Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od zavodnick »

гари, sto se tice backup-a, mislim da je najbolje kad kupim telefon da odmah pocnem da se zaje.... s njim. Mislim da to nije cilj za nekog krajnjeg korisnika. Naime, mozda bi bilo najbolje kad kupis tel ( ono sto ti govoris ) podesiti fon i tako odmah napraviti backup. A najbolja opcija je (koje sam se nazalost tek poslije sjetio) kad sam kupio tel, trebao sam odmah i karticu da kupim, stavim sve da mi cuva na karticu i ... :lol: prst u uvo i onda "ide Mile banjaluckom prugom"
No, ono na sto se ne moze uticati (moze, samo u maloj mjeri) je sto svakim instaliranjem update-a, povuces nesto sto ne bi trebalo i svaki telefon odreaguje drugacije (iz iskustva znam jer sam jedno vrijeme imao 1520 i 950). Mozes da utices samo tako da stavis da ti ne skida update, ali onda... sta dobijas ?! :cry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od zavodnick »

гари, sto se tice backup-a, mislim da je najbolje kad kupim telefon da odmah pocnem da se zaje.... s njim. Mislim da to nije cilj za nekog krajnjeg korisnika. Naime, mozda bi bilo najbolje kad kupis tel ( ono sto ti govoris ) podesiti fon i tako odmah napraviti backup. A najbolja opcija je (koje sam se nazalost tek poslije sjetio) kad sam kupio tel, trebao sam odmah i karticu da kupim, stavim sve da mi cuva na karticu i ... :lol: prst u uvo i onda "ide Mile banjaluckom prugom"
No, ono na sto se ne moze uticati (moze, samo u maloj mjeri) je sto svakim instaliranjem update-a, povuces nesto sto ne bi trebalo i svaki telefon odreaguje drugacije (iz iskustva znam jer sam jedno vrijeme imao 1520 i 950). Mozes da utices samo tako da stavis da ti ne skida update, ali onda... sta dobijas ?! :cry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Znam, slažem se da tobom, ali ja samo komentarišem vezano za to šta backup predstavlja. Ako bi sistem umeo sam da prepozna šta mu je sve nepotrebno smeće, a šta ne, to bi bilo idealno. Još bolje bi bilo kad bi u telefonu imao sistemski alat u kome štikliraš šta sve hoćeš da resetuješ. Kao u browseru kad imaš da biraš šta hoćeš sve da ti se očisti: cela istorija da, sačuvane lozinke ne, i slično.

Samo kažem - zato može da se uradi hard reset bez backupa, i to je ono što taj prosečan korisnik i treba da uradi. Backup nije onaj gore opisani alat za čišćenje. :) Nakon što ti se pojavio neki problem, onda je vreme da povučeš možda backup iz doba pre nego što se taj problem pojavio, a ne da tek onda praviš backup, i nadaš se da ga ovaj neće zapamtiti. Mada bi bilo dobro da napreduje u onakvom smeru.

Sent from mTalk on Windows phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od zavodnick »

гари, slazem se, ali ako uzmemo da W10 nikad nece prestati slati zakrpe za ovo i ono, krajnjem korisniku je najbolje, (da mu neko ko se ozbiljnije bavi mobilnim telefonima) da mu da savjet da ne povlaci update! Update sam sa sobom nosi nekoliko greskica, koju su vidjene kasnije prilikom pustanja "u promet" ali sta sa njima. Tih "gresaka" ne mozes se tako lako rijesti, jedino opet rjesenje je HR ili vratiti telefon na njegovo stanje kakvo je bilo kad si ga kupio. :disgust:
Naravno, to zahtjeva dodatni posao. No, ima jos jedan drugi problem koji se javlja kod Windowsom pokrivenih telefona, a to je manjak ljudi, servisera koji znaju da rade sa Winom. Uglavom, kazem, uglavnom ljudi kupuju Androide i samo s njima rade. Ja kad sam imao problema sa 1520-icom niko u BL nije mogao da mi kaze u cemu je problem. A problem se ogledavao u tome, da jednostavno slika iz cista mira pocne da "titra" i da se prilikom gledanja videa, jacina zvuka smanjuje i pojacava bez da diras ista. :x :x To sam, tek na tezi nacin saznao... Naravno, update koji sam povukao je "u saradnji sa nekim repom na mom telefonu" odreagovao tako i to je to. Ko god je povukao taj update, desilo se nesto, ali potpuno drugo na telefonu, pa niko ni ovdje nije mogao da kaze o cemu se radi. Narime, HR nije pomogao, ali eto... :x
Dok sam docekao drugi update, vec sa bio poprilicno iznerviran!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

^ Koliko sam ja shvatio, tvom telefonu ne treba HR, dovoljno je da izvadiš bateriju, i rešiš problem. ;)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Jbg, razumem ljude. :) To su takve greške da ih prosto čovek ni ne može predvideti. Kad bi neki serviser gledao koji se sve problemi pojavljuju na w10m, pa on bi se više bavio tim sistemom nego i sam Microsoft. :P I na kraju bi se opet vraćao na isto - on da bi kao serviser svoje vreme iskoristio najracionalnije, morao bi da čim dobije tako neki telefon odmah njega baci na WDRT. Jedino tako može biti dovoljno siguran da će sve raditi kako treba, a pošto je sistem nov, i ti bagovi pošto su novi, onda se i traženje elegantnijeg rešenja svodi na pogađačku metodu.

Moglo bi to i da ide tako - jedna nadogradnja u 6 meseci, ali onda bi i Microsoft morao više da se trudi oko svog sistema, tj. da da pravim ljudima da rade na njemu, a ne nekim pacerima koji samo trče napred, a iza sebe ne ispravljaju bagove. A možda je ovako i jer smo pokusni kunići. :P No hajde i da je to, daj bar da vidimo šta će da naprave s tim svojim iskustvom stečenim sa nama... Ko zna, možda ništa. :P

Sent from mTalk on Windows PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Evindzer »

Braćo, ovaj model, beše, nema senzor otiska prsta?
Mrzi me da se podsećam kad mogu da pitam. [emoji14] :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Nema, ima samo iris. :)

Sent from mTalk on Windows PC

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od zavodnick »

Evindzer, nema senzor... Samo Iris kao sto гари, rece. Da ti odgovorim na tvoje pitanje. Da, dovoljno samo, kao na najstarijim NOKIA-ma, da izvadis bateriju i ojha... :angry:
гари, u BL cak i u radnjama ces tesko da nadjes neki W10 telefon... A tek onda mozes da zamislis kakav je tek servis! A i realno, bjeze ljudi od Win telefona kao djavo od krsta. Dosta mu, bagovanog Wina kuci na racunaru ili na poslu. Realno, sad na laptopu imam Win10 ali zbog svih zajebancija, planiram da instaliram na Ubuntu i da rijesim probleme! :angry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od neogeo »

Sutra će čučne jedna 950 XL.
Dobra je sve ukupno i odlično je očuvana.

Samo jedno pitanjce:
- Pošto je M$ batalio Lumiju/w10m da li se Viber i WA normalno apdejtuju na Store ili su i one napuštene (samo njih koristim generalno (od aplikacija))?

tnx
Iacta Alea Est

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

WhatsApp se redovno ažurira, povremeno donesu neke sitnice.

A Viber, oni nisu dali ni jedno ažuriranje od proleća, da li od marta ili možda februara. Tada su izjavili da prestaju sa razvojem Windows 10 aplikacije, ali da će joj se vratiti ukoliko bi bilo nekih problema koje treba isrpaviti.

E sad, ne znam koliko ti problemi trebaju biti ključni da bi se oni njima pozabavili jer Viber od Creatos Updata ima problem sa deljenjem recimo. Ako je Viber pokrenut, pa ti recimo u slikama, i ideš na Share, pa biraš Viber, sve će raditi super. Ali ako Viber nije bio pokrenut, onda deljenje neće raditi.

Druga stvar je da neki stikeri koje su oni i naplaćivali neće da se skinu u Windows 10 aplikaciji, i to su tačno oni koji su na ostalim platformama dobili zvuk. Kod tih stikera je problem dakle što su oni nešto premestili na svom serveru, i UWP aplikacija te stikere ne može da povuče. Nekorektno sa njihove strane da u decembru neki stiker pack donesu i počnu da prodaju, a onda da ga ovako zeznu jedno 5 meseci kasnije, ali može im se.

Verovatno nas sve boli dupe za ovu priču o stikerima, ali mislim da je potrebno to reći da bi se stekla slika kakva je situacija. Osim ta dva detalja, rekao bih da Viber dobro radi, i ako bi bilo nekih krupnijih problema koji bi remetili dopisivanje ili pozive, valjda bi uskočili to da isprave. Ali po meni bi i to sa stikerima trebala biti za njih jedna od ključnih stvari koje bi morali da isprave, jer oni od toga između ostalog i zarađuju. Jeste da je w10m platforma na margini, ali ovo je ipak bahaćenje, i mogli bi to da jednostavno da isprave.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od neogeo »

Hmh :(
Na moju žalost ova Lumija koju sam trebao pazariti, nije u baš tako dobrom stanju kao što sam mislio. Poslao mi je dečko nove fotke i na ekranu se vidi dosta mikro riseva a oba poklopca imaju sitne pukotine kod USB džeka... :( tako da od kupovine nema ništa (bar za sada).
Iacta Alea Est

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Hello [moje ime],
Thanks for reaching out.
We have decided to put any updates for Windows Phone on hold until further notice.
There are no version releases planned in the foreseeable future. I apologize for any inconvenience.
I hope that you can still enjoy Viber on our other platforms!
Best regards,
Nancy G.
Viber Support Team
Quick question? Tweet to @ViberHelp
Mene lično ovo ne bi sprečilo od kupovine Lumije 950 da nemam već ovaj telefon koji imam, ali pošteno je ljudima reći za ovo. Ovo je jedan od njihovih copy/paste odgovora. A oni čeprkaju, zeznu nešto na šta se poziva njihova Windows 10 aplikacija, i nakon što za*eru neće da čiste svoja go*na, i ljudima koji im pišu preko Support stranice odgovaraju s ovim tekstom. :)

Ovo ne znači da ne bi popravili aplikaciju ako bi nešto žestoko počela da zeza, ali svakako nije znak da će Viber raditi sve bolje.

Biće neka očuvanija Lumijica, nadam se. Za koliko je ova trebala da ti bude novca?

Eustar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 11. Nov 2017. 21:57
:: Nokia 8
:: Microsoft 950 XL

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Eustar »

Ev i ja da napisem nesto o njoj jer je vec posedujem!

Za mene je najbolji "poslovni mibilni" ikad napravljen, Android i Apple mogu da sanjaju sa svojim modelima sve funkcije koje ovaj model poseduje i moze bez prepravljanja ili skidanja posebnih aplikacija za podrsku!
Ima li sta lepse nego raditi na njemu i znati da isivremeno sve radim imam u Compu i privatnom i poslovnom?

Odlican model, pobednik kad je kamera u pitanju, a i kad se slike odstampaju! :)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od 1808 »

Malo, malo, pa naiđe neki novi šaljivdžija na forum sa svojim opservacijama. :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od гари »

Telefon je odličan, tebi se Osmice ne sviđa, tvoj izbor. ;)

Sent from mTalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od TosaNS »

i odma se pojavi neki drugi šavljivdžija sa svojim ubeđenjima :lol: :lol:

P.S. da ne bude zabune mislio sam na 1800 GT :D 950xl je Okay
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Green »

Eustar napisao:Android i Apple mogu da sanjaju sa svojim modelima sve funkcije koje ovaj model poseduje i moze bez prepravljanja ili skidanja posebnih aplikacija za podrsku!)
Pa ti vidi, bajo moj... :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od zavodnick »

Ljudi, pomoc... Ovaj telefon je toliko GO.NO da ja to u zivotu nisam vidio. Naime, svakih nekoliko dana mi "nestaju" kontakti, pa ja to onda rijesim preko Sync-a, sa OUTLOOK-a ili GMAIL-a, medjutim sad nece i nece... Cak ni nakon Hard Reset-a. Ima li neko nekakav savjet ?
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Microsoft Lumia 950 XL (Dual sim)

Post od Green »

Reši se govneta brate mili, šta se mučiš toliko bez potrebe. 8)

Odgovori