Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Apolo »

Nadjoh vremena konacno da posle par meseci koriscenja napisem ponovo review telefona. U pocetku mi je bio problem da se priviknem na podesavanja kamere i generalno da produkujem dobre slike u odredjenim situacijama jer sam se olenjio posle Nexusa 5x gde ima samo automatika. Ali definitivno sistemska aplikacija za kameru na Windowsu mi je najbolja koju sam dosad imao, kao i sam interfejs. Sistem radi odlicno, vec je nekoliko update-ova bilo otkako sam kupio telefon, azurirana je i sama aplikacija kamere, sve u svemu sve lepo sljaka. Dizajn telefona mi se sve vise svidja, obican plastikaner sto bi rekli ali ergonomija je odlicna, stavise subjektivno lepsi od Nexusa 5x (takodje plastikanera koji sam prethodno imao) i bolje lezi u ruci. USB type C i fast charging rade odlicno, lepo mi dodje ujutru pre posla kada mi je baterija na 25% pa mi treba brzo da se napuni bar do 50-60% pre nego krenem. Notifikacije od prvog dana rade odlicno, nema kasnjenja kao na WP 8.1. Zvucnikom sam se prijatno iznenadio koliko je glasan i nema probijanja, deformacije zvuka kada je pojacan na maximum, kao sto sam imao slucaj sa L830.
Od mana bih naveo jedan sitni bug, koji ne utice na rad sistema ali generalno mene malo iritira posto sam detaljista. Dakle kada se sa lock screena otvori notification centar i ukljuci Mobile data ili Location, telefon prvo ukljuci Data ili Location, a zatim automatski zatvori notification centar. I to se desava samo kod te te funkcije, neko ce reci sta se bunis, odradio je posao i zatvorio notification centar umesto tebe ali eto... detaljista :))

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od DamirBL »

Interesantno je kako si ti uopste nadosao na to sa lock screenom i lokacijom. Osim u zelji da cuvam bateriju, nemam potrebu da gasim lokaciju ili mob. internet, tj. stalno su mi ON.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od DamirBL »

filip89x napisao: Glavna prica je bila da ce Continuum da ti donese puni punokrvni Windows 10 za poneti odnosno punokrven win32 x86 programe na telefonu... To je nesto novo i inovativno....
Ne, to nikad nije bila prica.
Prvo se radi na UWP-u da sve (bitne) aplikacije postanu UWP.
A x86 na telefonima ce doci kasnije, kad hardwerski to bude moglo biti podrzano.
I naravno to nije isto kao sa Nokiom n8.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Ja kod sebe gasim lokaciju jer mi nije potrebna tokom dana. Kad mi treba, onda je držim uključenom, a tada je bolje za bateriju da stalno bude uključena lokacija nego je gasiti i paliti ceo dan.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od DamirBL »

гари napisao:Ja kod sebe gasim lokaciju jer mi nije potrebna tokom dana. Kad mi treba, onda je držim uključenom, a tada je bolje za bateriju da stalno bude uključena lokacija nego je gasiti i paliti ceo dan.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Meni je super stvar zbog fejsa npr.
Nedavno sam imao jedan sastanak, vratim se kuci, i sve ljude iz te firme koji mi nisu prijatelji, fejs je poceo da nudi kao prijatelje. Tj. na osnovu lokacije i vremena provedenog kraj njih (citaj: njihovih telefona) utvrdio je da ne bi bilo lose da ih ponudi kao prijatelje...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Apolo »

Po navici gasim sve sto ne koristim u datom trenutku, a I zbog baterije. Lokaciju bih mozda i ostavio, ajde de ali mobile data nikako, kakav sam baksuz zaboravim par puta da mi je ukljuceno I MB se samo tope.

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

To se slažem da je super stvar. Jedino što ja ne želim da koristim Facebook, slobodno vreme za telefonom ili kompom provodim radije sa drugarima sa Mobilnog Sveta. :D A inače pitam ljude koje poznajem za broj, i zovem ih ili im šaljem poruku kad hoću s njima da se čujem ili vidim. (Ne kažem kako trebaju ljudi da rade, ali tako je kod mene.)

DODATAK: Ja držim podatke uključene, zato i imam smart telefon - da odmah dobijam sve mejlove, i sve ostale stvari da mi se automatski proveravaju, i više ne sedam za kompjuter samo da bih proverio da li mi je neko negde nešto napisao.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Poslednja izmena od гари u Sub, 05. Nov 2016. 18:07, izmenjeno 1 put ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Azimuth »

@DamirBL, neću ti editovati postove, ali obavezno pročitaj pravila foruma jer ću ti posle sledećeg ovakvog kršenja pravila obrisati odmah post. Ne razumem šta je toliko problem ispoštovati barem ono najosnovnije.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Evindzer »


miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od miodrage »

Beli lepotan :)
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Evindzer »

Pa, naravno. :)
A ti razmišljaš da pređeš na Ajfon.. ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od miodrage »

Ne, ja sam samo nagovestio mogućnost da se vratim na isti ukoliko MSFT ode pod led. Do izlaska sledeće iteracije Apple-ovog čeda, ostajem tu gde sam, za dalje će da vidimo.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od 1808 »

miodrage napisao:.....mogućnost da se vratim na isti ukoliko MSFT ode pod led.
Kako sad da ode pod led, kad si pre tri godine prognozirao uspon Windows-a i pad Androida? :lol: Nisi valjda promenio mišljenje? :D
miodrage napisao:....Hvala Bogu, i Elopu, sad cemo gledati uspon Windowsa, i pad Drndroida

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od miodrage »

Pa 3 godine je užasno dug period, svako može da pogreši u proceni. Drugo, Microsoft je još tu, pa sam i ja, a pošto nisam nerealan, i vidim da padaju, moram da mislim na budućnost.
U svakom slučaju, Android neću uzeti ni da je jedini na svetu.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Evindzer »

WP7, onakav kakav je bio, sigurno nije mogao da sruši Android, ali je mogao da dođe do pristojnog procenta na tržištu, kao i WP8, samo da su mutavci u MS-u znali da osmisle dobru poslovnu politiku. Ali nisu, već su pokušali veštački da se nametnu tržištu, umesto da rade na sistemu i aplikacijama i očekuju rezultate za par godina - a to bi bilo, recimo, u ovo vreme.
W10M nema tako dobru polaznu osnovu, jer je kompleksniji i na slabijem hardveru radi dosta sporije nego što je bio slučaj sa WP8, ali će svakako biti živ još najmanje par godina, jer za imidž MS-a ne bi bilo dobro da ga ugase. Jedino je pitanje koliko novih modela će izaći za tih par godina i da li će ijedan od njih biti globalno dostupan.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od rock9855 »

https://shop.mediamarkt.ch/mobile/de/ha ... UQodX10Hvw

Ako nekog zanima u mediamarktu ch samo 199fr ili ispod 180e. DS varijanta

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od TosaNS »

:o :o :o Eeee da mi je tih para ni sekunde ne bih razmisljao na zalost tako blizu a tako delako je ta Švica
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Ch nije Češka?
Ali isti đavo, oba su jednako daleko...

Ma dobijam u zadnje vreme tu ponudu "izlet do Segedina 1000 dinara" od jedne turističke agencije. :D Taman to iskoristim kad budem trebao da menjam telefon - ako bude to što bi mi trebalo dovoljno povoljnije nego kod nas. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Apolo »

Cz je Ceska.

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Hvala na ispravci, gari. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori