Tesla 6

Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Tesla 6

Post od sugarcoated_ass »

Još samo da dogovore sa kinezima koji premium model da im pošalju, a? :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla 6

Post od Evindzer »

Njegovan napisao:Cijena zavisi na koliko potpisuješ ugovor i na kojoj tarifi nazovimo miksu. Na primjer kod mene je pretplata 30 KM, i na dvije godine ga dobijam za 1 KM.
Ako želiš taj paket, a u njemu ne nude nešto bolje za 1 KM, onda ga uzmi, ja bih tako postupio.
yocasylver, psyhound, možda im ponude ovaj, pa da se pitamo jesmo li dobili iNew ili Oppo N1: ;)
https://www.youtube.com/watch?v=FE7gGGJwB4Y

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Re: Tesla 6

Post od Njegovan »

Da li je bolje ovog Teslu uzeti ili Alcatel Idol 3 5.5??? Izvinjavam se sa upadom za poređenje ovdje. :(
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Tesla 6

Post od sugarcoated_ass »

Njegovan, alcatel.

Evindzer, znaci ne verujem. Ladno su ga iskopirali! :uhuh:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla 6

Post od Evindzer »

Apsolutno Alkatel! Ako ga nude po istoj ceni kao i Teslu 6, ne razmišljaj, već odmah uzmi Idol 3.

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Tesla 6

Post od zokowmali »

ja naleteo na neku radnju koja se zatvara i prodaju sve izlozene modele za manju cenu,vidim Tesla za 13 000...reko ajd,sto da ne,da upotpunim kolekciju.
Kazem daj tu crnu teslu,covek mi iznese full neotovreno pakovanje,vakuum i sve....napisali garanciju dve godine koja ide preko tehnomanije. O samom telefonu mogu da kazem sledece posle par dana koriscenja:
Klasican mediatek uredjaj,ista masina kao idol 2,kamera kao na idol 3 4.7" samo sa 2gb rama. (da su barem upakovali snapdragon sa idola 3),kamera iznenadjujuce dobra,barem po danu,nocu do 1.5m sa blicem i to je,pritom prvi put obratiti paznju na podesavanja jer su po defaultu sve na medium. Zvuk tokom razgovora nista losiji od ostalih telefona i tu nemam zamerki,vibracija izuzetno slaba a baterija moze da izgura dan,jacina zvona za moj ukus prilicno slaba,na nivou Galaxy Prime.
Uz njega nisam dobio bumper/case ili sta je vec ono (napominjem da sam prvi otvorio pakovanje),kvalitet izrade je po meni sasvim ok,ali zadnji panel ne trpi cesto skidanje,to se odmah vidi...Dual sim klasika za mediatek,i ima ona silna podesavanja oko toga koja su prilicno jasna. Na ekran nemam zamerki jer mi je dovoljno komforan,a na ekranu ispod one paking folije ide jedna vec fabricki zalepljena i u kutiji ima za rezervu druga. O interfejsu necu mnogo jer je priblizan stock varijanti 4.4 a kome se ne svidjaju ikonice ima launchere pa nek se igra. Mislim da je do 15 000 sasvim realna cena za ovaj tel,vecinu stvari gura bez problema,GPS radi dobro,signal dobar. Sve u svemu,za cenu od 130-150e sasvim ok tel,meni nema bagova i kucanja.Zadrzacu se na njemu jos neko vreme i posle cu odluciti sta dalje,kontam da na njemu pise Lg ili Sony(oni znaju da nabudze jeftini mediatek) bio bi barem za 50-70e skuplji,sta ces,reklama je cudo...
Ako jos nekoga nesto zanima neka pita,jer je po meni telefon neka jaka sedmica od 10...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla 6

Post od Evindzer »

zokowmali, mislim da si super prošao, za te pare ga vredi uzeti, bar ja tako mislim. Manje-više si samo potvrdio ono moje mišljenje koje sam stekao i izneo ga ovde kad sam se "upoznao" sa ovim modelom pre nekog vremena.
Ako nije tajna, koja je radnja u pitanju, pa da i ja skoknem i vidim je li im ostao neki za te pare - ako je u BG-u, a ako nije, onda ništa. :wink:

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Tesla 6

Post od zokowmali »

Evindzer, nije u Bg,zatvara se roda centar u Kg...takodje sam kevi uzeo lg leon,posle nokie Asha 302 dobar upgrade...ali o njemu na Lg temi. ono sto sam kukao na slab zvuk zvona,lepo se skine mobiUncle za mediatek chipset i podesis vrednosti i to je to. mogu se koristi podesavanja sa Idola. mogu vam reci da je speaker orilicno kvalitetan,ali kao sto biva za ove "na kilo" telefone,softverski nedovrsen. Iskreno,za moje potrebe,ovaj telefon zaista vrsi posao,mailovi,office,kamera...dual sim,meni je za sad odlican. Ali ipak sam privrzen Win telefonima jer mi zbog posla vise odgovaraju opcije,mislim da je pametnije za ovaj novac pazariti lumiu 640 ili slicno..pod uslovom da neko moze da svari Windows ili cak i galaxy Prime,ako nista vise onda zbog 64 bitnog procesora. Dole cu navesti telefone iz moje kolekcije sa kojima sam direktno uporedjivao teslu:

-Xperia M2 Aqua
-Alcatel Idol 2
-Alcatel Idol 3 4.7
-Alcatel Idol 6030X
-Iphone 4s
-Samsung galaxy S3 LTE
-Lumia 640 LTE
-Lg Bello Dual sim
-Blacberry Q10 i Z10

kao sto rekoh,mesavina izmedju Idol 2 i Idol 3...pa sad vi vidite gde se uklapa jer je ovo moje neko licno zapazanje. generalno jos uvek sve radi,ne koci i ne baguje,za sada sve ok...nosicu ga jos malo jer mi odgovara dual sim a i iskreno,privlaci paznju dizajn :D jos kad vide ono "TESLA'' pozadi svi moraju da ga cackaju,al' stavis nemacki i mirna backa...
-

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Tesla 6

Post od Ledjo »

Sta ima tamo od telefona na popusti? Mogao bih mozda da skoknem kad mi prodju kolokvijumi ako se ne rasproda sve

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Tesla 6

Post od zokowmali »

Ledjo, imas fore do 5.12. cini mi se,napominjem ovo vazi za Roda centar u Kg.
nema mnogo,ima nesto sto je na popustu i nesto sto je na "popustu"...cist prime je Grand Neo Plus Duos za 21 000...ima raznih kineza,jeftinijih dual sim samsunga sa qwerty,galaxy trendova i pojedinih modela koje nisam ni provalio sta su...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Tesla 6

Post od janka_88 »

Neki dan sam ovaj telefon kupio za sestru za cijenu od 150eur nov sa 2 godine garancije. Interesuje me da li se negdje može podesiti da svijetli onaj srednji taster za svako obavještenje ili samo poziv/sms po default i to je to?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Tesla 6

Post od artifex »

Janka,neka proba sa aplikacijom Light flow ili Light Manager

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Tesla 6

Post od zokowmali »

janka_88, artifex, vec probao ja :D, nije pomoglo..moguce da nisu podudarni sa mediatekom... u svakom slucaju meni nije pomoglo nikako... Mozda ima neka druga fora ali nikako da stignem da se poigram na tom polju...jedna stvar koja pocinje da me iritira na telefonu je kamera. bas moras da imas mirnu ruku inace nema nista od pristojne fotke.
Interesantno je da je velicina fotografija od 2.5 do preko 6 MB

Slika
Slika

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Tesla 6

Post od Coni »

Probaj drugu aplikaciju za kameru, fv-5 npr. i izaberi touch fokus. I izaberi png za format, biće bolje fotografije.

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Tesla 6

Post od zokowmali »

Coni, stavio fv-5 pro i mogu ti reci da je sada kamera bas kako treba,veoma zadovoljavajuce,ma da i dalje ima onaj plavi tint,al to je vise do optike. Ja zadovoljan za sad.Preporuka za camera fv-5.

Druga stvar koju zelim da podelim sa celim razredom je povodom maskice koju nisam dobio u pakovanju,odem na njihov sajt,tesla, i ima opcija kontakt,lepo posaljem upit gde se moze kupiti jer je skoro nemoguce naci u slobodnoj prodaji,taman da testiram nivo usluge..kad cudo,stize odgovor u roku od 20 min(mozda i manje) na mail. Javlja se Damir i kaze da maskicu dobijam na poklon,ali imam dva izbora,da skoknem do njih u CT Savski nasip.....ili da mi posalju kurirskom sluzbom,o mom trosku. Naravno,posto nisam iz Bg a kurir ce da uzme 200 tabakovica posaljem adresu i kontakt pa da vidim kada stize.
Cim stigne,odmah javljam da vidimo koliko im je trebalo.

EDIT: u sredu poslao upit sa njihovog sajta u vezi maskice za teslu,odmah dobio odgovor,ucetvrtak me obavestili da su mi poslali,danas u petak stiglo. Cak su me obavestili ukoliko imam potrebu i za folijom da mogu da mi posalju,folija je 300 tabakovica. Nisam ocekivao ovakvu azurnost...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla 6

Post od Evindzer »

Pa, lepo od njih što su ažurni. Ako im roba nije vrhunskog kvaliteta, onda bar da je takav odnos prema kupcima, što ih u mojim očima podiže na lestvici.

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: Tesla 6

Post od drdekzar »

Ako si kupio vakum full pakovanje, trebao si da dobijes maskicu i foliju.Koliko se secam kad se pojavio to je islo u pakovanju.

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Tesla 6

Post od zokowmali »

Evindzer, kao sto rekoh do 150e,a mene nije ni toliko izneo, je odlican telefon,stvarno nemam zamerki na rad i kvalitet..naravno ako si svestan sta da ocekujes. Svakako privlaci paznju dizajnom i ja nisam imao ni jedini bug,cak ga koristim kao daily driver za sad. Ma da sam juce kupio za smesne pare zelenu lumiu 730 DS al dobro,za sada cu terati ovo jer mi je nekako cool,a i ne bi verovali koliko se ljudi pale na ono Tesla. Cestitam im na ovom marketinskom potezu. Hrvati bi odavno to uradili vrv,al politika je to..Maskica stigla i sve je ok,za sada nemam neki bug da prijavim. Zna da uspori kada mu radi preko 8 aplikacija u pozadini ali samo u animacijama,ako to mozemo i nazvati nekim bugom.

drdekzar, da,ja sam prvi skinuo onaj vakum i nema maskice,ali eto,kao sto se vidi,u sredu poslao upit u vezi toga,u cetvrtak poslali a u petak stiglo. Ja sam zadovoljan time. Ali opet napominjem da se moze uzeti za cenu do 150e,a one jevrejske cene po WinWinu,Gigatronu i gde vec od 24 999.99 RSD su svakako preterane...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla 6

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=ZAw27Ee ... qsTSo5lhWA
'Ajde, bre, ljudi, da otvorimo svoj YT kanal, pa da testiramo telefone kao naš drugar sa Srpskih tutorijala - nećemo biti ništa gori, siguran sam. :D :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Tesla 6

Post od sugarcoated_ass »

Može! Ja se prijavljujem da radim drop i sl. testove. :D

Odgovori