Motorola ATRIX

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ako mozes da ga nabavis, ne verujem da ces biti razocaran, osim ako bas ocajnicki zelis root i neki custom rom, jer ljudi jos uvek rade na sigurnom otkljucavanju bootloadera, nazalost :(
Zvono je dovoljno glasno da ga cujes maltene svuda, a i vibracija je prosecne jacine, sasvim dovoljna.

A Godzilla, pa, video govori vise od reci: 8)

http://www.youtube.com/watch?v=QMK3F6EZ ... ure=relmfu

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Super. Nisam se još raspitivao da li ima da se nabavi, ali hoću sigurno. :) Root mi za sada ne znači puno, uglavnom nisam imao potrebe za njim.

@Godzilla
Kakav zvuk ima auto, perverzija. :D

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: Motorola ATRIX

Post od xerosoft »

ljudi daj te pomoc pre neki dan sam root odradio na mojoj atrix 4g motoroli i sve je lepo radilo i juce udjem u recovery mode odradim backup sistema i posle toga instaliram neki custom rom s xda,kad sam to zavrsio standarno ugasio upalio telefon,doslo je do problema telefon je sta na logo motorole i izbacio mi u gornjem uglu failed to boot 2 ispod pise starting rsd mode. i to je to ne mrda sta da radim ja mislim da sam brikovao telefon pomazite ako znate.
Iphone 4s white clear install

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola ATRIX

Post od Green »

xerosoft, prvo trebas naci odgovarajuci SBF fajl za tvoj Atrix (fajl zna biti povelik), koji potom ekstrahujes negde na desktop (trebalo bi da ima .gz ekstenziju). Zatim skines program koji se zove RSDLite (verzija 5.0), upalis telefon drzeci Volume Up dok ne ispise nesto u vezi sa RSD protokolom. Pokrenes RSDLite program, kliknes na dugme ''. . .'' i load-ujes SBF fajl sa desktopa. Zatim prikacis fon na usb, sacekaj da ga RSDLite prepozna, kliknes ''start'' i cekas dok ne zavrsi proces.
Nasao sam ti neki tutorijal na xda pa vidi jel mozes nesto uraditi:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991072

Ima i na jutubici video snimak:

http://www.youtube.com/watch?v=2yeMlEZlLDA

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: Motorola ATRIX

Post od xerosoft »

Green, posao po tome skinuo taj fajl al sad mi telefon prijavljuje slabu bateriju da bi flasovao,stavim tel na punjac nista tri sata sedi nista ne napuni,izvadim bateriju napunim je na extreni punjac opet je vratim upalim tele opet pokazuje da je baterija slaba da bi se flesovalo nesto,neznam nemoguce da je do baterije nesto??? to mi nikako ne ide u glavu tel je inace u servisu vec nedelju dana i nista nisu umeli da poprave,znas li neki proveren servis u bg da ga posaljem il negde vec odakle si ti?? jer kod mene nema tih majstora puno za android uredjaje
Iphone 4s white clear install

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola ATRIX

Post od Green »

Trenutno sam u Backoj jos par dana, a inace zivotarim u Australiji, pa ako ti je blizu naidji da odnesemo negde tvoj Atrix... :D
Salim se, zaista ne znam sta bi mogao biti uzrok tog problema sa telefonom, jer jos nisam cuo da telefon prijavljuje da ne moze nesto flesovati zbog slabe baterije. Mozda da postavis pitanje u rubrici ''servisiranje'' pa ce neko ponuditi resenje...

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Одг: Motorola ATRIX

Post od ~Arkan~ »

Svaka cast za Motorolu. :D Iz dana u dan sam sve vise zadivljen njome ;)

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: Motorola ATRIX

Post od xerosoft »

E posle par meseci provedenih kod raznoraznih strucnjaka servisera,dobio sam nazad moj atrix ne popravljen,uzmem sam od muke upalim youtube pogledam par klipova u vezi mog problema i krenem u resavanju istog,sve ja po tim klipovima i predlozima s raznoraznih sajtova odradim i na kraju pazi cuda sam napravim telefon,tako da majstori zatvorite vase radnje od sramote,pisem s tel koji sam uspeo popravit haha majstor kad cujem tu rec ima da se smejem kao lud,inace tel radi kao singerica
Iphone 4s white clear install

mery
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 06. Dec 2011. 15:18
:: SM-N9005

Re: Motorola ATRIX

Post od mery »

Xerosoft,drago mi je sto si posle dugog vremena uspeo da popravis telefon. Svaka cast sto si to sam uspeo.:-P

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola ATRIX

Post od Green »

xerosoft, sta je konkretno bio problem kod tvog Atrix-a? Jel ono o cemu si ranije pisao?

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: Motorola ATRIX

Post od xerosoft »

Green, Da bas sve kako sam bio opisao ali kazem hvala dobrim ljudima sa foruma koji su mi pomogli da napravim telefon kod kuce bez ikakve nadoknade :D :D :D :D :D :D :D
Iphone 4s white clear install

luka78
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 02. Avg 2007. 16:45

Re: Motorola ATRIX

Post od luka78 »

Pozdrav,

Imam priliku kupiti Atrix 4G za 175 eura, u izvrsnom stanju sa DarkSide 2.3.5 romom. Sta mislite da li se isplati i da li treba ocekivati update softwera?

Hvala

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola ATRIX

Post od sugarcoated_ass »

luka78, da li treba ocekivati update? Ne. A4G dolazi sa 2.2, dobio je apdejt na 2.3 i to je to jer su ga skinuli sa ICS liste. Sto se tice cene mislim da je sasvim ok.

luka78
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 02. Avg 2007. 16:45

Re: Motorola ATRIX

Post od luka78 »

Hvala na odgovoru. A od XDA se nista znaci ne moze ocekivati u vezi update-a? Kako se ponasa ovaj DarkSide rom?

Hvala jos jednom

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola ATRIX

Post od sugarcoated_ass »

luka78, pa na XDA vec imas i Jelly Bean za Atrix, ali ne znam koliko je funkcionalan. To vec moras sam pregledati i isprobati. Uopste sto se tice romova ti ne mogu pomoci jer nisam nikada imao Atrix. :wink:

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: Motorola ATRIX

Post od xerosoft »

luka78, sto se tice telefona extra je moj je bio bas super na 2.3.4 radio je kao sat nije mu bio uopste potreban ics mada na xda rade romove nisam ni jedan probao pa neznam kakvi su ali je tel za svaku preporuku
Iphone 4s white clear install

Odgovori