Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od Joxy »

https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_10_and ... -41515.php

Predstavljene su nove Xiaomi perjanice. [emoji4]
Ispunili su u potpunosti moja ocekivanja, stavise, moglo bi se reci da su ih i nadmasili.
Prelepi mobovi, brutalne spec.
Imaju bezicno a cak i reverzibilno punjenje. Tako da jedina stvar koja realno i dalje nedostaje je IP rejting. Ali verujem da ce biti i toga, kada kasnije budu jos malo digli cene.
Pocetna cena Mi 10 je 4k CNY sto mu dodje nekih 530€, dok Pro startuje od 5k CNY (oko 660€). S tim da Pro krece sa 8/256GB, nema 128GB verzije.
Ovo su cene u Kini. Kod nas racunajte standardno da ce biti skuplje. Saznacemo krajem meseca i koliko tacno. [emoji4]

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202002 ... 175124.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202002 ... d87e19.jpg[/img]

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od niko1a »

Znaci koliko sam video baterija, punjenje i kamere su razlike, s tim sto su dosta obican model osakatili sa kamerama. Ne znam jel glavna kamera skroz ista ili i tu ima razlike. Sve u svemu ovako zakrivljen ekran i rupa za selfi ce uciniti da ga 95%
preskacem, ostaje mi da se nadam da ce ipak izbaciti neki Mix koji ce biti putpun pa da njega uzmem mozda..

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od Joxy »

https://youtu.be/kTReCXB-7F0

https://youtu.be/h0HTgfHUE_s

https://youtu.be/LBMmqbXz8KM

Razlika medju glavnim senzorima je samo u socivu, jedno vise ima Pro model. E sad, koliko to realno utice na fotke ne znam, ostaje da se vidi u testovima.
Meni je obicna verzija primamljivija zbog baterije. 4800 mAh u kombinaciji sa S865... Mogu misliti kakva ce tu autonomija biti. [emoji4]

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od niko1a »

Znaci kamere su skroz zakinuli na obicnom, plus ekran valjda treba da ima losiju kalibraciju. Sta znam koliko vidim razlika je u 280mAh, nije nista preterano znacajno kad je vec ovolika baterija, dok sa druge strane skoro duplo brze punjenje na Pro modelu.

Ovako sto se tice izgleda svidjaju mi se, pogotovo mat varijanta, konacno mozda moze da se nosi bez maski tel, u svakom slucaju sto se izgleda tice dosta bolji su mi ovi nego nove galaksije. Mada sam gotovo siguran da preskacem ove modele zbog zakrivljenog ekrana i te rupe za selfi, ako bih i uzimao ganjao bih Pro. Da je rupa kao kod Samsunga u sredini to bih mozda jos i mogao da svarim, ovako me bas iritira, najvise bih neki sa celim ekranom, pa i Pixel sa vecim celom mi je mnogo bolja stvar nego ovo.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od Joxy »

Meni te rupe ne smetaju uopste, gde god da se nalaze.
Uostalom moramo se pomiriti sa tim jer to je sablon za ovu godinu. Svi ce furati takvu prednju stranu. [emoji4]

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od janka_88 »

Ja kao višegodišnji korisnik Huawei modela aktivno pratim stanje sa Xiaomi telefonima. Posebno mi je privukao pažnju sa ovim Mi 10 Pro modelom i naravno sa cijenom koja ako bude početna kod nas cca. 750€ biće i najbolja investicija (obični P40 Huawei toliko košta). Kakvo je vaše mišljenje da li bi dobio unapređenje u segmentu kamere, baterije i slično? Vidim takođe brutalne stereo zvučnike ima sa obe strane. Huawei imam cca. godinu i po dana odnosno od izlaska i sama baterija je oslabila iako se napuni za čas posla. Usput u prodajnom pakovanju ide uključen 65W brzi punjač uz Pro verziju.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od Joxy »

Nema nista od te cene nazalost. U 14h danas je bilo predstavljanje za Evropu. Obican Mi10 bice 800€ dok ce Pro biti 1000€.
Lepo su se zaigrali, videli da je ostao prostor posle ovih desavanja sa Vavejem i krenuli zestoko u ofanzivu.
Ostaje sada da vidimo koliko ce biti OnePlus 8/Pro, pa na osnovu toga da se donese zakljucak koji je bolji izbor.
Nadam se da ce nekada i Oppo Find X2 Pro stici kod nas, makar i samo na KP. [emoji4]

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od janka_88 »

I ja sam se razočarao za cijenu jer je Pro model za kinesko tržište 660€, a hardverski identično sve.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od Fox »

Cene su blago reci... 1000e za Xiaomi? :?
Odmah da se ogradim, smatram da su cene svih proizvodjaca prenaduvane, Apple & Samsung ne zelim ni da komentarisem po tom pitanju, tu je sad negde i Huawei. Svakako ce ih sve zajedno ova kalendarska godina pogodjena epidemijom koja je u toku zestoko uzdrmati jer ce im prodaja biti daaaleko manja nego sto su zamislili. Svet ce se drasticno promeniti posle ovoga, videcemo u kom smeru ali stvari nece ni priblizno biti iste kao pre.
Joxy, izgleda da 'obican' mi10, bar u Italiji, krece sa cenom od 900e (verzija 256GB) :wacko:
https://www.mediaworld.it/product/p-127 ... oral-green
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od Joxy »

Da to je ta verzija sa vise memorije. Osnovna je 8/128GB.

cekicm83

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od cekicm83 »

1000€ za Xiomi?!Ovo sa cenama je prevazislo svaku meru i zdrav razum.Ne razumem dokle ce ici sa ovakvim cenama, mislim na sve proizvodjace.Kako neko sa prosecnom platom moze da izgura kupovinu telefona kada osnovni model ide sa cenom od 700-800€?!Van svake pameti i razuma.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od janka_88 »

Neko sa prosečnom platom u EU ima pretplatu od 50€ i onda telefon od 1000€ ne plati toliko nego 400-500€, ako i toliko. :)

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od m@c|-|oR »

Sa tom pretplatom telefon dobijaju za 1€, veruj mi.
:)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od Sale_M »

Malo me cudi potez Shaomija da digne cene priblizno Samsungu i Eplu. Jesu im uredjaji dobri, ali mislim da bi vecu zaradu i ukupan profit imali da su zadrzali do sadasnjy cenovnu politiku.
Ne bi me cudilo da se sad Realme probije i postane ono sto je Xiaomi bio pre 3 godine.

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od Fox »

cekicm83, da da, Xiaomi od soma evrica. Na zapadu se vec sad jedan Oppo Find X2 Pro koji je vrhusnki aparat (mozda i naj telefon do sada u 2020.) prodaje za tricavih 1200e (12/512GB)... Cene su otisle stvarno previsoko.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od niko1a »

Pa upravo tako Sale. Kako je sad Huawei ispao iz igre, a Xiaomi dosao na 3 mesto logican potez im je bio da dignu cene. Plus sto su sad odvojili te Redmi, Poco i sta jos, pa su oni neke budzet varijante, a naravno naci ce se vec neko ko ce da uskoci na njihovo dosadasnje mesto i pocne da nudi slican odnos kao sto su oni do sada. Kako ce ko proci videcemo, ali trenutno po meni nemaju nista u ponudi sto je top i izdvaja ih od ostalih, da li po necemu specificnom i razlicitom od konkurencije ili ceni kao ranije.

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od yocasylver1 »

Ja bih a verujem i svi članovi hteli kao i ti, top a za sitne pare. Pa nisu ni oni glupi.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od Apolo »

Svi oni žive od marže, Apple jma najveću a ostali idu za njima. Smešno je očekivati da dobiješ danas odličnu kameru sa svim top specifikacijama za male pare zato što je proizvodjač Xiaomi ili Kinez. Svima je cilj zarada, a čim se podiže kvalitet proizvoda logičan je i rast cene. Ko voli nek izvoli, ko ne kupi nešto jeftinije.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od darkonda »

Postali su svi malo alavi. Alo doci ce i tome kraj kad tad, ako vec nije dosao.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro

Post od pero0000 »

Mogu oni da budu alavi koliko hoce, ako ja necu da kupim telefon po toj alavoj ceni, niko me ne moze naterati. Ili kupim jeftiniji ili sacekam da mu padne cena(kao sto i sam radim).
Sto bi rekla moja baba: "niko vas/nas ne bije usima da ga kupite/mo".

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Odgovori