Pixel 4/4XL

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Pixel 4/4XL

Post od brankisha »

Jbt svi kukaju na cene, a cena je kod svih ista.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pixel 4/4XL

Post od Apolo »

Bitno da je iPhone astronomska cena "opravdana", to tako valjda mora :)

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pixel 4/4XL

Post od Green »

Zato sto je iPhone "premium", a svi ostali su jednostavno staklo metal izrade. :roll:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Pixel 4/4XL

Post od Joxy »

brankisha napisao:Jbt svi kukaju na cene, a cena je kod svih ista.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk
Plus je cena novih Pixela jednaka ceni proslogodisnjih, sto je meni potpuno neverovatna stvar. Bolji mob a cena ista.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Pixel 4/4XL

Post od Evindzer »

https://youtu.be/Osp8K7W3qDY

Kupujte Piksel, braćo. [emoji39]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pixel 4/4XL

Post od Apolo »

Pa šta uradise od stock Androida?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Pixel 4/4XL

Post od brankisha »

Ok. Telefon je sporiji. Ali mi vec previse idu na k... svi jutjubljani, do te mere da cu ih prijaviti (za nesto).

Prvo, siroko-ugaona kamera. Odjednom niko ne moze da zivi bez toga. Brakovi se raspadaju, drzave propadaju, andjeli padaju sa neba.

Drugo, cena. Jebla te cena i 64gb memorije. Ja pola nisam potrosio. Kad sam najvise koristio netflix i popocorn ostajalo mi je bar 10gb. Ne znam sta ti ljudi rade. I kao sto napisa kolega gore, cena je ista kao i prosle godine.

Trece i, najbitnije, niko od ovih "glavnih" nije detaljno pogledao telefon. Svi su uzeli isti tekst i to je to. Uzeli pare, glume neku znanost. Kata*ebenastrofa.
Ali ako neko uzme g**no i kaze da je do j.. onda ce svi redom uzeti to isto i govoriti kako je do j...
Ovog braunija ne mogu vise shvatati ozbiljno od kad ga baca na Ilona Maska.
Sad se iznervirah pa sam zaboravio ostalo.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pixel 4/4XL

Post od Apolo »

Apsolutno se slažem. Sirokougaonu kameru ako sam 5x možda upalio, ne koristim je uopšte. 32gb dok sam imao na S7 nisam mogao da iskoristim, a ne ovih 100+ gb. Nego prosto kada rade review moraju navesti neku manu, pa nabrajaju sve živo šta telefon nema, iako se možda jako slabo koristi. Cene ostale iste kao i prošle godine, Pixel 3 je odmah malo spuštena cena, što je ok, ne vidim čemu tolika fama. Osim ako nisu pristrasni prilikom review.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Pixel 4/4XL

Post od brankisha »

Upravo to i mislim. Malo su dobili gengi od drugih proizvodjaca.
A i te kamere. Koliko nas se lozi na to? Realno vecina ljudi slika po danu. Neko ti sibne na wa, viber, messenger o sve se to kompresuje. Da ne govorim koliko ljudi peglaju slike za insta i fb.
Eto LG prodje ne zapazeno.
I taj 4k video.
Iskreno sam se nadao da ce Pixel 4 biti malko bolji. Neko cisto iskustvo posle Lumie i Xiaomi. Ako je suditi po ljudima koji ga koriste recimo tri nedelje, baterija i nije toliko losa jer telefon uci.
Steta sto se nastavlja ova hajka sa Huawei-em, cisto da im Mate 30 pomrsi racune.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pixel 4/4XL

Post od Green »

brankisha, auh brate, da si zensko izljubio bih te za pretposlednji komentar. :D
Pogotovo za braunlija i bacanje na Maska. A takodje i na onu klosarcinu Tajsona. Ozbiljnosti tu vise odavno nema. Krajem decembra ima da proglase Pixel 4 razocarenjem godine, jer eto nema ovo, nema ono. Toliko mi se gade jutjubdzije s njihovim sranjima da je to strasno. Da postoji neka alternativa, ali jbg prinudjen sam da gledam, makar one prve impresije.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Pixel 4/4XL

Post od Evindzer »

Green napisao: Da postoji neka alternativa, ali jbg prinudjen sam da gledam, makar one prve impresije.
Tako je sa svima nama. [emoji19]
Ko je taj Tajson koga si spomenuo?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Pixel 4/4XL

Post od Baraba »

Za širokougaonu ne stoji, na odmoru letos sam najviše baš nju i koristio, ne prednju, ne zadnju glavnu, niti zum, baš tu. Meni je to realno i najbolje ubačena stvar na mob već neko vreme, ne 10GB ram i 100MP kamere na papiru. Prost primer, u Egiptu posetio Kairo i piramide, bez širokougaone nula za slike i uspomene, ne stane ni pola piramide u kadar ili neke zgrade, za neke stvari u muzeju u Kairu ne može da se izmakneš od gužve da sve stane u kadar, klik na širokougaonu i rešen priblem. Kapiram da su svi već neko vreme postali "profi fotografi" i malo serenduckaju više nego što treba o razlikama u višoj klasi (najveća je realno u video zapisu, tu se zaostaje), ali bez wide kamere ne bih uzeo fon iskreno na duže staze.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Pixel 4/4XL

Post od Batak »

A sto se vi uopste toliko tangirate oko toga sto pricaju da je telefon fail? Jednostavno ga pazarite (iako 99% ljudi to nece uraditi) i uzivate.
E sad, pitanje zasto kukaju na 64gb. Niko ne kaze da je to dovoljno ili nije, konkurencija nudi 128 i apsolutno je normalno ocekivati da i Pixel ima toliko. Nije da je sad on jeftiniji pa kao nema veze, nije toliko bitna stavka.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pixel 4/4XL

Post od Green »

Evindzer, Ima na Braunlijevom kanalu video sa njim. Inace glumac, koji je u slobodno vreme "naucnik", ide tako po raznim mejnstrim medijima, "obrazuje" masu bez mozga, prosipajuci nebuloze o svemiru, postanku sveta i za to uzima masnu lovu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Pixel 4/4XL

Post od Evindzer »

^ Onaj matori crnac sa brkovima? Bio mi je simpatičan kad se tek pojavio, ali brzo je počeo da mi ide na živce.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Pixel 4/4XL

Post od brankisha »

Na njega sam zaboravio.
Gledao sam ga kod Rogana. Klasican americki usko obrazovani debil.
Takodje i Mask.
Ko god kaze da mu je Edison znacajniji lik od Tesle ili drugih naucnika, ne zato sto je Tesla poreklom odavde, jer je umeo da proda svoje "izume" i tako ih priblizi masama je za mene, najblaze receno, obican saner iz kamenicke i sarlatan na polju nauke.

Da se vratimo na Pixel svi ga pljuju jer nema 4K u 30fps. Ja najvise koristim slo-mo kad odem na pecanje ili malo u prirodu. Ne snimam se dok vucem lajne u Lukasa i secem vene uz Djanija. Sve to sto se izbaci za drustvene mreze moze skoro svaki telefon sa minimalnim razlikama.
Ko hoce da zabelezi lepe i posebne trenutke sa bliznjima sigurno nece koristiti telefon, ako je ozbiljna stvar u pitanju vec malo ozbiljniji komad opreme.
Ja se iskreno lomim izmedju Pixela XL i Nota 10+. Ponuda mi je takva da ne doplacujem niti jedan, bez obzira kolicinu memorije. Pusticu da jos malo vremena prodje da se nesto desi sa Huawei-em (jedino je P30 pro i dalje u prodaji) ili da vrate LG u ponudu.

Samo me malo nervira to potenciranje necega kao preterano loseg i necega kao preterano dobrog, a sve je to jaje jajetu i u pitanju su sitnice.

A sad me izvinite odoh u sumu sa nekim lokalcima da isturiramo Shevi Silverado sa Duramax dizelom i izvadjenim dpf-om da se iskakimo po zelenim vozilima Ilona Maska.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pixel 4/4XL

Post od Apolo »

Mislim da je bolje da ideš na Pixel XL. Realno, review gledaš zbog sebe i sam treba čovek doneti odluku šta mu se svidja. Ja kad čujem da navedu mane telefona neke stvari koje nisu krucijalne, samo ignorišem i picim dalje. Ranije su se navodile objektivne mane telefona, a sada su ljudi postali toliko razmaženi da je problem sve i svašta, a posebno ako su pristrasni.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Pixel 4/4XL

Post od yocasylver »

Ja review-e gledam da vidim kako telefon izgleda i sta ima jos u kutiji.Kako ga oni procenjuju ne obacam mnogo paznju.Za ostalo se informisem na specifikaciji GSM Arena sajta.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Pixel 4/4XL

Post od Batak »

Iz specifikacije ne mozes nista da vidis jer one mnogo malo znace.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pixel 4/4XL

Post od Green »

I da i ne. Za nas koji pratimo tematiku, iz specifikacija moze relativno dobro da se zakljuci o kakvom modelu je rec. Ima najnoviji proc, znaci bice brz u radu. Ima kvalitetan ekran, znaci slika ce biti ekstra. Ima dobar kapacitet baterije, znaci i autonomija ce biti dobra itd.

Odgovori