HTC Desire HD

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: HTC Desire HD

Post od toda81 »

Vredi dodati jos par desetina eura za sensation da se ne bi nervirao zbog baterije
Note IV N9100 dual

de.marko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 08. Jan 2007. 10:58

Re: HTC Desire HD

Post od de.marko »

Iz mog iskustva nije bas tako strasno sa baterijom, osim na fabrickom romu.. Imao sam revolution HD rom i tu mi je baterija odlicno izdrzavala, desavalo mi se da kada dodjem kuci popodne imam oko 60 % baterije... Sada koristim ICS coldsandwich i tu je baterija odlicna, i da da na pomenem kod mene je net non stop ukljuceno mail, fb, vremenska prognoza se azuriraju na 15 min , slusam radio, malo pricam do 15 min dnevno, i posaljem par poruka, 30 min nege igrice i to je to. Uz to procesor mi radi na 1.5 ghz tako da i to treba imati u vidu. Naravno postoje i opcije za ustedu baterije time out za ekran na 15s brightness ekrana na auto ili manje a po potrebi da se pojaca, iskljuciti 3g ...itd o ovome je pisano mnogo pa pogledajte. Ja uopste nisam nezadovoljan ovim telefonom, cak se pokazao kao vrlo dobar i kvalitetan po meni. cak i bolje nego sto mu je prognozirano i s obzirom na cenu bolji je cak i od nekih koji su kasnije proizvedeni... Posto ga imam vec 2 god jedino zasto bih ga promenio bilo bi to da uzmem novi tel iz ciste radoznalosti i zbog toga sto sam se zasitio ovog, tako da sad razmisljam o one x.

acimks1983
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 22:28
:: htc hd2
:: c905

Re: HTC Desire HD

Post od acimks1983 »

de.marko@ odprilike tako sam i ja koristio prethodni android tel i baterija je bila oko 2 dana. To bi mi i odgovaralo, samo sto ja ne slusam radio, nemam iskustva sa da kazem 'hakovanjem' tel pa bicu zadovoljan sa tolikim trajanjem baterije.

acimks1983
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 22:28
:: htc hd2
:: c905

Re: HTC Desire HD

Post od acimks1983 »

Ja napokon kupio ovaj tel, posle toliko probiranja i trazenja konacno sam nasao jedan lep :D
Da pocnem sa pitanjima posto sam nov korisnik ovog fona a to je softver je trenutno verzija 2.3.3 htc sense 2.1 i pokazalo mi na updejtovanje 3.0. Da li to tako treba, ocekivao sam neku verziju 2.4 ili....?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: HTC Desire HD

Post od toda81 »

Ma te verzije nemoj da gledas nego usmi instaliraj app i malo se oousti i uzivaj za pocetak pa napisi svoje utiske
Note IV N9100 dual

acimks1983
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 22:28
:: htc hd2
:: c905

Re: HTC Desire HD

Post od acimks1983 »

pozdrav,
posle nekog da kazem malo duzeg koriscenja ovog tel da iznesem neke moje impsesije o ovom modelu:
dobar tel,brz, baterija nije toliko ocajna kao sto se prica,2dana, moj tel je polovan nije nov pa verujem da bi mozda baterija duze drzala.
Nervira me ono dugme gore za paljenje, mora da centriras ali ne mari.

Interesuje me oko grejanja...na hotspotu sam bio,bas se dosta zagrejao tel. Da li je to normalno, ubacio sam widget za pracenje temperature da bih je pratio. Do koje granice se sme ici sto se tice temperature ,nesme preko toga?
hvala

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: HTC Desire HD

Post od hirurg »

acimks1983, grijanje kod htc telefona je standardno...svi manje vise se solidno ugriju, ne treba da obracas paznju na to ako je rom oficijalni..i ako je sve po defaultu...inace telefoni su uradjenji ako se pregriju da se restartuju tako da mu to dodje ko neka vrsta zastite od pregrijavanja, ali zato ima i kuciste koje jako brzo se ohladi.
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: HTC Desire HD

Post od janka_88 »

Baterija ne moze trajati vise od ujutro do predvece ako ima konekciju na 3g internet i ako se koristi telefon sto za pozive i sms poruke, sto za internet pretrazivanje. :) Sto se pregrijavanja tice to te ne treba brinuti jer je to i normalno u nekim situacijama, hotspot drzi aktivnim i internet konekciju (pretpostavljam 3g i uz to je dalje salje preko wifi) i tad je to normalno.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: HTC Desire HD

Post od toda81 »

Meni je takodje nelogicno da izdrzi dva dana. To je mozda jedino moguce ako se telefon gotovo uopste ne koristi
Note IV N9100 dual

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: HTC Desire HD

Post od hirurg »

pa mozda covjek ne koristi 3g mrezu....al opet maximum dan i po...ja sam uspjevao da izvucem...sa 3g mrezom noc nece da doceka.....
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: HTC Desire HD

Post od toda81 »

Svaka cast ako to moze da izvede
Note IV N9100 dual

acimks1983
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 22:28
:: htc hd2
:: c905

Re: HTC Desire HD

Post od acimks1983 »

Da se oglasim sada i ja :D
Koristim tel vise za razgovore i poruke, wifi koristim prema potrebi, znaci nije online na wifi i iskljucio sam net preko kartice jer nemam potrebu za non stop updejtovanja i tome slicno iako u okviru paketa imam gprs na koriscenje.
Tel sam skinuo sa punjaca u utorak oko 9 i stavio sam ga sinoc u 2. U okviru tog vremena koriscenja, cackao sam ga dosta jer od skora imam tel, skidao sa marketa sve i svasta, brisao, imao razgovore(poneki je trajao 15-20min, slao poruke...cak sam bio na hot spotu jedno pola sata), nisam ga stedeo po tom pitanju ali opet sam gasio wifi konekciju.
Sa ovakvim stanjem baterije sam prezadovoljan s obzirom da svi kukaju na nju.
I dok sam bio na hot spotu tel je bio dosta da kazem vruc, nisam tada imao onu aplikaciju za merenje temprerature da proverim, posle nakon instaliranja bilo je oko 32c.
Na mom tel je softver 2.3.3, htc sense 2.1
U takvom stanju sam ga uzeo, receno mi je da je takav fabricki uzet, i nije rootovan, updejtovan. Kada sam preverio updejt softvera pokazuje mi prebacivanje na verziju 3.0.
Hvala

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: HTC Desire HD

Post od toda81 »

Ako je tako onda je to super. Jedino ako je ugasen data moze da gura preko jednog dana
Note IV N9100 dual

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: HTC Desire HD

Post od hirurg »

acimks1983,
U takvom stanju sam ga uzeo, receno mi je da je takav fabricki uzet, i nije rootovan, updejtovan. Kada sam preverio updejt softvera pokazuje mi prebacivanje na verziju 3.0.
Hvala

ovaj ti dio mi skroz nekasan...kako nudi verziju na 3.0 mislis na sense 3.0?

nisam testirao svoj note koliko bi mi trajao sa takvim stednjom...vjerovatno 3-4 dana :blinky:
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

acimks1983
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 22:28
:: htc hd2
:: c905

Re: HTC Desire HD

Post od acimks1983 »

hirurg...da u pravu si.
Nisam ja lepo procitao :)
pise : android 2.3.5 update with htc sense 3.0 227.13mb
Pa jel moze neko objasnjenje? Ja ovde menjam samo sense, ne verziju softvera jer mi pise da je verzija softvera 2.3.3 a sense 2.1.
I to preko wifi konekcije mogu da odradim?
Hvala, nemam iskustva sa menjanjem softvera i rutovanjem tel pa nadam se da ako pokrenem taj updejt necu nista z..j tel?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: HTC Desire HD

Post od janka_88 »

acimks1983, mijenjaće se i verzija softvera i verzija Sensa, znači jednostavno imaćeš Android 2.3.5 i novi Sense 3.0. :) Ima malo vizuelne razlike i preporučujem da odradiš update jer samo može sve poboljšati. Nažalost je to zadnji zvanični update za Desire HD.

acimks1983
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 22:28
:: htc hd2
:: c905

Re: HTC Desire HD

Post od acimks1983 »

Skinuo sam updejt od 220mb, pokrenuo instalaciju i vec 20min mi stoji crni displej sa android logom i trougao. Da li tako treba, duze da se ceka ili nesto je poslo ka zlu.....nisam vadio kartice, sim i mcsd.... :unsure:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: HTC Desire HD

Post od janka_88 »

Nemoj da te brine to... kod moje djevojke na desire hd se isto oko pola sata vrsila instalacija preko wifi. Mada koliko se sjecam bilo je trenutaka da stoji onaj mali zeleni kako se vrti i sta vec radi. Uglavnom traje malo duze instalacija.

acimks1983
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 22:28
:: htc hd2
:: c905

Re: HTC Desire HD

Post od acimks1983 »

Bogami ja sam ovog trenutka ga ugasio, uplasio sam se pa izvadio bateriju. Sada cu ponovo pokrenuti instalaciju....Sada cu izvaditi sim karticu a ostaviti mc

EDIT:
Nista nisam uradio :(
Pokrenuo sam oficijalni updejt, kliknuo sam na chek now i ponudjena je verzija 2.3.5, skinuo sam nekih 220mb, posle skidanja pokrenuo sam instalaciju, tel se sporije gasio, i u toku paljenja pojavio mi se crni ekran, mali plavi logo(coveculjak) pored njega trougao sa znakom uzvika i tu stoji. Pustio sam ga skoro 2 sata da vidim da li ce nesto da se desi ali nista.
Morao sam da izvadim bateriju posto nije reagovao na komande.....
Jel zna neko razlog....mislio sam da je ovo najprostiji nacin za updejtovanje softvera...ali sam se prevario...
:smutny:

acimks1983
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 22:28
:: htc hd2
:: c905

Re: HTC Desire HD

Post od acimks1983 »

Posto ne mogu da instaliram oficijalni 2.3.5 na moj tel da li ima neke veze sd kartica, procitao sam na nekim forumima da mora biti zlatna da bih instaliramo neki drugi softver....? :|

Odgovori