Sony Ericsson Xperia Ray

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Milovanović trebalo bi da ostanu tačke od njega.ja npr imam stare tačke i nove tj od dve kartice.možda su testirali isti takav rej samo druge boje.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

kalamunja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 23. Maj 2012. 10:36
:: Samsung Ativ-S
:: Lumnia 920

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od kalamunja »

Ljudi ima li za ovoj telefon opcija kako da se uradi backup i hard resset?? Kolega jedan ima fon a nema pojma,kaze svasta je skidao sa neta i briao pa sad hoce da uradi neki reset telefona..

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od sugarcoated_ass »

Je l' prob'o neko da nabaci ICS ovom cudu? :)
Interesuje me kako radi i da li vredi da ga apgrejdujem. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od sugarcoated_ass »

Malo sam se vise igrao sa ovim cudom pa da napisem nesto... :)
Za pocetak kratko i jasno - odlicno malo telefonce. :) Naravno, velicina ekrana mi je maaali problem (sa 4.3" na 3.3"... i ne bio) ali sam dizajn telefona je izvanredan. Iako je maska skroz plasticna toliko je cvrsto odradjen da nema uopste krskanja, skripanja niti bilo kakvog pomeranja delova. Svi dugmici i tasteri su odlicno rasporedjeni tako da bez promene polozaja ruke su dostupni. Ono sto me je stvarno odusevilo je ekran! 480x854 na 3.3" cini da slika izgleda perfektno ostro i veoma jasno. Osvetljenje ekrana je veoma dobro, a cak se lepo vidi i na suncu. Naravno, brzinu ne moram posebno da komentarisem posto su mu ostale iznutrice identicne ARC-u i NEO-u. U svakom slucaju, kome odgovaraju manji ekrani nece pogresiti sa ovim telefoncetom. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od sugarcoated_ass »

Upravo sam podigao zenin Ray na Android 4.0.4 preko Sony PC Companion-a... Za sad mi deluje dosta stabilno i brzo, ali videcemo posle malo vise koriscenja kako ce se pokazati. :)
Za sada sam primetio samo jedan bug, a to je sto mu treba 2-3 sekunde da otvori Dialer. Nije neki problem ali se primeti. :)

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od rotkod »

Upravo tako, treba mu nekad i duže vremena (dialer), al' meni je veći problem što nakon update-a kamera u hd 720p ima poteškoća da snimi bilo šta, a da pri tome ne secka, ovo nije slučaj u nižim rezolucijama, ali tu snima mono. Pored svega, lampica indikator poziva, sms... osim za punjenje baterije, više ne pokazuje stanje uređaja u propuštenim pozivima... Sve u svemu, više sam nezadovoljan nego zadovoljan, vrlo rado bi se vratio na staro...

Nego vidim da je to sasvim normalno, gledajući po drugim forumima, pa me interesuje sledeće, zna li neko...

Sledi li ispravka, popravka postojećeg ili je to sada to, mislim... Nema više...?

zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od zoranns »

jel zna neko dobar custom firmware za ray 2.3.4 a da ima srpski?jel se brise srpski sa telefona ako ubacim neki drugi rom?

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od rotkod »

Sačekaj da izađe zvanični novi ICS firmware 4.1.B.1.13, već postoji na vodafonu...
Mada, koliko pišu na XDA, nije učinjen neki značajniji pomak u odnosu na ...587, zato, ako ti je kamera bitna, ostani na 2.3.4 jer na toj verziji radi dalek lepše i snimak je bolji.

zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od zoranns »

meni koci snimak i na 2.3.4!kad bi ubacio neki drugi cfw rom 2.3.4 ne znam jel bi dobio nesto bolje?kako mogu blokirati da mi se aplikacije same pale posto mi se usporava telefon nenormalno!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od sugarcoated_ass »

Danas zencetu iz cista mira zakucao tel. Slusali smo muziku preko njega na zvucnicima i hteo sam nesto da joj prebacim preko BTa. Kako je ukljucila BT tako se tel restartovao i zakucao u Bootloop... Nije pomogao ni hard reset.

Anyway, posto je tel. root-ovan i podignut mu je odavno CWM, rekoh aj' da isproba neki custom rom. Flesnuo sam joj ovaj - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1924291 i za sada radi odlicno. Mnogo funkcija, kastomizacije i stvarno je lagan i brz. Pa eto... cisto da preporucim ako nekome zatreba neki dobar kuvani ROM za Ray, Arc, Arc S, Neo ili Neo V. 8)

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od Resničanin »

Koji telefon da predlozim bratu da predje nakon ovog modela, super ga je sluzio ali mislim da ga Android napredak lagano stize i postoji mogucnost da predje u mt:s zbog 50% pretplate, a da uzme npr. Xperia L preko oglasa za 135 evra.
KISS ME I AM 93

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od sugarcoated_ass »

Otvori temu ili nadji slicnu u "Poredjenje Modela" i daj vise informacija sta se ocekuje od uredjaja. Nemoj spamovati teme o odredjenim modelima sa takvim pitanjima.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od 9R94 »

Imam problem, ray neće ni da se uključi ni da puni, ne mogu da uđem ni u fastboot.
Ima neko neki predlog?

geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od geza »

Skini Sony PC companion, u njemu imaš opciju repair. Ponovo će učitati softver i nažalost izgubićeš sve od aplikacija.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Sony Ericsson Xperia Ray

Post od 9R94 »

Hvala, javio sam drugaru pa cemo videti sta ce biti. Razmisljao sam i ja o tome ali me je bunilo posto telefon ne daje znake zivota ni kad se stavi na punjac, da ga nece ni komp prepoznati.

Odgovori