BlackBerry Bold 9700

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
glume
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 23. Jan 2010. 20:43

BlackBerry Bold 9700

Post od glume »

Pozdrav svima, vidim da tema o ovom modelu ne postoji, pa reko da je otvorim. Meni se licno dopadaju bb modeli, hteo bih da u skorije vreme nabavim jedan, pa reko da vidim neka opsta misljenja o ovom modelu. Moram da napomenem da mi telefon ne bi sluzio u poslovne svrhe, znaci koristio bi tastaturu, multimediju, posto sam video da su filmovi pa i muzika na ovom bold u jako dobri, mozda i bolji od nekih navodno multimedijalnih telefona. E sad da li se isplati uzeti ovaj telefon a ne koristiti njegovu primarnu funkciju???

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

9700 je definitivno najbolji uredjaj koji je izasao iz RIMa. Medjutim, ukoliko neces koristiti njegovu primarnu funkciju, onda mislim da za te novce mozes naci nesto sto bi mnogo bolje posluzilo sto se tice multimedije.

glume
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 23. Jan 2010. 20:43

Post od glume »

Pa ne znam, nesto me privlaci kod ovih telefona. Koji biste mi drugi uredjaj preporucili za ove funkcije koje sam gore nabrojao, a da je do nekih 500 evreja?
Vec dve godine imam nokiu n73, i dobro me sluzi ali mi je malo dosadio symbian, pa mogu reci i nokia posto nisam imao iskustva sa drugim markama, pretezno su to bile nokie sa symbianom.
Sada na trzistu imamo gomilu sa ekranom na dodir, te jedni su za "resistive" drugi za "capacitive" ekran, onda androidi pa winmobile............. iphone..............blackberry...:D
Nemam ideju kojima bi se pripojio, odnosno koji telefon bi uzeo. Htc nexus bi mi dobro dosao ali tesko ga je nabaviti kod nas.....
Mozda ovo i nema veze sa naslovom teme ali moram nekako da se informisem za savet :D

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

glume, pogledaj par modela koji ispunjavaju tvoje uslove (tastatura (qwerty?, Hardverska?)+multimedija) i uklapaju se u tvoju finansijsku konstrukciju, pa iznesi svoju dilemu na podforumu "Poredjenje modela".
Cak i ako preskocis Symbian (a noviji modeli poput N97 i Omnie HD se prilicno razlikuju od N73) imas puno modela koji se u tvoje zahteve uklapaju, bolje od BB Bold 9700. Imas sirok izbor Windows Mobile, Android modela. A naravno tu je i Iphone. Sem toga i mnogi "dumb" modeli mogu da posluze za sve to sto si naveo.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

glume
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 23. Jan 2010. 20:43

Post od glume »

ok hvala na savetima otvorio sam temu na pod forumu videcemo kako ce proci :D
araphel: primetio sam da imas bb curve, pa jel mogu neki utisci (iskustva...) iz prve ruke??? :|

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

glume, posle 2 godine sa 8310, ja mogu da kazem da sam jako zadovoljan sa aparatom. Odlicno obavlja sve zeljene funkcije,i baterija mu sasvim solidno traje. Samo, moras imati u vidu da sam ja BB koristio kao sluzbeni telefon, i iskljucivo u poslovne svrhe. Dakle, non stop mailovi, kalendar i podsetnici, pozivi i poruke. Jako slabo sam ga koristio za surf i za igrice, a za multimediju gotovo nikako. Smatram da su BB uredjaji odlicni za poslovne korisnike, ali ako se ne koriste njihove osnovne prednosti, onda realno gube svrhu.

Ilija
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sre, 03. Nov 2004. 15:31
Lokacija: Beograd

Post od Ilija »

Moze li na BB telefonima da se postavi da gmail adresa bude uvek aktivna za primanje mejlova i da oni sami stizu ukoliko je Gprs non-stop ukljucen ? I da li gprs ukoliko je samo ukljucen u pozadini utice na telefonski racun ? Znam da se naplacuje po kolicini prenesenih podataka, ali pitanje je da li dok "miruje" ukljucen 24h on ipak razmenjuje neke kilobajte,megabajte...itd. sa mrezom povremeno ?
Mozda ovo oko gprs-a izgleda kao glupavo pitanje , ali jednostavno nisam do kraja upoznat s tim jer nisam cesto koristio.
PLaniram da uzmem ovaj bold 9700 iskljucivo zbog tih e-mail mogucnosti (i ostalih naravno).
Hvala i pozdrav

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Ilija, BB za citanje poste ne koristi gprs (za to ti ne treba BB mozes i na Symbian, WM i Android telefonima da podesis da ti se posta proverava automatski svakih nekoliko minuta) vec BB servise i "push mail". To znaci da BB ne proverava postu preko gprs-a vec mu se posta dostavlja automatski (push) kada stigne do servera. Za BB servise je potrebna posebna pretplata koja je nekoliko hiljada din mescecno. Ako nisi planirao da placas dopunsku pretplatu uzimanje BB "za email" je besmisleno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Ilija
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sre, 03. Nov 2004. 15:31
Lokacija: Beograd

Post od Ilija »

Znaci BB ne mozes uopste da podesis da preko gprs-a proverava postu kao symbian ili WM ? E bez veze. Ne bih uzimao dodatne BB servise , Bold mi se vise dopao u odnosu na E72 , ali izgleda da cu ja opet na nokiu :(
A reci mi ono u vezi gprs-a.. Da li ramenjuje neke podatke ukoliko je samo ukljucen 27/7 ili kad na svakih par minuta proverava postu, a nove poste nema ? Da me ne iznenadi racun na kraju meseca ?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Ilija, mozes da podesis BB da koristi gprs (ali mislim ne i njegov "ugradjeni mail klijent") ali kakvog to ima smisla?

Sto se tice gprs-a i provere poste. Kako mislis da se, preko gprs-a, proverava da li ima poste ako se ne razmenjuju podaci?
Mail klijent mora da se konektuje sa serverom, posalje username i password, da zatrazi listu primljenih mail-ova itd. Radi se o maloj kolicini podataka ali ne i 0 kb.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Ilija
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sre, 03. Nov 2004. 15:31
Lokacija: Beograd

Post od Ilija »

Ok , znaci ipak se prenosi odredjena kolicina podataka samom proverom na serveru cak i ako nema novih mejlova. E pa to nisam znao , ok sad mi je jasno , hvala ti.

MateMišoKovač
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 09:56

Post od MateMišoKovač »

Ako nemaš BIS (BlackBerry tarifa) ne možeš koristiti defaultni e-mail klijent. Možeš probat instalirat Gmail aplikaciju i Bolt browser. Ove ove bi trebale normalno raditi preko operaterovog APN-a, znači ne mora nužno biti aktiviran BIS. Inače, što se samog uređaja tiče, imaš ovdje odličnu recenziju http://mob.hr/blog/blackberry-bold-9700-recenzija/

vladap
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 01:23
Lokacija: Nis, Serbia

Post od vladap »

lepo je rekao jedan lik, symbian je prevazidjen jeste ima milion programa, ali dzabe, i ostali imaju a opet baguje, spor je, barem nedovoljno brz, sve u svemu User Interface je prevazidjen, windows je opet spor i zahtevan, vezan je za touchscreen modele i nestabilan, android jos nije ispitan detaljno, deluje veoma brz, ali opet se vezuje za touchscreen modele i jos je u razvoju. Najsmesnije od svega je sto operateri u telenoru stalno pokusavaju da me odvrate od kupovine bb bez bis i bes usluge?? Mislim sta je to sto oni misle da je svetinja u bb?? Bis usluga je internet tj 3g. hm pa svaki telefon to ima, barem noviji, dalje... bes usluga ili push mail je nepotreban, jer ima na netu SHAZA mail, znaci sve u svemu nista vredno pomena ali ljudi iz telenora nemaju pojma, rzlika je minimalna, ne razmisljaju da mozda neko uzima bb iz nekog drugog razloga tipa: OS veoma brz i dobar, tastatura fenomenalna, trackpad najbolja bez konkurencije. Nokia e72 ima trackpad koji je uzasan cak i na najvecoj osetljivosti. Znaci sve u svemu nedovoljno informisani ljudi.

Sve radi na njemu i samo nedovoljno informisani ljudi mogu da pricaju svasta, ja sam licno proverio sve radi! A ako zelis cak i da imas internet uplatis 300 mb gprs, tj. 3g internet protokol, sto inac emozes da uradis na svakom telefonu nezavisno dal je blackberry. Push mail opet je nepotreban ali moze da se aktivira, znaci to sto neko ne uzme bis i bes uslugu ne znaci da nece nikad u zivotu. Inace ponavaljam ono sto ovaj aprat nudi daleko je samo od bis i bes usluge koje nisu uopste toliko vredne pomena. Dizajn, kvalitet izrade, odlican trsackpad jos bez konkurencije, OS veoma bez, stabilan i dobar, tastatura odlicna, opet kazem bez konkurencije, a bis i bes su samo prateca stvar. Jos treba vremena da dodje ljudima u glavu sta pretstavlja ovaj uredjaj a ne samo email i 3g koji moze da se koristi na svakom tel0 odnosno nista toliko fascinantno.

MateMišoKovač
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 09:56

Post od MateMišoKovač »

BES je isključivo za veće firme s vlastitim serverom i frima upravlja svim sadržajima od mailova do aplikacija koje se koriste, to je kategorija neusporediva s bilo čim, bez prave konkurencije.

BIS je koristan, sad opet ovisno o operateru. Nije to samo Push e mail, ima tu puno više, flat surfanje, flat istant messaging, razni streaming programi, al kažem, ovisi o operateru. Neki nude lošiji BIS neki bolji.

nebojsa77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 10. Avg 2010. 09:51
Lokacija: Beograd

Post od nebojsa77 »

MateMišoKovač napisao:BIS je koristan, sad opet ovisno o operateru. Nije to samo Push e mail, ima tu puno više, flat surfanje, flat istant messaging, razni streaming programi, al kažem, ovisi o operateru. Neki nude lošiji BIS neki bolji.
Ajd to al na srpskom.
Sta to prakticno znaci?

Ne zelim trenutni e-mail. Dovoljno mi je da proverim SEND/RECEIVE za POP3 nalog kao i za Gmail i Hotmail i da procitam mail ako je stigao (kao i na svim ostalim novijim telefonima). Moze li to ili ne moze?

Svi pricate bez BIS ne vredi. Lepo je VLADAP rekao da ga ne uzimaju ljudi samo zbog PUSH Mail-a. Ako mogu da se nakacim na net preko GPRS (3G) mreze kao i sa npr. E72 ili HTC-om i da imam pristup internetu i mogu da proverim mailove, sta sam dobio sa BIS uslugom. Pa ni na racunaru nemam BIS uslugu i push mail. Zar ne?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nebojsa77, naravno da sve moze bez BIS/BES (jedino nije moguce koristiti integrisani mail klijent) - ali ako se ne koriste BIS/BES onda cene i dobijenog nije vise tako povoljan. Hocu reci: ako ne koristis BIS/BES onda sve sto imas na BB uredjajima imas na bilo kom drugom smart (pa i ponekom dumb telefonu) za manje para.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

nebojsa77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 10. Avg 2010. 09:51
Lokacija: Beograd

Post od nebojsa77 »

ok. hvala. to sam hteo da cujem. u pocetku sam mislio da ne mogu uopste da pristupim internetu ukoliko nemam uplacen BIS.

BIS i BES mi stvarno ne treba ako sve ovo ostaje isto kao i na ostalim smart telefonima.
Trenutno koristim HD2 i imam sve to isto ali bih voleo da probam BB.
BB bi uzeo zbog kvaliteta izrade, i sjajnog operativnog sistema.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nebojsa77, "sjajnog operativnog sistema" ? Sta je to toliko sjajno? Drzi se ti HD2 - nema nijednog BB telefona pribliznih mogucnosti.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

Koristim aparat vec par dana naravno u poslovne svrhe...odusevljen sam. slazem se sa tomas.hokenberi, da ukoliko nemate potrebe slicne meni poput konstantnog koriscenja maila, organizera i bla bla...uzmite neki drugi tel.
Operativni sistem je sasvim dobar, telefon je vrlo brz, pretraga laka...Gotivan je BB messenger, ali bi meni više trebao Skype...ukoliko neko ima ideju gde, kako da nadjem moze na pp...

Moja veeelika preporuka ukoliko zelite sebi da olaksate posao
Blackberry 9700

Mobzy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:21

Post od Mobzy »

skinuo sam facebook aplikaciju za bb ali imam problem sa njom kad god hocu da se ulogujem izbaci mi problem "we cannot reach the Facebook server at this time.Please try again later.(100)"
Da li neko zna u cemu je problem.Unapred hvala

Odgovori