BenQ-Siemens EF81

Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

SONE, Pa svi firmveri za EF81 su "fabricki" samo su razlite revizije (fw 48, fw 58, ...) verzije za razlicita trzista ("ruska" fw 58., "nemacka" fw 58, ... ).

Izgleda da svi imaju razlicita iskustva sa raznim verzijama ali uglavnom instaliraju "rusku" ili "nemacku" fw 58 verziju. Za linkove pregledaj forum.

Sto se tice brisanja pesama izvadi karticu u gurni je PC card reader i odradi chkdsk i obrisi pesme na PC-u.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Sone
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 23. Mar 2008. 23:07

Post od Sone »

Hvala ti brate na odgovoru ali ja sam probao da skinem programe za fon ali nisam uspeo pa mi je lakse da odem u servis i da mi oni flesuju ali me zanima da li neko zna neki servis koji je u Zemunu ili N.Beogradu koji imaju f58 i koliko je flesovanje i imam jos jedno pitanje kada hocu sa telefona da prebacim na karticu sliku nece da prebaci nego mi se pojavi MAXIMUM REACHED a imam jos na kartici slobodno 800mb, da nije problem sto imam oko 300 slika i da li postoji mogucnost da se otkloni ovaj problem?
unapred hvala svima

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Sone, Maksimalni broj fajlova na kartici je ogranicen na 400. Postoji patch koji omogucava da se poveca taj broj ali nije preporucljiv posto moze da dodje do problema i usporenja rada sa karticom.

Za patch potrazi uputstvo ovde:

http://forum.allsiemens.com/viewtopic.php?t=34735

http://forum.allsiemens.com/viewtopic.php?t=33965

http://forum.allsiemens.com/viewtopic.php?t=31861
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

GR-44
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 01. Okt 2007. 23:04

Post od GR-44 »

vidim da mi je neko obrisao post izgleda se naljutio :blinky:
jel moze neko da mi pomogne

Jutros se probudim i hteo da upalim fon da iskljucim alarm da ne zvoni bezveze posto mi nije trebao.I ja se uspavao i sad ustanem kad telefon onako otvoren okrenut ekran ka dole aj lezim na njemu i ja pogledam kao radi ok i zatvorim ga,a on nece ostane jedno sigurno 1,2 mm otvren i
pre mi nije krckao kad se otvori a sad krcka a vise volim da ne krcka sta mogu da uradim dal bi otvaranje moglo da resi ili sto kod preklopa sa strane imaju ovi kao cepovi gde se kace ona sranja za oko vrata i to dal moze to da se odvrne pa da zategnem ne znam ni dal sluzi za to
i video sam neko je vec pisao da hoce da otvori fon al ne mogu da nadjem i okaceno mu je uputstvo.........

ljudi pomogajte poludecu radi,radi,radi i na kraju ga s****m aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
pozzzzzzzz

i da li bi pomoglo recimo kad bi stavio par knjiga na njega da napravim kontra efekat
dajte ljudi ocajan sam sve radi jedino sto se ne zatvara pomagajte

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

imam problem, ne mogu sa unutrasnjeg ekrana da izmjenim sliku onog para iz bioskopa, ona zelena slika. namime ja pokusam da stavim drugu sliku i ono u tome uspije na nekih 10 sekundi i onda se ponovo javi slika tog para u rornjem dijelu ekrana, nekih 13 ekrana, a na donjem dijelu je neka druga slika koju sam u tom momentu postavio. inace tu sliku tog para u bioskopu ne mogu ni da izbrisem. sta da radim.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Probaj da izaberes drugu temu - trebalo bi da zameni sve slike, zvuke itd. sa onima koji su definisani u temi.

P.S. Ne vidim ti EF81 na spisku.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

tomas.hokenberi,
znas da sam pretpostavio da ces mi ti odgovoriti, jer najaktiviniji si, svaka cast.
Nije moj nego sestrin, donjela je 3 komada prije godinu dana iz njemacke i ona je na dekodiranje po svim servisima nosila samo jedan i to bas onaj za koji niko nema kljuc, i onda je mene zamolila i ja joj odradio to kroz 10tak dana.
Znaci godinu dana su joj 3 fona camila u ladici, sad joj dva rade a ovaj 3ci je za djelove.
Inace da ne povjerujes onomad su u njemackoj kostali koliko i ovdje.
Btw reci mi kako te sluzi, jer ja sam svoj nakon problema sa punjenjem prodao nakon 3mjeseca, bilo me strah za djelove.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

kefalo, Ja sam EF81 svoj dao rodjaci - kod nje radi OK, jos uvek imam Siemens SXG75 koji se razlikuje od EF81, pored toga sto je monoblok, time sto ima RDS radio i GPS receiver.

Inace ako volis da se igras sa telefonima - pogledaj link ispod - to je uputsvo kako instalrati "native" BREW aplikacije EF81, SXG75 ali i na druge telefone zasnovane na BREW platformi. Ja sam dodao na SXG75 BREW podrsku za adobe flash lite i instalirao par swf screensavera.

Kao Brew aplikacija postoji i PlayEX koji moze da posluzi kao zamena za player na EF81.

http://forum.allsiemens.com/viewtopic.p ... &start=525
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

maremas
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 19. Avg 2007. 08:43
Lokacija: Beograd

Post od maremas »

Evo od danas mi telefon sija kao LAS VEGAS, imam brate BENQ EF81 Las Vegas Edition :mad:
Slika
Nece da mi se ugasi ovo spoljnje svetlo na dugmicima i ako ugasim telefon opet svetli, isto tako izvadim bateriju i cim je vratim on sija ko uskrsnja jelka,xxxxxx :mad:
Jel imao neko ovakav problem?

Izmenio:gameforce:Zabranjena upotreba psovki i prostakluka.Sledeći put brisanje bez upozorenja!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

tomas.hokenberi,
sad sam probao i ne uspjeva sa promjenom tema, i dalje u gornjem dijelu slike je ta slika para iz bioskopa.
sta da radim imas li neku ideju.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

kefalo, Verovatno postoji i elegantno resenje - ali gruba sila sigurno pomaze - firmware flash ce sigurno sve da resetuje. Probaj pre toga da potpuno iskljucis Wallpaper i Logo (Settings->Display) ili Master reset (Settings->Phone->Master reset). Za ovo drugo ce ti traziti phonecode - fabricki je 0000.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nemanja_ZNZ
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 02. Jun 2008. 05:54

Post od Nemanja_ZNZ »

Ljudi POMAGAJTEEEEE!Neznam sta da radim.Zeznuo sam nesto posle prebacivanja ruske verzije na fon i sad nece da se ukljuci!Pojavi se samo benq siemens i tako ukljucuje iskljucuje.E sad.Ja sam pretisnuo # i crvenu slusalicu.Stajalo je duze vreme benq siemens i odjednom se fon iskljucio.SAD NECE DA UDJE PREKO CRVENE SLUSALICE!!!Ali kad stavim punjac on se ukljuci i ja pretisnem # ali nista.Kad izvadim fon sa punjaca on se automacki iskljuci i nemogu posle toga uopste da udjem u fon.STA DA RADIM?????

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Nemanja_ZNZ, Pa dok je stajalo Benq-Siemens trebalo je da ga povezes sa PC-om i da uradis firmware update.

Pomocu # i crvene slusalice nece se ukljuciti u normalnom rezimu vec u emergency download modu. Daklem i TREBA da bude samo beo ekran sa natpisom Benq-Siemens.

Iskljuci telefon, izvadi SIM i microSD karticu. Ukljuci telefon drzeci # i crvenu slusalicu. Kada (ako) udje u emergency download rezim povezi ga USB kablom i ponovo odradi firmware update.

P.S. Ne odgovaram na P.P. sa pitanjima tipa "zeznuo sam firmver sta da radim hitno mi je". Ja nisam korisnicka podrska.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nemanja_ZNZ
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 02. Jun 2008. 05:54

Post od Nemanja_ZNZ »

Ali meni sada nece da se ukljuci na crvenu slusalicu.Samo kad ukljucim mobilni na punjac ali cim izvadim kabli punjaca on se automacki iskljucuje i nece da se ukljuci na crvenu slusalicu. :( :( :(

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Nemanja_ZNZ, Da li si izvadio SIM i microSD karticu? Ako nisi uradi to i probaj ponovo da ukljucis telefon u emergency modu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nemanja_ZNZ
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 02. Jun 2008. 05:54

Post od Nemanja_ZNZ »

Izvadio sam sve ali on jednostavno nece da se ukljuci na crvenu slusalicu samo kad ukljucim na punjac on se ukljuci i cim izvadim on se iskljuci i nikako ne mogu da povezem s racunarom. :(

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Nemanja_ZNZ, Kada ga povezes USB kablom sa PC-om takodje treba da pocne punjenje i da se ukljuci ako se ukljucuje sa punjacem.

Da li ga ukljucujes samo sa "crvenom slusalicom" ili sa # + "crvena slusalica"?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nemanja_ZNZ
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 02. Jun 2008. 05:54

Post od Nemanja_ZNZ »

Nista nece ni #+ crvena slusalica ni samo slusalica ni preko USB-a nece da krene da se puni samo preko punjaca.

nosferatu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 18:10

Post od nosferatu »

instalirao sam rusku verziju, medjutim nemam mrezu. konstantno mi pise service required, a kad ga upalim switch phonne on i kad pritisnem jes upali se al nema mreze. takodje kad hocu nekog da pozovem pisem mi da je tel u offline modu. kako to da promijenim?

sad nece da mi se upali. ne reaguje na punjac ni na komp. nisam mogao mrezu da nadjem pa sam htio jos jednom da mu instaliram v58, samo se ugasio i ne pali se. jeli crko?


Spojio:gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje.Koristi opciju "Izmeni" Sledeći put brisanje bez upozorenja!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nosferatu, Bila je tema o tome ali je izgleda obrisana ?!

Mozes da oporavis mrezu - potreban ti je QPST, QXDM i NV Editor. I jos par stvari. O tome mozes vise da procitas ovde: http://www.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=359786
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori