Live Wallpaper!

teme, pozadinske slike, ikonice, melodije
Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Live Wallpaper!

Post od Pera Detlic »

Razmisljao sam da li da postavim temu u *Kafic ili ovde, ali s obzirom da se vezuje iskljucivo za Android platformu, postavicu je ovde.

Neka ovo bude 'eksperimentalna tema' sto bi znacilo da ako ne zazivi, Moderatori, obrisite je... jer ne znam koliko je ovo zaista popularno medju narodom...

Meni je iskreno veoma zanimljivo, i volim da koristim zive pozadine... ideja je da kao u temi *vas Desktop pokazujemo koju pozadinu 'nosimo' sa sto opsirnijim opisom koji bi na primer sadrzao (ako je moguce) :

-Puno ime (i prezime :lol: )
-Sliku ili video kako izgleda (ili bar link ka istim)
-Izvor odakle mozemo da preuzmemo.. (naravno u slucaju da je warez u pitanju ova stavka ne vazi...)

pa evo da ja pocnem prvi:

koristim svima dobro poznati 'Nexus One wallpaper' (ne verujem da mu je ovo pravo ime.) Svidja mi se jer je jednostavan i glatko ide na mom Wildfire-u.

evo kako izgleda:

Slika

download link ne mogu da vam dam iz poznatog razloga...
Samo nek se rolaju....sarme.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Ја сам пробао,и никада ми се нису допадала та шминкања телефона.Обично преко роот ехплорера искључим ту опцију(ренаме).Видим да је све већи број апликација са тим позадинама на маркету,пробао сам ту коју си поставио и још пар њих обично оне које иду по дефаулту.

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

ja ponekad stavim live wallpaper ali to kratko traje jer mi brze trosi bateriju i odmah ga maknem stavim neku lepu sliku prirode 8)
Iphone 4s white clear install

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

mislim da je bezveze koristiti live wallpapers jer generalno kada postavis widgete i ikonice slaba vajda od njega jer se i ne vidi.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Jedno vreme sam drzao onaj Starfield, skinut sa marketa....svideo mi se jer je jednostavan i crn, i lepo mi izgledaju one zvezed koje promicu preko ekrana....a nije losa zezancija ni onaj lightspeed momenat :D

Ali skinuo sam jer mi bespotrebno trosi bateriju koja ionako ne traje nesto mnogo. Na Tabu je sad sa time malo drugaciji slucaj, ali ipak radije drzim staticnu fotku, obavezno nesto tamnije, sa puno crnog, da mi se slaze uz imidz, a i manje energije trosi ekran. Trenutno stoji Darth Vader :wink:

bobex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 20:51

Post od bobex »

ja sam skinuo neku vodu i kad dotaknes ekran ona pocne da zubori i da pravi krugove :D,dosta je zanimljivo i bolje od obicnog walpapera :D 8)

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

cenim ovu temu,jer ja ne znam koji je wallpaper sa Galaxy 2.1 ona voda,sa liscem sto pada,trazim po marketu al nema,ako neko ima link neka postavi,inace galaxy 3d je mnogo mocan!
inace koji ti je to launcher i jel moze na I9000?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

skar, to lisce ti se zove water, e sada kada bi nasao nexus one liwe wallpaper flash zip pa da ubacis tako.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

bobex, imaš i milion akvarijum "live wall" gde "tapom" hraniš ribice itd, baš zanimljivo...
Po meni su generalno glupost zbog stvari koje su ljudi gore naveli, ajde ovaj "WorldView Live" mi se nekako i sviđa
Slika
>INFO<
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Zbog i ovako slabe autonomije baterije na DHD-u sam prestao da koristim live w. ali najvise sam koristio ovaj https://market.android.com/details?id=n ... themallapp -shake them all

Kako se pomera telefon 10ak malih andrida ide levo desno po ekranu. Mogu da se skinu i drugi likovi koji bi leteli po ekranu levo-desno. Mali dart vederi, homeri, likovi iz sauth parka itd..
and justice for all...

ausu
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 12. Avg 2010. 08:06
:: Samsung Galaxy S4
:: Samsung Galaxy S 2
Lokacija: australia adelaide

Post od ausu »

ja sam koristio water live ali sam stavio na normalu mnogo trosi mi bateriju tako da stavljam samo normalne pozadine

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ono što je (barem meni) bio glavni problem na Desire - otprilike barem 50% livewall aplikacija koje sam probao je dooobro "kočilo" sistem, sigurno problem nije bio u 1GHz procesoru već u ljudima koji su to "pisali" + "android opensource" lagano stavljanje u promet.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

takodje se ukljuceujem u anti live wallpaper pobornike, na X10 sam koristio nocnu sliku nekog grada sa animiranim autima koji prolaze preko negog mosta ili tako nesto, i to je trajalo sve dok sam shvatio da u stvari live wallpaper usporava ceo sistem dobrano

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Na Desire samimao problema sa laganim usporenjem kad koristim live wallpaper. Sada, sa GingerVillain ROMom, imam dosta vise memorije i nemam taj problem. Na Tabu nisam primecivao problem sa usporenjem uopste, ali me je smaralo sto primetno krace traje baterija, recimo nekih 10-15%.

Nego sad ste me zainteresovali, jel moze link ka tom liwe wallpaperu na kome se shake-uju Darth Vaderi? Kao veliki fan Vaderovog lika i dela, voleo bih to da imam :lol:

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

araphel, samo kucaj na marketu shake them pa kad ga instaliras u podesavanju lw idi da skin menagera (treba da imas ukljucen net) i ponudice ti dosta raznih robotica koje mozes da stavis na ekran da ti zamene ove sto idu po difoltu (trenutno koristim r2d2-a)

Ako ne nadjes lw na marketu posalji mi na pp mejl pa cu ti poslati apk :)
and justice for all...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ja sam skinuo sa marketa shake them all LP. i zanimljiv je skroz, nego, svi androidi mi se lepe za desnu stranu ekrana, umesto da padaju dole... kad ga polozim na levu stranu onda padaju na donji deo ekrana, kada ga okrenem upside-down, onda 'padaju' na levu stranu ekrana... ako me kapirate... jel zna neko kako da ispravim to...?
Samo nek se rolaju....sarme.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

kod mene na Galaxy lete gde okrenem fon,mozda zato sto G senzor na wildfire radi samo kad okrenes fon u levo,msm ako me razumes,Galaxy okrece sliku i na levo i na desno!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pera Detlic napisao:...
Vidim da koristiš cm7 možda g senzor ne radi baš najbolje na njemu.

Izmenio: IDzO
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

skar, i na wildfire okrece na obe strane...
telep, vratio sam se na WildPuzzle gde sve radi savrseno, a i na CM7 je lepo radila rotacija...
Ne znam sta mu je...
Samo nek se rolaju....sarme.

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

jel zna neko za LW koji bi prikazivao meteorološke podatke!?
znači - tipa, napolju duva jak vetar a on pokazuje kako recimo leti lišće i sl.?

dosta sam tražio i ne mogu da verujem da niko nije napisao tako nešto...

Odgovori