Xiaomi Mi 9 Lite

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od TosaNS »

O telefonu sam pisao ne znam šta bih mogao više reći osim da sam prezadovoljan, moj opšti utisak je pozitivan, a da li će tebi odgovarati to je druga priča. O fabričkom tonu vibera i wapp ti iskreno mogu reći da nisam obraćao pažnju ali da se čuju neki čudni tonovi to mogu da potvrdim :) da li se mogu podesiti nisam gledao jer kako sam instalirao nisam se bavio njima. Na lokck screenu imaš notifikaciju ako je podesiš da se vidi to se podešava u opcijama. Da li je flagship model bolji to sigurno ali je skuplji tako da je to pitanje ličnog izbora. Iskreno ovaj telefon mi se dopao nakon što sam pogledao nekoliko video recenzija i pozitivnih komentara. Gledao sam šta bih mogao uzeti ali se moj izbor sveo na 9lite ili 9se ali kako je 9se manjih dimenzija definitivno sam prelomio da uzmem 9lite. Ne znam koliko sam ti pomogao ali bih ti preporučio da ako si u prilici pogledaš telefon i uveriš se sam da li je ok za tebe. Da ne ispadne sve naj naj ne mogu da pohvalim zvuk u slušalici koji bi mogao biti bolji nekako mi se čini da ima neku distorziju kada je pojačan ali je za mene u granicama podnošljivog. Mikrofon kada pričam preko spikerfona isto nije dovoljno dobar jer me sagovornik ne čuje dovoljno dobro dok je preko wapp za nijansu bolji u direktnom razgovoru je ok. To bi bilo to ako te nešto posebno zanima pitaj. Da gps radi odlično e sad da li se isplati prelaziti sa S9 na njega to ne bih znao da ti kažem i bilo šta da napišem bilo bi ne fer sa moje strane jer nisam imao, video, peobao S9.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Stole Balkanboy »

Da li neko zna da li postoji neka prečica da se zaključa telefon, a da se ne koristi Power taster?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od artifex »

Stole ja sam na svom xiaomi 9t podesio da mi se zaključava kada duže zadržim dugme za nazad. Proveri kroz podešavanja dugmića da li možeš tu opciju da namestiš.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Stole Balkanboy »

Kako ti se zove ta opcija na tom Xiaomi-ju???? :? :) :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Deksi »

Stole Balkanboy napisao:Da li neko zna da li postoji neka prečica da se zaključa telefon, a da se ne koristi Power taster?
Odliča, kiristim je.[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202002 ... ad4476.jpg[/img]

Poslato sa jugoistoka.

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Stole Balkanboy »

Hvala, uspeo sam. Ali baš je bezveze da nema opcije u samom telefonu... :dry: :dry: :dry:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Deksi »

Pa eto Xiaomi telefoni nemaju fabricki ugradjen lock. Moj predhodni p9 lite je imao. Ali dobro ova app završava posao.

Poslato sa jugoistoka.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od niko1a »

Kako nema, sve u Miui ima. Moze takodje i onu "quick ball" opciju da aktiviras pa tako da zakljucavas, a imas i kad spustis roletnu lock dugme, ili, po meni najbolje rešenje, Poco launcher instaliras i tu radi double tap za zakljucavanje..

I prevideo sam ovo sto je deksi sa posebnom app uradio, mozes i bez toga, uradi na home screenu sa dva prsta "pinch in" i udji u widgets i odma na pocetku ces imati to za zakljucavanje, samo ga postavi na home screen kao i bilo koji drugi sto bi postavio.

Slika

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
Slika
Slika

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Stole Balkanboy »

Hvala druže za ovo, ne znam kako ranije nisam mogao da pronađem :o

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Deksi »

Android one ikonu lock nema widgetima, može se aktivirati u padajućem meniju ali tako se ima korak više do zaključavanja ekrana, ovako mi je brže i praktičnije sa ovom aplikacijom.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od niko1a »

Pa ovo nije Android one telefon, tako da Xiaomi ima fabricki to, ne znam koji ti koristis, ali na Miui sve to moze.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od artifex »

Stole, ovo što je kolega niko1a postavio to je to što koristim. Samo izabrao da mi back dugme bude za lock.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Wizards »

Da li postoji na MIUI 11 neki fabricki step tracker - Health?
LG G2 black

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od liman3 »

Mi fit ali ne znam da li je preinstaliran . Ima ga svakako na play store.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od niko1a »

Ali mislim da ta app jedino radi ako imas neki smart watch/band..

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od niko1a »

Ne znam dal ste primetili, al nazad imate "led lampicu", u natpisu Xiaomi je i sija kad stigne poruka npr, sad sam to video i bas me iznenadilo

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od yocasylver »


Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od Stole Balkanboy »

Da li vi skidate zaštitnu masku kada punite telefon, pošto sam čuo da ne bi trebalo da se puni telefon sa maskom, zbog grejanja baterije valjda i to ne samo za ovaj telefon nego za sve?
Zašto kada pustim neki klip na YouTube-u u FullScreen-u, ostaje malo crne površine sa leve i desne strane, tek kada razvučem video onda je preko celog ekrana ali onda se ne vidi sve u klipu???

I zašto uopšte postoji zaključavanje otiskom prsta kada ako nekoliko puta ne uspeš tako da ga otključaš pojavi ti se šablon ili lozinka, zavisi šta si postavio kao alternativu? Da li može da se ukloni ta alternativa, da bude samo otključavanje prstom?

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od niko1a »

Nikad u zivotu nisam skidao masku radi punjenja i nikakvih problema nisam imao, mislim da je to totalna glupost.

To je normalno, jer ti je odnos stranica ekrana telefona drugaciji od klipa, koji je verovatno standardan 16:9, i tako je kod svih novijih telefona.

I ovo je sasvim normalno i logicno, ako je neko pokusao par puta da ti preko otiska otkljuca tel pa nije uspeo mora lozinka ili sta si vec stavio, i to ti cak i trazi u svakom slucaju na svaka 72 cini mi se, a sa druge strane ako nekome das telefon da nesto uradi kako ce ga otklucati ako ti nisi tu a stavljen je samo otisak, ovako mu kazes sifru i moze da ga koristi.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Xiaomi Mi 9 Lite

Post od TosaNS »

Da krenemo redom:

- Nema potrebe skidati masku, predviđeno je da se tako puni telefon jer da ima nekih problma sa baterijom sigurno da bi proizvođač stavio to u napumenu ili bi na taj problem ukazivali ljudi koji već imaju telefon. Dakle nema potrebe skidati masku telefona.

- Kada pustiš neki klip vidi ti se taj crni prostor na ekranu jer je video sniman u formatu (16:9) i vide se te crne površine. Primetićeš da pojedini video klipovi su od ivice do ivice zato što su snimljeni u drugom formatu (18:9) onda se te crne površine ne vide.

- Za zaključavanje ekrana koristim donje tastere jednostavno dužim pritiskom na back dugme ekran se zaključa, a otključavam ga pomoću face unlock-a, i naravno dabl tap to wake pre otključavanja ekrana. Sve se da podesiti ... Šablon ili lozinka se svakako pojavljuju nakon nekog vremena to je tako fabrički podešeno i tu se ne može ništa učiniti mislim da je tako i na ostalim telefonima.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Odgovori