Sony Ericsson G900

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
steffa54
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Sub, 01. Mar 2008. 23:04
Lokacija: Vrsac

Post od steffa54 »

I sta kazu??Koliko su ga platili??I gde su ga uopste i uzeli?Inace,fon je na prvi pogled lep iako ga nikad nisam drzao u ruci.
SE K800i,2 gb sony micro m2,hpm-70
Ko hoce da igra kanter 1.6 bek mi se javo na hotmail koji sam ostavio u profilu:D

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Prosetaj po forumima pa vidi :D Cena na svedskom sajtu koji prodaje telefone je 340E... A prvi koji se javio da ga je uzeo je iz Jordana :)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Post od geza »

Cene u Nemackoj link

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Zavidim mu kako se lako probio i napravio za malo vreme tako dobar blog :)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa i nije se baš lako probio... mnogo mnogo se trudio... :) i stala je jaka zajednica iza njega... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Da nije bilo te zajednice trebalo bi mu mnogo vise truda, i mozda nekoliko godina da bi blog postao tako popularan ;)
Ne kazem da on sad nije ulozio trud, ali mislim da nije bilo te zajednice ne bi blog bio tako popularan kao sto je sad.
Plus jos sto je gsmarena navela za novu vest izvor te vesti, to blog cini jos popularnijim i posecenijim, drago mi je sto je uspeo da se probije(nisam od onih sto tako pise, a ustvari mrze nekog)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Kod nas 400e pomenuti model, i to je prva cijena, cekamo za sledeci mjesec kad je spuste. eto, mozda vam neshto znaci.
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

cenite da G900 nije ni prineti G700? zato sto se dvoumim izmedju ta dva fona prvenstveno zbog cene... ako nema neke bitne razlike u performansama (mad se ne razumem se u to) i kad je ovo socivo vec malo kod G900 i kamera ne dolazi do potpunog izrazaja mozda G700 i nije losa varijanta? a manje para... :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

evo iz prve ruke G900: zvuk - jak i sasvim ok na speakerphonu, preko slusalica odlican i takodje jak, kretanje kroz meny sasvim brzo i bez nekih zastoja, kamera cini mi se ista kao na K850, meni se slike svidjaju, signal - gde god da sam bio nisam imao problema, mnogo lepsi i izgled menu-a i raspored opcija, nije kao na P1 sve isto, placen je ispod 400 i to ne malo ispod, paket : slusalice, kabal, punjac ali ne ide memorijska kartica uz njega... mozda i ide ali ja nisam dobio...

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

samo ovo
mnogo lepsi i izgled menu-a i raspored opcija
mnogo lepsi u odnosu na koj model? :P
i to si uzimao negde preko oglasa ili kako? posto oo sto mogu da vidim na sajtu nema ispod 409e

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

telefon sam u postu poredio sa P1 koji sam imao pre ovoga sad... nije preko oglasa ali ne bih ovde o tome... ako nekom treba prica o ceni neka se javi na PP... pozz 8)

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

jel nabavio jos neko ovaj telefon? kakva su iskustva?

inace nadam se da ce mu sad pasti bar malo cena jer se jos drzi na 400e...

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Iskustva su pozitivna, odlična kamera po meni, fantastičan zvuk na sluškama, (u odnosu na N73 ima jači i kvalitetniji), ima veoma osetljiv FM i stanice koje uhvati čuju se veoma jako i kvalitetno (N73 je npr. hvatao manji broj stanica i nisu se čule ni blizu tako kvalitetno), nije uopšte spor, imaš na rasplolaganju dosta slobodnog RAM-a i možeš da ostaviš u pozadini da ti radi i po 10-15 aplikacija bez problema. Lagan je, tanak.. tako da se uopšte nisam pokajao što nisam uzeo N82.
A od mana bih spomenuo to što mi se desilo 2-3 puta da se telefon skroz ukoči i vađenje baterije je bilo neminovno (nije bila aktivna nijedna aplikacija) ali mislim da će se sa novim softverom rešiti taj problem; i ne sviđa mi se baš kvalitet video zapisa jer se pojavljuju kvadratići. Mada na sajtu gsmarena, klip koji sam video je znatno bolji ispao nego kod mene.. Šta su mu radili nemam pojma, a ja sam bogami sve opcije pročešljao i probao.

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

kako ti se cine slike? posto mi je to nekako i najbitnije... video i vise manje mada nije bas ok ako se vide kvadratici :(
i koliko dodje ta zamena softvera ili kako to vec ide...?

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pa apdejt softvera mozes sam da odradis na svom kompu ili ako su ti susretljivi tamo gde kupis tel da ti u sklopu garancije bez ikakve naknade odrade apdejt!

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Slike sam okačio ovde, a što se video zapisa tiče pogledaj ovde jedan što sam napravio.
Mene zbunjuje zašto snima samo u .3gp kad bi trebalo da podržava i mp4. Evo ovde primera http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_g ... -221p3.php

edit: softver trenutno ne možeš da apdejtuješ jer još nije izašla nova verzija.

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

pa slike su sasvim ok a na videu nisam video nikakve kockice sto me je iskreno obradovalo...
inace stvarno se ne razumem u softver telefona, a dok nisam dosa na ovaj forum pre dve nedelje nisam ni zano sta sve moze da se radi sa mojim k750 samo sto je prilicno komplikovano pa se nadam da za update softvera za g900 nece biti potrebno neko veliko znanje...?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

damazz update nece biti komplikovan, isti kao i za svaki drugi SE telefon, preko SEUS-a, e sad ako hoces da menjas i CDA, onda moze da bude malo komplikovanije.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

milann, mozes li jo malo detaljnije o telefonu. Ok, ne moras sada.. neka prodje jos par dana. Interesuje me konkretno koliko ima slobodno rama bez i jedne apliakcije.. znaci jedno je na papiru a jedno je u stavrnosti. Predpostavljam da ima podosta cim mozes ostaviti desetak aplikacija.

Dal ti se jos "ledi".. dali blokira ili je to slucajno bilo.

Kakav je ekran na suncu i kada ga usporedis sa nekim modelom, recimo n73, n95 i slicno. Dal mu je jako osvetljenje posto mrzim kada je sliabo, jadno.. mozda to od snoje n80 imam averziju.

Sa kamerom ono sto vidim kod tebe, slike i klip.. nisam ni malo zadovoljan.. prvenstveno poredeci sa recimo n95.. ne da je malo nego je dosta losija kamera. Klip necu ni da komentarisem, skoro pa isto kao na k750.. osim rezolucije.. strasno.

Jos nesto, glupo pitanje ali jel ti mrezu fata ok. Vec planiram da menjam svoju n80 zbog dosta razloga, nisam ni malo zadovoljan a naj veci razlog jeste fatanje mreze. a pojedinim mestima gde malo manje slab signal, ja signala u opste nemam.

Odgovori