Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od iLuka »

ok, hvala ti na informaciji...
koliko ce trajati sve to? opet oko dva tri sata?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od гари »

Nešto duže, bojim se. Ima tu više neko tih koraka koje telefon duže radi. Čak i hard reset ne ide baš brzo. Ali ako sam u pravu za ovo što kažem "prvo ažuriraj Prodavnicu", taj korak sa ažuriranjem aplikacija će ti potrajati (za očekivati, ima preko 40 aplikacija da se ažurira mislim), ali će ipak tako proći taj deo bez problema. (Baraba i ja smo na mišiće ažurirali aplikacije kad smo oko Nove godine kupili Lumije 730, nisu htela da se skidaju ažuriranja. Našao sam mu fazon posle god kuće - sve pauziram jedno po jedno, i onda ih odpauziram. To je meni pomoglo. Ali pre par dana sam ažurirao aplikacije koleginici tako što sam prvo ažurirao Prodavnicu, i nisam morao da izvodim nikakve akrobacije. Sve joj je glatko prošlo. Da li je to bilo do Microsoftovih servera, ili do toga što sam prvo ažurirao Prodavnicu, ili nešto treće, ne znam, ali eto - ništa nas ne košta da prvo Prodavnicu ažuriramo, pa onda sve ostalo.)

Nakon iskustva sa tom koleginicom Lumijom 650 rekao bih da bi ti trebalo oko 4 sata da sve završite.

Najbolje da krenete sa tim prepodne, pa na dan kad joj ne treba mnogo taj telefon - kad ne planira negde ona da ide. (Za svaki slučaj.)

E, da, pre nego što dođe da mu nakon ažuriranja aplikacija nadogradiš i sistem - za nadogradnju sistema mora baterija imati bar 40%. Da ne gubite vreme čekajući da se dopuni baterija.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od znemanja »

Čitajući postove u ovoj temi zapitam se da li nešto radi kako treba na Windowsu, zar je moguće da su takve akrobacije potrebne oko običnog azuriranja !?

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od гари »

Radi sve kako treba na samom sistemu, nego je postupak nadogradnje bezveze urađen, a o čemu sam pisao ranije. Oni su u Upgrade Advisoru napisali nešto u fazonu "nadogradi na Windows 10, i nastavi da koristiš kompjuter/telefon, sve će biti onako kao kad si ti ostavio". Ali prc, nije tako, nego mora da se uradi hard reset - ili zbog nekog problema, ili preventivno. Pa zato smatram da je bilo bolje da je Microsoft postupak nadogradnje uradio tako da kad se sa wp8.1 prelazi na w10m, da se tokom postupka obrišu svi podaci, i tako bi korisnik nakon nadogradnje dobio w10m na telefonu kao da je sad kupio w10m telefon. Umesto toga se gubi dodatno vreme na taj hard reset, a neko ne zna da treba da ga uradi, pa se panično vrati na osmicu, iako bi mu desetka verovatno super radila.

I nema nikakvih akrobaciju u ovome što sam ja čoveku rekao, on treba samo Prodavnicu da ažurira pre bilo čega drugog. Ovo sam ja napisao kako je meni bilo jednom, ali nisam siguran da li je to tako bilo samo u tom trenutku, ili je u pitanju stara verzija Prodavnice.

I izvini, Znemanja, ja isto to mogu da se zapitam i čitajući teme o Androidu, nije da se ne žale ljudi povremeno na nešto.

Sad je sistem u dobrom stanju, i nakon što sam video šta još dobijamo sa Creators Update-om, mogu samo da zaključim da ćemo sad imati sve što smo do sad govorili da nam nedostaje (ne računajući neke dodatne sitnice koje su različite od čoveka do čoveka).

Moje pitanje "da li biste zakačili temu samo opisom kako da se uradi nadogradnja" i dalje stoji. Ali nije to ništa neophodno.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od Baraba »

iLuka napisao: koliko ce trajati sve to? opet oko dva tri sata?
Dan - dva, zavsi kakve si sreće, da li sve ide iz prve ili ne.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od srđan obradović »

Mislim da na l535 traje kraće nego na recimo l730, ali 3-4 sata sigurno.

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od TosaNS »

Ako sve radiš kako treba onda prelazak sa 8.1 na 10 traje sat-dva tj. pričam iz ličnog iskustva kada sam prelazio sa 8 na 10ku sećam se da je verzija bila 107 pa posle 149. Nisam imao potrebe da se vraćam na 8 niti da idem na insajder, tako da sam i dalje na stabilnoj verzij koja se redovno ažurira. HR sam radio samo prilikom prelaska sa 8 na 10ku i više ne pri čemu nisam povlačio bekap nego sam išao iz početka sa podešavanjima što je dodatno produžilo vreme dok nisam podesio telefon onako kako mi odgovara.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od srđan obradović »

Ja i računam sve ukupno, ne samo pokrenut win10 nego i podešen, sa jezicima, tastaturom, mape... Ima dosta auto restartovanja pa to produžava.

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Odgovori