Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Dobro, mada ako bi hteo da probaš da rešiš problem sa hard resetom ili WDRT, onda ti to i ne bi uzelo previše vremena s obzirom da je to telefon koji ne mora da se nadograđuje sa wp8.1 na w10m.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Guru, popravi ga čak i ako to garancija ne pokriva, kako te ne mrzi da nosiš faličan telefon? :o

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od sugarcoated_ass »

Brt, sredi to jbt. Ja sam imao na P9 lite tek tek vidljivi svetliji deo ekrana što se videlo skoro isključivo u mraku na tamnoj pozadini. Odneo u Vip, ovi poslali u servis i zamenjen mi ekran i sad sve ok. :D
Bezveze da nosiš tel. sa kvarom ako može da se popravi. :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Baraba »

Ako imaš vidljivo oštećenje uređaja onda se spremi da platiš popravku. Ako je bio u futroli i nema tragova oštecenja, nosi u servis i pravi se Ferdinand, samo cveće ti fali.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Kad smo kod kamere :wink::
http://allaboutwindowsphone.com/feature ... lenge_.php
Meni je ovde najbolji Samsung, a LG i Lumija se bore za drugo mesto. Mada, to je subjektivan utisak. :roll:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

http://allaboutwindowsphone.com/feature ... a_950_.php
Komentarišite malo, svaki komentar je dobar, pa i negativan. :D

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Apolo »

Opsala, Lumia takes win:) Kamera je odlična na Lumiji, tu nikad nije bilo dileme... E sad ima tu i subjektivnog faktora sta se kome vise svidja... Nekom ce bolje leci npr. S8 a nekom L950.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Naravno da ima subjektivnog faktora, meni se, recimo, dopada softversko izoštravanje slike, kao i prezasićenost boja - zato mi se i dalje najviše dopada kako rade kamere na S7(e). Što se tiče Lumije, ne dopada mi se žuta nijansa koja često preovladava slikom, a to je boljka i većine njenih prethodnika.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od zavodnick »

Evindzer, što se tiče Lumie (ako i tu računamo 1520) mogu da ti pošaljem slike koje su pravljene u mrklom mraku i nemaju baš tako izraženu žutu boju kao što ti reče, nego je to ono što se kaže "neprirodno" bijelo svjetlo. Ta žuta boja stvarala se kod N8 ili kod PureView-a (ali i dalje stojim kod toga da ta dva aparata danas teško da mogu da se porede sa nekim aparatima barem po, tako da kažem "živosti slike"). Mada tih stvari imaš i do blica, tako da... Što se tiče S7, kolega s kojim sam radio, imao je taj telefon, pa onda kad smo nekad vani izlazili ja sam slikao sa svojom 1520-icom jer naravno u slabom osvjetljenju S7 i nije baš nešto. Govorim svoje iskustvo i ono što ja vidim svojim očima, mada ... opet neko ima drugačije mišljenje i vjerujem da sam za većinu ljudi ovdje "idiot" jer normalno podešeno mi je sve na AUTO, tako da... većinu stvari software/hardware odradi, tako da se tu vjerujem neko ko se "razumije" u fotografiju, može malo to da poboljša, ali eto...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Nisam mislio na noćne slike, već na uopštenu osobinu MS-ovog softvera da pomalo požuti sliku, čini mi se da Nokijin softver na Denimu bio malo bolji po tom pitanju. No to ne znači da kameru na 950(xl) ne smatram dobrom, naprotiv, svakako ću negde u budućnosti uzeti 950xl da zamenim 930 - a 930 i 1520 bi trebalo da imaju istovetnu kameru, tako da znam kako se ponaša po danu i u mraku, a i ja najčešće okinem na automatici, mrzi me da čačkam po podešavanjima. ;)
Inače, drago mi je da si uzeo 950-icu, jer si malo oživeo ove dve obamrle teme, taman da nas drži entuzijazam dok ti se Gari i ja ne pridružimo - pošto Guru zabušava i neće da deli iskustva sa svog telefona, a Apolo se od svog primerka odavno rastao. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od miodrage »

Guru je sve podelio sa vama i nema ništa novo da doda. Čekam šta će novo da izađe iz ne-Android sveta, pa da vidim šta bih mogao da pazarim.
Off: RED , neki proizvođač kamera izbacuje Android uređaj od. 1195, odnosno 1595€, u zavisnosti da li je od aluminijuma ili titanijuma. Potpuno je prilagođen za AR.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Apolo »

To koliko kamera moze sam se uverio kada sam u low light condition na jednoj zurci napravio fotku, ne znam ni sam koja podesavanja, i zinuo sam kako je dobro ispala, cak i na kompu kada se prebaci. Telefon mi je i sad odličan ali eto OS je taj koji me je naterao da se prebacim na Android.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Aha, osećate se prozvanim, pa morate da se pravdate. ;) :D :D

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od brankisha »

Evo i ja sam gledao opet wm. I ma koliko mi je 8.1 omiljena verzija jer je stabilna ali eto sad gubi podrsku. I opet gledam 950xl ali u ovom trenutku android je nuzno zlo na koje se moramo naviknuti do ne izadje nesto brze, jace, bolje.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Apolo »

Imas tI i iOS trenutno kao jedinu alternativu ali i sam znaš koliko košta za alternativa. Nažalost W10M se nikako ne nameće kao treći izbor pa sto ti kažeš do daljnjeg... Android.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Ali opet, sve zavisi od tvojih potreba. Iako bi kupovina nove Lumije 950 bila bezveze potez, polovna Lumia 950 može biti dobar izbor. Mislim, kupiš polovnu, pa ti nije žao ako bi je u posle manje od tebe godine u fioku ili šta već (ukoliko UWP aplikacije počnu da zamiru).

Nego kako na Lumiji 950 radi lociranje preko GPSa kad je net u potpunosti isključen? Jel isto teško pronalazi lokaciju kao nama ostalima? (To je priča na zvaničnim buildovima od Nove godine recimo)

Sent from mTalk on Windows phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od zavodnick »

гари, to je druga stvar koju sam pokušao nakon što sam kupio telefon. A ne znam šta da ti kažem? Zaista ne znam sta je to teško pronaći lokaciju. Meni radi Ok, samo je sporije nego na 1520-ici... Par sekundi sporije, ali uglavnom, radi!
Evindzer, :D
Apolo, sve ima svoje, ali supruga je kao i ja "zagrižena Nokia/Microsoft/Win" telefonima, pa tako kad je sad od m:tela dobila Tesla 6,2... Užas. Ja nikako da se naviknem. Zaista, Android ima bolji market, jer ima više app, ali realno, mi smo navikli na ovo i eto.
Naime, imam još jedno pitanje. Ako se sjećate vremena prije prve nadogradnje sa 8.1 na 10, meni su na One drive ostale neke slike koje su mi jako drage. I poslije prelaska, te slike su mi se izbrisale. Sad da li je moguće da su ostale negdje u One driveu sakrivene ili ... ? Da pojasnim, dok sam ima 1520-icu na 8.1 slikao sam nešto, ali kad sam prešao na Win 10 tih slika ni na fonu ni na One driveu nemam...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Dobro je, bitno da ti brzo nalazi lokaciju. Meni na Lumiji 730 baš teško da nađe lokaciju bez neta. Mada možda je to vezano za Lumiju 730, možda je Lumia 532 prosto bolja na tom polju. Mada je i Srđan pominjao da je imao s tim problema u poslednje vreme na Lumiji 532.

Za slike... Imaš na OneDrivu kad se uloguješ preko browsera razne dodatne foldere, pa i njegov Recycle Bin. Možeš i tu probati da vidiš.

Sent from mTalk on Windows phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od zavodnick »

гари, nevjerovatno kakva glupost. Kad sam na telefonu, stalno mi javlja kaka nemam dovoljno mjesta na OneDrive a sad uđem na OneDrive i piše mi kako je samo zauzeto 9 MG od 5 GB. Ovo je realno SRA.... jer čuvanjem podataka na cloudu, ljudima se daje lažna slika o sigurnosti. No, eto, meni se desilo da izgubim toliko vrijedne slike. Nikad više. Sad samo kupim karticu dodatnu za telefon stavim slike na karticu i onda slike koje želim, izradim... :x :x
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Apolo »

Zavodnick, ja sam bio ljubitelj Lumia telefona, ali me je ubila u pojam poslovna politika MS gde ne znas kakav je status OS, da li se gasi ili sta vec. Ali ako bih morao da biram izmedju telefona tipa Tesla ili Lumia, bez razmišljanja Lumia.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori