Microsoft Lumia 430

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 430

Post od novak »

Ma realno i kupci sto kupuju skupe uredjaje koriste ono sto i ova lumia nudi. Al jbg, marketing je cudo. Ovom mobu treba samo malo jaca kamera.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 430

Post od rock9855 »

Naravno. Svi sto imaju s5/6 ip6 m8... 98% njih ne koriste ni 10% mogucnosti telefona. Samo pravi poznavaoci i ljubitelji mogu da iskoriste pun potencijal a iskreno malo je takvih. Ali telefoni su vise statusni simbol, prestiz da nekom pokazes da ti zavidi... Sta ce moja mama da iskoristi npr od lg g3 ili ip6+??? Ili tamo neka klinka od 15 god koja kuka mami i tati za tefon od 1000€. Ovo je sasvim logican potez ms-a. Dati telefon skromnih specifikacija po jako povoljnoj ceni ali koji radi dobro ne baguje kao android u tom rangu i koji ima prosecan kvalitet izrade. Ja se slazem sa nekima da su mogli da stave modul kamere od 5 mp ali kao i svi zele da ustede i sto vise zarade. Mada na ovom tel se ne zaradjuje puno po jednom primerku. Ko hoce da slika sigurno ce da zaobidje ovaj model i doda malo para za malo bolje resenje. L 535 npr koja moze da napravi upotrebljive fotke po danu pogotovo

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 430

Post od Apolo »

psyhound napisao:Problem je sto ljudi nece da shvate da nemaju svi iste potrebe i odmah ono sto njima ne odgovara je lose. Eto npr. meni nije bitan blic i prednja kamera i 520ka i 630ka mi odlicno rade posao. Ovo bi mojoj kevi bio sam vrh mobilne telefonije! :D
Neko je napisao da su telefoni danas statusni simbol, sto je i tacno (bar u zemlji Srbiji). Vecina ljudi ne razume zasto bi neko koristio prosecan telefon ako npr. koristi samo 20% funkcija telefona i logicno je da ne zeli da baca pare. Ovo je tipican telefon koji se odlikuje funkcionalnoscu i kome je kamera u drugom planu. Slazem se da bi vecini nasih roditelja ovo bio vrh uredjaj :)
Festina lente.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Microsoft Lumia 430

Post od Ledjo »

Izgleda da su se konacno potrosili modili rama od 512 koji su im preostali od 520ke.

Blic mi je i vise nego potrebna stvar, uvek tu i tamo zatreba lampa

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Microsoft Lumia 430

Post od _Dario_ »

Ovo je savrsen telefon za osnovne funkcije a uzeti neki od 500e i koristiti za pozive,poruke je velika glupost i bacenih 400e. Ako ti treba da zoves i pises poruke uzmes nesto do 100e kao sto je npr ova lumia.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Microsoft Lumia 430

Post od staff »

Moram da se osvrnem na prethodne komentare.Ja sam vise od godinu dana koristio lumiu 520 i jako sam zadovoljan odnosom ulozeno/dobijeno. Sada sam uzeo lg g2 polovan nisam nesto preterano promenio nacin koriscenja telefona s tim sto sam ubacio neke aplikacije koje na wp ne postoje. Ono sto je mogla l520 da odradi moze i g2, u suprotnom smeru nije uvek tako. Cak i kad koristite 20% mogucnosti telefona na jacim modelima oseti se razlika. Jedan primer. Pisanje poruka spada u osnovnu upotrebu telefona i tu nema mnogo razlika izmedju g2 i l520 ali pisanje poruka na direktnom suncu, nebo i zemlja, l520 skoro pa neupotrebljiv.

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Microsoft Lumia 430

Post od _Dario_ »

Ma da a na suncu kao neko stoji i pise poruke. Retko ko pise na suncu a i mislim da je to nepotrebno uvek se moze zakloniti i podesiti da sunce ne bije direktno u ekran

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Microsoft Lumia 430

Post od staff »

Ne mora da ima ni osvetljenje na ekranu jer danju se vidi, ne treba ti a noc je za spavanje a ne za gledanje u telefon. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 430

Post od sugarcoated_ass »

630ka se odlicno vidi na suncu. Ne znam je l' to zbog tog clearBlack ili cega vec. :)

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Microsoft Lumia 430

Post od staff »

Moguce, na 520 znam da je jako lose. Kada je bela tema onda je malo bolje.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 430

Post od Apolo »

staff, poredis dva telefona koja su u potpuno drugacijim klasama. No, ja sam 10 meseci koristio Lumiju 520 i dobro mi se ponasala dok sam kuckao na suncu, bolje sam video slova nego neki sa low-budget Androidima koji nisu cak ni imali Automatic Brightness, pa moras sam da udjes u podesavanja i povecas Brightness da bi video nesto na ekranu. G2 je dobar telefon ali u svojoj klasi, dok je Lumia 520 po meni dosta bolja od svojih konkurenata tipa Galaxy Trend i slicni (prevashodno mislim na odnos kvalitet/cena).
Festina lente.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Microsoft Lumia 430

Post od Coni »

To za ekran je prežvakana tema... Na 520 je loš i to je to. Refleksija ubija. Neko mi pošalje nesto i ne vidim. Jeste, sad cu da jurim hlad..

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Microsoft Lumia 430

Post od staff »

Vi ste prozivali korisnike skupih telefona kako je za vecinu to statusni simbol i kako oni ne koriste ni 20% mogucnosti zato sam i napravio poredjenje.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Microsoft Lumia 430

Post od Deksi »

Ekran na L520 se dobro vidi na suncu, ja sa kucanjem poruka nemam problema.

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Microsoft Lumia 430

Post od _Dario_ »

Ma naravno da valja moze na svakom telefonu da se kuca po suncu to samo traze razlog da podignu cenu

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Microsoft Lumia 430

Post od Coni »

Ne znam prijatelji...kad uporedim sa telefonima mojih ortaka, debelo zaostaje (desire 300, m7,m8, lumia 630, E72). Jedino je lošije na S3. Uporedite sa nekim drugim telefonom pa recite.
Poslednja izmena od Coni u Sub, 21. Mar 2015. 20:22, izmenjeno 1 put ukupno.

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Microsoft Lumia 430

Post od _Dario_ »

A dobro ima neke male razlike ali nije nista strasno. Isti ti je primer kad za telefon od 4inca kaxu jao ima hd rezoluciju nije fullhd losa je slika a ne kontaju da se to skoro i ne primeti na tako malom telefonu. Bar ja svojim ocima ne primetim (mozda meni nesto ne valja ali nisam imao nikad problema sa vidom) . Imsm lumiu 535 sa qhd i savrsen je ekran ne treba uopste vece rezolucije da bude. Za pisanje po suncu ti je isti djavo moze se sve upotrebiti ( od ovih novijih) a ako ima neku posebnu opremu za vidljivost na suncu to je samo mala nijansa nista vise

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 430

Post od Apolo »

Coni, dobar je L520, sigurno da je ekran losiji od skupljih modela, ali uredjaj ima automatsko podesavanje osvetljenja pa se prilagodjava na suncu koliko moze. Primera radi Galaxy trend koji je u tom rangu nema automatsko osvetljenje pa moras sam da saltas svaki put kada izadjes na sunce. Druga stvar je kad uzmes lumiju 925, 830 ili neki ekvivalent kod androida. Ovaj telefoncic je napravljen po meni za ljude koji iskljucivo traze funkcionalnost u jeftinom telefonu kojima nije bitna toliko kamera. Naravno ako hoces nesto napredniji telefon onda se doda jos malo parica :)
Festina lente.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Microsoft Lumia 430

Post od Coni »

Ne razumete me. Nije stvar rezolucije već se loše vidi na suncu. I kad postavim na high opet je nedovoljno. Imao sam Xperia u model i tu je bilo dosta bolje.

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Microsoft Lumia 430

Post od _Dario_ »

Imas mozda u settings negde da podesis citanje na sunccu? Ja na mojoj 535 imam

Odgovori