Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od DamirBL »

Nažalost sve nas je više koji odlazimo sa Windows telefona,
Ja neki dan kupio Huawei Mate 10 Pro... a i starci će lagano sa mnom.
Još jedan drugar (ne sa foruma) prešao na ajfon, bivša žena vjerovatno takođe otišla sa win tel...

Gdje ste vi našli utočište?
Ruku na srce, super mi je ovaj Mate 10... :|

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od sugarcoated_ass »

Šta da kažem... Evo kod mene nas šestoro nekada zadovoljnih WP korisnika prebeglo na Android... Prvo ja na P9 lite pa posle njega Honor 8 lite, pa sestra i keva na po jedan LG K8, ženče na Alcatel Pop UP i posle preuzela moj P9 lite i na kraju matori na dumb Samsung pa i on na Alcatel Pop UP, a negde u međuvremenu i ženčetov buraz na dumb jer mu ni te osnovne stvari Windows nije radio kako treba. :)

Samo što budućnost ovoj temi vidim sličnu kao i WP/W10m jer će ispasti opet neka svađa i tema ode pod lock pa u zaborav. [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od DamirBL »

Heh... Ja se i dalje nadam da cu se vratiti na windows za recimo 2 godine kad u Microsoftu smisle nesto pametno po pitanju telefona. Do tad... ma ok je ovo ;)

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od brankisha »

Ja presao na Xiaomi i nisam se pokajao. Kakvo sam imao iskustvo sa S7, malo sam se dvoumio i reko ajde da uzmem mi5. Preporodih se.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Azimuth »

DamirBL napisao:Heh... Ja se i dalje nadam da cu se vratiti na windows za recimo 2 godine kad u Microsoftu smisle nesto pametno po pitanju telefona. Do tad... ma ok je ovo ;)
Ako si vec napravio temu, pa nemoj ti prvi od nje praviti kupus i ici u off. Postavio si jasan naslov, sve mimo toga, pa i ovaj tvoj post zbog kojeg sam se javio, jeste offtopic.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od miodrage »

Nigde, nemam gde da odem. Ako bude bilo stani-pani, moraću da se vratim na iPhone.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Apolo »

Ja sam se u više navrata šaltao sa Windowsa na Android... Ali posle poslednjeg Windows telefona sam prešao na Mi5, a trenutno sam na S7 i verujem da ću se tu zadržati neko vreme a ne par meseci kao sa drugim modelima:)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od ciklon »

Sa Lumije 630 (korišćena oko 16 meseci) pređoh na LG G2. Paralelno sa G2 je tu bila Lumija 640 nekih pola meseca. Posle pola godine korišćenja LG-a (otišla mu navigacija) sam prešao na Huawei P8 Lite kojim sam generalno prezadovoljan.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od гари »

Nema šta ko da se svađa u ovoj temi. Osim ako bi se pojavio neko da onako usput izrekne neku uvredu, ili prozivku. Nije kriva tema, krivi su (određeni) ljudi.

Inače nema šta, situacija na platformi biva lošija, ogromnim udelom zahvaljujući Microsoftu koji izbacuje teže i manje pouzdane buildove sa bagovima koje nikako ne ispravljaju, i mnogo manje zahvaljujući developerima aplikacija, a uz to ljudima ističu ugovori kod operatera i žele da kupe sebi nešto novo (što je bez sumnje i bolje, samo šta kome više leži).

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Evindzer »

гари napisao:Nema šta ko da se svađa u ovoj temi.
Kako nema, sačekaj da se ispuca teška artiljerija u temama o Notari protiv Mejta 10 Pro, pa će se obe strane uortačiti da ovde pokažu kako je svaki Win OS uvek bio za maloumne, mazohiste ili ovce i čobane. :D
Inače, ne prebacujem se nigde, 930 radi nešto sporije na W10M nego što je bio slučaj za vreme Denima, ali radi dosledno - uvek isto - i to je ono što je pozitivno. Negativno je to što je W10M, bar na mom telefonu, tek u poslednjih desetak meseci postao takav da telefon radi kako sam gore napisao - i to je negativno jer je sistem postao pouzdan tek nakon svoje smrti. ;)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Baraba »

Šta, ko, Win ti uz nadogradnju dodao olovku? :D

Superiorni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2016. 02:33

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Superiorni »

Moja supruga sa Lumie 735 prešla na 6s. Mada kako je krenuo Apple sa ovim aferama ova moja ima da zakopa svaku firmu čiji telefon kupi [emoji23]


Sent from my iPad using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od гари »

Kako se svi postepeno navikavaju na to da prelaze na skuplje telefone... Hoće li opet doći vreme da se za sto evra može kupiti dobar telefon, tj. koji bi mogao da povuče dosta aplikacija kao što su to mogle Lumije 520, 532, i slično.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od TosaNS »

Ja sam Lumiji 735 dodao Huawei p10 light :) i dalje koristim wp i nemam nameru da se oprostim od Lumije sve dokle god radi OK. Sa Huawei telefonom sam prezadovoljan i rado ga preporučujem svakom ko me pita ...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od 1808 »

гари napisao:....Hoće li opet doći vreme da se za sto evra može kupiti dobar telefon, tj. koji bi mogao da povuče dosta aplikacija kao što su to mogle Lumije 520, 532, i slično.
Šta ima da dolazi vreme, kad to nije ni prestajalo.... evo ti na linku samo dva primerka (iz prodavnice koja nije baš jeftina), a koji su i bolji od ovih koje ti pominješ....
http://www.telekoplus.com/mobilni-telef ... y3-2-cena/
http://www.telekoplus.com/mobilni-telef ... k100-cena/

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od sugarcoated_ass »

1 GB RAM... 8 GB interne... Ovo jedino ako nekoga baaaaš mrziš možeš preporučiti. Ali da, radiće odlično one funkcije koje možeš koristiti i na gorepomenutim Lumidžama - pozivi, poruke i, ako imaš sreće, koji mejl. :lol: :lol: :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od гари »

Sugar, možda mene 1808 zapravo i mrzi, ko zna, ipak ovde solim pamet sa Windowsom od kad sam došao, razumeo bih ga. :lol:

Ipak, na Lumiji 532 po toj ceni i po tim specifikacijama sam radio šta sam hteo kad sam je kupio. Nije bilo aplikacija za prdenje možda, ali je bilo onih osnovnih. Bile su i slabije nego na Androidu, ali su radile posao, i mogao sam da ih natrpam koliko mi treba. Na ove Androide bi stajalo manje aplikacija, a i to što se instalira čuči u RAM-u... Činjenica je da je ostala rupa, ali je jedino pitanje da li to zapravo ljudima smeta. Čini mi se da ne zapravo. A iz mog ugla, jeste Android prilagodljiv, ali ipak nije dovoljno prilagodljiv da bi udovoljio svačijim potrebama. (Recimo da ima podešavanja kojima bi sistem mogao bolje da se prilagođava harveru na kome se nalazi.) Prilagodljiv je kad je u pitanju šminka, ali ne i da korisnik menja neka ključna podešavanja kojima će poboljšati performanse.

No dobro, sad malo fantaziram. :D I jeste, slažem se, za dvadesetak hiljada može da se pronađe pouzdan Android. Nije bajno, ali je podnošljivo.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od 1808 »

sugarcoated_ass napisao:1 GB RAM... 8 GB interne... Ovo jedino ako nekoga baaaaš mrziš možeš preporučiti.
Nije to nikakva preporuka, već odgovor na ono što je Gari pitao, navodeći L520 i 532 kao neki primer.

Eto, oba predložena uređaja su u cenovnom rangu do 100€, a imaju dosta bolje hardverske karakteristike od ovih Lumia koje on navodi. Pre svega procesore, Cortex A53 vs Cortex A7 je kao dupe i oko, prvi su 64-bit vs 32-bit, zatim bolji GPU i čipset, veći ekran za pola inča, 4G network, veći kapacitet baterije i još kojekakve sitnice. Uz sve to je i OS daleko superiorniji, ali o tome ne vredi ni trošiti reči. Dakle, ima i bolje od onoga što je naveo kao primer za iznos od 100€, ali nema flagship za taj novac, što bi on izgleda hteo.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od Evindzer »

гари napisao:Nije bilo aplikacija za prdenje (...)
Tu silno grešiš, takva aplikacija postoji još od vremena WP7 - jedno vreme sam je redovno koristio u bioskopu pred početak filma. :D :D

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Na koji ste telefon prešli sa Windows telefona?

Post od TosaNS »

Android i dalje jede ram memoriju imam raspoloživo 3gb iako redovno čistim keš ostaje mi nešto više od 1gb jbg možda je to na granici da ne štuca ali mogu misliti šta bi tek bilo da imam manje od 3gb, Android na 1gb rama je lutrija.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Odgovori