OnePlus One

Odgovori
m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: OnePlus One

Post od m@c|-|oR »

Samo proverite dobro da nije kopija! Kod nas je sve moguće.
Takođe, nije isto da li je verzija od 16 ili 64 GB.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: OnePlus One

Post od filip11314 »

Evo šta prodavac kaže:
Nikola
Pozdrav,
telefon je original neverujem da postoji uopste kopije to se nebi isplatilo praviti,kupljen je na e bayu jer kompanija oneplus ne salje u srbiju,na kutiji pise da je proizveden u avgustu 2014,prvi sam valsnik,slusalice ne dolaze uz aparat u posebnoj kutiji dolazi punjac (kako kompanija navodi razlog tome je zato sot je punjac razlicitih dimenzija )sobzirom da je tel poslat iz kine dobio sam i punjac za kineske uticnice 3A snage i adapter uz njega tako da moze da se koristi i kod nas,ako te jos nesto zanima slobodno pitaj

Baterija uz extremno koriscenje traje jedan dan od 10do 12h ,nije nigde ogreban nosen je u zastiti nillkin jako dobra futrola dajem je uz tel,oko 15 ne mogu bas tacno da ti kazem ali +-3dana,nije kvasen nikad niti slomljen kao nov je,cena je takva jer sve oglase prodajem po fixnim cenama,ima 12,17gb
Meni ovo deluje kao dobra kupovina za tih 250e, bolja od g2 na koji sam se nameračio. Šta vi kažete?
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: OnePlus One

Post od Chobby88 »

Svakako je bolja kupovina od g2.
Ako ti nemanje garancije ne predstavlja problem onda ga slobodno uzmi.
Pre svega proveri na beloj pozadini da li je doni deo ekrana zut i skini multitouch tester aplikaciju i proveri kako radi jer su to dva najveca problema na ovom telefonu.

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: OnePlus One

Post od open-mind »

Ja bi tu kupovinu izbjegao, jer se radi o modelu namijenjenom za kinesko trziste, a oni imaju color os a ne cyanogen os, i plus to je 16 gb verzija, sto je po meni malo...

Sto se samog telefona tice, tu nema puno priče, jednostavno zmaj od telefona i za te pare koliko kosta, bilo nov ili polovan, definitivno ne postoji bolja kupnja. Ja ga koristim skoro godinu dana, i nikad nikakvih problema, ni sa zutilom, ni sa touch-em, telefon radi kao i prvog dana.
Sta mi je jos interesantno, nakon godinu dana, baterija nije izgubila na kapacitetu, sto je bio slučaj kod telefona koje sam ranije koristio, Samsung s4, htc one x itd itd.
Tako da uopste ne razmišljam da ga mijenjam dok se ne pojavi oneplus 2.
Cak sam se i pored lg g4, kojeg sam dobio na produzenje ugovora, odlučio da zadržim oneplus one, zbog baterije koja dosta duze drzi nego na g4.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: OnePlus One

Post od fannY »

Ima za 60 evra vise verzija od 64gb.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: OnePlus One

Post od filip11314 »

Ne smeta mi sto nema garanciju. A i ne treba mi verzija od 64gb, jer imam 30+ gb na cloud-u. Na mojoj l735 imam oko 10gb a slobodno jos 6. :) Pa koliko sam citao na nekom stranom forumu color os i cyanogen su ista stvar samo sto su kinezi morali da ga malo modifikuju? Ne znam koja je to razlika, ali ja svakako ne bih nista posebno ni cackao oko sistema, ajd sto me ne zanima nego sto se i ne razumem u to. Neka mi neko objasni onda razliku izmedju color os i cyanogen os.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: OnePlus One

Post od m@c|-|oR »

Ma gde nema klonova?! Naravno da ih ima, pa i ovde na forumu smo pisali o tome.
Najbolji način da se bude siguran je da se napravi Antutu i da se vidi èta on kaže.
Pitanje OS-a je sekundarno, jer su svi telefoni hardverski identični, pa se sistem flešuje za nekoliko minuta.
Meni je najveća smetnja kod ove ponude tih 16 GB. Zna to mnogo brzo da se popuni....
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: OnePlus One

Post od Green »

filip11314 napisao:Pa koliko sam citao na nekom stranom forumu color os i cyanogen su ista stvar samo sto su kinezi morali da ga malo modifikuju? Ne znam koja je to razlika, ali ja svakako ne bih nista posebno ni cackao oko sistema, ajd sto me ne zanima nego sto se i ne razumem u to. Neka mi neko objasni onda razliku izmedju color os i cyanogen os.
ColorOS i CM su dva razlicita sveta. ColorOS je softver firme Oppo, koji se koristi u njihovim modelima. Nisu nikako iste stvari, iako se baziraju na Androidu. CM je vise nalik na stock Android, dok je ColorOS custom skin.
U svakom slucaju, ako je moguce, odlucio bih se za One Plus One sa Cyanogen-om, iako i ColorOS ne radi lose.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: OnePlus One

Post od Chobby88 »

Na kineski model se flešuje cyanogen za 10 minuta, to nije nikakav razlog da se zaobiđe model od 16 gb.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: OnePlus One

Post od Evindzer »

Green napisao:ColorOS i CM su dva razlicita sveta. ColorOS je softver firme Oppo, koji se koristi u njihovim modelima. Nisu nikako iste stvari, iako se baziraju na Androidu. CM je vise nalik na stock Android, dok je ColorOS custom skin.
U svakom slucaju, ako je moguce, odlucio bih se za One Plus One sa Cyanogen-om, iako i ColorOS ne radi lose.
Odlično objašnjeno, svaka čast.
Ali, čudi me da ti preporučuješ CM, a ljubitelj si (i vlasnik) Opoa. :O
Poslednja izmena od Evindzer u Uto, 16. Jun 2015. 21:25, izmenjeno 1 put ukupno.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: OnePlus One

Post od m@c|-|oR »

Posle muka koje je imao sa Oppo-om...
:roll: :roll: :roll:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: OnePlus One

Post od filip11314 »

Možda uspem i nov da nabavim, videću večeras. Kakve su kamere na ovom čudu? :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: OnePlus One

Post od Chobby88 »

Ništa specijalno, nema ois, teško je napraviti pristojnu sliku jer je i senzor bedne veličine.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: OnePlus One

Post od fannY »

Znaci samo na papiru je dobra.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: OnePlus One

Post od filip11314 »

Meni sad nejasno :D ovi je na gsm areni nahvalise lepo, kao i na jos nekim sajtovima. Ma sigurno ima bolju kameru od moje L735.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: OnePlus One

Post od open-mind »

Chobby88 napisao:Ništa specijalno, nema ois, teško je napraviti pristojnu sliku jer je i senzor bedne veličine.
A koje su to veličine senzori na drugim telefonima micro 4/3??
I koliko to jos telefona u klasi ima ois?

Po meni kamera na oneplus one nista losija od pandana u klasi, cak sta vise ima nekih prednosti, a to cu objasnit u narednom postu, kad vidim odgovore ovih sto tvrde da je kamera nizasta...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: OnePlus One

Post od Evindzer »

Nisu rekli da ne valja ništa, već samo da nije nešto posebno. To je sve relativno, naravno, zavisi od toga sa kojim telefonima se poredi i koliko kome znači kamera na telefonu.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: OnePlus One

Post od filip11314 »

Meni cyanogen camera deluje dosta dobro. Na ovom oxyngen valjda mora da se instalira druga jer koristi google camera ili ja to nisam lepo video? Mada meni se kamera svidja, a i nije bedna rezolucija kao kod mene :D Svakako za 250e nema bolji android, pogotovo nov i sa garancijom.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: OnePlus One

Post od Drakenzen »

Gledam nesto onaj antutu i ne kapiram uopste kako ke 0+ 0 uvek na vrhu, jel zaista toliko mocan?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: OnePlus One

Post od Evindzer »

m@c|-|oR napisao:Posle muka koje je imao sa Oppo-om...
:roll: :roll: :roll:
Ja sam mislio da je problem samo u tome sto abdejti vise nisu toliko redovni kao ranije, verovatno nisam pratio sve kako valja.. :unsure:
Drakenzen napisao:Gledam nesto onaj antutu i ne kapiram uopste kako ke 0+ 0 uvek na vrhu, jel zaista toliko mocan?
Mislis, 1+1? ;) :D :D

Odgovori