Microsoft Lumia 640

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sizif »

Sobzirom na moj prethodni post,red je da napišem i ovaj.
Nisam kupio smart fon.Nije samo telefon krivac,malo ja,a malo više prodavac.
Ja jer,nisam još siguran,da li bih mogao bez androida tj rootovanja,custom rooma,menjanja launchera,blinkanja notifkacje itd
Prosto rečeno zabavlja me da nešto stalno podešavam, ispitujem saznam nešto novo.
Prodavac ne mogu reći da je bio ne ljubazan,više ne iskusan.Kad sam rekao da sam došao po telefon,on odmah krenuo da piše račun.
Čekaj bre,niste imali tel. u radnji,kad stigne pogledaću ga malo pa ću onda odlučiti.Pita on kolegu onaj klimne glavom.
Stoji on pored mene ,ja prolazim ona početna podešavanja da stignem do menija itd.On me ubedjuje da ne može to bez sim kartice i napravljenog naloga. Ja ga pogledam,nisam imao volje da ga učim. A muva u radnji strašno!Po ruci, po telefonu,nema klime pakao u radnji.Srećom bar on ode ali muve jok. Pregledao malo interfejs, kameru, malo podešavanj about itd.Znojne mi ruke od vrućine, umusavilo se staklo od telefona,čudan odsjaj delovalo mi jeftino odbijajuće.
Preširoko iznad i ispod ekrana nije mi se svidelo,navikao sam da naviga,tasteri budu van ekrana.Pogledam poreklo piše Vijjetnam(bar da je PRC), u tom naidje prodavac pitam ga nešto u vezi notifikacije. On opet, ne može to bez sim kartice i napravljenog mikrosoft naloga. Uz sve ovo gore napisano,reko ajde kad si tu evo ti telefon neću ga kupiti.
Moraću još sačekati koji komentar u vezi telefona, a valda ću i ja dotle smisliti šta hoću

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Nikola031 »

Sizif, nije skripanje se ne primecuje osim ako bas ne pritisnes cosak telefona, u suprotnom ga neces primetiti :)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Deksi »

sizif napisao: Ja jer,nisam još siguran,da li bih mogao bez androida tj rootovanja,custom rooma,menjanja launchera,blinkanja notifkacje itd
Epa ovde toga nema i meni je to i odgovara. Dok je symbian bio aktivan svasta sam nesto istrazivao i gubio vreme jer sam se uvek vracao na fabricka podesavanja. WP je jednostavan za koriscenje, jedino meni stvarno hvale zvucna obavestenja o propustenim dogadjajima i to je to.
Nadji nekog ko vec koristi 640 i vidi sve kako izgleda i njega pitaj sta te interesuje, prodavac ko i svaki drugi mora da hvali robu.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Azimuth »

Obrisan je off. Drzite se teme, za pravopis postoji tema u kaficu.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sizif »

@Nikola031
Hvala na komentaru. :) Ma kad nisi siguran šta hoćeš,lako te poljulja i jedan recimo "negativan" komentar.Džaba
100 pozitivnih :unsure: Nisam još odustao, žulja me win 10 na istom :wink:
@Deksi
Heh symbian, N95 i N95-8GB, su razlog što sam se zarazio maltretiranjem telefona. :wink:
Pa me zato i plaši jednostavnost WP,mada se i ja nekad vratim na fabrikanu. Nema mi druge uzeti ovaj
i jedan android. :)
Saznao sam od kolege s posla(koji me je inače i naložio na WP),da ima druga koji ima 640, samo nikako
da se izdogovaramo. :angry:
Imam još jednu dilemu.Nisam dosada koristio dual sim(nije preka potreba). Da li se mogu očekivati neke
zeke -peke više u odnosu na sim simpl?

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sizif »

Ne mogu editovati prethodni post,pa zato ovj i mali off.
Što intenzinije lomio koji smartfon uzeti,sve mi više voda curilla na usta.Nešto se moralo uzeti heh heh.
Srce htelo WP 640 ili 735,a mozak govorio Samsung Grand Prime.Presudio mozak i novi sam vlasnik Grand Prime-VE VIP, jer mi i po godinama priliči da više koristim mozak(ako ga imam, u ovom slučaju) bar pri kupovini tehnike. :wink:
Odoh u Android sobe :)

rex
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 685
Pridružio se: Uto, 10. Dec 2013. 01:21
:: lg g2
:: nokia

Re: Microsoft Lumia 640

Post od rex »

moze mala pomoc naisao sam na ovaj model 640lte povoljna cena e sada me zanima da li da njega uzmem ili 535 ili 535ds meni je zbog kamere i jacina zvuka

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od miodrage »

E ovo je neato sto ces morati sam da presudis. Ne znam kakva je kamera na 640...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rex
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 685
Pridružio se: Uto, 10. Dec 2013. 01:21
:: lg g2
:: nokia

Re: Microsoft Lumia 640

Post od rex »

nzm ni sam miodrage bojim se za 535 zbog ekrana a nasao sam oba modela povoljno

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od miodrage »

ekran je bio na starim serijama problematican. Na kraju krajeva, uzmes pa isprobas na licu mesta
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 640

Post od sugarcoated_ass »

640 je dosta bolji uredjaj. Jači čipset, bolji ekran veće rezolucije sa ClearBlack, tap to wake, glance... 640ka bez razmišljanj!

Što se tiče kamere možeš naći na netu primere fotki i videa pa uporediti. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Evindzer »

Ako im je ista cena, 640 bez razmišljanja.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 640

Post od rock9855 »

Ako slucajno neko dolazi u CH ima na akciji u interdiscountu za 125chf to je oko 115€. Odlicna cena za ovaj uredjaj

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od knezevic76 »

Evo ovako, pošto sam uzeo lumiu 640 i malo istestirao, izneću moje mišljenje i uporediti sa aparatima koje sam imao ili imam.
Neću porediti OS.
Kućište ili ti zadnja maska koja se skida je uređenja od plastike koja, čini mi se, može izdržati dosta toga pre nego li se ošteti.Realno bilo kakvu ogrebotinu da napravite, zamenite masku i aparat kao nov sa svih strana.Nije toliko klizav u rukama kao što se navodi po netu za razliku od L925 ili LG Spirita koji su kao sapun klizavi.
OK leži u ruci, mada je po meni idealna veličina 4.7" a ovaj od 5" mi je najgornja granica koju mogu da istrpim što se veličine ekrana tiče.

Ekran je IPS i dobro je čitljiv na suncu mada ga tu amoled na 925 i 735 ipak šiju za nijansu.Glance je za mene MUST HAVE i dosta je slabiji nego na L925 ali vrši posao. Posebno bi napomenuo da je ekran dosta osetljiv i za razliku od 735 i LG spirita nema promašaja kad se kucne a dovoljno je jedva prineti prst ekranu.
Uglovi gledanja/vidljivosti su znatno manji nego na amoledu L925 I L735.

Kamera je , moram naglasiti da sam amater po tom pitanju, sasvim OK i pravi lepe fotke po danu a u mraku ima šuma.Ne može se porediti za optikom CZ na L925 i 735 ali šije kameru na LG spiritu. Dobro zumira i detektuje face.Slike iz blizine su oštre.Video je korektan, bez seckanja i mutnih delova u slučaju zumiranja.

Zvuk u slušalici je više nego solidan, nije kao na L925, vrlo je glasan i spikerfon je baš jak. E sad o priči da se aparat slabije čuje kad je na leđima, zvuk se utiša ali nije nečujan da ga nećete čuti, malo je preuveličano.Ja sam ga ceo dan nosio u zatvorenoj torbici i čuo sam ga svaki put bez obzira na spoljašnju buku.

Konektovanje na WI-FI i 3g radi bez greške kao i prenos podataka. Nisam primetio osciliranje signala.

Navigacija i GPS rade bez mane.

Baterija. KONAČNO sam našao aparat sa baterijom po mom ukusu.Posle prvog punjenja i skidanja sa punjača u 06.00 pa do 23.00h uz 15 min razgovora, tuce poruka, instaliranja updatea od 600mb, 20 fotografija, 5 min videa, dosta WI-FI-a i nešto malo 3g prenosa podataka, te instaliranja 20 aplikacija, L640 je stavljena na punjač sa nivoom baterije od 40% !!! Šta više reći. Igrice nisam igrao tako da kad budu došle na red videćemo kako će se baterija ponašati.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 640

Post od Evindzer »

knezevic76, vrlo lep i konkretan opis i poređenje. Drago mi je da ti se sviđa i da si zadovoljan izborom.
Od svega navedenog, pored baterije, naravno, najviše me je pozitivno iznenadio dobar odziv ekrana, jer je na 535 (bar onom primerku koji sam imao prilike da čačkam) bio očajan.
U zdravlju ga izlizao, pa mu onda masku promenio. :wink:

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Microsoft Lumia 640

Post od brankisha »

Knezevicu kakva je baterija u odnosu na 925?

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od knezevic76 »

Ja i dan danas žalim za 925icom ali baterija joj je presudila.Da je imala bateriju kao 640 , nikad je ne bih prodao.
U mom slučaju sam bio zadovoljan kad mi 925 izdrži 12 sati laganog korišćenja a umeo sam da je spržim i za 3 sata.Mislim da je to lumia sa najslabijom baterijom od svih[emoji17].
Danas ću popaliti sve sinhronizacije, 3G, lokaciju itd pa ću baš da vidim šta će baterija reći.Javljam utiske.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 640

Post od miodrage »

Odlican review, cekamo dalje utiske.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dare2009
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 08. Jun 2015. 09:05
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: NS

Re: Microsoft Lumia 640

Post od dare2009 »

milan2904 napisao:3g,ne znam ja sam prebacim sa wi-fi ne mts-ov,nista ne gasim i ali to mi se ne desava uvek.
Vrati ga na 2G i neće biti problema. Ja sam se mučio mesecima na 630 sa mts karticom. Većina nema tih problema, ali nekom se zalomi.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 640

Post od cvoruga »

knezevic76, prvo čestitke na novom mobu, dobar je to uređaj a ako se gleda uloženo/dobijeno nema boljeg trenutno.
Kamera mu nije nešto, ali jbg, koliko para toliko muzike, sve ostalo je superiška.

Nego, možeš li da ga uporediš sa 925 po brzini otvaranja appova i skrolovanja kroz meni,
jer znaš da ide priča da WP radi isto na svim uređajima pa čisto neko tvoje zapažanje.

Odgovori