilometarske postove prozordžija... Gari pročita Tošin, i Toša Garijev, to je to. :D

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Ja pročitam sve, kao i u svakoj drugoj temi koju pratim. :)

Samo me ponekad mrzi da odgovaram ako nemam šta pametno da napišem. :D
Osim toga, tema se odlično razvija u poslednja dva dana, samo neka se ovako nastavi. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

1808, znam da tebe ne zanima da li je ovaj telefon meni dobar, ili Toši, moja poenta je da ima mnogo ljudi kojima bi Windows bio dobar sistem iz razloga što ne koriste te aplikacije koje su problematične. A ti tvrdiš da taj sistem nije dobar ni za koga. Kad samo kažem da to nije tačno.

I i dalje tvrdim - da dovede Microsoft nekoliko tih svojih aplikacija u red, onda bismo mogli da vidimo i telefone od po 10 hiljada (u velikim radnjama) koji bi bili ok, a za taj novac se ne biste usudili da kupite Android telefon. To je jedna prednost Windowsa recimo.

A sad mi se smejte jer "hvalim Yuga". Navikli ste se da se kupuju telefoni od po bar 200€, i zaboravili ste na vreme kad je kao da se kupi odličan telefon i za manje od 100€. A može to i dalje.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Nego, da se vratimo na poentu ove teme, a to je prva rečenica iz prvog posta u njoj:
miodrage napisao:Ljudi, jel vi vidite dalje od svojih noseva?
:lol: :lol: :P :lol: :lol:

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Apolo »

Windows je odlican za pozive, poruke i internet, te aplikacije osnovne koje sljakaju.... Ali nesto zahtevnije, ljudi koji sve rade preko smartphone-a sigurno nece biti zainteresovani za kupovinu.

Sent from Xiaomi Mi5 using mTalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Nije tačno. Zavisi kako neko koristi telefon za posao. Meni je baš zbog posla veoma važan mejl klijent, i čini mi se da je Outlook mail bolji od onih klijenata i na Androidu.

Ali ako neko koristi Skype video pozive za posao, neka primi moje saučešće. :lol:

EDIT: Vidim da dam pogrešno razumeo šta su hteo da kažeš. :) Ja sam nekim čudom razumeo kao da misliš na ljude koji koriste telefon za posao.

Mada opet, što se tiče ljudi koji koriste telefon za sve ili dosta stvari, njih je baš malo.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od srđan obradović »

Da se ne lažemo, win koriste entuzijast ili oni kojima još nije istekao ugovor ili oni koji su ga dobili od nekoga pa neće da kupuju drugi. Nije problem što sada ima xxx korisnika, nego što taj broj ima da opada narednih meseci. Mi koji imamo lumie ćemo ih koristiti dok rade. Kad riknu to je to. Ne mogu da zamislim da za godinu dana prelazim na l650, l730 ili neki drugi old timer, pa čak i za 50-60 evra. Gari ima l730, jpš uvek je ok, ali za godinu dana... Šta će njegov brat uzeti? To je najveći problem koji se odmah odražava i na aplikacije. Realno nisam zahtevan korisnik i isti bi mi život bio i sa androidom, ali eto teram inat i neću da bacam pare a da dobijem isto što sam imao.
Jedino što mogu slobodno da instaliram koliko hoću app sa storea i da radi isto jer kad pritisnem back on zatvori app.
Gari je zadužen za ono svetlo, pošto je obećao da će on da ugasi na oproštaju od wina. Nadam se da će i ova l532 to da doživi.
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od гари »

Baš tako, ali kao što smo i ranije konstatovali, to je i iz razloga što neće neko ovako samo sam od sebe kupiti telefon sa sistemom drugačijim od svih. Posebno što se Android posredno ili neposredno agresivno promovisao, baš su u reklamama govorili "produžite vaš ugovor [kod tog i tog operatera], i kupite sebi Android telefon". I koga nisu zanimali smart telefoni do tog trenutka, on je tada čuo da postoje neki Android telefoni, i informisao se. Kada je tako na TVu bilo "... ili kupite sebi jedan od Windows telefona iz naše ponude"... Sigurno bi bilo ljudi koji bi rekli i dan danas "ček ček, a postoji Windows telefon?". Ljudi nemaju pojma ni koje su sve mogućnosti Windowsa 10, a sve zbog premalog pokazivanja ljudima šta taj sistem može. Sva promocija desetke svela se na ono dosadno uvaljivanje desetke kroz Windows Update.

Pa i kad je Lumia definitivno bila bolja opcija od Androida za vreme Windows Phone 8.1, i tada su je kupovali oni koji su se informisali. Svi koji su neplanski otišli kod operatera, a to je većina, je kupila Android.

Tako da, to je razlog zašto baš ti gore pomenuti ljudi koriste Windows telefone. Dobro, a onda je kasnije nastupio i ovaj period kada vidimo da nema novih Windows telefona, i da budućnost deluje kao što si je opisao, pa je sad neće kupiti ni oni koji se informišu. Hehe, sad Windows telefon neće kupiti pogotovo oni koji se informišu. :lol:

A za mog brata znam, kupiće Samsung, jer mu je iPhone skup. :D I sutra bi on kupio Samsung da nema drugi telefon, nego generalno žali pare od kupovine takvih stvari.

I to kod tebe nije ni teranje inata. Zaista i jeste tako, što bi kupovao novi telefon, ako ti ovaj služi... Boli te uvo. :) Da Lumia 532 ima bolju kameru ja ovu Lumiju 730 ne bih kupovao, i još ne bih mislio o drugom telefonu.
Jedino što mogu slobodno da instaliram koliko hoću app sa storea i da radi isto jer kad pritisnem back on zatvori app.
E baš to je osnovna prednost Windowsa. Samo što je previše onih koji su se pomirili s time da treba davati basnoslovne sume na telefone da bi im telefon dobro radio, a to inače ne bi bilo neophodno sa Windowsom. S tim da to da li će zatvarati aplikaciju zavisi od developera te aplikacije.

I naravno, ako dođe do gašenja svetla, barem za nas sa plićim džepom, biću tu da ugasim svetlo. :)
http://video.dailymail.co.uk/video/1418 ... itanic.mp4

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Srđane, šta Gari, a ja? :P :D :D
Čisto da znaš, kad kupim novi telefon, ja ne prodam stari, već ga odložim u kolekciju. Tako da i sada imam potpuno funkcionalne modele koji rade na WM 6.5 i WP7.5 - a kad dođe red da penzionišem 930, i on će im se ponosno pridružiti na polici. 8) :D 8) :D

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od srđan obradović »

Ali ovaj Dell sa tvog avatara je san snova. Taj bi šio za dva koplja i BB i iPhone, samo da he nastavljen razvoj. Svaka čast za kolekciju, ni ja ne prodajem, ali mi pokupe keva, ćale, tašta, svastika i podrndaju ih. :smutny: :roll:
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Zaključana tema