Microsoft Lumia 640

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Deksi »

Taman posla ako nema za 640 zvanični w10m. To ako urade to je ponižavanje korisnika.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 640

Post od novak »

Ne unosite bezveze pometnju. Update izasao u martu za sve stare modele osim ovih sa 512mb rama i par modela iz serije 9.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Evindzer »

1808 napisao:(...) mislim da Evi zna kad će.
Hehe. :D
Verovatno onda kad 1808 prestane da ganja Miodraga, kutijugreha i batu Bogdana po forumu, i opet počne da piše kvalitetne i informativne komentare (kakve smo svi sa uživanjem čitali) o telefonima i kompanijama koje ih prave, umesto debata o fotografiji i vrednosti fakulteta. ;)
Koliko ja znam, 640 je dobio zvaničnu desetku isto kad i ostali stariji modeli, dakle, pre par nedelja.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od miodrage »

Evindzer, ja nikad njegove komentare nisam citao sa uzivanjem, vise sa gnusanjem. Veliku vecinu tih baljezgarija i preskocim u citanju jer znam da nista novo videti ili nauciti necu. Secam se nekih svojih ranijih prepucavanja, sa recimo znemanjom, pa uzivao sam u tome.... Sve je bilo pristojno, i vrlo argumentovano, zasnovano prevashodno na licnom iskustvu, a ne sa nekih YT klipova koje prave razni klipani, koji u glavi imaju jednu celiju velicine kocke secera koja sluzi kao veza izmedju 2 uva.
Onda dodje neki sumnjivac koji zna samo da se ostrvi, pojma sa zivotom nema, sve informacije vadi sa ko zna kako opskurnih mesta sirom Interneta, i onda on kao nesto spucava i sta ti ja znam... Sio mi ga Djuro! Ja nemam ni volje ni vremena sa takvima da se akam, imam pametnija posla u zivotu, i ne zanima me sta je ko rekao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 640

Post od 9R94 »

Vidim ja da će uskoro još jedna u nizu rasprava pa da na vreme spremimo kokice i kso od ječma Evindzer, sugarcoated_ass :lol:

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft Lumia 640

Post od 1808 »

miodrage napisao:....Onda dodje neki sumnjivac koji zna samo da se ostrvi, pojma sa zivotom nema,.....
Kao recimo ovaj,... pogledaj mu komentare, nigde veze sa mozgom.....
miodrage napisao:...opet kazem da samo mazohista moze da kupi Android. I niko i nista na celom svetu me ne moze ubediti u suprotno.

...Moja procena je da ce iOS da nastavi svoj pad, a da ce nestankom BB-a, da usledi jos veci rast WP segmenta, tako da mozda vec krajem iduce godine mozemo da govorimo o stabilnih 10%. Neka predvidjanja kazu da ce 10% da se dostigne tek 2015. ali ja mislim mozda i ranije.

.....Hvala Bogu, i Elopu, sad cemo gledati uspon Windowsa, i pad Drndroida
Eto kako to izgleda u praksi... :lol: :lol: :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od miodrage »

Jeste... arhiviranje foruma, bravo...
I naravno, tvoje cuveno izvlacenje svega iz naftalina i konteksta.

Po mom skromnom misljenju tebi treba barem zabraniti pristup Internetu, a da je do mene jos bi palo nekih zabrana.
Sto se samog foruma tice, srozao si ga odavno. Tvoj stav "ja sam jedini u pravu, i sve mogu da argumentujem" je izuzetno iritirajuci u najmanju ruku.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od iamivan »

^ Nije ni tvoj stav ništa bolji... Šta više, gori je.
A o tvojim argumentima u diskusijama da i ne pričam.

Sent from my MX4 using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Azimuth »

Polagano samo... Nemojte dalje u off inace ce pasti brisanje.

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Microsoft Lumia 640

Post od MilanNBA23 »

Otvarao sam temu za Windows telefon. Definitivno kupujem Lumiu 640. Lumia 930 mi je neisplativa, svakoj nešto fali a onim primercima kojima ne fali, cena je previsoka. Tako da, sutra kupujem Lumiu 640, pa da probam i to čudo :D E sada, mene zanima da li je bitno da gledam LTE modele ili ne? 20€ je razlika u ceni između "obične" i LTE. I ima li još nekih razlika između Lumie 640 i Lumie 640 LTE?
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Evindzer »

Ima: LTE model ima podršku za LTE, a običan model je nema. :wink:
Ako je razlika u ceni samo 20e, uzmi LTE.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od miodrage »

Takođe sasvim lte model. Sto ne bi imao i brz net?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ilidan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Sre, 30. Sep 2015. 15:36

Re: Microsoft Lumia 640

Post od ilidan »

Kod nas su LTE modeli single SIM dok su obične uglavnom dual SIM. Ako ti ne treba telefon da dve kartice onda idi na LTE varijantu.

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Microsoft Lumia 640

Post od milan2904 »

I gde ja da skinem zvanicnu verziju za W10 jer meni je u zvanicnim azuriranjima nema.[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016042 ... 99197a.png[/img]

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Microsoft Lumia 640

Post od milan2904 »

Snasao sam se,treba skinuti app u prodavnicu savetnik za nadogradnju i onda pratite uputstvo [SMILING FACE WITH SMILING EYES].

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Microsoft Lumia 640

Post od MilanNBA23 »

Zna li neko gde ima da se kupi original poklopac? Treba mi u beloj boji, deluje lepše :D
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Microsoft Lumia 640

Post od MilanNBA23 »

Ne mogu da editujem post... Treba mi pomoć. Kupio sam juče Lumiu 640 lte. Bila je na nestabilnom redstone insider bildu. Ja sam tražio zvanični bild Win 10. Dakle, vraćao sam se na Win 8.1 preko WRT, zatim sam preko Upgrade Advisora nadogradio na Win 10. Sada želim da uradim update na poslednji stabilni bild 10586.218. Da li treba da radim Hard reset pre prelaska? Dakle sada će učitati 10586.107 pa bih odmah da idem na .218...
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od miodrage »

Uradi hard reset, 'leba ne iste, a radiće stabilnije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Microsoft Lumia 640

Post od MilanNBA23 »

Evo, sve je updateovano, urađen je hard reset. Sutra stiže memorijska od 16GB Sony Class 10. Uskoro pišem utiske o Windowsu generalno a i o telefonu :D
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Microsoft Lumia 640

Post od MilanNBA23 »

Evo ovako, već par dana koristim Lumiu 640 lte. Kupio sam je polovnu u stanju 10/10, za 12.000 dinara i imam još 14 meseci garancije u VIP-u (simfree je). :D
Windows kao Windows ima zanimljiv dizajn, i jako mi se sviđa. Nažalost, nije toliko operativan koliko je lep. Često ima neke gličeve i bagove. Trenutno sam na buildu .218. Dosta igara fali, ali prosutne su one najveće i najpopularnije.
Ekran je odličan, oduševio me je. Zaista je odličan, boje su jasne a tekst oštar. Kamera je solidna, ništa spektakularno. Pravi zaista pristojne fotografije. Noću su slike jako upotrebljive. Tač je bezveze, da li zbog mat folije ili šta, ne znam. Staviću kaljeno staklo pa ću videti.
Zvučnik je glasan, i to prilično. Zvuk u slušalicama je bolji nego na mom S5...
Baterija traje dan ipo, ali kod mene dan uz maltretiranje.
Performanse... e tu ne znam šta da mislim. Neki Android uređaji bolje pokreću neke igre nego ovaj telefon (sa istim specifikacijama). Probao sam Dungeon Hunter 5, očajno radi. Lag lag lag i lag. Asphalt 8 lepo radi na medium grafici, a na high ni da pomisli. Modern Combat 5 ima slab FPS ali je prilično igriv, Dead Trigger 2 je onako, na medium je bezveze, ima lagova dok na minimum grafici super radi. E a GT Racing 2 je perfektno optimizovan. Dakle vrh grafika, nema lagova (osim prvih 3 min bukvalno). Sve igre su na memorijskoj, osim DH5 (jer onda tek laguje). Sviđa mi se što skoro sve može na memorijsku karticu. Žao mi je što dosta stvari fali, ali nadam se da će ispraviti vremenom.
E da, što se tiče dizajna, šta znam, jeftino deluje. Trenutno imam mat poklopac pa možda je i zbog toga.
Ovo je telefon koji sam za najmanje para najviše dobio. Ali daleko od toga da bih ikada kao primarni telefon koristio Windows pre Androida. Sekundarni telefon će mi uvek biti Win.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

Odgovori