Microsoft Lumia 550

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Microsoft Lumia 550

Post od PetarI »

Preskočiću opasku.Ipak ime sam sebi daješ...Prodavnica i dalje pravi problem.Neznam kako dalje...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od sugarcoated_ass »

Pa nije ušećerena bulja nego ušećereni magarac. Promenio sam nick da me niko ne prepozna. :D

Store je katastrofa. Ako instaliraš više app istovremeno, može se desiti da neku app ne instalira dobro i onda ne možeš da je pokreneš. Jedino rešenje je reinstall. :uhuh:

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Microsoft Lumia 550

Post od PetarI »

Pa moj dobri i predobri sugar coated donkey(ups),tako ti reče...ne ljuti se,veruj mi da se šalim,puštam ih jednu po jednu,ali jevljagrešku,odmah čim instalira,tako ponešto...

EDIT:
Kako stvari stoje,imam 10-tku na računaru(pa u podešavanjima naloga navede moje uredjaje),ispada da sistem uopšte ne prepoznaje moj telefon,kao da se nisam ni prijavio na ms nalog...bem li ga...
Poslednja izmena od Ninolina u Pon, 29. Feb 2016. 18:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miodrage »

PetarI, samo polako, ja sam se sa caletovim 550 zlopatio nekih 5-8h dok nisam sve podesio i namestio kako dolikuje. Ni ja nisam sve odmah pohvatao. Samo ga pusti, i sredice on sebe sam. Poucen tim iskustvom, kad sam kupio 950XL samo sam ga pustio i on je sam radio i radio, pa oko 3h. Nakon toga je poleteo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Microsoft Lumia 550

Post od PetarI »

Pa generalno,"ali samo polako" uspeo sam većinu svojih app da vratim i instaliram,čak i novu navigaciju...jedino Viber NEĆE..bem li ga što,ali on mi je ostao onako...Inače,morao sam juče da prođem sa vađenjem baterije.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miodrage »

Zato sto nisi imao strpljenja. I ja sam s 550 tako prošao, iz istog razloga.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Microsoft Lumia 550

Post od PetarI »

Imaću strpljenja,ali kad se vratim kući.Trenutno sam na području gde mts radi u edžu,vip u tragovima a Telenor u mikrotragovima.Sramota u današnje vreme,još nacionalni park...ko se povredi negde u šetnji hebo je čvorka u ledja,ali to je tema za drugu rubriku.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Microsoft Lumia 550

Post od PetarI »

Ajde pomagaste.Viber me ubija,treba mi,skine ga i kad treba instalacija izbaci error.Probao sam na srpskom,probao na usa,isti efekat...nisam pametan.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od sugarcoated_ass »

Gde instaliraš? SD ili internu memoriju? Ako na SD prebaci u Storage da app instalira na internu pa probaj opet. Drugo mi ne pada na pamet...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Microsoft Lumia 550

Post od PetarI »

Svaka čast majstore.Već sam počeo krizirati,a vidim da RT News pokazuje istu grešku,kad uporedim sa drndroidom i tamo moraš instalirati na internu.Elem,Viber proradio.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od sugarcoated_ass »

Super. Sorry što se nisam ranije setio. :) Znam da na 8.1 pita za dozvolu da instalira na internu, a 10ka ti radi kako je kad raspoložena. :)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Microsoft Lumia 550

Post od PetarI »

Neznam da li "tripujem",ali mislim da se sama od sebe ako je u džepu ugasi... :shock: Kakva su iskustva?I da,koji glas koristi za navigaciju u mapama(to ovo umesto here)?Koliko se sećam,kad skineš Here,imaš i posebno da skineš glas za navodjenje.Ovde to koliko vidim-nevidim...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miodrage »

Meni Windows mape rade, radi i glasovna navigacija, ali tek treba da ispitam preciznost.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Microsoft Lumia 550

Post od PetarI »

Bio si u pravu.Peti dan telefon kao da je neko daljinski ukljucio,doslovno sve se apdejtovalo i telefon doslovno razbija.Znaci,po meni,nikakav lag u 10-tki ne postoji,samo malo treba pricekati da uredjaj "stane na svoje noge".To je onaj,uparvo stari wm uredja,na koji smo navikli.... :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miodrage »

Poučen tim iskustvom js sam 950xl ostavio par sati da šljaka i kad je sve leglo, onda sam video koju zver imam. Nažalost update mora da se iščeka
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

miki83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 24. Jan 2016. 20:53
:: lumia 640lte

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miki83 »

Pozdrav,ako neko zna molio bih za sto koncizniji odgovor,u vezi L550: 1.Pre 2-3 dana saam ga uzeo u Telenoru i posle prvog punjenja,baterija se neuobicajeno brzo trosi...a pritom apsolutno nisam cackao tel,niti palio kojekakve aplikacije...npr. sa 100% baterije,za nepun sat spadne na 85%...nemoguce da mu se tako brzo trosi baterija bez ikakvog koriscenja...da li se to jos nekom desavamo sa L550? 1.Da li na njemu postoji double tap otkljucavanje ekrana ili je jedino lock taster sa strane kao opcija otkljucavanja?Generalno sa W10 i L550 sam izuzetno zadovoljan,sem eto te baterije...nadam se da je u pitanju mozda fabricki neispravna baterija,najmanji problem je zameniti telefon u Telenoru...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od sugarcoated_ass »

Na kom OS Build-u je? Na ovom poslednjem (.164) radi sasvim solidno baterija.
Nema double tap.

Anyway, ženčetov burazer uzeo pre nekih 3 - 4 sata 550ku preko mts-a. Upravo sam završio sa svim apdejtovima i podešavanjima. :roll: :D

Sent from mTalk

miki83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 24. Jan 2016. 20:53
:: lumia 640lte

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miki83 »

@sugarcoated_ass Jeste i na mom je .164 (tacnije 10.0.10586.164),ma i ja sam updateovao sve sto treba,mada ti update-ovi su i nepotrebni,kao i za komp,kad je bar Windows u pitanju...ali opet,da li taj OS Build moze imati ikakve veze s baterijom? :?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od sugarcoated_ass »

Jako su bitni apdejtovi ovde... Ja pratim razvoj 10ke još od prvog insajdera i svaki apdejt je nešto sređivao.
Moj matori je uzeo 550ku pre par meseci i stigla je sa .0, apdejtovan na .24 i dosta toga ga je zezalo pa čak i baterija. Do .107 je dosta toga popravljeno, a od .164 se ne žali uopšte. :)

Sent from mTalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Microsoft Lumia 550

Post od ciklon »

miki83 napisao:@sugarcoated_ass Jeste i na mom je .164 (tacnije 10.0.10586.164),ma i ja sam updateovao sve sto treba,mada ti update-ovi su i nepotrebni,kao i za komp,kad je bar Windows u pitanju...ali opet,da li taj OS Build moze imati ikakve veze s baterijom? :?
Apdejt je bitan u svakom slučaju, a to što je neko lupio da je bilo kakvo ažuriranje nebitno i što su to ljudi prihvatili zdravo za gotovo je samo pokazatelj koliko, u suštini, ništa ne znaju. Pa, uzmi samo za porešenje desetku za komp kada je izašla i desetku sada - nebo i zemlja. Ili, evo W10mobile u Insider-u: kako je samo sistem štucao tad, a kako (manje) štuca sad. Ruku na srce, sredio je MS dosta toga za W10m, ali je to daleko, daleko od onoga što je moglo da bude.

Odgovori