Huawei Mate 9

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 9

Post od Evindzer »

Pogledah koji telefon imaš, pa mi bi jasno zašto ne vidiš razliku. :wink:
Šalu na stranu, ne može se na osnovu jedne slike suditi o nekoj kameri, ja sam i dalje mišljenja da S7(E) ima trenutno najbolju kameru među telefonima, bar na osnovu onog što sam lično video - iako je na gornjem primeru zakazao.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

dachakragujevac80 napisao:Ja ne znam na osnovu cega ste vi zakljucili koji je telefon bolji od kojeg? Sve slike su odlicne, i ne vidim neku raziku.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Jesi pogledao crop-ove? Jasno se vidi da L950 daje najostrije slike sa najvise detalja. S7e i Mate 9 su tu negde. Malo su bolje slike po danu ali su nijanse u pitanju.


@Evindzer ne kazem da je kamera losa na s7e. Daleko od toga. Bezina slikanja fenomenalna, fokusiranje takodje, video ima verovatno bolji od Mate9 i L950. Nocne slike su ispred Mate 9 koliko sam kratko fotkao. L950 opet dajenajostrije slike sa najvise detalja ali su mi prilicno tamnije od s7e koji daje svetlije slike koji na prvi pogled dok se ne urade zumovi.
Da se razumemo. Sva tri telefona su odlicna za fotkanje. Nijanse i cepidlacenje se u pitanju :)
Samo se neslazem kad se porede npr Mate9 i s7e kazu Samsumg ima. Neuporedivo bolji kameru. Ulow light ima malo ali po danu su u najmanju ruku egal ili kao sto se iz ovog primera vidi Mate za nijansu ispred

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Huawei Mate 9

Post od dachakragujevac80 »

Ljudi opusteno, za svakodnevnu upotrebu, sve danasnje kamere na flegsipovima su i vise nego dovoljne, za nesto vise profesionalni fotoaparat (pa i onaj poluprofesionalni) su neophodni! [emoji6]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

Apsolutno se slazem sa konstatacijom. Sve je ovo trazenje dlake u jajetu. Za profi fotografije tu su DSLR-ovi od po par hiljada eura.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

Kao što sam rekao kad sam i sam uzeo telefon, kamere u dnevnoj varijanti su tu negdje odnosno vrhunske. Kako slike tako i video snimci i na Mate 9 i na S7e. Low light je nešto bolji na S7e i s toga je po meni blaga prednost na strani S7e kad je kamera u pitanju, ali samo za low light slike bez blica jer Mate 9 ima nevjerovatan blic i tu S7e blago zaostaje. Ukupan utisak je po meni ipak na strani Mate koji po dizajnu odaje utisak kvalitetnijeg, ozbiljnijeg i ljepšeg uređaja.

Sent from my Huawei Mate 9

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 9

Post od Evindzer »

rock9855 napisao: @Evindzer ne kazem da je kamera losa na s7e.
Znam, naravno, nisam to ni mislio.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

janka_88 napisao:Kao što sam rekao kad sam i sam uzeo telefon, kamere u dnevnoj varijanti su tu negdje odnosno vrhunske. Kako slike tako i video snimci i na Mate 9 i na S7e. Low light je nešto bolji na S7e i s toga je po meni blaga prednost na strani S7e kad je kamera u pitanju, ali samo za low light slike bez blica jer Mate 9 ima nevjerovatan blic i tu S7e blago zaostaje. Ukupan utisak je po meni ipak na strani Mate koji po dizajnu odaje utisak kvalitetnijeg, ozbiljnijeg i ljepšeg uređaja.

Sent from my Huawei Mate 9

Apsolutno se slazem. Po meni je Mate 9 bolji telefon zato sam ga odabrao. Mislim da nudi po moji standardima vise. Mogo sam da uzmem s7e ili ip7 ali prvo svako drugi ih ima. Drugo Mate 9 mi deluje robusnije i kvalitetnije, baterija na strani M9, ekran iako nije 2k meni vise odgovara zato sto nije edge i veci za pola inca, imace duzu podrsku i verovatno ce brze dobijati apdejte, Emui nije cvecka ali je svakako bolje resenje od TouchWiz-a.
Verovatno se dosta ne slazu sa mnom i vise su z S7e. Ali prvo treba koristiti jedan dan Mate 9 pa doneti odluku :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Mate 9

Post od Baraba »

Evindzer napisao:iako je na gornjem primeru zakazao.
Na gornjem primeru je neispravan fokus ili namerno cimnut telefon prilikom slikanja.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

Ja sam ti vec na Bechu objasnio da namerno nista mrdao nisam. Slikacu kad stignem opet da vidim da li ima problem sa fokusom

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

Obzirom da nema posebne teme, napisaću ovdje da sam od juče vlasnik i sata Huawei Watch prve generacije i dobio sam ga relativno povoljno. Na ebay na aukciji za 160eur. :D Obzirom da je sve u folijama i da nije ni nošen, a nov se kreće oko 300eur i više ovo je i više nego odlično. Uparen sa Mate 9 funkcioniše besprijekorno. :)

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Re: Huawei Mate 9

Post od Demian »

Mene ipak interesuje koji od ovih telefona moze najbolje da zamrzne sliku bez blica bez zamucenja u uslovima slabijeg osvetljenja . Nadam se da me razumete ono kada se slikaju mala deca u pokretu ili kucni ljubimci koji ne statiraju

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

Nisam siguran ali mislim da tu dobru ulogu igra brzina okidača. Da li si pokušavao povećati brzinu okidača u PRO modu?

Sent from my Huawei Mate 9

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

Da li je moguće da zbog memorijske kartice za nijansu sporije otključano telefon na otisak?

Sent from my Huawei Mate 9

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Mate 9

Post od Azimuth »

Ne bi trebao jer kartica nema veze sa tim. Zbog kartice može npr. sporije da učitava fotke ili da secka kad brzo vrtiš po galeriji, ali samo otkljucavanja mora da radi sa i bez kartice isto.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

Zato me i čudi jer se meni dešava to kad je kartica u telefonu. Formatirao sam i karticu i telefon i isto se dešava a ne znam zbog čega jer čim izvadim karticu otisak radi munjevitom brzinom. U galeriji nema nikakvog sjeckanja iako sam na karticu prebacio sav sadržaj. Napominjem da je kartica Samsung Evo+ 128GB tako da nije ni neka lošeg kvaliteta.

Sent from my Huawei Mate 9

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Huawei Mate 9

Post od dachakragujevac80 »

Štrajkuje ti Huawei,što si ubacio u njega nešto od Samsunga! :D

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Mate 9

Post od Baraba »

janka_88, probaj karticu sa nekom app za testirenje. Probaj je i u drugom telefonu da li radi kako treba. AKo je kartica ok, onda je do sistema.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Huawei Mate 9

Post od Drafer »

Danas sam kupio ovaj zanimljivi uređaj pa upadam u temu, šteta što niste više pisali, samo 8 stranica za ovu aždaju.

Akidam sada novi android, pa factory reset pa sledi čačkanje do zore :)
Android 12

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

Sve čestitke na kupovini. Ja sam ga koristio 7 mjeseci i bio sam prezadovoljan. Jedina zamjerka je bila na low light slike koje su na Mate 10 Pro fantastične, a inače odličan telefon.

Sent from my Mate 10 Pro

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Mate 9

Post od Sale_M »

Janka aj ako imas neku ok nocnu sliku sa Mate 10 u punoj rezoluciji okaci u njegovoj temi.

Poslato sa DUK-L09 uz pomoć Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori