Mobile TV u Srbiji

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od Lobachewsky »

Azimuth napisao: Sve što vam treba jeste IPTV aplikacija sa marketa (plava ikonica, neki Aleksandar nešto je autor), mx player i lista koju imam :) okačio bih je ovde, ali ne znam da li smem. Nije krek, nije ništa nelegalno, samo eto...pa ako kažu da smem, odmah postavljam.
Azimuth, okaci slobodno da vidimo o cemu se radi.
PetarI napisao:Mislim da bi ovde trebali pisati o app D3GO,mada tu si vezan ugovorom za kablovskog operatera,ali radi besprekorno(i preko wifi).
Lepo bi bilo da neko napise utiske i o SBB-ovoj mobile tv usluzi
acamatic napisao:Naravno ne rade na wifi mreži, ali zato rade na mobilnoj i troše MB iz paketa i kako to njima može biti besplatno :angry:
acamatic, jel si ti siguran da se na telekomu trose mb iz paketa? Jel moze jos neko da potvrdi ovo? Posto bi to bio tezak fail.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od PetarI »

Konkretno ja sam korisnik KDS(SBB) usluge,nešto tipa Gold trio...pa kaže kablovska,HD kanali,fiksni tel.,unifi wifi(ali nigde nemogu ni na tragove da mu naidjem) i kao stavka paketa je D3GO.Znači da bi ga koristili morate imati uslugu kablovske...Instalirati odjednom na 3 uredjaja(na app se loguješ korisničkim i lozinkom).Koliko vidim može samo na androidu,ops ogradjujem se,neznam za Iphone,windows nemože.Ja sam instalirao radi probe na jedan tablet,uglavnom svi kanali koje sam imao na tv imao sam i na tabletu i to sa svim titlovima.Tablet je radio preko wifi.Nisam probao na telefonu(bruka,nemam trenutno smartfon...)i pretpostavljam da bi takodje radio preko 3G,ipak je u pitanju strim i traži veću brzinu.To je moje iskustvo...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od acamatic »

Lobachewsky, siguran sam, tj ako mene laže 3G watchdog onda i ja vas lažem. Ta aplikacija mi je pokazivala da gledajući TV troši mb iz paketa..

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od Lobachewsky »

acamatic, a pa dobro, to preko Watchdoga. Gledanje TV-a sigurno vuce neke megabajte i taj protok aplikacija detektuje, vazno je samo da telekom to ne tarifira i ne skida sa telekomove zvanicne provere stanja.

PetarI, meni taj D3GO deluje kao najbolje realizovana usluga u srbiji na tu temu (na zalost nemam tehnickih mogucnosti za SBB da je probam, ali iz vasih prica sam dosao do tog zakljucka). Voleo bih da i telekom dodje na nivo SBB-a - tako sto bi IPTV u celosti prebacili na mob.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od Nennad »

PetarI napisao: Netreba da imaš Iptv.Drugo isključivo se koristi internet konekcija preko mobilnog operatera,tj.Mts,a preko wifi-jok. :disgust: Postojala je I stara app mts centar,sve je ovo imala sem podatka o trajanju ugovorne obaveze I naravno ova ima leeeppšššuu sliku(tj.pozadinu). :oops:
Nisam znao da ne treba imati iptv na svoje ime, automatski sam pretpostavio da mora, pošto ja imam.

Ne znam zašto ne daju neku aplikaciju za nas koji imamo iptv kod njih, nije da nešto puno gledam tv, ali SBB recimo ima, mogli bi i oni.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od Azimuth »

Evo me :D
Prvo treba skinuti https://play.google.com/store/apps/deta ... droid.iptv
Pa onda https://play.google.com/store/apps/deta ... oplayer.ad
Onda skinite i listu odavde https://www.dropbox.com/s/1ap9f0lbdppq3 ... m.m3u?dl=0

Posto ste sve odradili, pokrenite IPTV aplikaciju i dodajte listu. Klik na koji god kanal i to je to. Ako slucajno neki nece da ucita, u MX Player-y idite na settings > decoder i cekirajte HW+.
Takodje, u MX-u je moguce razvuci sliku da bude 16:9 ukoliko nije na nekom od kanala.

Uzivajte 8)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od Martin Mystere »

PetarI napisao:Konkretno ja sam korisnik KDS(SBB) usluge,nešto tipa Gold trio...pa kaže kablovska,HD kanali,fiksni tel.,unifi wifi(ali nigde nemogu ni na tragove da mu naidjem) i kao stavka paketa je D3GO.Znači da bi ga koristili morate imati uslugu kablovske...Instalirati odjednom na 3 uredjaja(na app se loguješ korisničkim i lozinkom).Koliko vidim može samo na androidu,ops ogradjujem se,neznam za Iphone,windows nemože.Ja sam instalirao radi probe na jedan tablet,uglavnom svi kanali koje sam imao na tv imao sam i na tabletu i to sa svim titlovima.Tablet je radio preko wifi.Nisam probao na telefonu(bruka,nemam trenutno smartfon...)i pretpostavljam da bi takodje radio preko 3G,ipak je u pitanju strim i traži veću brzinu.To je moje iskustvo...
D3Go app ne radi na Lizalici kao i na rutovanim telefonima i to im je veliki minus. Za rut ima rešenja kao npr aplikacija Hide my root, ali to što na 5.0 još nisu sredili da radi je krajnje bez veze.
Inače na 3g baš troši net...

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od Pinocio »

Azimuth napisao:Evo me :D
Ja probao,ali od svih ovih kanala,samo sam jedan uspeo pokrenuti :smutny:
Najbolja aplikacija za gledanje TVa je bila AK IPTV dok je bila u promotivnom periodu.Sada se nazalost placa,ali radi bez greske.Cak i sad ima slobodnih kanala da bi se videlo kako sve radi,a radi fenomenalno....

https://play.google.com/store/apps/details?id=ak.tvviet

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od misapop »

@Azimuth
Jesi proveravao skoro listu kanala?Mozda neki ne rade

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od Martin Mystere »

Pinocio napisao:Najbolja aplikacija za gledanje TVa je bila AK IPTV dok je bila u promotivnom periodu.Sada se nazalost placa,ali radi bez greske.Cak i sad ima slobodnih kanala da bi se videlo kako sve radi,a radi fenomenalno....

https://play.google.com/store/apps/details?id=ak.tvviet
Ja sam ih koristio da gledam Arene u promo periodu i bili su za koplje ispred svih do sada viđenih aplikacija ali su ipak preskupi...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od Azimuth »

misapop napisao:@Azimuth
Jesi proveravao skoro listu kanala?Mozda neki ne rade
Juče sam i dobio listu ;)
Samo sam nasumično par kanala pustio, svi su radili i to je to. Nisam više probao, nisam imao ni prilike.
Zašto? Gde je zapelo?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od Lobachewsky »

Pinkovi kanali rade. :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od Lobachewsky »

Telekom je predstavio svoju mobile tv uslugu za 4G - mtsTV GO koja se gleda preko poslebne aplikacije.
Medjutim, da li to znaci da ukidaju svoju dosadasnju mobile tv uslugu (iz mts centra), a koja je bila besplatna za sve koji imaju IPTV kod njih?
4G dodatne informacije napisao: Korisnici postpaid tarifa Miks XXL, Super i Super Plus i internet tarifa Mobilni Net L i Mobilni Net XL mogu da, na mobilnom uređaju (telefon ili tablet) i na računaru, besplatno koriste uslugu mtsTV GO.
mtsTV GO

Našu uslugu mtsTV GO možete da pratite putem aplikacije na telefonu, tabletu i računaru. U zavisnosti od uređaja koji koristite potrebno je da odgovarajuću mtsTV GO aplikaciju preuzmete sa Google Play store (za Android uređaje) i AppStore (za Apple uređaje). Ukoliko želite da gledate mtsTV GO na računaru, posetite http://mtstv.telekom.rs.

U okviru naše mtsTV GO možete da pratite RTS 1, RTS 2, TV Prva, B92, B92 Info, Pink, Studio B, ArenaSport 1, ArenaSport 2, ArenaSport 3, ArenaSport 4, ArenaSport 5 i SOS kanal. Pored TV kanala na raspolaganju su vam i dodatni servisi: Mikser VoD (video na zahtev), Gledaj unazad, 72 sata unazad i Snimanje sadržaja.

Nakon uspešnog preuzimanja mobilne aplikacije, da biste koristili uslugu mtsTV GO potrebno je da u predviđena polja unesete vaše korisničko ime i lozinku. Ukoliko ste novi korisnik , korisničko ime i lozinku ćete dobiti prilikom potpisivanja ugovara, odnosno, ukoliko ste postojeći korisnik, prilikom zamene SIM kartice (za novu uSIM karticu). Dobićete i administrativni PIN kod (Admin PIN) 1234, koji služi za kreiranje podprofila, roditeljsku kontrolu i podešavanje parametara naloga. Preporučujemo vam da dobijeni Admin PIN broj promenite (opcija u okviru aplikacije).

U zavisnosti od uređaja na kojem želite da koristite uslugu mtsTV GO, potrebno je da preuzmete odgovarajuću aplikaciju.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od toda81 »

Da li je moguce koristiti tu aplikaciju na wifi-u ili moze samo na mrezi, tj da li mora da se koristi mts kartica ili ne mora?
D3GO kod SBB-a se moze koristiti i na internet konekciji od drugig operatera
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od acamatic »

Todo, mora samo mobilni net, ne može wifi, druga stvar samo mts broj može, jer se pomoću sim broja aktivira aplikacija ta. I ta aplikacija nema toliko a ni približno programa kao što ima D3GO..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od Azimuth »

Zato sto SBB nije mobilni operator ;)
I da, do sada je moglo da se gleda preko wifi. Inace, da bi mogao da gledas, moras da se registrujes, a registracija prolazi samo sa mts karticama. Tako je barem do sada bilo, nemam pojma kako ce biti sa ovom novom aplikacijom.

Nego, meni nesto drugo nije jasno. Zasto kog vraga oni koji imaju box paket ili iptv kod telekoma nisu navedeni da mogu i ovo da koriste?! Pa ti ljudi placaju svakako tv njima.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od toda81 »

acamatic, to je bas bez veze. D3GO je odlicno odradjena app i mogu da se gledaju svi kanali
Note IV N9100 dual

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od Lobachewsky »

Azimuth napisao:Nego, meni nesto drugo nije jasno. Zasto kog vraga oni koji imaju box paket ili iptv kod telekoma nisu navedeni da mogu i ovo da koriste?! Pa ti ljudi placaju svakako tv njima.
To ni meni nije jasno, s obzirom da si preko mts centar aplikacije mogao da gledas mobile tv besplatno (bar mi koji imamo i IPTV kod njih).
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od toda81 »

Zato sto su lopovi i hoce na svaki nacin da uzmu jos par stotina dinara
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Mobile TV u Srbiji

Post od acamatic »

Lobachewsky, tv mogu da gledaju svi korisnici mts kartica. Ne moraš biti korisnik iptv da bi mogao da gledaš..

Odgovori