Microsoft Lumia 640 XL

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od bandiof »

mozda i jeste, ali sta ja sad treba 20amera da nagovorim da koriste i Czberdust zato sto na wpu nemam snapchat... :smutny: inace skinuo sam tu app ali mi je bila malo konfuzna ipak ima nesto i u jednostavnosti sca

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od miodrage »

Pa tako se aplikacija siri, i tebi je neko jednog dana rekao za Viber...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od nick6 »

A sta je problem s Vajberom na XL?
Razmisljao sam o kupovini XL, ali u svakom slucaju ne bih bacio 200+ EUR ako ne mogu da zovem ljude preko Vajbera

Dosta zovem inostranstvo i to mi je bitno
Motorola Moto G

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od 9R94 »

Rade pozivi normalno preko vajbera, nekada kasne obavestenja ali se to brzo resi jer je najverovatnije tada problem sa njihovim serverom a ne samom aplikacijom a jos manje telefonom.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od vojkan85 »

Jel neko ima neki review posle upotrebe da postavi, da vidimo kakav je u svakodnevnom koriscenju?

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od cvoruga »


vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od vojkan85 »

Ma jel ovo neko zezanje? Ima bolju kameru od Samsunga S6????

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od fannY »

Negde sam video review i slike su bile ocajne. Drugar koji je WP fan se razocarao. :D :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od Evindzer »

Ni najmanje ne verujem u to. Da im je kamera toliko dobra, reklamirali bi je na sav glas. Verovatno je iskoristljiva, ali da je odlicna - sumnjam.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od vojkan85 »

Pa i mene je zacudilo da je dobila S6. Mislim, moguce je, ali kao sto rece Evindzer gde im je sva ta silna reklama, i mogucnost da uredjaj postigne neverovatan uspeh i prodaju? Malo se cudno ponasaju Microsoft ljudovi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od Evindzer »

Uvodni pasus testa za 640XL sa http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test ... L-Dual-SIM
"Microsoft je izgleda iznenada shvatio da nije u stanju da prodaje pametne telefone i da Windows Phone nije popularan. Do kraja 2014. godine, prodaja Lumia smart telefonima naglo je pala u svim zemljama, njihov udeo na tržištu smart telefona pao je na 3 odsto, što je minimalna vrednost za kompaniju. Brojke govore očiglednu stvar: Windows Phone uređaji na tržištu nisu traženi i njihova publika je minimalna. Najveća potražnja je za jeftinim modelima, a 2015. strategija kompanije je da proizvede što veći broj jeftinih modela. Ne samo najjeftinijih smart telefona, kao što je bilo u prethodnim godinama, kada su Lumia 520/521 bili kičma prodaje i okupirali lavovski deo prodaje Windows Phone sistema već modela u svakom segmentu cena modelima sa atraktivnim cenama. U pitanju je dobra inicijativa, koja, u teoriji, bi mogla da radi ukoliko bi u pitanju bio Android uređaj. Ali, kao što smo videli, u praksi, Windows Phone je kočnica, koja postoji za prodaju linije Lumia. I nemoguće ju je ukloniti. "
A mi se posle žalimo ovde jedni na druge da smo netolerantni. Kad neko ko profesionalno piše analize mobilnih telefona može da bude ovako pristrasan, onda možemo i mi na forumu. :wink: :wink:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od sugarcoated_ass »

Ma oni to prepisuju od rusa koji su iz nekog razloga zestoki hejteri WPa.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od Evindzer »

Znam da je prevod ruskog teksta. Ali, svejedno ko je autor, malo profesionalne kurtoazije ne bi bilo na odmet.
Citat u daljem delu teksta:
"Generalno, ovaj uređaj nije tu da se proširi broj ljubitelja Windows Phone, već za one koji, iz bilo kog razloga, veruju da su izborom ovog modela napravili dobar izbor. Marginalna jedinica za mali broj korisnika. Smatrati ovaj model ozbiljnim konkurentom bilo kom Android smart telefonu nije moguće, on nema ozbiljne i značajne prednosti."
I završni pasus:
"Generalno, ovaj uređaj možete da kupite jedino ako ste Microsoft zaposleni ili ne razumete ništa o uređajima tog tipa i prodavci su vam nametnuli da ga kupite. Generalno Windows Phone uređaji neće početi da se prodaju mnogo bolje nakon ovog modela."
:shock: :angry:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od miodrage »

Zato je WP pretekao iOS po prodaji u Rusiji. Ima vest o tome na Windows central.

neverovatno sa koliko ostrascenosti je Eldar poceo da pise. Nekad sam bas voleo da citam njegove tekstove, ali mi se sada gadi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dzul.ns
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 11. Okt 2014. 00:27
:: Note 2

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od dzul.ns »

Iskreno ne razumem kako takav strucnjak, moze da napise tako nesto. Koliko god voleo android i ios.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od iKe »

Sećam se kada je pre jedno deset godina MR imao najjači forum na engleskom jeziku, svaki dan sam ga posećivao, mislim da i sada ne postoji sličan forum. I onda je Eldar imao svoje rublike i testove. Tada je pisao koliko SonyEricsson loše stoji, pa je kasnije isto to pisao za Nokiju. Znam da me je tada nerviralo takvo pisanje, jer su u to vreme te kompanije imale odlične telefone. Kasnije se pokazalo da je ipak bio u pravu, tada su pričali da je on čovek koji verovatno najviše zna o mobilnoj telefoniji. Od tada su se stvari dosta promenile, forum se raspao, kao i engleska verzija sajta, možda sada nije toliko upućen, ali je opšte poznato da WP loše stoji i da im pada udeo na svetskom tržištu. Android i iOS su toliko jaki da Microsoft i posle toliko godina ne može ništa da uradi i to je na žalost činjenica, bez obzira šta mislili o Eldaru.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od miodrage »

iKe, ja sam svojevremeno pisao da je e71 poslednji dobar telefon koji e Nokia izbacila. Eldar je tada jos pisao hvalospeve. On vise nihe upucen, on je odavno ostrascen. Da WP ne stoji najbolje, to svi znamo. Da im je Win10 poslednji voz i to stoji, ali mislim da uopste ne posluju lose. Microsoft je ogromna kompanija i moze malo da se zeza i osluskuje trziste kako bi napravili neku sledecu iteraciju pre svih i dobili veci udeo trzista. Na kraju, i Googlov experiment sa naocarima je propao, ali ce iz toga da se izrode nove stvari, recimo Microsoftov Hololens (videcemo kako ce proci). Ceka se i Band2... da se ne rasplinjavam sada.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od Evindzer »

iKe napisao:(...) opšte je poznato da WP loše stoji i da im pada udeo na svetskom tržištu. Android i iOS su toliko jaki da Microsoft i posle toliko godina ne može ništa da uradi i to je na žalost činjenica.
Živa istina i svima poznata činjenica. A osećam da ni sa W10M situacija neće biti promenjena.
Ali, dok mi njihov OS bude ispunjavao potrebe, bez problema ću biti jedan od malobrojnih korisnika koji na svetskom tržištu čine statističku grešku po pitanju procenta zastupljenosti OS-a. :D

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od 1808 »

miodrage napisao:iKe, ja sam svojevremeno pisao da je e71 poslednji dobar telefon koji e Nokia izbacila. Eldar je tada jos pisao hvalospeve.
Samo nemoj ti da se pozivaš na to šta si svojevremeno pisao i prognozirao. Po tvojim predviđanjima je WP još 2014. godine trebao da bude iznad 10%, a ove 2015. čak da obiđe Apple i ozbiljno ugrozi Android. Evo i sad se ubih od smeha, čim sam se setio ovih tvojih analitičkih predviđanja. :lol: :lol: :lol:
miodrage napisao: On vise nihe upucen, on je odavno ostrascen.
A ovo ti je tek biser za Eldara. :D Mora biti da si onda TI sve suprotno od toga. :lol:
iKe napisao:.....Znam da me je tada nerviralo takvo pisanje, jer su u to vreme te kompanije imale odlične telefone. Kasnije se pokazalo da je ipak bio u pravu, tada su pričali da je on čovek koji verovatno najviše zna o mobilnoj telefoniji. Od tada su se stvari dosta promenile,.....
Jesu,... sada se kao što vidiš neke druge osobe nerviraju zbog onoga što čovek piše. ;)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 640 XL

Post od novak »

Nakanih se da procitam tekst. Ako je nekada i vazio za kvalitetnog recenzenta, to vise def nije.
Daleko od toga da je ovo super uredjaj, ali da je bilo koji android bolji od ovoga (a tako je napisano) je glupost prvog reda.
Malo objektivnosti u pisanju mu ne bi skodilo.

Odgovori