Windows 10 for PC

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 for PC

Post od ciklon »

Nije loš apdejt, izmenjen start meni malo. Prilikom učitavanja sistema se vidi slika koju ste odabrali za zaključani ekran. Samo podizanje nešto sporije, te je umesto dosadašnjih 25 sekundi povećano na 35 do 40 (naravno da nisam ručno merio, već putem 360 Total Security antivirusa). Sve ostalo deluje manje-više isto.

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Windows 10 for PC

Post od Kompresor »

Podrav ljudi, na mom Lenovo nudi mi a nadogradim Windows 10, trenutno imam 7, e sad da li ukoliko nadogradim 10 jel da ostanu svi podaci ( slike, dokumenta...) ili to moram prvo da sacuvam pa tek onda da nadogradim. Hvala

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

Ostaju svi podaci.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

Sinoć mi je stigao godišnji (anniversary) update za Win 10. Bio sam skeptičan pošto mi je u poslednje vreme Win 10 pravio neke sitne probleme (neće nekada preko bluetooth-a da prebaci fajlove, nekada se bez razloga diskonektuje sa wifi mreže....) i generalno laptop je malo usporio i pored redovnog održavanja. Međutim reših ipak da instaliram taj anniversary update i nisam se pokajao, laptop prosto leti, sve fluidnije radi, interfjes je malo lepši, konačno su dodali dark temu u metro (ili kako god da se već zove) interfejs. Notifikacije su sada bolje uređene i start meni je malo redizajniran.
Sve u svemu nešto dobro da i MS uradi :)

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 for PC

Post od TosaNS »

ja sam imao problema nakon nadogradnje na AU obzirom da imam SSD i dva HDD da li je zbog toga ili iz nekog drugog razloga imao sam random disc usage 100% reinstalirao sam dva, tri puta win i dalje sam imao taj problem. nakon toga sam odustao privremeno i vratio se na 7 za sad je sve ok nemam taj problem sa disc usage ali čekam prvu priliku da srede win i da se vratim na 10. Ovaj problem nemaju koliko sam skontao ljudi koji imaju intel i koji imaju samo jedan disc bilo ssd ili hdd ...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

TosaNS, Ne znam, nisam ni znao da postoji takav problem sa Win 10. U konkretnom laptopu imam jedan HDD i Intel core i5 procesor, većih problema nisam imao sa Win 10, neke sitnice su znale da nerviraju, ali ako se MS uozbilji i sredi kompletno Win 10, onda će ovo biti ok OS, do tada mislim da svi koji imaju bilo kakav problem treba da se drže Win 7 koji je provereno dobro rešenje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 for PC

Post od miodrage »

I cale i ja imamo Intel inside, po jedan SSD i jedan HDD, i nemamo tih problema.
U bolnici je neki krs od Lenova, ima jedan obican HDD, i mislim da jeste Intel, i ima taj problem sa Disc Usage 100%, ali ne na svim racunarima, a svi su isti (mislim da ih imamo oko 30-ak), i ne na Win10, nego na Win 8.1

Ja sam citao negde da je u pitanju neko setovanje harda, da se zablesavi driver, da li onaj famozni AHCI ili sta vec, zaista se ne razumem previse, ali mi ne ide u glavu kako je moguce da 2 identicna racunara, na kojima je sistem dignut sa image-a, nalaze se jedan pored drugog, i potpuno razlicito rade.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 for PC

Post od Evindzer »

miodrage napisao:I cale i ja imamo Intel inside (...)
Pa, tako je i bolje, od Intela outside nema neke koristi. :D

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 for PC

Post od TosaNS »

Moguće da ja imam problem sa drajverima za SATA kontroler, sačekaću sa 10kom ali kada je ponovo podignem na kompu gledaću da instaliram te AMD SATA drajvere obzirom da mi je ploča sa tim čipsetom ... Evo koliko sad već nekoliko dana na kompu imam 7 nema taj problems a disc usage ...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows 10 for PC

Post od iLuka »

Da li je normalno da mi od jutros radi neki update na kompu, sad je na 91% ali radi od 7:15h jutros?!?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 for PC

Post od znemanja »

@iLuka, moguće je, meni je pre dva dana stigao taj godišnji update i laptop je radio ceo update od nekih 22h uveče pa do ranih jutarnjih časova.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Vidim ja, to se on nesto temeljno apdejtuje. :D 8) Mislim da se meni na poslu taj godisnji apdejt nekoliko sati instalirao, al nisam siguran, ja to pustio samo da on to radi, bavio se drugim poslovima, pa se vratio posle 3 - 4 sata.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 for PC

Post od TosaNS »

Ako kaže komp da je uspešno instalirao sve nemaš brige :D
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Windows 10 for PC

Post od iLuka »

radio je bukvalno (merio sam) 26 sati i nije zavrsio... ostao je na 91% i jednostavno sam ga iskljucio i vratio na staro stanje...
nije mi vise nudio update.
windows :uhuh: :uhuh: :uhuh:

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 for PC

Post od TosaNS »

Ja sam trenutno na 7ci, mada cim isprave gresku ja se ponovo vrcem na 10, za sada se nesto i ne zurim sto bi rekli kad budem imao vremena da ponovo prodjem sa instalacijom OSa.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 for PC

Post od ciklon »

Moguće da ja imam problem sa drajverima za SATA kontroler, sačekaću sa 10kom ali kada je ponovo podignem na kompu gledaću da instaliram te AMD SATA drajvere obzirom da mi je ploča sa tim čipsetom ... Evo koliko sad već nekoliko dana na kompu imam 7 nema taj problems a disc usage ...

-----

Ja sam trenutno na 7ci, mada cim isprave gresku ja se ponovo vrcem na 10, za sada se nesto i ne zurim sto bi rekli kad budem imao vremena da ponovo prodjem sa instalacijom OSa.
Prepakuj SATA kablove na ploči. Na primer, ako na ploči imaš 4 SATA ulaza i zauzeti su ti prvi (na primer - tu ti je hard diks)i drugi (DVD-ROM ili drugi hard disk), probaj da jedan SATA uređaj (ovaj sa dvojke, na primer) prebaciš na drugi ulaz.

Ovo ti kažem jer je meni konstatno po podizanju sistema stajala ikonica za uključen eksterni uređaj (kao kada neko priključiš preko USB-a) i nije se moglo skloniti (kada kliknem na ikonicu, stajale su 3 tačkice samo). Neretko se dešavalo da posle boot ekrana stoji crna pozadina, pa sam pokretao Task Menager da bih explorer.exe pokrenuo ručno). Kako sam DVD-ROM prebacio sa jednog na drugi slot, problema više nisam imao - od tada mi se sistem dizao za oko 25 sekundi.

Posle instalacije anniversary update-a, prvih nekoliko dana se sistem dizao za 35 do 45 sekundi, da bi se posle toga vratio na interval od 25 do 30 sekundi.

Uopšteno gledano, na Win7 se ne bih vratio, jer desetka radi posao samo tako.

GroGy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Sre, 20. Jun 2012. 00:33
:: S7
:: Nexus 5x

Re: Windows 10 for PC

Post od GroGy »

Imam jedan ne tako znacajan, ali vrlo iritantan problem: ne mogu da stavim recycle bin, kao ni bilo koju drugu ikonicu, u donjem desnom uglu ekrana. Bukvalno kad je prevucem, automatski je digne iznad prvog reda ikonica iznad taskbara. Znaci ide taskbar, pa prazan red, pa onda mogu da redjam ikonice. Jel imao neko slican problem?

Inace imam lenovo ideapad 510 (i5 procesor, 8gb rama, nvidia geforce 4gb) i odradio sam taj godisnji update skoro.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Inače i ja primetio danas slučajno da za Edge ni ne može da se stavi prečica na desktop. Tj, može da se izvede, ali je bezveze da nema direktno - desni klik, pa da se stavi, a i onda ikonica bude kockasta - što mi je opet bezveze. I za to ima leka, al ipak...

Trebali bi naprave da se može nekako jednostavno okačiti ikonica univerzalne aplikacije na desktop, a i još bolje - što ne bi mogla pločica nekog programa mogla da se stavi da bude na desktopu kao vidžet - mislim da je to neko ovde ranije i pomenuo.

U principu to - da dodaju ikonice za univerzalne aplikacije da mogu na desktop, da mogu da se stave na desktop i kao vidžet, a i generalno da može korisnik sam da dorati sebi neku pločicu. Recimo, ako hoću neki program kao notepad da pinujem u start meni, pa da napravim sam pločicu za njega tako da se on uklapa sa ostalim pličicama. Dakle, isto kao što možemo i ikonice da menjamo na desktopu.

A to sa ikonicama za univerzalne aplikacije bi bilo dobro i za Windows Mobile - da može pored pločica za početni ekran da se odabere desktop, pa ko želi da ima samo ikonice i vižete na telefonu - eto mu ih.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Windows 10 for PC

Post od vla-do »

GroGy, na desktopu klikni desni klik, pa nadji 'autoarrange' ili tako nekako se zove. On ne da da se ikone razmeste, već ih drži poslagane jednu do druge.
Ne znam jesam li tačno napisao, jer nisam pored kompjutera. [emoji16]

GroGy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Sre, 20. Jun 2012. 00:33
:: S7
:: Nexus 5x

Re: Windows 10 for PC

Post od GroGy »

Znao sam da je neka takva glupost :D trebalo je samo desni klik - view - align icons to grid (da se otcekira) i to je to. Hvala Vlado, ziv bio! :D

Odgovori