Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od ljubabvb09 »

Po ugledu na mnoge marke koje medju svojim modelima imaju onaj koji se po dizajnu izdvaja od ostalih, tako je i Elephone osmislio svoj i dao mu naziv G7 Precious.
Precious ili dragocen u smislu da imate nesto sasvim posebno, taj neki jedinstveni osecaj kada ga uzmete u ruke. Inzinjeri ove kompanije, uspeli su pazljivom odabirom materijala, skracivanjem i poliranjem svakog detalja, da stvore jedan od najtanjih dual-sim octa-core telefona na svetu. Njegova debljina od samo 5,5mm deluje neverovatno, dok tezina od 156g sa baterijom doprinosi tom ukupnom osecaju jedinstvenosti. U tako male dimenzije telefona, smestena je sasvim solidna baterija od 2650mAh. Za stabilnost i funkcionalnost sistema zaduzeni su octa-core 1.4Ghz procesor, sa 1GB RAM i 8G ROM memorije. Da zabelezite lepe trenutke svojim telefonom, pomoci ce vam glavna kamera od 13Mpx, a za selfi fotografije odlicna prednja sa 8Mpx.
U prodaji se nalazi od kraja prosle godine. Dostupan je u tri boje: crna, bela i zlatna.
Specifikacija:
Model: Precious(G7)
Dimensions: 152*76*5.5mm
Weight: 156g(with battery)
CPU: MTK6592m Octa-core 1.4Ghz
GPU: ARM MALI-450MP
RAM: 1G
Storage: 8G
Display: 5.5" , 1280*720pixels 267 ppi
Battery: 2650 mAh
OS: Android OS, 4.4.2
Camera: Rear-13MP, front-8.0MP
SIM card: SIM+micro SIM card,dual standby
Wi-Fi: 802.11n wireless
USB: 2.0 Micro USB
Bluetooth: 4.0
Positioning: GPS,A-GPS
OTA(wireless update: support
Sensors: Gravity, Proximity, Light
Antutu: 28141 (18.01.2015.)
Cena: 135e

Kutija sadrzi:
- Telefon
- USB kabl
- Punjac
- Folija za ekran
- Uputstvo

Slike:
http://www.dodaj.rs/f/2l/GB/2IKU8Un5/g7photos1.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2l/7c/41XVB8N9/g7photos4.jpg
http://www.dodaj.rs/f/w/Zb/32ar5dho/g7photos8.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3/Vr/Aq0muXl/g7photos12.jpg

Video (Full review):
https://www.youtube.com/watch?v=2TOhnsDiVIY

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od m@c|-|oR »

ljubabvb09, uz dužno poštovanje prema želji da promovišeš neke nove stvari na forumu, predlažem ti da izbegneš prosto prevođenje reklama sa originalnog sajta ili sa sajta prodavnice koja ga prodaje.
Ovaj telefon nisi video uživo, nisi ga držao u ruci, nisi ga probao kako radi a ipak iznosiš ocene kao da jesi.
Korisnije bi bilo da samo daš karakteristike uređaja, pa ako neko želi da ga kupi kupiće ga.

Moji utisci - nikakva rezolucija za ovako veliki ekran, premalo RAM-a, kamera ništa posebno danas, antutu skor ispod proseka za octa core, nema podatka o OS-u koji ga "vozi", baterija za respekt.

Moj zaključak - samo još jedan u moru jeftinih proizvoda, koji se ama baš ni po čemu ne izdvaja.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od acamatic »

Tako sam i ja rekao, jeste priznajem da je kolega m@cor lepše i finije se izrazio. Ljuba iskreno nije problem da nas upoznaješ sa novim modelima, al bi bilo dovoljno kao za bilo koji novi model kada postavimo temu da ostaviš informacije . Znači specifikacije, slika i neki video review bi bili sasvim dovoljni kao za bilo koji model. I ja isto smatram da je bespotrebno prevoditi suvu reklamu sa njihovog sajta, jer svaka kompanija hvali svoj model.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od ljubabvb09 »

macor: ne prevodim reklame, sam sam tekst osmislio. Pa ne bih bas rekao da se ne izdvaja, pogotovu u tom cenovnom rangu, skoro da ne postoji slican model. To sto nisam video, osetio telefon u ruci, prenosim utiske ljudi koji jesu. Dakle, ne radi se o jednom coveku, nego o svima koji su napisali u review-u nakon kupovine to sto sam naveo. Misljenja sam da utiske drugih treba da ugradim u tekst, kako bi ljudi stekli pravu sliku o modelu.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od m@c|-|oR »

Pa i review su često reklame, ali dobro sad.
Ja bih, na primer,stavio link, pa neka ljudi čitaju ako ih zanima.
Iz opisa koji si stavio se ne vidi da citiraš review, već da iznosiš svoje utiske koje nisi imao.
O tome sam pisao, tek sad si napisao da si prevodio review.
To si radio verujem i za ostale osim za one koje si kupio?

I dalje je ovo samo jošj edan kinez i ništa više. Alternativa ima puno. Za te pare se mogu kupiti polovni telefoni koji imaju bolje karakteristike.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od ljubabvb09 »

Pa naravno. Nije mi cilj da nagovaram nekog da kupuje bilo sta. Praticu i dalje kakve utiske ljudi iznose, pa cu da pisem ovde i mane telefona ako se nekome nesto ne bude svidjalo. Nijedan telefon nije savrsen, pa tako ni ovaj.
Ajde nabroj mi koji bi to bili modeli. Ne moras mnogo, daj mi 3 koja bi usla u uzi izbor.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od m@c|-|oR »

HTC One X, polovan oko 130-140
Samsung Galaxy S 3, slična cena
Nexus 4, uz trud može da se nađe za te pare.
Scaki od njih bih pre preporučio.
Za 185 Moto G (2014) nov.

Nikakav problem da prenosiš utiske, cenim tvoj trud, ali vidi da to bude naznačeno. Nemoj da pišeš kao da si ti testirao uređaj.
Takođe, radi objektivnosti, pokušaj da nađeš review sa renomiranih sajtova. Prosto ne treba a priori verovati ocenama na sajtu proizvođača/trgovca.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od Azimuth »

Kako to mislis sa renomiranih sajtova kad niko od njih nije ni testirao ove telefone? Meni se cini kao da su ovo telefoni namenjeni iskljucivo za lokalno trziste ali ih eto posalju i preko grane kad neko zeli, naravno bez bilo kakve garancije i servisa.

Bošković
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Čet, 29. Jan 2015. 10:52
:: iPhone 6S 32GB
Lokacija: Valjevo

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od Bošković »

Slažem se sa m@c|-|oR, ti si to lepo napisao kamera izvanredna 13mpx, pricesor jak octa core, baterija 2650mAh.
Ali kako će se to sve pokazati u praksi ne bih voleo da saznam jer se ježim od ogromnih brojki, a lošem telefonu.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od m@c|-|oR »

@Azimuth, upravo tako. Kad im napravi review Engadget, ili Trusted reviews, Phone Arena, GSM Arena, ili bilo ko tog ranga razmotriću. Ovako, "review" koji je obična reklama pravi više štete nego koristi.
U mom slučaju, da budemo jasni.

P.S, sad sam tek video da radi na KK. Povlačim izjavu iz prvog komentara.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od ljubabvb09 »

U ovoj tabeli, napravio sam poredjenje Elephone G7 sa modelima HTC One X, Samsung Galaxy S3 i LG Nexus 4, koje je macor naveo da bi pre kupio nego G7.

http://www.dodaj.rs/?B/13Y/4P9gf0JM/capture-3.jpg

macor: Ti druze izgleda i dalje zivis u 2012. godini posto nijedan od ovih modela nije mladji od dve i po godine, a svi znamo sta i koliko znaci to vreme u industriji mobilne telefonije. Drugo, kada sam ti rekao da mi nabrojis 3 modela po ceni Elephone G7, mislio sam na to da imaju velicinu ekrana kao i on tj. 5.5", ili makar 5", jer ta karakteristika u velikoj meri utice na krajnju cenu telefona. Ekran je njegov najskuplji deo, a svi tvoji imaju ispod 5. O procesorima i grafici iz 2012-e i 2015-e godine ne treba puno trositi reci. Kamere su ispod svakog proseka za tu cenu. Nijedna glavna nema preko 8Mpx, a selfi daj Boze da moze da napravi fotografiju koja nije mutna. Dizajn i debljina telefona su posebna prica. Dovoljno je samo reci da je Elephone G7 tanji od svakog tvog 3 i vise milimetara. Dual-sim opciju nema nijedan. Jedino su bolji po kolicini ROM memorije (i RAM samo Nexus 4), sto moze da se nadoknadi ubacivanjem Micro SD kartice. I na kraju, znas i sam koliko je rizicna kupovina polovnih telefona, a pogotovu ovih tvojih iz 2012-e godine. Price prodavaca u oglasima tipa da su ovi modeli stari 4 5 meseci, ne pije vodu, znas i sam. Da ne govorim o tome sto ne znas u kakvom su softverskom stanju. Fizicke nedostatke mozes da primetis, ali u 99% slucajeva postoji neka mana koja uglavnom iritira, a nevidljiva je mozda kada probas telefon. I sav taj rizik si spreman da podneses svesno kupujuci "starca" koji ce uskoro da "ispusti dusu". Svaka ti cast na hrabrosti i riziku, ja se to ne bih usudio. Kad podvucemo crtu, mozemo da vidimo sledece:

Prednosti Elephone G7 u odnosu na tvoje modele: godina proizvodnje, velicina ekrana, dizajn, procesor, grafika, kamera, debljina, stanje
Nedostaci Elephone G7 u odnosu na tvoje modele: kolicina ROM (nadoknadivo) i RAM memorije (Nexus 4)

Boskovic: Sve je lako proverljivo. Ukucaj na YT Elephone G7 i videces da ima 5 full review-a u trajanju od 20 i vise minuta u kojima mozes bukvalno da vidis sve sta te zanima. Kracih od 20 minuta ima na desetine. Na raznim sajtovima, mozes da procitas i utiske ljudi nakon kupovine sta im se dopalo, sta ne, zatim puno full review-a novinara velikih IT sajtova. To je mislim dovoljno da se stekne neki prvi utisak o telefonu. Naravno, niko ne zna kako ce odredjeni model da se ponasa kroz godinu dana, kao sto ne znamo kakav ce recimo Samsung A5 da se pokaze. Sve je to rizik, ali na osonovu svega gore sto sam pomenuo, nasa procena treba da se zasniva na sto vise razlicitih misljenja, testova korisnika, kako bismo mogli da donesemo pravu odluku.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od m@c|-|oR »

U redu, sve si u pravu. Predajem se.
Prosto ne vidimo stvari istim očima.
U kom god dobu živeo, ne padam na velike cifre.
Očekujem i nešto drugo od uređaja koje kupim osim bombastičnih brojeva koji stoje na pakovanju.
5,5" sa 720p mi ništa ne znači, kao ni octa MTK, ni 1300Gpx.
Sam ekran je dovoljan da me odbije od kupovine.
Kad bi uz podatak o senzoru kamere stajali podaci o veličini senzora i/ili optici videlo bi se kakva je ta kamera u stvari.
Ali, rekoh, predajem se, ti si u pravu.
Ja bih radije svoje pare dao za nešto što ima podršku.
Not rich enough to buy cheap.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od ljubabvb09 »

Pa sta je onda vazno kad kupujes telefon, ako nisu brojke i specifikacija? To je valjda prvo sto pogledas kad te interesuje neki model,prvo sto te privlaci ili odbija od potencijalne kupovine. Znaci ti ces da kupis pre polovan telefon koji je odsluzio svoje, samo zato sto ima podrsku? Kakvu god optiku da ima 2Mpx je 2Mpx, a 8 je 8. Ne mozes sigurno da napravis bolju fotofrafiju sa 2 nego sa 8Mpx, velika je razlika, plus kamera iz 2012-e i 2015-e... Kvalitet kamera koje su ugradjene u Elephone nije sporan, proverio sam.
Definitivno ne vidimo istim ocima, jer je tebi marka merilo kvaliteta, meni nije. To sto je nesto jeftino, ne znaci da je loseg kvaliteta. Jeftino je jer ne trose milione u marketing da bi ubedjivali ljude da kupuju njihove telefone. Imaju mene koji to radim za njih besplatno hahahaha :D Ok, to je tvoje razmisljanje, postujem. Mozemo ovako do sutra da se prepucavamo, ali ajde da ne skrecemo mnogo sa teme.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od Coni »

Eh pa nemaju One X i S3 2 megapiksela...

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od ljubabvb09 »

Pricam o prednjim, tj. selfi kamerama. HTC X ima 1.3Mpx, a Samsung S3 1.9Mpx, sto je u odnosu na G7 koja ima 8Mpx jadno...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od Azimuth »

Jesi probao tu prednju kameru od 8px? I ako jesi, pretpostavljam da jesi cim je toliko hvalis, daj neku sliku pa da je vidimo. Ima ovde ljudi sa S3 i X pa da ih uporedimo.
Ja sam ubedjen, dok me neko ne razuveri, da kamere na S3 i X, kako prednja tako i zadnja, daju bolje slike od 13px ove sa Elephone.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od Joxy »

Бројке, у овом случају мега пиксели, и не значе превише. По мени је рецимо предња камера на шестици (1.2) иста ако не и боља од неких са више мега пиксела од ње (2 или више), конкретно сам је поредио са оном на Г3 (2.1).
Али увек је лепо видети тестове, можда се та камера на Елефону покаже боље од ових на Самсунгу или ХТЦ-у. :)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od ljubabvb09 »

Azimuth: nisam pazario ovaj telefon, pa ne mogu da postavim slike, a da skidam s neta ne zelim, jer se ne zna koliko je to zaista autenticno, da ne ispadne da varam ljude. Koliko sam ja video u video review-ima, slike su odlicne. Moja sestra je imala Samsung S3 Neo, evo ga stoji ovde u fijoci i znam kakve slike moze da napravi. Evo probacu ovih dana da napravim neku sliku sa glavnom i selfi kamerom ovog modela G4 koji sam kupio, cisto da vidite kako to izgleda. Glavna ima 8Mpx, sto bi bila selfi kamera G7, pa bi to trebalo otprilike da bude to.
Joxy: dovoljno je reci tehnologija iz 2012-e i 2015-e. Osim vece rezolucije, bolji je fokus, zum, LED blic ni ne postoji kod starijih modela i da ne nabrajam sad koje sve jos opcije, uglavnom kad se sve sabere, starije kamere ne mogu nikako da budu bolje od novijih.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od Azimuth »

Ne mozes prosto porediti prednju i zadnju kameru. To se nikada i nije moglo.
A onda i broj piksela apsolutno nista ne znaci ako nije ostatak dobro odradjen. Prost primer za to ti je LG G2. Bez fiksa je skoro pa ispod proseka, a sa fiksom je odlicna kamera. Ili pogledaj iP6, ima svega 8px a kakve fotke pravi ;)
To je ono sto razlikuje korisnicno iskustvo od pustih specifikacija i/ili subjektivnih/placenih review-a.
No sobro, da ne idem dalje u off, smatran da ovi telefoni ne vrede ovih para. Verovatno da vas ima koji smatrate drugacije, sto postujem.
Odjavljujem se iz kineskih tema ;)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone G7 Precious - dizajn i kamera ispred svega

Post od ljubabvb09 »

Azimuth: Ne mozes da poredis Iphone 6 koji kosta 800$ sa telefonom koji kosta 10 puta manje. Ja smatram da itekako vrede, pogotovu sto za alternativu u ovom cenovnom rangu, mogu da biram polovne telefone koji su stariji od dve godine i odavno prevazidjeni. Sto je najgore, tvoje misljenje se zasniva na pretpostavkama, jer telefon nisi ni korstio, a kazes da ne vredi te pare...

Odgovori