Google Pixel i Pixel XL

Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od znemanja »

Ako su je okarakterisali kao najbolju kameru u smartphone svetu onda treba da bude spektakularno, drastično bolje od konkurencije, a to ovde nije slučaj. U postovanom video iPhone 7 plus je u svim segmentima bolji.
Dodatno, ni RAM managment kod pixela nije sjajan kao ni brzina otvaranja app. Što više čitam o Pixel telefonim sve mi se manje sviđaju.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Baraba »

Po tom pitanju spaktakularna je nokia 808 pv sa kamerom, za sledeću koju ću to reći ko zna kad.

I ovo Piksla vs iP, sve zavisi od testa do testa, smanjuju se na prvom mestu.

Google Pixel XL Real Camera Review: The best smartphone camera ever made?
https://www.youtube.com/watch?v=Orf87bu7VhI

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od znemanja »

Da, teško da nešto može da nadmaši PV808. Naravno da ne treba 100% verovati testovima na netu i YT, ali većina testova koje sam odgledao ide u prilog iPhone 7 plus.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Zile995 »

Znaci ip7 kamera osetno bolja?
Baraba napisao:Zile995, gde "tu" ?
Nije se odnosilo na tebe i taj link :)
Poslednja izmena od Zile995 u Sre, 02. Nov 2016. 22:06, izmenjeno 1 put ukupno.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Baraba »

znemanja, imaš par slika u Kafiću sa običnom 7, nisam uopšte oduševljen kvalitetom, ali ajde, 7+ je druga priča, nisam video još realne slike da je okačio ovde ili na benču sa 7+. Nisam ni sa pikslama, ne verujem da ću skoro sa njima videti, a do tada možemo da biramo kome više verujemo na YT :)

Zile995, sad vidim da se ne obraćaš meni.

Realno, ovo je maksimum sa ovim senzorima, zato prelaze na dva. Za bolju kameru, moraju udebljati malo telefon, što meni ne bi bio problem, još i xenon da ubace i bonbona.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od znemanja »

@Baraba, da, video sam te slike. Nije fer što je Apple manji model degradirao u odnosu na veći, ali iPhone 7 plus je, kao sto kažeš, druga priča u odnosu na iP7. Sa ip7 plus vrlo brzo će se fotke pojaviti ovde ili na benchu, pa ćemo videti pravo stanje stvari.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Evindzer »


Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Baraba »

Google Pixel and Pixel XL update in Canada brings double tap and lift to wake
http://www.gsmarena.com/google_pixel_an ... -21772.php

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od fannY »

Da li se zna kad stize u prodavnice u Evropi? Drugar hoce da uzme,al nema nigde.

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od christofer »

Ima li kod nas da se nabavi negde. Koliko mi se cini nece ga biti kod operatera pa sve gledam negde na oglasima....ali nista ne nalazim. Ili ako ima negde preko a da nije amazon ili tako nesto.
screw u guys I'm going home

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od vla-do »

Ima ga na kupujemprodajem, ali je cena urnebesna...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Azimuth »

I to samo manji model. Većeg nema nigde.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od filip11314 »

Za te pare kupiš nov S7 i ostane ti kusur za nov ili mesec-dva star G5/P10. :D
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od fannY »

Mislite da ce da se prepolovi cena do leta? :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Azimuth »

Do leta će to biti maltene godinu dana star telefon koji će imati podršku jos samo godinu dana. I šta onda?
Nije to to, ovaj telefon ili kupuješ kad izađe pa si miran 2 godine ili ga za neke baš sitne pare uzmeš kasnije čisto da vidiš kako je to Google napravio.
Koliko sam očekivao od ovih telefona toliko sam se i razočarao u njih. Mislio sam da će napraviti nešto slično onome što Apple ima i održava, ali avaj, oni ga ograničili na 24 meseca od početka prodaje i ćao. Sve to ne bi bio problem da je cena negde normalna, da je dostupnost jednaka i da ga ljudi mogu priuštiti makar kroz pakete. Ok, biće tu svašta nešto na XDA, ali nije poenta da moram da se zezam sa tim da bih imao poslednji verziju Androida na telefonu koji je sam Google napravio i izbacio pre nepuna 24 meseca. Kad već toliko plaćam onda očekujem i podršku koja je konkurentna. Ako Apple može da održava u životu telefone po 4-5 godina, onda mora to i Google.
Neko će reći da i drugi daju dvogodišnju podršku, i tu se slažem, ali drugi prodaju telefone po manjim cenama, njihovi telefoni se mogu kupiti gde god, njihovi telefoni su dostupni i kroz pakete za one koji nemaju ili ne žele da plate u kešu odjednom, pa sve do toga da drugi brendovi nude čak i više od onoga što Pixel nudi, ako ništa onda barem garanciju imaš. MEne ne zanima Amerika i kako se tamo prodaju, kako tamo možeš da ostvariš garanciju, kako tamo ovo ili ono, mene zanima ovde kod nas šta dobijam za moj novac, a kupovinom sa KP bih dobio mačku u džaku sa kojom ne bih znao šta da radim ako bi npr počela da se čuje distorzija kao što se čuje na određenoj seriji Pixel-a. Tačno da sedneš i plačeš od muke ako ti zapadne takav telefon. Daš 700-800€ i praktično ne možeš da koristiš njegovu osnovnu funkciju, ne možeš da telefoniraš tj čuješ sagovornika.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od fannY »

Nisam znao da su menjali garanciju u odnosu na Nexus. Mozda sledeca generacija bude bolja.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Azimuth »

Pa garancija važi u zemlji kupovine, nema tu mnogo filozofije. Internacionalna ne psotoji, barem meni nije poznato da postoji.
Nadam se da će sledeće godine biti i bolja dostupnost, da će ponuditi više od ostalih i da će biti duža tj normalna podrška jer telefon prodaje direktno Google.
Ovako sa ovom politikom mislim da im se ne piše baš najbolje. 2 godine podrške tj dve nove verzije Androida i još godinu dana sigurnosnih zakrpa nikako ne opravdava tu cenu. Nexus je bio neka druga priča, telefon po relativno pristupačnoj ceni za entuzijaste koji vole ili imaju vremena da se igraju sa raznoraznim romovima, kernelima itd., Pixel je sa druge strane i predstavljen kao gotov proizvod koji je nešto poput iPhone, upali i koristi.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od Baraba »

Politika za njih je odlična, udaraju na veliko tržište koje je za njih bitno da osvoje, dobro su oni sve isplanirali. Biće jednog dana i Piksla kod nas preko operatera, jednog...

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od christofer »

Xl ne moze nigde da se nadje. Telenor ga verovatno nece imati u paketima a mislim da je to slucaj i sa ostalim operaterima. Izgleda da je to politika google-a neka za ove delove Evrope. Tako sam barem procitao. Sto znaci ili nabavljenje preko nekog poznanika iz USA ili neka urnebesna cena na KP. Steta....sem s7 ili s7 edge nema nekog, barem meni licno flagship androida da se nabavi kod nas. Note je to bio i ja sam planirao opet da menjam svoj za novi. Svi znamo kako se to zavrsilo i taman me obradovao pixel. Ali ovako....nisam siguran da li ce mi to biti sledeci tel. Ali to je vec neka druga tema da ne spamujem ovde.
screw u guys I'm going home

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Google Pixel i Pixel XL

Post od filip11314 »

Uvek možeš da odabereš sasvim dobru alternativu.. V20, P10, Mate 9, 1+3t, Mi Note 2. Meni je ovaj Pixel preskup za ovo što nudi. Da mu je početna cena bila oko 600e za XL pa i ajde, ali ovo je čist bezobrazluk. Kupim lepo skoro duplo jeftiniji flagship (npr 1+3t), skoro ništa lošiji i stavim ostatak para u džep. Pazi i da ima podršku još godinu dana odradi se rut i stavi se rom sa poslednjom verzijom Androida i opet šljaka full. O cenama kod naših preprodavaca ne bih da pričam, kao da kupuješ spejs šatl a ne telefon.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Odgovori