Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Odgovori
vlaves2000
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Čet, 17. Maj 2007. 14:41
Kontakt:

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od vlaves2000 »

pozdrav i ja sam zainteresovan za kupovinu ovog telefona, trenutno mi se ne zuri pa cekam da malo prodje ova guzva, kinezi inace imaju obicaj da naprave vestacki zastoj kako bi nekom proizvodu podigli znacaj i popularnost da ispadne da je bas trazen. ne znam odakle vi porucujete ali gledao sam na gearbest-u i ima trenutno kod za umanjenje od 32$ od redovne cene kupon je GBDP7000. mada mislim da treba malo sacekati da isporuce ovo sto je prodato i da se cuju utisci nakon toga ocekujem i blagi pad cena

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od vojkan85 »

vlaves2000, Taj vestacki zastoj u opste nije fer prema potencijalnim kupcima. Ili pravi i prodaj, ili nemoj. Malo im je glupa taktika ako tako misle da privuku kupce.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Ovde se ne radi o vestackom zastoju, nego jednostavno ne mogu da proizvedu onoliko koliko je poruceno. Zasto bi pravili vestacki zastoj ako mogu da prodaju sve sto proizvedu? Bice za 2 meseca cena oko 160e.

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od drom »

Ispade Elephone neka mnogo trazena marka, ceo svet poludeo za njom. Nisam bas siguran da je tako. ;)
Moja pretpostavka je da je vestacki zastoj, jer znam da kinezi imaju te fore i fazone.
Ljubo, da nisam cuo od tebe za to ime, umro bih a ne bih znao da postoje.
Jedan Lg-ev pulen G Pro 2 je vecini nepoznat model, a ne neki tamo Elephone i tome slicno.
Nemoj da se ljutis, nije nista licno, samo mislim da malo preterujete sa uzdizanjem elephone-a u nebesa.
Cak, to uopste nije ni jeftino kada se sve stavi na papir, a da ne govorim o garanciji, kvarovima, servisu itd.
Vas novac, vasa odluka, a sto se mene tice- neka hvala. :)

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od AnGeL oF LoVe »

Obicno ne citam komentare o ovim "kineskim igrackama" ali ponekad pogledam cisto iz radoznalosti i nasmejem se.Kao sto napisa drom, nikada nisam uspeo naci i videti uzivo odlicni LG G2 pro ,ni u prodavnici (kada sam ga trazio da vidim kazu da nema interesovanja i da ga ne nabavljaju) ni kod nekoga a da ne pisem o nepoznatim markama,za koje ne postoji,servis(daleko je Kina),podrska,dodatna oprema,dalja prodaja.Ja ne bih smeo nikome takav telefon ponuditi da prodam,ako bih ga posedovao.Nisam toliko bogat da kupujem jeftine uredjaje!Na kraju izadje skuplje.To je moje misljenje a svako neka kupuje za svoj novac sta zeli.
LG G2 Black,16GB

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

U pravu ste i cenim vase misljenje, ali je cinjenica da je ova model itekako trazen, jer za taj novac ne moze bolji da se nadje. Zasto recimo onda lumbolic-u i danil80 jos nije poslat telefon? Ne verujem da bi se prodavci kockali sa zivcima i strpljenjem kupaca, a time i gubili novac. Neko ce cekati, ali neko ce i odustati, a time ce oni izgubiti osim novca i poverenje kupaca, a to je za njih mozda i najvaznije. Kako je vama bitan servis, podrska itd, tako su drugi ljudi spremni da rizikuju i plate manje, a telefon sa ovakvim specifikacijama, LG, Samsung i ostali naplacuju po dvostruko i trostruko vecoj ceni. Racunica je jasna - neka se pokvari, slomi ekran i sl, kupicu drugi i treci isti takav, a ako me bude dobro sluzio, odlicno sam prosao. Pri tome, imam i drugi izbor, a to je, ako se pokvari, da kupim od tih para koje bih izdvojio za pomenute brendove, neki drugi NOV telefon sa jos boljim performansama i da nakrivim kapu. Ja nisam pogresio kad sam uzeo Umi Zero, ali isto tako ne kazem da necu mozda pogresiti kada budem kupio neki drugi kineski telefon. To je sve rizik, ali evo vec mogu da kazem da je on vec zastareo (izlaze telefoni sa vecom rezolucijom ekrana, vecim RAM-om, 64bit-nim procesorima itd), a pre nepunih 5 meseci sam ga kupio. Godinu dana je mnogo u svetu mobilnih telefona i neka izdrzi godinu, godinu i po dana, ja sam prezadovoljan, a vec sad planiram da ga zamenim kad izadje Elephone Vowney.
Drugari, sve je to tehnika koja je podlozna kvarovima, bagovima itd, bez obzira sta pisalo na njoj, tako da... Kao sto ste i sami rekli, svako neka odluci sta je za njega najbolje.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Evindzer »

drom, AnGeL oF LoVe, ljubabvb09, lepo ste obrazlozili svoja misljenja, kulturno i uz uzajamno postovanje - bilo je uzivanje citati.
A poentu citave price ste, zapravo, sva trojica pogodili - i u tome se slazete :wink: - a to je: "Svako bira za svoje pare".

danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od danil80 »

Данас сам опет мало кључао на подршку GearBest и ово је одговор који сам добио :

So sorry to inform you that this item is backorder temporarily. 

We are so sorry for this situation.  

Please kindly wait 5-7 business days. 
  
Sorry for any inconvenience has been caused.  

Иначе, на сваких 10 дана ме овако умирују и траже за стрпљење.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Azimuth »

Kakvu su sprdacinu napravili od svega. Svaka vama cast prvo na hrabrosti da uopste pomislite da ukupite ove telefone, a onda i na strpljenju za ove njihove poruke.
Meni se cini da su oni samo par stotina telefona napravili kako bi prikupili eventualno neku porudzbinu. Posto ste neki pristali na sve ovo, oni krenuli da prave vama telefone i sad cekate da ih sklope. Masala.
Ajd valjda cete barem pare izvuci ako vec nista nema od tih telefona. Ljubo, koji je tvoj procenat od svake narudzbine? :P

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Evindzer »

Ako ste im poslali pare, sad vam nema druge do da cekate. Ako niste.. pa, ja bih davno odustao od svega.
PS:
Azimuth napisao:Ljubo, koji je tvoj procenat od svake narudzbine? :P
:lol: :lol: :D :lol: :D :D :lol: :D

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Ajde da vas nisam upozorio, ali kao papagaj sam ponavljao i pisao svoj primer i iskustvo sa porucivanjem Umi Zero, tako da ste morali da imate to na umu. Isto su i meni pricali tu pricu, da nemaju na stanju dovoljne kolicine, da moram da cekam da fabrika proizvede bla bla... Da li je to istina ili ne (verovatno jeste jer odlaganje slanja njima ide na stetu), ocekuj da ces od momenta placanja do momenta slanja cekati oko mesec dana. Ja sam cekao 4 nedelje. Sto se tice GearBest prodavnice, ja sam kod njih porucio u petak jedan telefon za caleta i evo danas su me obavestili da je vec poslat! Dobio sam naravno i tracking number pa sam to lako i proverio. Telefon je u cenovnom rangu do 150e (sa carinom i PDV-om), a predstavicu vam ga kada stigne. Dakle, ocigledno nije do prodavnice GearBest, nego jednostavno fizicki fabrika ne moze da proizvede toliko komada koji trebaju da se posalju svima onima koji su porucili i platili.
Azimuth, Hahahahaha, to je poslovna tajna, ne smem da otkrivam :D

danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od danil80 »

Ма мени је опуштено скроз, телефон сам узео жени, а њој није толико битно да ли ће га добити сад или за 2 месеца :) Не нервирам се уопште, што се тиче пара, могу да их повучем, али реално нигде не журим.. Само покушавам да им извучем још неки поклон на конто одлагања, али слабо :)

limbonic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2015. 18:27
:: Moto G

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od limbonic »

Ajd, pomoc oko povlacenja novca, mogu li to sam uraditi preko PayPal-a ili moram traziti od njih cancel order?

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

Ja to do sad nisam radio, ali pretpostavljam da ti novac refundira onaj kome si ga poslao, tj. ta prodavnica kod koje si ga platio. Pay Pal je tu samo posrednik.

limbonic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2015. 18:27
:: Moto G

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od limbonic »

Nije problem cekati, ali ne podnosim laz, a lazu vec mesec dana, pretpostavljam da i njih lazu iz Elephona, ali mogu otvoreno reci, narucio si tad i tad, po redu za slanje si taj i taj, bla, bla...
Definitivno sam zavrsio sa Ele-om.
Dodajem jos 30-ak evra i uzimam Asus Zenfone 2...

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

limbonic, razumem te u potpunosti, bio sam u slicnoj situaciji kao i ti, ali se na kraju cekanje isplatilo :D Ne nagovaram te da odustanes od refundiranja, nego samo pricam svoj slucaj. To im je posao, prvo da ti uzmu pare, pa da te nagovore da se strpis :D Tako ce ti biti sa svakim Presale telefonom, za kojim postoji velika traznja kupaca. Nista ti ne bi znacilo da ti kazu, recimo da si 5451. na redu, a da su do sad poslali lupam 5360, kad ti ne znas kojim tempom salju. Mogu da ti kazu da si ti sledeci, ali moras da cekas sledecu turu koja stize, pa bi tebi i onom 5500. ili 5600. po redu poslali isti dan.

limbonic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2015. 18:27
:: Moto G

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od limbonic »

jbt, ne mogu ih naterati na refund, morao sam ici i na PayPali i otvoriti dispute. Znam, nije krivica njihova (GearBest), ali su preterali sa lazima i odlaganjima. Kako god, dan kada se bude desio refund bicu jako srecan. Nikad se vise necu igrati sa presale-ovima :), pazaricu neki da posluzi, a na jesen kada popadaju cenu uzeti ono sto je vec na stanju :).

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od ljubabvb09 »

limbonic, to ti je pametno :D Videces, ako jos uvek budes bio zainteresovan za P7000, za dva-tri meseca uz kupone, bice oko 160e i za ukupno 200e imaces vrh telefon :D

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od vojkan85 »

Sve je to traljavao nekako. Te otvaraj case te cekas da odgovore. Nastancaj lepo 50.000 ili vise primeraka i udri, Sledeca objava do tad i tad i cao.

Filip001
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 18. Jun 2015. 17:56
:: Samsung Galaxy S4

Re: Elephone P7000 Pioneer - Prvenac sa 3G RAM-a

Post od Filip001 »

Pozdrav svima, evo i ja da se prikljucim ljudima koji cekaju na Elephone p7000. Narucio sam ga 22 aprila, poslao sam im 10ak poruka i stalno mi pomeraju isporuku. Poslednju poruku sam dobio od njih juce 17 juna i ovo je bio odgovor. I ovo je bio njihov odgovor:

Dear Filip,

Thank you for contacting Gearbest.
We are so sorry for delay.

I have checked the stock availability and I'm extremely pleased to inform you that the items you have ordered are in stock and are now ready for shipping.

We kindly ask that you wait for one or two days more before you receive the tracking no. for the shipment. You can see the tracking information when you log into our website and review your order or you can contact with us again and we will give you the tracking no. along with the website where you can track the progress of the package.

Thanks for your understanding and patience.

Best Regards
Duni
GearBest Customer Service
http://www.gearbest.com/

Odgovori