Vesti od Microsofta

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

гари, bas ti si bio jedan od glasnijih prozordzija i Microsoftov nagli pad pravdao time da su im neki telefoni vise "biznismenski", tako da... A "genije", s druge strane, je tvrdio da je WP za sladokusce. :D
Do vremena praznika sledece godine ima jos ohoho vremena, ovi Duo i Neo ima tako da puknu, da ce ceo svet opet da im se grohotom smeje.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

A odatle "sladokusci"...[emoji16] To sam zaboravio. [emoji16]

Mislim da nije tako, mada sam imao nešto slično. Recimo, da je w10m takav kakav je ispao mogao biti dobar, ili bolji od Androida - zato što je kod drugog dela populacije omanuo, a kod ovih, barem na kratko, nije.

A Microsoft, nema tu šta njegovo da pukne. Oni nisu ništa najavili, i bave se i bitnijim pitanjima od toga "kako napraviti savitljiv telefon".

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Vesti od Microsofta

Post od TosaNS »

U tehničkom svetu ne postoji više podela po tome koji je OS bolji ta priča je prevaziđena, ovim primerom jasno se to i pokazano. Na samom početku prezentacije se može videti da se sa lakoćom uparuju i dopunjuju dva uređaja windows laptop i duo android telefon što govori da su Windows i Android kompatibilni, ne bitno je koji OS koristiš bitno je da možeš uraditi ono što si zamislio. Da li bih kupio duo telefon? Pa u ovom trenutku ne bih razmišljao o tome jer mi ne treba veliki ekran ali ko zna možda u nekoj perspektivi... mada pitanje je na koju će stranu ići tehnologija da li će se više koristi duo telefoni ili ne pokazaće nam tržište. Možda će nam biti samo dovoljan i smart watch :)
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Nego, toliko smo raspreli o MS-u i njegovim propustima, da smo prevideli najbitnije: Duo nema nijednu kameru na poleđini! [emoji28]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

^ Pa eto, potvrdjuje ono sto sam napisao, "biznis" korisnici. Oni se ionako ne selfiraju svakih 10 minuta i ne postavljaju slike na Instagram, sta su danas zderali.:D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

TosaNS napisao:Na samom početku prezentacije se može videti da se sa lakoćom uparuju i dopunjuju dva uređaja windows laptop i duo android telefon što govori da su Windows i Android kompatibilni, ne bitno je koji OS koristiš bitno je da možeš uraditi ono što si zamislio.
Ne uparuju se dovoljno dobro. Ne rade kao tandem. Mogu oni da dele fajlove, mnoge stvari mogu da se sinhronizuju, ali su skupovi aplikacija koje imaš na Android telefonima i programa koje imaš na kompjuteru disjunktni. Čak i ako imaš Chrome i na telefonu i na kompilacija kompu, to su različite aplikacije/programi koje mogu međusobno neki sadržaj da razmenjuju.

A uporedi sa time mogućnost da nešto počneš da kucaš na telefonu, pa taj posao nastaviš na laptopu. To Apple ima, a Google i Microsoft nemaju. Microsoft je probao, i imali su resursa da to urade, ali su digli ruke.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Vesti od Microsofta

Post od niko1a »

Sve google app ti mozes da koristis i na pc-u sasvim lepo, delis fajlove preko drajva momentalno, kao i da nastavljas kucanja i slicno, sve bez problema.
Al o tome sad uopste nije rec, rec je o nekom nazovi smartphone uredjaju koji nemam poentu apsolutno. Ako ga drzis sklopljenog nista ne vidis i moras i za najprostije stvari, kao sto su provera koliko je sati ili saznanje ko te zove, da otvaras uredjaj. Da stvar bude jos bolnije iskustvo ako hoces da odgovoris na taj poziv ti moras da jednu od stranica otvoris/rotiras, kako god, za 360 stepeni. I tako razne neke nebuloze i egzibicije koje samo Microsoftu mogu da padnu na pamet, a Surface smarphone najavljuju vec godinama, i onda posle toliko vremena imaju ovakvog nekog izroda da pokazu, sramota. Kao sto sam vec rekao, mislim da je kao smartphone ovo ne promasaj nego nije bilo ni blizu poente, a kao nesto drugo moze da nadje svrhu kod pojedinih korisnika, mada mislim da i tu ima, i bice, boljih opcija.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Nikola, ima to, ali ima uključivo preko browsera. Dakle, nije to to.

I tako je, kao ovaj uređaj kao ovakav nema poentu. Iako ga ti možeš držati u džepu 360 stepeni otvorenog, ali to ga ne vadi. Da je ovo neka iteracija od Windows 10 mobile sa dobrim Continuumom i sa mogućnošću emuliranja Win32 programa, bila bi druga priča. Ovako je ovo igračka u pokušaju da bude nešto više od igračke.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

Prvo hvalospevi i super ideje kako bi se ova budalastina mogla koristiti (jer ipak je to voljeni, nikad prezaljeni Windows), pa onda "uredjaj nema poente". Tipicno "garijevski". :roll:

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Vesti od Microsofta

Post od niko1a »

Nesto moze da se skine, kao npr za drive kako ja koristim, skinuta je posebna app obelezen folder na samom Pc-ju i on se automatski uploaduje na drive, tako da kad sacuvam neki dokument to uvek bude u folderu koji je obelezen za drive, i bukvalno u roku od par sec mogu da mu pristupim i sa telefona, za Photos isto ima posebna app koja se skine na Pc. Ostale stvari ne koristim bas pa ne znam, ali moguce da ima jos toga, a i da nema opet nije problem uci kroz Chrome, pogotovo sto verovatno za svaku ima onaj add-on ili kako se vec zove pa ti stoji gore desno i direkt ides gde ti treba, bitno je da sve to radi kako treba, a ne kao sto ti pises da je bukvalno neupotrebljivo. Opet fantaziras nesto jer nije po tvojoj specijalnoj zelji, i naravno nije Windows, plocica, sta vec..

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Pričaj da fantaziram i šta hoćeš, ali kao što već rekoh, to tako neko već ima (Apple). A što to nema Android, šta da ti radim. Mislim, šta sad, pošto nemam ambicije da trošim pare (niti ih imam[emoji38]) na iPhone i mekove, nemam ni ja, pa šta.

@Green
Pa ovo ni nije Windows.[emoji4]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

WP je život, sve drugo su sitnice. [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji2957]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti od Microsofta

Post od miodrage »

Recimo samo da je Continuum mogao da zazivi ali iz poznatih razloga nije. Sto se ovoga cuda tice.... :shock:
Sve moze sa Androidom, slazem se, ali skini ovo, skini ono, konfigurisi ovo, prepodesi ono.... Alo... Hocu da radi out-of-the-box bez mnogo mog petljanja.
Apple to ima, Microsoft je delimicno uradio nesto, ali ne dovoljno dobro, i tu ostao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

Korisnici androida vec godinama ne moraju nista konfigurisati, prepodesavati i skidati ovo ono. Sve radi odmah iz kutije. Opet klasicne dezinformacije g'dina genija...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Ne radi odmah iz kutije. Za silne dodatne opcije koje su dostupne na customizabilnom Androidu neophodno je instalirati aplikaciju koja ti to nešto omogućava, a kojoj daješ neka ovlašćenja, i računaš da ona neće biti zloupotrebljena.

Iako, da, odmah iz kutije im jeste upotrebljiv...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od znemanja »

гари, A WP je bio baš upotrebljiv, za njega nisi mogao ni da nađeš app koja radi, već si bio osuđen na ono što dobiješ, ali naravno ono što nema WP nije ni potrebno, jel' tako....

miodrage, Kupi neki noviji Android i uveri se koliko je isti napredovao i uveri se koliko je to out of the box svetlosnim godinama ispred WP. Tvoje navode u vezi instaliranja "ovoga i onoga" da bi Android radio, mogu da uporedim sa vožnjom autom. Kod vožnje zamisli moraš da upališ auto, stisneš kvačilo, menjaš brzine, stisneš kočnicu itd da bi auto moga da ide, po meni to je krajnje nefunkcionalno i konfuzno, hoću da sednem i da me odveze na željenu destinaciju. E tako izgledaju tvoji postovi o Androidu kada pišeš nešto o čemu ne znaš ništa, hajde malo ozbiljnosti unesi u svoje postove, nema više smisla da pišeš takve stvari.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

znemanja napisao:(...) hoću da sednem i da me odveze na željenu destinaciju.
Da doživim to i telefone sa preklopnim ekranom, i mogu da umrem. [emoji1303][emoji1303][emoji16][emoji16]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

гари, ne znam onda kakve ti to telefone kupujes, ali ovde na forumu se vecina androidjana odlicno snalazi "out of the box". Skinovi prepuni raznih podesavanja i kojecega, a mnogo toga ni sam stock android nema.
Lupas po obicaju...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti od Microsofta

Post od гари »

Zavisi ko šta hoće da ima telefonu koji je kupio.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti od Microsofta

Post od Joxy »

Evindzer napisao: Da doživim to i telefone sa preklopnim ekranom, i mogu da umrem. [emoji1303][emoji1303][emoji16][emoji16]
Kupite Teslu i resen problem. [emoji14]
Gari, nisi u pravu. Sto kaze Green, daleko je to vreme kada je moralo nesto da se "cacka" oko sistema da bi normalno funkcionisao. Mada i tada je to bilo rezervisano uglavnom za entuzijaste, bas kao i danas. Odavno je Android apsolutno funkcionalan "out of the box", u svakom pogledu. [emoji4]

Odgovori