Patchovanje UIQv3 Telefona.

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Pa dajte daj patch da isprobam i ja na P1.

@nicolas
Vezuju se za model slusalica? hmm.. Sta i tacno mislio sa tim?

ps. ja koristim HPM-70.
iPhone 3G[s] 16GB

Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

Post od Lazaboj »

I mene zanima taj patch.Koristim 3.5mm adapter od pijacarskih hpm-70.Ali nije na odmet da ga malo pojacamo. :) I da da li je neko menjao skin na radiu na P1?Probao bih pa reko neko uputstvo.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

nikoolaLazaboj ubacio sam i ja taj patch za zvuk u p990, i radi odlicno, razlika se primeti u jacini zvuka, ja imam hpm70 adapter, a ovaj novi patch 1.2 je kompatibilan i sa hpm82 adapterom, bilo koje slusalice da stavite na neki od ovih adaptera zvuk ce biti jaci i kvalitetniji.
Lazaboj ja sam menjao skin za radio, uzeo sam onaj od w960, ali kad sam ubacio nisam imao ime stanice, frekvenciju,... samo se vide skin.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

Post od Lazaboj »

kljun napisao:nikoolaLazaboj ubacio sam i ja taj patch za zvuk u p990
Super ali nas molim te prosvetli koji patch,cega ,kao sve nas interesuje. :oops: :oops: :oops: :D :D :D

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

evo ga i uputsvo za pojacavanje zvuka na uiq3 telefonu:
1. omoguciti pristup sistemskim fajlovima
2. prekopirati fajl iz: C:\Private\10202be9\persists\1020867a.cre na racunar.
3. snimiti i pokrenuti SE sound patcher, link za download:
http://www.anonym.to/?http://www.agatho ... d_lite.zip
4. preko programa ubaciti 1020867a.cre i pustiti da program odradi svoje.
5. vratiti fajl u telefon, C:\Private\10202be9\persists\
raditi ovo preko X-plore, jer on ima podrsku za owerwrite.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

@nikoola

Changelog
v1.2 HPM-82 support; Support for more phones
v1.1 "Folder's name with space" bug fixed
v1.0 First release

Mislio sam da je sa svaki novijim patchom ubacena podrska za neki drugi model slusalica, na primer: ver.1.0 ima podrsku za HPM-62 u verziji 1.1 je dodata i podrska za HPM-70, a najnovija verzija 1.2 podrzava i HPM-82 dok je zvuk iste jecine u svim verzijama. Znaci problem je kad prikljucis stereo bluetooth slusalice kao sto su HBH DS-970 jer ih patch ne podrzav samim tim i zvuk ostaje isti na ovim slusalicama kao pre patchovanja. Ovo znam zato sto sam probao sve verzije na w950i sa savim modelima slusalica.
Tako da se nadam da ce u nekom novom patchu biti ubacena i podrska za stereo bluetooth.

Dopuna uputstva za pojacavanje zvuka:
6. cim uradite ono sto je kljun napisao odmah restartujte telefon da bi patch bio prepoznat.

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

Izasao je speed boost za uiq3, ubrzava rad sa kontaktima i porukama, probano na w950i. Kod mene je ubrzao i bootovanje telefona mnogo se brze pali nego ranije, po nekim forumina ljudi su probali na m600i, p1, i p990 svi kazu da radi i kod njih. U svakom slucaju probajte lako sa deinstalira.
Uputstvo:
1. Prvo isprobajte brzinu kontakta i poruka i zapamtite
2. Instalirati pips_uiq_1_2_ss.sis
3. Instalirati stdioserver_uiq_1_0.sis
http://www.uiqblog.com/2008/05/09/speed ... iq3-phone/
4. Restartovati telefon. Ako je potrebno, restartovati ponovo.
5. Sad…ponovite test iz prvog koraka
6. Gledajte kako i kontakti i poruke rade brze

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Patchovao sam zvuk i razvaljuje kako radi. Ne mogu da pojacem sluske do kraja i normalno da slusam.

Sto se tice brzine, odradio sam to, restartovao telefon i usao u poruke i kontakte. Nista brze. Potom sam restartovao telefon i primetio da se brze upalio, a u poruke i imenik se ulazi za nijansu brze. JEste mala nijansa, ali moze da se primeti. Ako poruke i imenik ostanu aktivni u task baru, onda ulazi u sekundi (sto je i ranije bilo brzo).

Sve u svemu, zvuk sad razbija, sto mi je drago a ovo ostalo polako.
Drago mi je da se situacija sa UIQom iz dana u dana popravlja.

Hvala kljun-u, i nicolas-u.
iPhone 3G[s] 16GB

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

Postoji i patch da se prebaci velika tastatura sa p1 na w950i, m600i i p990, ali trenutno nisam kuci taku da cu je uplodovati na rapidshare veceras ili sutra zajedno sa uputstvom.
Pozzz svima.

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

moze li ko objasniti kako u w950 ubaciti tj pojacati zvuk?posto ja nemam fajl C samo H mada postoji private ali svi foldrti prazni,nadam se da razumete o cemu se radi :D
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

peky@n93 jel si omogucio pristup sistemskim fajlovima?
mozda nemas nista jer nisi omogucio pristup, preko kog si programa radio? preporucujem x-plore, i u njemu otkaci da ti prikazuje sakrivene i sistemse fajlove.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

kljun, mislis x-plorer na fonu?sinoc sam ga bas ubacio,ali nista nisam cackao.aj sad cu da pogledam pa cu se javiti.u svakom slucaju hvalakljun, :)
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

Lakse kucanje poruka sa olovkom na ekranu

Velika tastatura za p990i, m600i i w950i

link: http://rapidshare.com/files/115306321/B ... d.rar.html

1. omoguciti pristup sistemskim fajlovima
2. iskopirati FEPS folder iz arhive u telefon c:\Resources
3. restartovati telefon

Slika

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Da li ubacivanje tih patcheva za zvuk u P seriju, omogucava telefonu, da se dobije kvalitet i jacina zvuka, kao na W seriji.

Da li je primjetna razlika u zvuku koju bi dobio kada bi na svoj W950 ubacio taj patch,tj. da li se isplati i koliko je rizicno, odnosno komplikovano.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

kefalo ubacivanje patcha za zvuk omogucava kvalitetniji i jaci zvuk samo na slusalicama, i to na onim slusalicama koje idu preko adaptera, (hpm70 80 82), nisam siguran da li bi to radilo na w950, jer nisam ni probao, mozes da pokusas, a sto se tice rizika, tu nemoras da brines, ako ti nesto ne bude radilo, ti samo vrati original fajl, koji prethodno prebacis negde na telefon, i sve ce raditi kao pre. Ima uputsvo za to pa pokusaj, ako uspes primetices ociglednu razliku u zvuku.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Okac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 21:38

Post od Okac »

Radi na w950 savrseno...eh da se ovo pojavilo na samom pocetku izlaska w950, platismo ga skupo a dobismo....

Okac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 21:38

Post od Okac »

nicolas,
Nesto ne mogu da se naviknem na tu vecu tastaturu... pa sam pokusao da obrisem feps folder medjutim dva fajla ne dozvoljava da se obrisu...velicina se vratila stara al ostalo je Spell / Send / More dole...nervira me ovo spell ako ima lakseg nacina da se ukloni od master reset bio bih zahvalan....

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Okac mozda i postoji laksi nacin, nisam ubacivao ovaj patch ali mislim da znam kako mozes da resis taj problem.
Ti taj fajl ne mozes da obrises jer ga koristi sistem, sto znaci da bi morao da zatvoris sve sistemske aplikacije pa bi onda mogao da i brises sistemske fajlove.
Da bi zatvorio sistemske aplikacije, moras prvo da snimis swiss mng pro, kad ga snimis omoguci u njemu da moze da zatvara sistemske aplikacije, i zatvori sve aktivne programe, ukljucujuci i one sistemske, ali moras imati u pozadini pokrenut x-polore, koji nesmes zatvoriti, on mora biti jedini pokrenut, i onda se prebaci na njega preko swiss-a, i onda preko njega samo obrisi sve sto hoces, i prekopiraj original ako ga ima iz Z rom diska.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

Okac,
Za brisanje FEPS foldera nema potrebe da radis master reset dovoljno je da preimenujes FEPS folder, na primer dodaj mu slovo a i onda izbrisi.
Naravno koristi x-plore za oba postupka.
Nadam se da sam ti pomogao, pozZz.

Okac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 21:38

Post od Okac »

kljun, nicolas,
ne ide ni jedno ni drugo, hvala na pomoci a i onako mu je vreme za master reset vidite kakvo smece ostaje posle cestog intaliranja razno raznih programa.... fortmat c:

Odgovori