OnePlus 6

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: OnePlus 6

Post od Evindzer »

^ Čekamo da se Aleksandar snađe i otvori temu za 6t. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: OnePlus 6

Post od Green »

Nisu bile otvorene ni za 3t, a ni za 5t. Mozda ne treba ni za 6t.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: OnePlus 6

Post od sugarcoated_ass »

Pa zar nije u pitanju skoro identičan telefon sa sitnim izmenama i čak downgrade-om (skinuli mu 3.5mm jack! :x )
Mislim da nema potrebe za posebnom temom pošto nema nekih bitnih razlika. Realno najveća razlika je veći ekran i premešten FP sa zadnje strane na prednju uspod stakla. :)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: OnePlus 6

Post od dachakragujevac80 »

I izrez na ekranu [emoji6]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: OnePlus 6

Post od Green »

Znacajan pomak je i veca baterija, 3700mAh. Odlican potez. Uf, bice slatkih muka sta izabrati od ovih novih igracaka, kad dodje vreme za zamenu.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: OnePlus 6

Post od Joxy »

Bilo bi lepo otvoriti temu. Nema veze kolike su promene, ipak je novi model u pitanju.
Pa i u Apple delu postoje teme za iP6/7/8 a razlike slicne kao ovde, u dizajnu cak i nikakve. [emoji23]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: OnePlus 6

Post od sugarcoated_ass »

Evo na Evijevo veliko zadovoljstvo... http://www.mobilnisvet.com/forum/viewtopic.php?t=32680

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Koji telefon kupiti od ovih modela

Post od mazzy »

Prijatelj kupio oneplus 6. Na sva zvona hvale tu fluidnost... ja nikakvu razliku ne primjetim u odnosu na moj s9+

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: OnePlus 6

Post od Evindzer »

Snimi video, okači na YT, pa link ovde, i da ti verujemo. [emoji12][emoji38]

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: OnePlus 6

Post od mazzy »

Video cega [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: OnePlus 6

Post od znemanja »

@Mazy, možeš da napraviš video gde ćeš staviti S9 plus i OP 6t jedan pored drugo i otvoriti nekoliko app i obaviti par operacija, slično kao što youtuber-i rade speed test.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: OnePlus 6

Post od mazzy »

Ma jok. Haha. Uostalom, zar nema vec video poredjenja ?

Jedina razlika koju sam primjetio da su animacije u OP na 1x brze nego kada je na Samsungu 1x...
I kada se uporedjuje otvaranje aplikacija, logicno je da OP brze otvori.

Fluidnost..ista... bar meni.

Jedino sam ogromnu razliku primjetio u FaceUnlock. Na OP otkljucava munjevito..na s9+ ko baba kakva.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: OnePlus 6

Post od Batak »

A ekran? To je ono gde Samsung nema konkurenciju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: OnePlus 6

Post od dachakragujevac80 »

mazzy napisao:Jedino sam ogromnu razliku primjetio u FaceUnlock. Na OP otkljucava munjevito..na s9+ ko baba kakva.
Ima tu i do gazdine face...[emoji23][emoji23][emoji23]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: OnePlus 6

Post od mazzy »

Uopste paznju nisam obracao. Cisto me interesovala ta fluidnost. Nisam to negirao nego eto, pitao sam se kako moze biti fluidno da je ogromna razlika od mog s9+ (tako mnogi pricaju).

Opet, ne kazem da OP nije fluidan i da ne valja bla bla. Mobitel nudi vise nego sto se plati... bar u poredjenju sa cijenama ostalih flagship modela.

Kameru nisam puno testirao...ali ima razlike u mracnoj prostoriji u odnosu na s9+. Ali opet kazem... kada im cijene uporedimo..pff

@Dacha, pogresno sam napisao. U Samsunga je ko baba u poredjenju sa OP. Stvarno su odlicno uradili to.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

leart369
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 18. Jul 2014. 20:11
:: LG Nexus 4

Re: OnePlus 6

Post od leart369 »

Kamera je komad bolja sa gcam [emoji4] pogotovo lowlight i portrait mod

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: OnePlus 6

Post od Joxy »

Evo da napisem neke inicijalne utiske. [emoji4]
Pre njega sam koristio Mi8 pa ce poredjenje pretezno biti sa tim modelom.
Mozemo krenuti od softvera koji je odlican, Oxygen OS je za desetku. Mob je nenormalno brz, softver ima neke sitnice koje ga izdvajaju od stock Androida a opet je vrlo blizu istom, po radu svakako. Ovde stvarno nemam zamerki za sada ovako na prvu loptu.
Sto se tice zvuka, zvucnik je sa leve strane usb c porta sto je po meni malo cudno, trebace mi vremena da se naviknem. Vrlo lako ga je prigusiti i steta zaista sto nema stereo zvuka ali sam siguran da ce ga biti na narednim modelima i da bi mogao biti jedan od boljih na trzistu. Naime zvuk je jako dobar s obzirom na samo jedan zvucnik, vidno glasniji od Mi8. Ovo isto vazi i za slusalice, izlaz je jaci. Takodje i zvuk u slusalici odlican, glasniji i cini mi se nekako cistiji od onog na Mi8, ovo je bas blizu Samsunga rekao bih, na tom nekom nivou.
Jos jedna dobra stvar je sto su volume + i - sa leve strane i to na idealnom mestu, ne previse visoko kao na Samsungu, nije sve natrpano na desnu stranu kao kod Xiaomi. Mada to je stvar navike. Sam odziv i kvalitet dugmica je odlican.
Vibra motor - uhh. Ovo sam morao kao posebnu stavku i nadam se da ce se i proizvodjaci malo preispitati po ovom pitanju. Jako los vibra motor, rekao bih mozda i losiji od onog na Mi8 i Saomiju generalno. Provlacilo se kroz par stranih recenzija na YT ali nisam verovao dok nisam probao. Ne znam sta rade po pitanju ovoga. Bukvalno mi dodje da se vratim makar na kratko na Jabuku samo zbog toga. [emoji3]
Ekran je prelep, odlican, zaista bez ikakve zamerke. Veliki plus za FHD+ rezoluciju sto se mene tice. Sasvim dovoljna za ove dijagonale a dosta utice na bateriju.
Veliki plus za led not koji je jos i u boji, i naravno za 3.5 mm jack. Veliki respekt i za Xiaomi koji ne samo da je zadrzao led not vec i vratio IR blaster na Mi9.
FP senzor bez greske. Odlicna pozicija, super brz i precizan. Po meni godinama u nazad OnePlus ima jedne od, ako ne i najbolje/najbrze FP senzore. Brzi je od onog na Mi8, mada ruku na srce Mi8 mi je vecim delom vremena bio na Global beti a cini mi se da je FP na tom romu za nijansu sporiji od onog na Global stable.
Isto vazi i za face unlock. Po danu tj u dobrim uslovima je brzina na Mi8 i OP6 ista (govorim o face unlock) dok je u mraku prednost na strani Mi8 zbog IR (Mi8 otkljucava jednako brzo i danju i nocu). Ima i OP6 foru da nocu osvetli ekran na max i tako mob prepozna lice (nesto kao blic prilikom selfija). Radi ok ali ne kao na Mi8 uz IR.
Baterija za sada obecava. Juce je stigao sa nekih 30-ak %, sve sam uspeo da podesim i jos dodatno malo da se poigram pre nego sto je otisao na punjac sa nekih par %. Verujem da ce autonomija biti ista kao na Mi8, sto je odlicno jer sam baterijom bio prezadovoljan.
Ono slajder dugme sa strane je jako cool stvar, po meni svaki mob bi trebalo da ga ima.
Kameru nisam stigao jos uvek detaljnije da testiram ali onako na prvu loptu deluje jako dobro. Stock kamera je definitivno za prosecnog korisnika i vise nego dovoljna, kao i za veliku vecinu generalno.
Kada smo vec kod kamere koju verziju GCam koristite i sa kakvim podesavanjima?
Eto to bi otrpilike bilo to u kratkim crtama. Dopunjavacu utiske kako vreme bude odmicalo. Ako vas nesto konkretnije interesuje pitajte. [emoji4]


Posle odredjenog vremena mogu da kazem da je baterija odlicna (namerno kazem odlicna jer me je na Mi8 odusevila a ovde je za sada identicna). Za sada je u rangu one na Mi8. Nadam se da po pitanju toga nece dirati nista narednim apdejtima. Ako ne mogu dodatno da je poboljsaju onda apel da ne pipaju nista, ovako je super. [emoji3]
Jedina stvar koja se razlikuje a koja mi jako ide na zivce je stand by time. Naime, tokom noci mi konstantno skida oko 10-ak %, dok je na Xiaomi potpuno drugacija situacija, tamo mi ode svega par % za noc. Dobio sam info da je to kod OP normalna situacija i da budem prezadovoljan i sa tih 10%. Navodno ako postoji neki problem (awake) to onda ide i do 20% i vise za noc.
Ubacio sam BBS preko ADB pa cu ovih dana da ispratim situaciju ne bi li se uverio da je to stvarno tako.
Poslednja izmena od Joxy u Uto, 26. Feb 2019. 18:25, izmenjeno 2 puta ukupno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: OnePlus 6

Post od Joxy »

Greska, dupli post.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: OnePlus 6

Post od Joxy »

Predjoh sa stable na betu. Bukvalno mi nije jasno zasto ranije ovaj potez nisam napravio. Jedina ozbiljnija zamerka koju sam imao ovde je itekako ispravljena, a to je osvetljenje ekrana.
Mogu slobodno reci da je na stable verziji osvetljenje uzasno, na beti je razlika ocigledna, nebo i zemlja.
Veliki plus je sto se nista sa moba ne brise pri prelasku sa stable na beta, samo u obrnutom slucaju. Bravo za OP. [emoji4]

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: OnePlus 6

Post od somi92 »

Ljudi jel a6000 model za azijsko trziste radi normalno kod nas?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Odgovori