Navigacija za Srbiju

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Re: Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

Tim putem sto si napisao ima preko 250km,imas do Sapca samo 130km. Moja ruta je bila Ljubovija,Valjevo,Lazarevac,Arandjelovac,mladenovac,palanka. I to je 170km s tim da sam ja imao vec pomenuta lutanja izmedju Lazarevca i Mladenovca. Na stranu sve to sad, ako niko drugi nema problema onda je do mog telefona.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Navigacija za Srbiju

Post od miodrage »

Djamsi: Kazem ti, ne znam u cemu je problem, ja sam dobrano iznjakao HERE jos na 920, i radila je savrseno. Ono sto mi pada na pamet je da li ti je ukljucen cellular data? Sa aGPS uvek bolje radi, ali vuce neki mizeran protok. avmii postoji za sve regione, ja sam na USA trenutno (zajebavam Cortanu), i imam ga. Takodje Sygic je dobar, a koristi TomTom mape. Navigon je odlican, ali mu je cena prilicna. HERE je najbolja stvar za najmanje novaca
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Re: Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

Ukljuceno mi je celular data,jel treba da je on ili off ? Ja vise ne znam sta da radim
Poslednja izmena od djamsi u Ned, 01. Feb 2015. 20:20, izmenjeno 1 put ukupno.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Navigacija za Srbiju

Post od Drakenzen »

Uzmi bilo koji android i resio si problem ako vec problema ima.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Navigacija za Srbiju

Post od cvoruga »

djamsi, ja ti napisah da ja znam za taj put, i da ima druga ruta sigurno.
Kad budem išao na skijanje testriaću HERE pa ću napisati svoje iskustvo, u BGu radi odlično.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Navigacija za Srbiju

Post od miodrage »

Ja drzim uvek na on, i radi mi. Testiraj gps preko Maps aplikacije, i isprobaj sve istale. Nije nemoguce da GPS cip ima neki feler...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Re: Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

Ma imam android,ali necu da nosim 16telefona sa sobom. Jedina stvar za koju bi koristio android je .ebena navigacija inace nista drugo. Nikad vise Android kao primarni telefon

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Navigacija za Srbiju

Post od Professional »

iGO navigacija zadovoljava sve potrebe jednog obicnog korisnika...
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Re: Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

Professional, slazem se u putpunosti,mozda nudi i vise nego sto prosecan korisnik trazi

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Navigacija za Srbiju

Post od Professional »

Vjerovatno... A jedna veliki plus sto mozes na svakoj platformi da je instaliras...
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Re: Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

Professional, ovo nisam bas najbolje razumeo. Na Igo mislis kada kazes da moze na svakoj platformi? Nisam skontao da je ima za Wp

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: Navigacija za Srbiju

Post od Draco »

I meni jedino na pamet pada da može biti do GPSa na telefonu, jer mi je toliko kašnjenje i prikazivanje u paralelnoj ulici nenormalno :uhuh:
Što neko reče, mene je na NBGD doveo u uličicu koja se vodi pod Bulevar Zorana đinđića xxx a niđe veze sa bulevarom, a doveo me bukvalno pred ulaz, tako da sam i više nego zadovoljan.
Brljanje oko Trebinja sam pripisao neažuriranim mapama BiH.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Navigacija za Srbiju

Post od staff »

Nisam preterano koristio here drive ali mi se recimo desilo na relaciji Beograd-Nis da me uopste nije vodio na autoput nego je pokazivao neki zaobilazni a desavalo se iz Nisa za Beograd da pokaze put preko Zajecara. Primetio sam da to radi kada je u podesavanjima namesteno da bira brzu rutu. Kada je na balanced onda je ok.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Navigacija za Srbiju

Post od araphel »

Iz prakse: treba se igrati sa onim podešavanjima shortest, fastest I ostalo. Kad je fastest, često hoće da baci kojekuda da bi se kao obišli veći putevi gde bi mogla biti gužva. Najbolje fastest ili balanced. Mada, bez obzira na sve ne bi smelo biti takvih grešaka kao pogrešno pozicioniranje I slično.

Mene je Here lepo vodio po Beogradu, I par puta po zemlji, na kraćim distancama, tipa do Golupca I slično. Po inostranstvu takođe, bez greške.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Navigacija za Srbiju

Post od Baraba »

Here je odlična, veoma zadovoljan na androidu. Kao što sam negde napisao više opcija i mogućnosti nudi na androidu nego wp. Još uvek peglaju verziju za iOS, očekuje se uskoro, skidam je iako imam iGO.

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Navigacija za Srbiju

Post od Professional »

djamsi napisao:Professional, ovo nisam bas najbolje razumeo. Na Igo mislis kada kazes da moze na svakoj platformi? Nisam skontao da je ima za Wp
Ima, ako se ne varam.
Pa evo jedna situacija koja se meni licno desila kad sam bio u Srbiji.
Isao sam autoputem od Stare Pazove do Beograda i bila je neka uzasna guzva, islo se jedva 30 km/h i navigacija u kolima (kineska naravno, sa iGO) nekako primjeti da je guzva i prikaze mi poruku: "Primjecena je guzva u saobracaju. Da li zelite alternativni put? Da/Ne?" Ja pritisnem da, ona mi kaze da skrenem desno cim budem mogao i da se iskljucim sa autoputa, sto sam i uradio cim sam mogao. Provela me je nekim ulicama za koje nikad u zivotu znao nisam, i ja sam za 10 minuta stigao na odrediste bez autoputa i ikakve guzve :)
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Cybertick
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 29. Jun 2015. 13:35
:: Lumia 640XL

Re: Navigacija za Srbiju

Post od Cybertick »

Pozdrav,
ja koristim CoPilot koji u potpunosti funkcionalan u 2D režimu. Karte se update-uju svaka 3 meseca i besplatne su. Sela po vojvodini imaju brojeve. Pretraga cilja može biti preko adrese, izborom mesta na karti, preko google pretrage, preko coordinata manuelno unešenih, preko geotag-ova na slici i čak preko wikipedie :)
ima multiwaypoint kreiranje rute (više tačaka do cilja).
na kraju sam kupio full verziju za balkan za 2500din jer je 3D režim izgleda mnooogo dobro.

VAŽNO: ako se vozilo sporije kreće od 5km/h figura strelice postane krug da vas ne buni to kad testirati.

Slika

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Navigacija za Srbiju

Post od miodrage »

Cybertick, sjajna informacija, hvala.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Navigacija za Srbiju

Post od zavodnick »

Da li neko zna kako na HERE MAPS na Win 10 moze da se bira trasa puta ( to sam negdje citao da je to moguce )? Naime, recimo, jedan dio puta je blokiran i sad mi treba nekakav put da me vodi kroz nekakve alternativne pravce a ne da me stalno navodi na isti put ?!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori