Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Malo vremena da se navikneš na lošiju kameru? :D Moguće. :D

Šalu na stranu, bezveze da je tako. Ne bih očekivao takve utiske. Možda bi 950XL zapravo bila bolja...

To si je polovnu kupio? Koliko novaca? :)

Sent from mTalk on Windows phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od zavodnick »

:D Jbg, lik je ispred mene otvorio... Nikad nije nista radio na njoj... Naime, 140€. Momak ima jos jednu novu, pa ako neko zeli...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Au, 140 evra, pa to je odlično! :D

Za sad neću kupovati, ali u nekoj budućnosti mogla bi neka Lumijica 950 i meni da legne, no videću, sve zavisi. 8) I od najosnovnijih aplikacija, a i od situacije kod mene. A ne bih ni da gomilam telefone, to bi bio skup sport.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Evindzer »

Zavodnick, naravno da ima nas koje zanima, štaviše, baš bih voleo da nakon nekog vremena ispišeš detaljno poređenje svog novog sa starim telefonom.
Ja sam se pre par meseci malo igrao sa 950xl i utisak mi je bio da je u svemu bar za nijansu bolji od mog 930. Zato me pomalo čudi tvoje preliminarno iskustvo. Mada, ako si na Nokiji zadržao WP8.1 a ne W10M, onda ne iznenađuje to što je brža od 950, jer je W10M osetno sporiji od starog OS-a.
Po pitanju one tvoje nedoumice - zar se skener rožnjače ne aktivira automatski pri pritisku na taster za paljenje sa strane?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Evindzer napisao:Po pitanju one tvoje nedoumice - zar se skener rožnjače ne aktivira automatski pri pritisku na taster za paljenje sa strane?
I ja sam se tome nadao, ništa drugo mi nije logično u ovom trenutku. Osim ako mi nešto ne promiče.

Sent from mTalk on Windows phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Apolo »

Ukratko moje iskustvo sa L950... Telefon brzo radio, bez seckanja i bugova. Kamera je bila odlična samo treba biti malo vešt sa podešavanjima, a inace je bolja u low light uslovima od S6 I iP6, imate i video o tome na YT. Sto se tice Iris skenera, kada se pritisne dugme za otključavanje samo je potrebno podići telefon da registruje oči, naravno prethodno je potrebno omoguciti u opcijama da se zeli koristiti Iris.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od zavodnick »

гари, Evindzer, danas mi je ispala 1520-ica sa balkona, srecom prvi sprat, i nije ostala živa... :shock: :shock:
Naime, skontao sam kako radi otključavanje preko rožnjače. Hvala puno. Drugo, recimo sad kad mijenjam zvukove na telefonu, tipa zvuk zvonjenja telefona, ja kad mijenjam tonove, ja ih ne čujem, a na prethodnoj mi je to moglo. Znači kako mijenjam neki ton (zvuk) tako ga čujem i biram koji mi se više sviđa. Sad opet, možda sam nešto preskočio, ali jbg...
Oba telefona su bila na W10 i kad sam ih neki dan poredio, nisam mogao da kažem da je nešto 950-ica brža. Ne, zaista se to nije primjetilo. 8) To je moje mišljenje. Ima se tu još ponešto za reći, ali definitivno baterija, kamera i veličina ekrana su na strani 1520-ice (šmrc).
Pri kupovini telefona, vodio sam se sa nekoliko parametara.
1. da mi je telefon pod Win10 ili tako nešto
2. da mi je kamera baš baš dobra a tu je Nokia/Microsoft sa Carl Zeiss optikom nenadmašan
3. u nekim situacijama sam primjetio kako mi je telefon 1520-ica malo prevelik u ruci pa sam mislio da će mi manji ekran u tome pomoći.
Eto, to je neki razlog kojim sam se vodio i mislim da je definitivno 1520-ica bolja od 950-ice. Sad, raja, to je s moje tačke gledišta. Mada, ekran koliko god da je glomazan na 1520-ici je utoliko bolji kad nešto gledaš, tipa novine, mape ili sliku kad uslikaš. Još da ne kažem koliko se 950-ica grije dok radi. No, doduše to su sad neke druge stvari, koje imaju svoje uporište u 3 GB RAM-a ili ti superjakim procesorom.

E sad imam još jedno pitanje, jer možda neko od vas ima Android telefon, a ne da mi se da idem tamo na forum pa da tražim. Supruga mi ima TESLA 6,2 telefon i onda dole tri dugmića (HOME, MENI i BACK) ne svijetle. Treba napomenuti da se oni nalaze na dijelu koji nije ekran ( kako da objasnim, naime dio telefona zauzima ekran i mjesto oko ekrana, e pa ti dugmići su na mjestima ispod ekrana ). Kako ih uključiti da nekad posvijetle jer u mraku se ništa ne vidi...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od zavodnick »

Apolo, hvala... skontao sam juče, ali u svakom slučaju, hvala!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od miodrage »

zavodnick, ajdemo redom da ti cika da nekoliko saveta:
Otkljucavanje rpeko Irisa (duzica oka), ne roznjaca, je u proseku oko 0.6 sec. Neko manje strpljiv kao ja to ne drzi, nekada jesam, ali sada vise ne. Da bi svaki put postigao maksimalan rezultat, prvo kod skeniranja gledaj u ono crveno svetlo, i to tako da njega naciljas na sredinu korena nosa (na 950XL to znaci da telefon drzis malo na levu stranu, ali samo tih 1 sec za otkljucavanje). Sa istim polozajem otkljucavanje nema greske, i radi jako brzo, pogotovu ako nekoliko puta ides na improve.

Za tonove, nije kao na WP8 da stisnes ton i on svira, nego ispred imas play tipku, nju stisnes, pa ces da cujes ton, dok se ne naviknes treba vremena, ja sam jedno 5-6 dana zbog toga bas pizdeo jer nisam znao da potrefim.

Nakon veceg ekrana kad uzmes manji, to je sve samo ne dobro, za 5-7 dana navici ces se potpuno. Sto se kamere tice, one su vrlo slicne, a ja tu svakako ne vidim nikakvih razlika.

Iskreno mi zao te 1520... ali sta je tu je.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

To je nju ubila depresija kad je videla da su je zamenio s mlađom Lumijom, bacila se s prvog sprata. :P

Šalu na stranu, baš bezveze... :(

A to za trouglić za puštanje tona, mogli su to bolje da naprave, i meni se baš često dešava da taj trouglić promašim. No možda je i do mene, da ne budem isključiv.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Evindzer »

Zavodnick, razlika u gabaritima između 950 i 950xl nije velika, a razlika u ekranima je primetnija. To je usled manje donje i gornje ivice kod većeg modela. Dakle, trebalo je da ideš na XL, bio bi zadovoliniji, jbg. Što se tiče Tesle i tastera ispod ekrana, pitaj u temi za taj model, moguće je da ćeš dobiti traženi odgovor - a moguće je i da ti tasteri i nemaju mogućnost osvetljenja, pa u tom slučaju nema pomoći.
I na kraju, kao što reče čika-Guru, za nekoliko dana ćeš se navići na manji ekran, a posebno sad kad ti Nokija ne radi posle pada.
Gari, dobra fora za depresiju. :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od zavodnick »

miodrage, hvala na lijepim savjetima, no brate evo sad kuckam sa laptopa, jer na onu sitnu tastaturicu odoše i prsti i oči. Vjerujem da treba da prođe malo vremena, jer navika je čudo. Naime, prije 1520-ice (šmrc) sam imao N8 (koju inače i sad imam) i kad sam sa te Nokie prešao na 1520-icu... kakvo olakšanje. Mah, nisam mogao da fulim sa slovcima :) No, biće bolje.
гари, ne znam, ali mislim da ću sutra da odem kod jednog frenda da vidim da li može da se popravi, jer mi on reče da ima neku 1520-icu pa sad, ako nije puno para da probam da je popravim... Pa čuj, onda Robocop ću da je zovem... :wink:
Evindzer, ako se ne varam 1520 ima 6" ekran 950XL ima 5,7" a ova moja 5,2". 0,8" (razlika između 1520-ice i 950-ice) ti dođe oko 2 cm u dijagonali, što mu opet dođe oko 1,5 cm po dužini/širini. E ako vidiš moju poruku u kojoj sam govorio o razlozima koji telefon da kupim, vidio si da sam rekao da mi je 1520-ica bila prevelika, pa sama razlika od neka 0,3" (i kad sam je držao u rukama) nije bila nešto pirmjetna, ali opet... mislim da sam se zeznuo. No, ipak se nadam da će frend moći da mi napravi moju 1520-icu... :cry: :cry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

Probaj da kucaš sa swipom. ;) Neverovatno koliko je s time lakše kucati i na sitnijoj tastaturi, čak i na 4 inča. Jedino moraš da paziš šta ti predlaže, a ne ko ja - često ne pogledam gore šta mi je ubacio, pa mi se dešava da iz čista mira pominjem sarmu u temi za neki telefon, i slično. :lol: (Mahinalno više gledam u tastaturu nego što je to zapravo neophodno.) Mada sam siguran da bi se brzo navikao i ovako kako klasično da kucaš na toj tastaturi na Lumiji 950.

Sent from mTalk on Windows phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od zavodnick »

гари, imao sam Swipe na N8 i tu je bilo odlično sve do jednog momenta... Momenta koji si ti vrlo detaljno objasnio. Samo ću reći da sam se dopisivao s drugaricom i šta mi je iz SWIPE-ovog rječnika "ispadalo" :lol: A ta drugarica mi je ono... 30 godina se znamo!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Evindzer »

гари napisao:(...) a ne ko ja - često ne pogledam gore šta mi je ubacio, pa mi se dešava da iz čista mira pominjem sarmu u temi za neki telefon, i slično. :lol:

Onaj ko ne zna da se našali na svoj račun, nema pravo da se šali na tuđi račun - i evo (samo jednog od) razloga zašto mi je drago što si poslušao moj predlog i došao na forum, majstore.


Zavodnick, čitao sam šta si pisao, stari telefon pomalo prevelik, novi pomalo premali, zato i mislim da bi 950xl bila zlatna sredina i da bi ti najbolje odgovarao. Ali sad, šta je - tu je, jbg. Ipak ćeš se navići, samo će ti trebati više vremena nego što je Guru mislio. Ja sad u portretnom modu na maloj Nokiji 930 brže kucam nego na ogromnom Asusu od 6 inča (koga uporedo koristim svaki dan), ali prvih mesec dana svakako nije bilo tako. Zato, samo strpljivo. ;)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od гари »

To jeste, Zavodniče, može biti urnebesno. :P I ja dosta mejlova pišem zbog posla, pa se trudim sve da proveravam pre slanja, za sad srećom nisam imao problem. A ovde što grešim - pa ipak se ovde osećam komotnije, pa mogu malo da se opustim. :P

I meni je drago da si me zvao, Evi, kao što vidiš, nije mi loše. 8)

DODATAK:
Inače, što se tiče razlike u performansama između Lumije 950 i 1520, treba imati na umu i to da je 1520 skoro sigurno bila na Anniversary Update, a 950 na Creators Update.

Sent from mTalk on Windows phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od zavodnick »

гари, što se tiče razlike i jedna i druga su bile na CU, tako da... No, samo mi malo smeta jer u ovim vrelim danima, telefon se malo više grije dok radi, jer jbg... procesor pa 3GB RAM-a, pa ga ni ne mogu zamisliti u rukama, ali eto... navikavam se. Na tastaturu se opet nisam navikao. No, da se razumijemo, nemam neke "šoferske prste", ali vjerujem da mora malo više vremena da prođe, no polako.... :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Evindzer »

The Lumia 950 in 2017; does it suck? [MikeTheTechSavvy]:

https://www.youtube.com/watch?v=6XzfhogUBt0

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od Green »

Yes it does. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 950 (Dual sim)

Post od miodrage »

Not more than any other Shitdroid
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori