Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od zavodnick »

Green, ovo je zaista strasno. Ovoliko muke a svakih toliko mi se desava. U odbosu na ovo Symbian je majka :x
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Apolo »

Bojim se da je Greenov savet trenutno jedini validan. W10M je jos ranije počeo pokazivati bugove manjih razmera, a sada je to očigledno kulminiralo. Sistem nema više podršku i održava se "na aparatima". Takođe ti savetujem da gledas neku zamenu za taj model.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Moj savet bi bio da držiš kontakte samo na Gmail nalogu, i isto i za kalendar. Jedino ako hoćeš da koristiš taj Outlook mejl, ali ništa više od toga. E sad, iz tvoje poruke nisam siguran da li držiš kontakte na jednom, ili na drugom, ili na oba... Ali ako se sećaš, i meni su tako jedan dan nestali kontakti sa telefona, svi, i to dok sam bio u putu... Nije mi nikakav posebno problem to napravilo, ali me je kopalo, i stalno sam u busu pokušavao da ga popravim. Ali jbg, đubre od Microsoftovog servisa.

Dakle, pre nego što sam se u potpunosti prebacio/vratio na Gmail em su mi tako nestali kontakti sa telefona da bi se vratili posle pred ponoć, em što ja neku obavezu izmenim, pa mi on vrati posle nekog vremena na staru verziju. Prvo nisam bio siguran da li ja to tripujem da sam nešto izmenio, a da sam u stvari zaboravio, ali nije... Baš nezgodno za korisnika.

Držim ti palčeve da ti dobro radi sa Gmailom.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od zavodnick »

:x гари, e pa ne radi ni sa gmailom. Sve sam ja to dobro podesio na samom pocetku ali ovo je sad Go.vno go.njivo. Naime, nemoguce da mi na backup-u nije upamtilo na kojem sam insider programu bio??? Uzas... Sad treba da skinem ponovo update-e i da ih sve instaliram. Jos jedna stvar koja me muci je ova. Naime, prije GLUPI Microsoft nije dozvoljavao neke druge naloge osim outlook-a pa sam neke kontakte stavljao i na outlook nalog. E sad kad odem na Accounts, pa na MANAGE, tu mi ne daje opciju (kao kad idem na gmail account) Update, calendar, Contacts and emails nego samo emails. :x :angry: Nikad nisam mislio da cu ovo da kazem ali odoh da kupim sranjdroid ili Ivar
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

zavodnick, poslušaj Garija. A ako si već držao kontakte na Gmejlu, onda poslušaj Grina i Apola.
Inače, W10M je upotrebljiv isto koliko i ranije, u poslednjim mesecima nije ništa gori (a ni bolji) nego ranije, dakle - kome odgovara ovakav kakav je, može ga koristiti i dalje, bar u bliskoj budućnosti. To je iz ličnog iskustva sa sistemom na prevaziđenoj Lumiji 930, štaviše, poslednjih meseci je OS na mom telefonu stabilan i dosledan - onakav kakav je trebalo da bude na prvi dan pojavljivanja, ako su želeli da od njega naprave nešto iole ozbiljno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od sugarcoated_ass »

Što samo njih dvojicu? Ja sam mu pre obojice na drugoj temi rekao da menja OS! [emoji38]
Ali da, batali ti to i jednostavno ti je to najsigurnija opcija. Još kad sam se ja evakuisao pre godinu i po je bio haos, a od tada je sve gore i gore. Mislim da ću i ovu moju 550ku zvanično da strpam u fioku jer bilo kakvo dalje praćenje razvoja je samo trošenje vremena. Nek joj je laka braon fioka. [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Green »

Coveku savetujem da menja tu budalastinu od telefona iz najbolje moguce namere. Zavodnick i ja se znamo dosta dugo, tako da je moj savet krajnje prijateljski, s obzirom na ogromne probleme s telefonom.
Ili da uzme neki drugi Win model, ako je OS bas prirastao srcu. Nije ni Android neko olicenje savrsenstva, ali makar ne nestaju kontakti iz cista mira po nekoliko puta.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od TosaNS »

Problem sa kontaktima koji nestanu mi se desio pre mesec dana ali u nekom momentu oni su se sami vratili, posle toga nisam primetio taj problem, moguće da je bio problem sa sinhronizacijom kontakata acc na serveru. Poslovne kontakte držim odvojeno na Hotmailu dok privatne na Gmailu i za sad nemam problema obzirom da imam dva telefona sa različitim OS oba telefona mi rade, nema zamerki... Možda da uzmeš neki uz ovaj postojeći ako ti treba

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Zavodniče, za kalendar. Uđeš u Kalendar aplikaciju, i samo otštikliraš Outlook tako da ti se stavke sa njega ne prikazuju. Kako da ti se u People ne pojavljuju kontakti iz Outlook naloga, nisam siguran. Sad sam gledao kod sebe, i nisam skontao. U*rali su oni to, to stoji. I to sam komentarisao, i to ne samo da forsiraju Microsoft nalog, nego je zbog njihovih poteza od na njihovom sistemu čak i inferioran. Dodam Google sekundarni nalog, i mogu da namestim da mi se kalendar sinhronizuje na 15 minuta. A Microsoft nalog se sinhronizuje valjda na 2 sata, i to nikako ne mogu da promenim. Totalna budalaština.

Da sistem postaje lošiji, to je apsolutno tačno. Jedino što ovo sada možeš da rešiš, ovaj konkretno problem. Prebaciš kontakte sve na Gmail, i da koristiš samo njega.

Jeste, Microsoft nalog ti ostaje na telefonu, ali jednostavno za kontakte i kalendar ne moraš da ga koristiš.

Menjali su oni tu već više puta dosta stvari, jedno vreme su na sistemu čak dozvoljavali i da se Microsoft nalog koristi za telefon, a da ga obrišeš iz Accounts recimo, pa da ga ne koristiš za mejl i kalendar valjda... Nisam to nikad oprobao jer tada nisam još želeo da se prebacujem na Gmail.

A ovo za kontakte što ti govorimo, to bi svakako trebao da uradiš. I na Androidu da se prijaviš kojij slučajem sa tim Microsoft nalogom, ako je to moguće, verovatno bi iste te probleme imao. Ovi problemi koje sada imaš su to Outlooka kao servisa, ne do sistema. Mada ima i tih detalja koje su u sistemu nelogične, a koje ti idu na živce, kao što su recimo (ne)mogućnosti upravljanja tim nalogom.

Razumem tvoju nervozu, i ja sam bio nervozan, ali jedno po jedno. Za početak, ovaj problem može da se reši, a posle kad dođe vreme za kupovinu novog telefona, znaš šta ti je činiti. ;) Pitaš me za moju adresu, da mi pošalješ tu 950ku. :D To se zezam, hteo sam reći kupiti Android. Jbg, Windows 10 na PC-u im je katastrofa, a kako da mobile ne upropaste.

E, A SAD ZA PRESTANAK SINHRONIZACIJE KONTAKATA.
Evo, sad baš gledam oko tog uklanjanja Outlook naloga iz People aplikacije. Na kompjuteru normalno pokrenem People aplikaciju, pa Settings, i tu kad idem na Outlook, onda na Change mailbox sync settings, pa onda dobijem mogućnost da biram šta da sinhronizujem od kalendara, mejla, i kontakata. Kod mene označen samo mejl. Tako je na kompjuteru. Na telefonu tu stranicu ne mogu da otvorim, i ako sam te razumeo, tako je i kod mene. Prilično sam siguran da bih mogao to da ispravim hard resetom, ili sa WDRT, pa da namestim sve pre nego što dobijem kvarnu verziju People aplikacije, ili kvaran build sistema, šta god da pravi problem.

MEĐUTIM, u Settings-u od People aplikacije, i tu imaš opciju i Filter contacts. I tu odštikiraš Outlook.

Izvini zbog mog romana, pisao sam i razmišljao o ovom tvom istovremeno, pa sam neke stvari skontao tokom kucanja, ali tu su ti odgovori. Pretposlednji pasus - da ti se Outlook kontakti ne vide u People, i na sličan način možeš i u Kalendaru da ne vidiš Outlook obaveze, to sam možda nešto u prvom pasusu napisao.

Samo opušteno. ;) A ljudi iz Microsofta su goveda, to je tačno. Jedino što ovaj tvoj problem može da se prevaziđe, i ne moraš zbog njega da menjaš telefon. Vremenom će biti sve više drugih razloga, ali ovaj je rešiv. :) I uživaj. 8)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Baraba »

sugarcoated_ass napisao:Što samo njih dvojicu? Ja sam mu pre obojice na drugoj temi rekao da menja OS! [emoji38]
Diskriminacija! Posle ga ti prozivaj da voli olovku :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od zavodnick »

гари, hvala na uputstvu, sve sam procitao i sve si u pravu... i sve sam radio i Hard Reset a sad opet da idem preko WDRT i da prolazim i kroz tu agoniju, neka nela... Kako cu da ga od zid zveknem :x :x I odstrikao sam i u filterima i sve sam radio... Ma ludaja! Nema pojma! I ne mogu da vjerujem da na OneDriveu nisam imao sacuvane kontakte! To mi nije jasno, jer to se radi kao backup! Idiotizam od WinSRANjA!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Nema na čemu.

Ni nema potrebe da kontakti budu na OneDrive u backupu, jer su oni na people.live.com uvek dostupni. Samo ih eksportuješ odatle u fajl, i onda se uloguješ na mail.google.com, i tamo importuješ te kontakte iz fajla, i završio si. Samo još da sačekaš da se sve lepo sinhronizuje. Kada za obaveze i kontakte budeš koristio samo gmail nećeš imati problema.

A telefon zaista nije kriv, samo Microsoftov nepouzdani servis, a koji ti više nećeš koristiti, i mirna Bačka. ;) To kao kad bi bio ljut na svoj televizor jer ti je slav signal od nekog kanala. :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od zavodnick »

гари, odavno sam "drugaciji od drugih". Nema pojma da bih uzeo Android jer supruga ima taj neki Android (drugi telefon, pa ga puno ne koristi) ali i ona kao i ja zaljubljena je u Nokia/Microsoft (ne znam da li bi mi vjerovao da jos uvijek imao Nokia N8 i kaze da je to najbolji telefon ikad proizveden ---> cak se i ja tu slazem, donekle) i u poslednje vrijeme toliko imam problema sa telefonima tog tipa, recimo 1520 ili sad sa 950-icom. Pa mislim ako smo vec kod tog TV-a, pa ako moram da kupim TV pa jos da drndam po njemu svaki dan da nesto updateujem ili pratim da se nesto ne sje.e, onda ga goni do djavola... :x :x :x
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Ma jasno, nikako im to nije dobro... A još bolje im je je to što bi Lumijama 640 i x50 verovatno bolje bilo da su ostale na AU, ili da ljudi imaju mogićnost da se vrate na AU, a CU i FCU da su ostavili u insajderu. Imaju softver koji bi dobro radio na tim telefonima, ali forsiraju ovu svoju tešku betu. Još je sigurno Lumiji 950 i dobro sa tim softverom u odnosu na Lumije 550 i 650.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=XIVvOpp3G1g
Prošlogodišnja osmica se nije proslavila protiv najboljeg telefona jučerašnjice. :D
Videćemo kakva će biti široka osmica kad se pojavi. 8)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=ENxPVfZGKwo
Kad neće Guru, moram ja. ;)
Podsećanje na video sposobnosti najboljeg telefona jučerašnjice. 8)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Green »

Baš i nisi morao. Nije nikakva tajna da Lumia 950 ima odlične foto/video mogućnosti.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od sugarcoated_ass »

Baš šteta što je takav hardver na kraju protraćan upropašćenjem OSa. :(

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Schnee
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 14. Mar 2018. 19:35
:: Honor 8 Lite

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Schnee »

Pozdrav, ljudi. Kupila sam ovaj fon od jednog lika. Volim win telefone, imam i L735. Inače, tel je teški krš. Rekao mi je da ima samo problem sa zelenim ekranom kad se priključi na punjač. Međutim, telefon je katastrofa... Treperi mu ekran. Baterija se prazni kao nenormalna, a tel je podešen da gasi sve pozadinske aplikacije, baterry saver on. Posle 10 minuta surfa ugrejao se tako da ga više nije bilo moguće držati u ruci. On je spomenuo da je samo ekran zelen i da je to tako posle poslednjeg update. Šta mi je činiti?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Nađi nekog visokog i krupnog člana porodice, pa se nađite sa prodavcem telefona i dogovorite oko povraćaja para. I nemoj nikad više da kupuješ polovne telefone od nepoznatih ljudi za koje niko ne garantuje da nisu prevaranti.

Odgovori