Microsoft Lumia 550

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 550

Post od rock9855 »

Vidi u bafery serveru sta ti vuce najvise struje. Ili uradi hard reset. Na drugom forumu nekoliko clanova imaju L550 i jako su zadovoljni baterijom

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 550

Post od Evindzer »


Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Microsoft Lumia 550

Post od Deksi »

A kako radi taj mesenger za fb na lumiama konkretno na ovoj 550 lumiji. Nije za mene, cerki je obecan telefon pa da je ubedim da batali android i predje na wp. Ona hoće onaj galaksy core prima ve, sad ima zte blade3 i zali se na njegov rad a ja joj kažem i pomenuta gore galaksija će posle izvesnog vremena da uspori sa radom. Ona taj mesenger bas koristi.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 550

Post od 9R94 »

kod mene fino radi fb messenger ali na l520, na 550 će sigurno bolje jer je jači uređaj.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od sugarcoated_ass »

I kod mene na 640 pod W10M šljaka bez problema. Nije se ni matori nešto žalio da ima problema na 550ki, ali on ne koristi Messenger ni približno koliko ja. :)

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Microsoft Lumia 550

Post od staff »

Malopre sam svratio u vip da pogledam nove lumie. Imali su samo 550 i ovo je prvi put da se srecem sa win10. Meni se mnogo svidja. Daleko lepsi od 8.1. Nisam ga cackao nesto preterano ali cini mi se da je fluidan.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miodrage »

Kupljen danas caletu. Na prvi pogled solidan uredjaj za te pare. Sutra detaljnije testiranje pa pisem.

EDIT

Pa da krenem sa nekim preliminarnim review-om ovog uredjaja:

Telefon je plastikaner, ali plastika uopste nije losa, u pitanju je mat crni uredjaj, dobro lezi u ruci, ne klize se , nista ne krcka, ne skripucka, sve je vrlo cvrsto i zategnuto. Na telu postoji vol+ i - taster i power taster ispod sa desne strane uredjaja, u skladu sa tradicionalnim stilom. Sa donje strane je otvor za Micro USB, a sa gornje 3.5 mm jack. U pakovanju dolazi telefon sa punjacem, bez USB data kabla i slusalica.
Ekran je nesto bledji (iskreno nisam se stigao igrati sa podesavanjima color profile), i zrnastiji u odnosu na 930, recimo da je u rangu 920. Crna boja nije tako duboka kao na 930, ali to je i razlika IPS vs AMOLED. Sad tek uvidjam neke razlike. Odziv ekrana mi se ne svidja, ima lag, on je oko 0.3 sec, ali meni to smeta. Navikao sam se kako radi 930, probao sam 950 i xl varijantu, oni zadovoljavaju moje standarde, po tom pitanju.
Sto se baterije tice, za ada ne znam sta da kazem, ali za nekih 3h konstantnog mucenja (ekran konstantno upaljen, WiFi, podesavanje telefona u toku), baterija je sa 48% pala na 22%, sto je bolji rezultat u odnosu na 930. Sledecih dana cu moci vise o ovome da kazem.
Kamera na moje veliko iznenadjenje pravi jako lepe slike, zasicenih boja, vrlo ostre. Naravno, ruka mora da je apsolutno mirna, jer najmanje pomeranje dovodi do refokusiranja, koje nije bas brzo, i ako se u tom momentu stisne na ekran, slika moze da bude mutna. Takodje, sam proces fotografisanja nije kratak, dugo radi adding finishing touches, ali na taj nacin sam softver pegla sliku, i rezultat je vise nego odlican.
Sto se samog sistema tice, radi ok na telefonu, ali zaostaje naravno za jacim uredjajima. Resuming mi se nikad nije pojavio za sve to vreme, ali najvise zbog mog nacina koriscenja uredjaja, koji je dosta specifican (ja odmah sve aplikacije gasim po izlasku iz istih), iako sam probao i da ih ostavim u pozadini, usporavanja nije bllo. Ono sto mi se ne svidja je pri otkljucavanju telefona, potrebno je izmedju 0.6 i 1 sec da se pojavi HomeScreen. Za moje poimanje nedopustivo mnogo.
Ali za uredjaj ove klase, sistem radi prilicno dobro gledajuci sve u globalu.

Primer slike sa kamerom:

https://5vafea.dm2302.livefilestore.com ... jpg?psid=1

Ne mogu da postavim kao img, pa moram ovako.
Slika je poslata preko WhatsApp, pa ima malo distorzije zbog kompresije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 550

Post od Apolo »

Koliko se secam L520 nije imala taj lag prilikom otkljucavanja, ispravi me ako gresim. Uredjaji su hardverski identicni pa ide u prilogu tome da "desetka" de facto nije dovrsena jer to kasnjenje prilikom tako jednostavne radnje ne bi smelo da se desava.
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miodrage »

Na 10 nije imala lag, ili na 8? Cak i 950xl ima jedan mali lag, ali je to vise tranzicioni efekat. E da, srpski swype radi pa razbija. Odusevio sam se.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 550

Post od Apolo »

Govorim za "osmicu", posto sam dosad samo L550 malo koristio u Tehnomaniji. L520 je bar meni besprekorno radila na WP 8.1. E to sam hteo pitati, za taj swype. Konacno i ta nasa tastatura :) A kako generalno radi L550 (otvaranje aplikacija, kretanja kroz meni, podesavanja itd)?
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miodrage »

Apolo, generalno lepo radi, Viber otvara 3 sec, WhatsApp 3, Telegram 4, Edge 1, Maps 5, i tako... u principu, nemam jos kompletan utisak, jer nisam stigao puno da se igram, podesavao sam uredjaj caletu, i nisam jos sve uradio. Ostatak posla u sledecim danima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 550

Post od Evindzer »

miodrage napisao:(...) Crna boja nije tako duboka kao na 930, ali to je i razlika IPS vs AMOLED. Sad tek uvidjam neke razlike. (...)
E, to je ono o čemu sam ti ranije pričao, burazeru moj. Za mene, IPS nema šta da traži uz WP OS.

rex
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 685
Pridružio se: Uto, 10. Dec 2013. 01:21
:: lg g2
:: nokia

Re: Microsoft Lumia 550

Post od rex »

a zasto na drugim uredjajima viber sporo otvara npr kod mene na lumiji 735 ubacena win 10 sporo otvara poruke dugo ovitava jel zna neko sta je tu problem

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miodrage »

rex, jos uvek bugovit sistem, u nekoj beta fazi.... Eto to je problem
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od sugarcoated_ass »

miodrage, izvini, ali mislim da taj argument da je u beta fazi više ne pije vodu ako je uređaj sa tim sistemom pušten u prodaju. Da je neka varijanta ograničene dostupnosti za developere i sl. onda ok da se kaže da je beta, ali pošto svako može da ga kupi i to još preko operatera, to znači da je to zvanična verzija i više ne može da označava kao beta!
Razumem one male developere i programere kad izbace na steam alpha ili beta verziju da bi zaradili nešto para i mogli da se fokusiraju na dalji razvoj igrice ili aplikacije, ali gigant poput MSFTa to NIKAKO NE SME SEBI DA DOZVOLI! :uhuh:

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 550

Post od mb011 »

psyhound napisao:miodrage, izvini, ali mislim da taj argument da je u beta fazi više ne pije vodu ako je uređaj sa tim sistemom pušten u prodaju. Da je neka varijanta ograničene dostupnosti za developere i sl. onda ok da se kaže da je beta, ali pošto svako može da ga kupi i to još preko operatera, to znači da je to zvanična verzija i više ne može da označava kao beta!
:uhuh:
Koliko sam ja pratio Windows 10 još uvek nije pušten na ostale Lumie osim 550 i 950, tako da na 735, o kojoj je rex govorio to nije zvanična finalna verzija... Neka me neko ispravi ako grešim...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od sugarcoated_ass »

mb011, potpuno isto radi na 550 kao kod mene na 640ki... sa svim propustima i bugovima, a pogledaj i snimke rada na 950/950XL... toliko. :dry:
Jednostavno MSFT ne zaslužuje nikakva opravdanja. Nesposobni su da bilo šta konkretno naprave u ovom sektoru i kraj.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 550

Post od Evindzer »

psyhound napisao:Da je neka varijanta ograničene dostupnosti za developere i sl. onda ok da se kaže da je beta, ali pošto svako može da ga kupi i to još preko operatera, to znači da je to zvanična verzija i više ne može da označava kao beta!
Pa, upravo to: pustili su beta varijantu u nove uređaje i sad odjednom - u tim uređajima, kao, nije beta, a u starim (koji su na insajderu) jeste. Glepiraju se takvim postupcima da im nema ravnih.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Microsoft Lumia 550

Post od staff »

Drug je hteo da uzme ovaj telefon pa smo malopre svratili do Telenora i opet sam ga pogledao. Povlacim sto sam rekao da je fluidan. Win 10 jeste lep ali telefon mnogo sporo radi. Cak i u poruke i pozive sporo ulazi. Nema vise onog instant ulaska kao na 8.1. Malo sam cackao i 950 i tu je druga prica kada se radi o brzini. Izgleda da windows vise nije hardverski nezahtevan kao ranije. Drug odustao od telefona jer se bas smorio kako radi.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od sugarcoated_ass »

Ma daleko je to još od gotovog softvera. Radi ok u početku i krene polako sve više da zeza. Isto se dešava i na 950 (XL). Windows Central forum je prepun žalbi vlasnika tih modela... :dry:

Odgovori