iPhone 3G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
bravo88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 19:16

Post od bravo88 »

5 puta sam proverio, imam jedan jedini hosts file i evo njegovog sadrzaja:


# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

127.0.0.1 localhost

shecky
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 03. Jan 2013. 09:31
:: lg

Re: iPhone 3G

Post od shecky »

Poz svima :)

Ja prvi put pisem jer sam totalni duduk sto se iphonea tice ,a hteo bih da kupim 3g.. a opet sam cuo price od mog brata da bolje da ne kupujem jer je to stari model pa je pitanje kakve updateove ima itd itd itd..

Mene konkr zanima, dal na 3g moze normalno da radi youtube fb twitter i slicno ,dal moze wifi bluetooth da radi.
Znaci ne treba mi bog zna sta nisam bas toliki fon freak :)

Unapred hvala ako neko odvoji vreme da mi odgovori.

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Re: iPhone 3G

Post od peky@n93 »

pzz ljudi!evo prvi problem sa iphonom 3g 8b.juceoko 15h kad sam dosao sa posla nije hteo da mi udje u pojedine aplikacije i ja ga resetujem i ostane u bootladeru tj samo jabuka mi stoji na ekranu.tako da sam sinoc do 23h sve i svasta probavao kako bi podigao ios.ali nece pa nece.sve sam totoriale sa foruma prelistao,probao i nevredi.
radio sam i sa redsn0w zatim shift + restore,ali tad mi izbaci neku gresku.evo sad sam ga nakacio na usb i na ekranu se pokazao logo baterije da se kao puni.
inace na iphonu mi je bio ios4.1 i cini mi se onaj bb da pocinje sa br.16.
ja bi bio zahvala ako bi neko mogao da mi pomogne da resim problem.hvala vam unapred.
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3G

Post od miodrage »

peky@n93, jel simfree telefon u pitanju ili ne? Po ovom BB sto kazes, trebalo bi da jeste, ali da proverim. Drugo, da li je uredjaj bio JB?
Mislim da je najlakse i najbrze da me kontaktiras preko Skype: miodrage pa da vrlo brzo resimo problem.

Pozz
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Re: iPhone 3G

Post od peky@n93 »

hvala batice na odgovoru!imao sam cydia na fonu trebalo bi da jeste JB.
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Re: iPhone 3G

Post od peky@n93 »

da se zahvalim miodragu na velikoj pomoci na vremenu i strpljenju!covek je jednom recju genije! 8) ispostaviolo se da je moj iphon 3gs a ne 3g i od prilike 4h uspeo je da podigne ios na 5.1.1.jos jednom veliko hvala!
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

emirnem
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 01. Apr 2013. 14:05
:: iphone 3g

Re: iPhone 3G

Post od emirnem »

Kupio sam iphone 3g 4.2.1 na kojem je bila verzija Firmware-a 05.16.00, pa sam ja uradio restore i sada imam 05.15.04 otkljucao sam telefon preko redsn0w i posto mi ne radi wifi na telefonu ne mogu preko cydie nastimati mrezu pa zbog toga ne mogu koristiti telefon, pa ako neko moze pomoci nek se javi!!
Hvala

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3G

Post od Kovac83 »

imam sim free iphone pa me interesuje kakomoze update IOS-a na neki noviji a da ne zeznem tu opciju sto imam da je sim free

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: iPhone 3G

Post od janka_88 »

Nisam neki stručnjak za iPhone ali ako je sim free fabrički onda nemaš šta zeznuti.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3G

Post od miodrage »

Kovac83, a na koji bi da updatujes? Poslednji za iPhone 3G je 4.2.1, a i to radi prilicno kilavo. Po meni najbolji je 3.1.3 ali tu jedva da imas vise koju aplikaciju da radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3G

Post od Kovac83 »

mene interesuje taj JB jerö moze da zezne fon ako je sim free tj da ga zakljuca ako nesto krene po zlu i ako ima neki sajt ili deo foruma za pocetnike iphona da se malo raspitam oko toga. Godinama sam koristio Symbian pa me zanima update softvera jel ista prrica kao kod njega.
Hvala

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3G

Post od miodrage »

Kovac83, http://www.iclarified.com - citaj sve sto te zanima, sve je objasnjeno korak po korak. Imas i na YT video tutorijala koliko hoces. JB ne moze da zezne telefon, a i da ga zezne, uvek mozes sve ispocetka i od nule!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3G

Post od Kovac83 »

Da li uopste moze veci update IOS za 3g posto vidim da ima verzija 5 i 6 pa neznam sta koji i kako zahteva

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3G

Post od miodrage »

Kovac83, ne moze, za iPhone3G poslednja verzija je 4.2.1
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3G

Post od Miškoni »

Kovac83, postoji projekat za stare Apple uređaje - Whited00r. Procunjaj po sajtu, imaš uputstva i sve što je potrebno od softvera. Skoro sam sređivao jedan ojađeni 3G i nije mi se baš dopao taj njihov kuvani izmiksovani iOS. Inače je žestoka agonija koristiti već uveliko pregažen 3G. Opalo mi je i ovo malo kose sa glave, čak sam uhvatio sebe da igram pasijans dok sam čekao da odradi neke trivijalne stvari... :roll:

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3G

Post od Kovac83 »

Miskoni odradio sam JB sa redsnow-om ako sam dobro napiso da bi mogle da se instaliraju aplikacije koje zahtevaju JB. Ovaj 3G sam dobio na poklon predobro je ocuvan meni trebo fon pa da ne bacam pare uzeh ga. E sad treba mi za pozive, sms, slikanje i gps sto on i ima. Jedino bi mi znnacilo ako neko moze neki zip program za njega da mi preporuci i file menager za sam fon i kako da namestim BT. To mi samo treba, a ovo ostalo otom-potom. Cisto da pitam whitedoor ili redsnow.
HVALA!!!!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3G

Post od Miškoni »

Kovac83, ako si već odradio Redsn0w JB onda neka tako i ostane. Kao što rekoh, baš mi se i ne sviđa Whited00r projekat, izmiksovan 3.1.3 sa nekim stvarima iz iOS-a 5 i 6. Odnosno, sviđa mi se kako je zamišljeno ali mi se ne sviđa kako radi. Još manje aplikacija je u opticaju nego za 4.2.1, mada postoji njihov "AppTimeMachine" pomoću kojeg mogu da se pronađu aplikacije za 3.1.3. Ako budeš dokon, svakako probaj, možda ti budeš zadovoljan. :wink:

Fajl menadžer - ubedljivo najbolji je "iFile". Verzija sa zvaničnog repoa (Cydia) je shareware, neke opcije ne rade ali je skroz funkcionalan za one bitne stvari. Preko raznih drugih repoa imaš i narodnu verziju. iFile podržava i ZIP a možeš da skineš i neku besplatnu varijantu sa AppStore-a, samo da vidiš koja će raditi na 4.2.1 (recimo WinZip, iZip).

Što se tiče Bluetooth-a, ako se ne varam "Celeste" (Cydia) bi trebalo da radi nekako, poigraj se. :)

P.S. Pošto pravila foruma ne dozvoljavaju bilo kakvo pominjanje piraterije, alternativne Cydia repoe možeš lako da pronađeš, samo kucaj "best cydia repos" i odaberi par komada. Nemoj da dodaješ gomilu jer će se Cydia drastično usporiti, 5-6 komada je puna kapa. :wink:

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3G

Post od Kovac83 »

Miskoni hvala puno na savetima probacu ovo a preptpostavio sam za pirate tako da hvala ovo za repo 6 komada nsam znao hvala ti :D :D :D :D :D :D :D :D

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3G

Post od Kovac83 »

Jedno pitanje u vezi mreze...
Nime imam karticu i pise YUG 03 i to mi ne smeta, ali imam problema sa imenikom. Naime sve brojeve sam memorisao bez prefiksa +381 i kada me neko zove izadje mi broj kao i da ga nemam memorisanog. Jel moram za svaki broj da stavim prefiks +381 ili mozda ima neka zackoljica za setings?
Hvala

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3G

Post od Miškoni »

Kovac83, instaliraj "CallerID-Format Fix", Cydia BigBoss repo. Probaj prvo verziju za iOS5.x, ako ne radi stavi za 3.x. Mada ti svakako preporučujem da prepraviš sve brojeve da budu u punom formatu.

Ako hoćeš da promeniš ime operatera (YUG 03) možeš to da uradiš na nekoliko načina:
Fake Operator - ukucaš naziv koji hoćeš
Serbia Zeppelin Logo - instaliraće se i Zeppelin pomoću koga se ubacuje sličica operatera
(sve je Cydia varijanta)

Ima još par načina ali mislim da ti je ovo sasvim ok. ;)

Odgovori