Google Pixel 2 / Pixel 2 XL

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Google Pixel 2 / Pixel 2 XL

Post od somi92 »

Pa da desava se i na samsungu ali se i resava jako brzo u garanciji. Ko ce ti resiti to na pikselu?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel 2 / Pixel 2 XL

Post od znemanja »

Apolo napisao:Za burn-in sam čitao da ima i Samsung. E sad koliko sam shvatio taj efekat brze nastaje ukoliko se osvetljenje ekrana konstantno drži na max?


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Burn-in je kod Samsunga pokriven garancijom, za par sati rešiš problem u ProMobju ako se pojavi burn-in.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel 2 / Pixel 2 XL

Post od Apolo »

somi92, pa ako se i desi, zar ne moze da se resi u nekom servisu? Naravno plati se u tom slucaju.

znemanja, Svestan sam da bih Samsung dobio sa garancijom, sa Pixelom nisam siguran kakav ce biti bas taj model, osim da je nov. Odlicna mi je kamera i na S9 ali po pitanju kamere sam malo cepidlaka i to je razlog zasto bih pre isao na Pixel.
Festina lente.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Google Pixel 2 / Pixel 2 XL

Post od Joxy »

Nije problem burn in kod Pixela, to je generalno mana svih Amoleda i njegovo pojavljivanje zavisi od nacina koriscenja moba.
Problem bas sa Pixelom 2 XL koji ima LG ekran je tzv blue tint, ekran postaje plavicast kada se gleda pod odredjenim uglom. To se posebno vidi na beloj pozadini.
U principu mozda to nece smetati svakome, moze se desiti da neko to i ne primeti, ali je evidentno da taj problem postoji. Manji Pixel 2 ga nema.
Velika steta, kazem meni je to bio jedan od glavnih razloga zasto se nisam za njega odlucio iako je po meni najlepsi Pixel do sada. Pored toga nema 3.5 mm i led not, sve to me je odbilo. Ali sa druge strane tu je IP sertifikat, odlican AOD, najbolje kamere, odlicna izrada i dizajn (posebno lepa Panda verzija), stock Android, odlicni stereo zvucnici... [emoji4]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel 2 / Pixel 2 XL

Post od Apolo »

Je ne znam ni da li bih burn in primetio, posto do nedavno nisam ni znao sta je to. Sve sto si naveo su stvarno odlicne stvari sto se tice telefona, ne znam samo kava mu je baterija.

To sto nema 3.5 jack je stvarno bezveze, a sta podrazumevas pod led not... led dioda za notifikacije ili..?
Festina lente.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Google Pixel 2 / Pixel 2 XL

Post od Joxy »

Da, led dioda koja sluzi za notifikacije. U principu je i AOD (always on display) sasvim dovoljan za to, ali led not je po meni jako korisna stvar koju bi svaki mob trebalo da ima. [emoji4]
Sto se tice baterije trebalo bi da je dovoljna da izvuce dan full koriscenja bez problema. Iako kazu da je baterija na Pixel 3 XL za nijasnu bolja iako je nesto manjeg kapaciteta, najvise zbog S845 koji je stedljiviji od S835. [emoji4]

Odgovori