Xiaomi Mi 8

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

I naravno posle dosta pohvala i par dana provedenih sa novim MIUI 11 izašli su na videlo problemi: Gugl tastatura u nekim situacijama i pojedinim aplikacijama ne želi iz prve da se otvori ili ne bude spremna za kucanje. Vraćao na prethodnu verziju, apdejtovao, nešto se svađa očigledno sa sistemom. I ako su animacije poboljšane, u nekim situacijama telefon kao da zabode i ne prepoznaje pokret ili ti gesture za povratak unazad (swipe sa leve ili desne strane). Ne znam, neko je napisao da mi se čini da umesto da poboljšaju telefon, oni na svaku funkciju koju dodaju sjebu 10 i tako ostave telefon i po mesec dana. Trenutno stvarno nemam 1000e da izdvojim za telefon, i sveukupno Mi 8 opet daje previše i takmiči se i sa dosta skupljim telefonima, ali je šteta što ga softver sputava. Ovo čak nije ni greška Androida, ovo se debilni Kinezi igraju i ne shvataju da to što štampaju telefone dovodi do situacije gde se zanemaruju prethodni i brzo idu u zaborav. Kapa dole Jabuci i donekle Guglu sa Pikselima. Jedina stvar koja me sprečava da pređem na Apple trenutno je to što nemam finansije za 11 Pro pa čak ni XS (mada ovaj sigurno ne donosi bolju kameru noću pa bi tu i gubio), a sve ispod toga mi nije upgrade. Takođe bi mi nedostajale i piratizovane verzije par aplikacija.[emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od neogeo »

Gugl tastatura pravi probleme samo kod swype verzije GUIa. Bar je kod mene tako. Mada, kada malo bolje razmislim ni ne pravi mi nešto probleme...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Iacta Alea Est

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Ako nisam znao da je do toga, a mrzelo me da probam...
Svakako, neću zbog toga menjati Gesture UI. Ne znam, ovako se nikad nije ponašala, čak je i secnula par puta dok sam ovo pisao! Neverovatno je šta Xiaomi dozvoli da se provuče...

Sent from my MI 8 using Tapatalk

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od neogeo »

Probaj sa isključenim sys gesturama/svajpom celog sstema, tj. da ti se dole pojave navigacione strelice. To se i ranije događalo...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Iacta Alea Est

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 8

Post od niko1a »

Ja od tih vecih problema na koje se zale kod Miui 11, pogotovo za mi9t, nisam primetio bas ni jedan, evo 10 dana vec sve normalno, one "sitnice" koje sam naveo stoje ali nekih problema nema. Moram da dodam da me je Miui 11 iznenadio od kako sam pre neki dan presao na Poco launcher. Od kad sam uzeo tel bukvalno odmah sam stavio Pixel launcher, on mi odgovara i na njega sam navikao, al kad sam prebacio na Poco tek onda sam video kako su fino odradili te animacije sad na Miui 11, ne izgleda tako na Pixel launcheru ni približno, tako da za sad ostaje ovaj Poco i ceo doživljaj koriscenja je nekako mnogo bolji.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Ne znam, trenutno stvarno nemam vremena da odradim factory reset ili da ubacim XEU, a inače bi sigurno. Ipak je u većini deo koji ima probleme sa MIUI 11...

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Evindzer »

Braćo, da li biste preporučili ovaj model nekom ko bi ga koristio duži niz godina, odnosno, dok ne crkne?
Preporučio sam ga jednom prijatelju koji ne bi dao previše za telefon, a koristio bi ga umereno i za sve pomalo i nije mu bitna nijedna posebna stavka, osim da je telefon pouzdan, da ne koči i da traje godinama. [emoji854]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Zavisi od cene. Do 210e Maks za polovan, 250e za nov jer za malo više para ima Mi 9.[emoji4]
Ovako što se tiče trajanja nema razloga da tako ne bude.
E pazi, ne znam da li će Mi 8 dobiti Android 11. Za 10 se zna i to će stići do kraja godine, dobio je MIUI 11 i verovatno će MIUI 12.
Snapdragon 845 je još uvek neverovatno brz procesor a u kombinaciji sa 6gb ram-a to će i ostati tako bar još 2 godine.
Kamera i dan danas u vrhu, rame uz rame sa S10, XS-om itd, lagano to kažem bez preterivanja (identična onoj na Pixel 3).
Baterija je meni skroz ok, između 5 i 7 sati korišćenja ekrana plus ima brzo punjenje, priključim 10 minuta i dobijem 25% lagano.
Još uvek aktivna podrška na XDA, još uvek se prave verzije Gugl kamere za njega tako da ja stvarno nemam bitnu zamerku. Uglavnom je to softver gde Xiaomi kad popravlja jednu stvar i stavlja novu sigurnosnu zakrpu zajebe nešto drugo i to tako stoji skoro mesec dana..

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Evindzer »

Hvala za detaljan odgovor. [emoji1303]
Budući da je čovek kome sam predložio Mi 8 do sad koristio LG G2 (punih 6 godina) i bio sasvim zadovoljan, računao sam da bi mu ovaj model odgovarao pošto ima dosta memorije i još uvek odličan procesor, a ne košta mnogo.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Ako mu ne smeta to što nema 3.5mm džek za slušalice, go for it. Nikad nije bio u rangu popularnosti G2-ojke, ali nije imao problema sa ekranom, a nema ni mučenja oko poboljšanja kamere. Gcam se instalira kao i svaka druga aplikacija van plej Stora: skineš preko pretraživača, instaliraš i vozi.[emoji4]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi 8

Post od yocasylver »

Ako imas zamerku na softver a vidim da se u toku,zasto ne ubacis neki ''kuvani'' ROM? Verovatno ima neki ispeglani koji leti i jos kad ga uparis sa GCam sigurno bi bio pogodak.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Ima Xiaomi.EU koji brže pegla sve probleme, izlaze nedeljno verzije. Problem je u tome što nemam vremena da pravim bekap svega, otključavam bootloader pa ubacujem ROM pa vraćanje svega. Krenuli kolokvijumi a i radim sa strane. Pored toga izgleda se stabilizovalo skoro sve, nemam više problema s tastaturom (možda je bio i neki apdejt, to mi je automatski).

Sent from my MI 8 using Tapatalk

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Xiaomi Mi 8

Post od AnGeL oF LoVe »

Sad videh da su telefoni od firme. Ko zna kakav su spyware sve oni instalirali, verovatno vam čitaju sve poruke, pa i viber.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk[/quote]


Браво! Разлог баговања телефона је пословна апликација. Када је замењена другом телефон је " продисао".Сада ради како треба.
LG G2 Black,16GB

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 8

Post od filip11314 »

Evo i ja da se uključim u temu malo. :D
Ja sam na XEU 9.9.27, MIUI 11, Android 9. I za sad nemam nekih zamerki. Edge osvetljenje radi, AOD radi, tastatura se normalno podiže (SwiftKey), back swipe radi bez problema. Ne znam šta bih rekao za softver, telefon mi stvarno toliko dobro radi da mi je dosadio. :D Jedino nešto sitno što sam primetio jeste kad se spuštaju obaveštenja ima mali fps drop (bar na 0.5 animacijama).
Što se MIUI 11 izgleda tiče podseća dosta na One UI, nažalost. Nekako mi je 10 bio lepši, kao i font na 10. Na 11 mi je font kriminal. Sve radi glatko i brzo, nema nekog štucanja i laga. Malo je telefon fluidniji u odnosu na 10. Ne znam kakve su novije verzije xeu, ali do Božića neću sigurno da menjam rom.
Što se kupovine telefona tiče (pogotovo za neko duže korišćenje) mislim da je ovo idealna kupovina za nekih 200-250e. Teško da postoji bolji i kompletniji telefon (Mi 9 ne smatram upgrade-om). Performanse su odlične, ima dovoljno rama, ekran je odličan, autonomija dovoljna za dan upotrebe. Obrni okreni izgura mi dan sa 4-6h SOT-a u zavisnosti da li koristim samo 4g ili je kombinovano. Samo 4g izvučem 4,5-5,5h SOT-a. Što je po meni odlično.
Što se kamere tiče stvarno je odlična. Poredio sam stock sa Iphone 11 Pro modelom i zadnja kamera je rame uz rame sa ajfonom, u nekim situacijama i bolja. Prednja ipak prirodnija i bolja na ajfonu. Video snimanje mi je dobro, nemam tu nekih zamerki a i ne snimam puno. Lepo radi stabilizacija i kvalitet zvuka mi je dobar. Gcam radi perfektno, mada po danu je bolja stock kamera, ali čim je manje svetlosti GCam dolazi do izražaja. Mogu da kažem da GCam noću jede S10+ samo tako (poredio sa drugaricinim, ona ostala u šoku kad je videla kakve slike je izvlačio).
Što se ažuriranja tiče sigurno će ih biti u budućnosti. Stari Redmi Note 3 Pro je dobio pre par meseci ažuriranje na MIUI 10, tako da mislim da će Mi 8 dobiti ažuriranje i za MIUI 12 i 13 i Android 11. Imaće sigurno odličnu podršku kuvanih romova.
Što se mana tiče: loša vibracija, notch (ajde ima face id koji radi super), velika brada, neki osrednji media zvučnik (ima mod za kvazi stereo, gde aktivira i gornji zvučnik, ali ništa wow), nedostatak wide kamere, kao i nedostatak 3.5mm (navikao sam se, ali par puta kad sam hteo da povežem telefon na aux skapirao sam da nemam dongle :D ).
Sve u svemu ja telefon koristim skoro godinu dana i ne planiram da ga menjam bar još godinu dana. Konkretno čekam S11 da vidim da li će konačno ubaciti SD za Evropu i rešiti se rupe/notcha uz novi modul kamere, 90hz ekran i bar 3800mAh bateriju. Ako ne bude tako onda ću i dalje koristiti Mi 8 i plakati zbog nedostatka wide kamere. :lol: :lol:
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Sve lepo rečeno, mislim da si mi čak ti odgovorio i na Benchu, tamo mi je nickname Vendetta.[emoji23]
Ovako da javim ko brine oko Global stable, svi problemi koje sam imao su se ispravili sami od sebe, počinjem da mislim da je ipak nešto bilo do aplikacija, ili je možda to što sam namerno svako veče pred spavanje restartovao telefon i tako par dana. Sad iskreno radi bolje nego ikad, a animacije držim na 1 od kad ga posedujem, 0.5 mi je neprirodno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 8

Post od niko1a »

filip11314 napisao: Jedino nešto sitno što sam primetio jeste kad se spuštaju obaveštenja ima mali fps drop (bar na 0.5 animacijama).
Što se MIUI 11 izgleda tiče podseća dosta na One UI, nažalost. Nekako mi je 10 bio lepši, kao i font na 10. Na 11 mi je
Ja sam na stock global, na mixu ali totalno je to isto ja mislim, i isto sam primetio da se ponekad desava to kad se spustaju obavestenja, i to na Poco launcheru, dok mi je bio Pixel to nisam primetio. I ovo za font isto misljenje imam. Inace sam rad telefona je bas gladak.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Ajde baš probajte sa 1.0 animacijama, ja to seckanje nemam.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 8

Post od filip11314 »

~Arkan~ napisao:Sve lepo rečeno, mislim da si mi čak ti odgovorio i na Benchu, tamo mi je nickname Vendetta.[emoji23]
Ovako da javim ko brine oko Global stable, svi problemi koje sam imao su se ispravili sami od sebe, počinjem da mislim da je ipak nešto bilo do aplikacija, ili je možda to što sam namerno svako veče pred spavanje restartovao telefon i tako par dana. Sad iskreno radi bolje nego ikad, a animacije držim na 1 od kad ga posedujem, 0.5 mi je neprirodno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Moguće, tako sam upisan kao korisničkoime. :d
Ako si radio clean install i backup sa Mi cloud-a može da bude problem do aplikacija. Kad sam radio backup sa cloud-a mnoge aplikacije nisu radile, neke nisu radile kako bi trebalo pa sam morao ponovo da ih instaliram.

Probao sam animacije na 1x, tu nema fps drop. Ali je celo korisničko iskustvo kao na ajfonu, meni to nije dovoljno brzo, samo je smooth, ne i dovoljno brzo. Nekako mi tako deluje neprirodno.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Ja više preferiram smooth, to 0.5 mi je na svim telefonima neprirodno.[emoji16]
Nisam radio nikakav clean install od kad ga imam, samo slagao update na update.[emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Mi 8

Post od filip11314 »

Pa nije ni čudo što ti brljavi telefon. :lol: Odradi lepo jedan factory reset i ima još bolje da radi. :D
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Odgovori