Umreo!

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Umreo!

Post od miodrage »

m@c|-|oR, on the contrary, ali ako pregledas ovu temu, videces da nisam prvi poceo, ali morao jesam da nastavim.
Evi spremi kokice, trebace ti :D

sugarcoated_ass, ne bio je neki 4 cini mi se, sta li je to vec tada bilo, iec cream sandwich ili sta ti ja znam.
Salu na stranu, upoznat sam i sa Android 8, jer je kolega sad kupio S8+, pa me molio da mu pomognem oko podesavanja i sl.
Ne razumem, sta je problem ako se meni nesto ne svidja? To sto 80% ljudi koristi Android, ne znaci da je on toliko dobar, nego da ljudi jednostavno nemaju izbor. Kraj.
Izbor je Apple koji je velikoj vecini skup, ili Android koji sad vec mecu i u vesmasine i sl. Iskreno, ni Apple mi se ne svidja koliko Win, ali isti vise ne merem da nabavim... Tako da sam prinudjen d abiram izmedju 2 zla, izabrao sam manje...
Apolo, sve te boljke postoje i na Android uredjajima, ne mozes da me uveris da ih nema, jer citam jako puno, i vidim na sta se sve ljudi zale.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Umreo!

Post od Green »

On u vise navrata kategoricki isticao da, citiram, "o Androidu ne zna nista i da ga isti uopste ne zanima". :D
Sada podesava kolegama, cita jako puno i zna na sta se sve ljudi zale. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Umreo!

Post od miodrage »

Green, pa i ne znam, ovo je elementarno sto je na svim uredjajima isto, kolega zna da pozove, da posalje poruku i da slika. Tu bih zavrsio sa njegovim znanjima na jednom uredjaju. I naravno da me Android ne zanima ali ne mogu da ne iscitam clanke vezane za to sta ljudima smeta ili skripi na zelenoj kantici, a toga hvala Bogu ima na pretek. :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Umreo!

Post od Apolo »

Miodrage nisi shvatio da te ja ne ubeđujem već ti govorim kako jeste. Razlika je u tome što ti čitaš šta ljudi pišu, a ja koristim Android. Razlika je ogromna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Festina lente.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Umreo!

Post od Martin Mystere »

miodrage napisao:... ali ne mogu da ne iscitam clanke vezane za to sta ljudima smeta ili skripi na zelenoj kantici, a toga hvala Bogu ima na pretek. :D
Bogu hvala pa na najboljim telefonima današnjice i njihovom savršenom OS ljudima ništa ne smeta a još manje škripi...

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Umreo!

Post od ciklon »

ali ne mogu da ne iscitam clanke vezane za to sta ljudima smeta ili skripi
Теорија и пракса нису исто. ;-)

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Umreo!

Post od srđan obradović »

Rekoh ja.... Stare strasti:)

Ruku na srce, Android jeste sada mnogo bolji. Imao sam 4.0, 4.4.2, 6.0 i sad 7.1.1, s tim da su 6 i 7 skoro cisti androidi. Mnogo je to bolje nego ranije, zaista, mada sam istog misljenja za win kao miodrage.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Umreo!

Post od sugarcoated_ass »

Treba stvarno da uzme A1 na mesec dana pa da vidi šta je zaista Android i to za male pare. Možda razmisli onda koliko će para odvajati za telefone u buduće. :D
Evo uskoro će godinu dana (u januaru) da je kod mene i ni jednom mi nije aplikaciju nasilno ugasio dok vidim da se ljudi žale na mnogo veće softverske (a i hardverske) probleme sa tri ili čak četiri puta skupljim iPhonovima. Za svo to vreme ni jedan factory reset nije video, a stigao je sa 7.1, pa dobio 8.0, 8.1 i svaku usputnu mesečnu zakrpu u tih skoro godinu dana. Krenuo je polako i apdejt na 9ku inače. :)
Za hardver i izradu ni ne mogu da se žalim za te pare iako ima za šta (koliko para toliko muzike), ali softver je upeglan u potpunosti koliko može na ovom hardveru.
No, ako sebe dovoljno uveriš u nešto to će za tebe postati apsolutna istina... Ali, kao što rekoh, njegov problem. :D
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Ned, 09. Dec 2018. 19:53, izmenjeno 1 put ukupno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Umreo!

Post od Apolo »

Objektivni komentari su samo od onih korisnika koji su koristili sva tri OS-a, ovo rekla kazala macku o rep. Naravno covek polazi od sopstvenih potreba, eto nekima cak i Windows phone odradjuje posao. Android je neprikosnoven na trzistu, iOS je njegova alternativa.
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Umreo!

Post od Evindzer »

A lepo mi je Miodrag rekao da spremim kokice... :D

Pa, evo da i ja dam svoje mišljenje na pomenutu temu:

Snađe, ne kaže se "Ajfonovima" nego "Ajfonima", jer nominativ množine nije "Ajfonovi" nego "Ajfoni" - a "Ajfonovi" je množinski oblik prisvojnog prideva, kao na primer 'ajfonovi koreni' (sa malim početnim slovom a, jer se misli na sve ajfone od vajkada). [emoji14]

Eto, šta kažete na moj skromni doprinos debati? :D
Poslednja izmena od Evindzer u Ned, 09. Dec 2018. 20:31, izmenjeno 1 put ukupno.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Umreo!

Post od m@c|-|oR »

Grammar Nazi!

I još psihopata!
:D
Qq i lele!

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Umreo!

Post od sugarcoated_ass »

Evi, onda nisu ni slonovi nego sloni? [emoji38]

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Umreo!

Post od brankisha »

Zanimljivo

Slika

Mogu ti reci iz licnog iskustva. Posle L920 sam teska srca kupio Mi5 i, blago je reci, bio odusevljen. Nije to vise onaj stari bagoviti android. Imao sam win telefone paralelno sa androidima i symbianima. Uvek sam bezao od androida ali me je malesni kinez odusevio, cak vise i od S8.
Jabuka tesko da ce me videti. Pokusao, odustao. Cak i ljude koji brane jabuku, popularni jabucari, se ne snalaze pri podesavanju telefona.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk
Poslednja izmena od brankisha u Ned, 09. Dec 2018. 20:45, izmenjeno 1 put ukupno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Umreo!

Post od Apolo »

Jbt ovo je silovanje mozga xD


Sent from my iPhone using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Umreo!

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass napisao:Evi, onda nisu ni slonovi nego sloni? [emoji38]
Ne mešaj babe i žabe... ili, u tvom slučaju, babove i žabove. :D
Apolo napisao:Jbt ovo je silovanje mozga xD
Kako za koga, meni je ovo najbolja tema u poslednjih par dana. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Umreo!

Post od sugarcoated_ass »

^ Pa ne znam... Meni i dalje nije jasno zašto je mrtvaC, ne mrtvaK dok je ujedno ludaK, a ne ludaC. [emoji38]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Umreo!

Post od Evindzer »

Ma pusti, to za mrtvaka je odredio neki ludac. :D
A za nastavke -i i -ovi, fora je u sledećem: nastavak -i je stariji (arhaičniji, ranije nastao) od ovog drugog, tako da su pre par desetina generacija naši čukun-preci verovatno govorili "tigri, sloni", ukoliko su znali za postojanje tih oblika života. ;)
Nastavak -ovi se javio kasnije i u velikom broju slučajeva (uglavnom novih reči) zamenio nastavak -i, ali se sačuvao u nekim starim rečima, posebno onima koje se upotrebljavaju (izgovaraju) bukvalno svakodnevno. Zato su ljudi ostali ljudi, a ne ljudovi. :)
Početkom moderne etape evolucije srpskog jezika (od prvih decenija XX veka, pa naovamo), stari nastavak -i opet dobija na frekventnosti upravo iz onog razloga koji sam ranije naveo (kako dve vrste reči sa različitim značenjima ne bi imale isti oblik) i zato uglavnom preovladava u većini reči koje su se u jeziku pojavile od tog vremena, pa se tako danas voze kamioni i nose telefoni, a ne kamionovi i telefonovi.
Odatle i Ajfoni, a ne Ajfonovi. :)
_-_-_-_-_-_-_
Ali, da mi moderacija ne **** strinu zbog ofiranja, evo i mog mišljenja o Miodragovom planu da kupi Xr: prvo ga vidi i pročačkaj negde uživo, pa onda odluči da li je za tebe. Ne sumnjam da će raditi lepo i dobro, koliko i drugi ovogodišnji Ajfoni, ali ja lično ne bih mogao da svarim onolike ivice, a da ne dobijem napad klaustrofobije. Osim toga, iako sam (od same najave Xr-a bio) siguran da mu je ekran odličan, kao i na svakom Ajfonu, uostalom, ne znam da li bih mogao da se, posle Lumijinog odličnog 2K AMOLED-a naviknem na 828p (to što je IPS ne bi mi bio problem, verovatno, znajući koliko su raniji Ajfoni imali dobar IPS) jer na ovom Noutu na kome kucam jasno primetim razliku između 720p i 1080p - iako ne primećujem razliku između 1080p i 2K.
Tako da bih ja prvo uživo video to čudo i čačkao ga (ako mogu) par sati, da vidim 'oće li mi odgovarati, pa tek onda zaključivao o kupovini.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Umreo!

Post od Apolo »

Miodraze, evo udomi mog iPhone SE i učini mi uslugu da se vratim na Android xDD


Sent from my iPhone using Tapatalk
Festina lente.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Umreo!

Post od sugarcoated_ass »

Evi, tema i onako nema smisla. Koja je poenta teme? Da Mijo još po koji put kaže koliko mrzi Android i da ga uopšte ne zanima? Cela tema je jedan veliki off bez smisla tako da možemo i mi onda da pišemo bar nešto, u ovom slučaju, pametnije. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Umreo!

Post od miodrage »

Apolo, SE sam kupio zeni pre nekoliko meseci, tako da mi ne treba, a ona je zadovoljna.
Evindzer, opet nisi pazio na casu! Lepo sam napisao u nekoj drugoj temi da sam imao prilike u Budimpesti (prosli vikend) da imam ispred sebe uzivo Xs Max, Xs, Xr i X, bio je i i8+ ali njega mnogo nisam gledao.
Meni Xr odgovara. Uporedio sa Lumiom, uporedio Xs i Xr (tu sam i ja imao bojazan zbog manje rezolucije i sl), i ja neku razliku NE VIDIM. Cast svakome ko ima jos bolju rezoluciju u ocima, pa mu 828p smeta, ali 326 ppi Sto je mnogo manje u odnosu na 518ppi koliko ima 950XL i ja zaista nisam video razliku. Da gledam pod lupom, mozda bi i bilo razlike.
Posto si ti ovde lingvisticar - klaustrofobija koju si naveo je strah od skucenog prostora - ne znam kakve veze bezeli imaju sa time, osim ako si zamislio da si uglavljen na mesto ekrana.... Ekran je osetno veci u odnosu na Xs pa i na Lumiu 950XL, ali je sam uredjaj manji.
Kako bilo, narucio sam, i to crveni, i jedva cekam da mi stigne. Ako mi se ne svidi, mogu odmah da ga prodam, bez gubitka na ceni, i da pazarim nesto drugo.
sugarcoated_ass, ja necu uredjaj za male pare, hocu vrhunski uredjaj. Necu dalje da ulazim u polemiku oko sistema, jednostavno ne mozes mi promeniti stavove, ni ti, ni iko drugi. Ne mogu da sporim, Android sada radi mnogo bolje, fluidnije, i primetili ste da vec par godina nisam pisao o lagu i sl. jer ne mogu da pisem neistine. Nekada ga je bilo, sada ga vise nema. Jednostavno, ne zelim to i kraj, ne znam sta je toliki problem kad neko javno kaze da mu se Android ne svidja (ne mogu vise da govorim da je los jer bi i to bila neistina), ali je sve u redu kad neko napise da iOS ne valja i da je Win djubre (win je mrtav, o njemu ne treba dalje trositi reci, ali je bio odlican sistem, samo nije dobio bezrezervnu podrsku Microsofta, da su tu uleteli sa svime sto su imali, uz jednu ekstremno agresivnu kamanju, kao siptari na Kosovu, sad bi svet koristio Win).
To meni smeta, dvostruki arsini, jedno vazi za Android, drugo za ostale...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori