Microsoft Lumia 640

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Deksi »

MilanNBA23 napisao: Žao mi je što dosta stvari fali, ali nadam se da će ispraviti vremenom.
To sam ja rekao jos 2013 ali slaba fajda, i ono sto je nekad imalo i radilo kako treba vremenom je nestalo sa wp prodavnice.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sugarcoated_ass »

Mnogo se oni zezaju i samo daju izjave u budućem vremenu, a sadašnjost im izmiče. Najavljuju uređaje sa 8 GB RAM, a ne mogu ni ovo što imaju da nateraju da radi kako treba... Sad više čak ne mogu da se izvlače ni na brzinu i stabilnost jer sa 10kom su i to izgubili.

Što se cena tiče i tu su preterali. Lumia 650 ima prepucanu cenu, a ne nudi ništa da bi je opravdala. Gledam sad u Handy-ju Lenovo Vibe K5 (SD415, 16/2 GB, 13/5 Mpix, 2750 mAh), traže 25000 din za njega.

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Bogdan2015 »

Gde mogu da kupim back cover? ?

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od iamivan »

Online?

Sent from my Sexus 6P

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Bogdan2015 »

Da .

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od iamivan »

To je bio upitni odgovor. :)
Google is your friend. Aliexpress, ebay...

Sent from my Sexus 6P

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sugarcoated_ass »

Oh ,for f*ck's sake! Pisano je već gomilu puta za sve moguće Nokia/Microsoft modele... ProMobi.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Microsoft Lumia 640

Post od vla-do »

Zar je zaista teško napisati gde ima?! Kada bi za svako pitanje pisali već sam negde odgovorio, forum bi imao 10 tema, sa po 10 postova... Kao što ste verovatno videli, Bogdan2015 je novi član i verovatno nije video gde se o tome pisalo ranije, a kamoli šta.
Malo razumevanja baš fali ovom forumu. Ponekad više energije potrošite na objašnjavanje kako je već 100x pisano, umesto da date jednostvan odgovor. [emoji6]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sugarcoated_ass »

Pa jesam napisao gde ima? :P Da nisam hteo da napišem, ne bih. Samo što je stiglo novo meso pa mi je interesantno. :lol:


Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Microsoft Lumia 640

Post od MilanNBA23 »

Ovo pucanje aplikacija, posebno fb messengera me izluđuje :x Žao mi je što nisam uzeo L930 kada sam imao para.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Microsoft Lumia 640

Post od MilanNBA23 »

Evo za Evinžera :D : Lumiu 640 Lte sam koristio (i dalje je koristim) kao drugi telefon. Uradio sam kako bi se u Android svetu reklo "clear install", dakle na WRT pa na Win 8.1 pa Hard Reset pa na Win10 pa HR, pa opet update na .218 pa HR. Više sam negadovoljan nego zadovoljan. Microsoft Edge mi puca ponekad, ili neće da skroluje fb, spor je. Jednostavno me nervira. Fb messenger je užas, notifikacije mi kasne, nerviram se. Igram igrice na njemu, pola su dobro urađene, ali dosta laguju, jedva igrive. Ekran je fantastičan, stavio sam kaljeno staklo. Tač je užas, slabo reaguje. Tastatura je jako neprijatna za kucanje, iako sam je ispodešavao. Kada se na primer igre prebace na SD karticu, e to je tek kriminal. Iskreno mi je žao što se Microsoft prema korisnicima ponaša kao prema stoci! Kao da smo najgori šljam, ljudski otpad. Ja razumem da neki nemaju problema (pogotovo na jačim uređajima), ali tu smo mi i sa slabijim. Ne dam dosta para za nedovršen OS sa jadnim aplikacijama, ne dam! Neverovatno je što Microsoft ne reaguje na vapaje bagre. Dakle, bagra samo traži da se malo poboljša, ne traži puno. Ne treba im čak ni promocija, ponovno ubeđivanje kupaca i sve to, ima ljudi koji će kupiti ali ih ne zanima. Šteta. Prava protivteža bi bio iOS-u i Androidu.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Re: Microsoft Lumia 640

Post od nick6 »

koristim L640 kao drugi tel, poneo je na odmor i odmah problem
:wacko:

posle nekoliko punjenja, jednog dana je samo prestala da radi. Ne pomaze ni soft ni hard reset, ni vadjenje baterije.
Ne mogu vise da upalim tel
Motorola Moto G

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Microsoft Lumia 640

Post od milan2904 »

Da li neko ima instaliran w10 za ovaj model dual sim ?!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Microsoft Lumia 640

Post od m@c|-|oR »

Imam ja. Reci šta te zanima.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Microsoft Lumia 640

Post od milan2904 »

Pa sve [SMILING FACE WITH SMILING EYES]. Prvo kako si insatalirao,jer sam ja instalirao bio neku verziju(preko app SAVETNIK ZA NADOGRADNJU) i ona mi je blokirala tel pa sam posle nosio u servis da mi vrate na fabricko,drugo kako radi W10 na telu i kakav je ovaj novi Viber i nesto ako jos imas dodatno da mi kazes.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Microsoft Lumia 640

Post od m@c|-|oR »

Uputstvo sam video na par mesta ovde na forumu. Ja se ni ne sećam tačno kako beše. :oops:
Moraš da imaš prvo Windows Insider i da se apdejtuješ do (valjda?) verzije .107, posle izađeš iz insider prstena i staviš Upgrade advisor, koji proveri da li postoji nadogradnja za telefon i sam ga ažurira.
Ja više ni nisam u insider prstenu, jer sam pročitao da nove verzije i nisu tako pouzdane a telefon mi treba zbog posla, pa ne smem da se mnogo igram. :(

Meni WM10 radi onako, zadovoljavajuće, ali sve više se nerviram i gubim strpljenje sa bubicama i nedostacima. Najviše mi nedostaju funkcionalne aplikacije.

Viber jedva da koristim, jer notifikacije rade po random principu.

Dodatno - šta da ti kažem druže. Frustriran sam sistemom kao sistemom, ne telefonom. Ima tu potencijala, ali sve vreme se osećam da imam poluproizvod ili prototip, a ne gotov proizvod koji sam platio i koji treba da mi radi. Predlažem ti da pročitaš ovu i temu koja pokriva baš WM10 ne bi li "otkrio" još nešto.

Ja sam siguran da kad mi u firmi istekne ugovorna obaveza WM telefone ni pogledati neću. 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sugarcoated_ass »

Mačor, čoveče, sve si pogrešno napisao... :? Sa insajderom sada dobija Redstone koji ne da je beta, nego beta bete. :D
Sad ako pokuša kako si napisao može ponovo da ga nosi na servis. :lol:

Šalu na stranu, zvanična verzija i ide preko Upgrade Advisora, nikako drugačije, koji podiže sa 8.1 na 10, jer ako već ima 10 advisor ne služi ničemu. :)

milan2904, evo ti časkom uputstvo za bezbednu instalaciju, iako sam već pisao par puta:
- pripremi telefon: isključi sve pinove i šifre koje bi te sprečavale da pristupiš telefonu, izvadi SD karticu, instaliraj Upgrade Advisor.
- Ako si odradio sve iz prve stavke, pokreni Upgrade Advisor i prati dalje šta treba
- Podići će se 10ka, ali .107 verzija
- Idi u All Settings -> system -> about -> reset phone
- kad završi sve dobićeš čist sistem. Uloguj se na svoj nalog i NE POVLAČI BEKAP već pokreni svež sistem.
- Idi u store i odradi nadogradnju SVIH aplikacija (odradi i check for updates par puta)
- kad si siguran da je sve odradio idi u all settings i odradi opet nadogradnju sistema i sad ćeš dobiti poslednju verziju sistema
- kad završi nadogradnju, opet idi u all settings -> system -> about -> reset
- isto ti ne bih preporučio povlačenje backupa već pokretanje svežeg sistema
- idi u store i opet odradi nadogradnji svega
- vrati SD karticu i dalje možeš koristiti telefon normalno. :)


Message delivered via unladen European swallow

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Microsoft Lumia 640

Post od milan2904 »

Hvaalaaaaa... Pokusacu sutra,valjda cu uspeti da se snadjem.Samo jos jedno pitanje,da li moram da iskljucim i pinove za sim karticu jer ne mogu nikako da nadjem da ih iskljucim,naravno imam pinove na obe sim kartice jer su postpejd.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sugarcoated_ass »

milan2904, ja bih ti preporučio da pogasiš apsolutno sve, jer kada podigneš 10ku sa 8.1 postoji šansa da ostaneš bez tastature, što se naravno rešava hard resetom telefona, ali ako nemaš tastaturu nećeš moći da otkucaš pin. :D

E sad se baš ne sećam tačno kako ide na 8.1 da se ugasi pin... negde u settingsu za phone.

Svakako možeš ako ti se desi da nemaš tastaturu odraditi hard reset i fizički (ako se tako može nazvati):

- isključiš telefon
- pritisneš power i vol- tastere i držiš dok se na ekranu ne pojavi uzvičnik
- pritisneš jedan po jedan ovim redosledom: vol+, vol-, power, vol- i telefon će odraditi hard reset.
:)

Naravno, ako nešto zezneš u toku rada ili ti se ne svidi 10ka, možeš skinuti Windows Device Recovery Tool i njime se uvek vratiti na 8.1. Čak možeš i u većini situacija i oživeti spucan telefon njime. Ja sam oživeo brikovanu 520ku i vratio 630ku iz boot loopa. ;)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Microsoft Lumia 640

Post od PetarI »

Trebam li ostaviti Upgrade advisor u telefonu ili ga nakon svega mogu obrisati?I smem li je držati na punjaču dok obavljam sve te silne resete i apdejte,da mi ne iscuri baterija?

Odgovori